slo.herbefe.ru

Raspberry sklonená - pestovanie, odrody, starostlivosť, chov.

Ak si chcete kúpiť sklonená odrody malín, ale neviem, ako pestovať svoje ...

Ak ste pristáli niekoľko skoro na svojom mieste a srednepozdnih lete a sklonená odrody malín, že poskytla sama o úrodu chutných plodov pre celú sezónu.

Väčšina truckeri sú vysadené na svojom lán-Kah letné maliny dozrievania alebo sklonená odrody bobule. Prvá dáva výnos dvojročného dreva na konci júna, a druhý rodiť na jeden a dva roky staré stonky a môžu produkovať dva uro-zhaya - v júni a v auguste až septembri.

Vlastnosti sklonená maliny

Sklonená maliny môže byť vyjadrená-Schive pre jednu a na dvoch podieloch. Vzlietol v auguste a septembri, prvý zber na ročné stopky, pre budúci rok, môžete získať skorú úrodu (približne 20 dní mesiaca júna) už na dvojročné stromy modrej. Avšak kvalita druhý podiel výnos plodov malina bežné odrody: sú menšie kostnaté a suché. Okrem toho v lete úrodu sklonená maliny oneskorenie a zhoršuje druhý leto-jeseň-PLO donoshenie. Rastlina dáva všetku energiu na zrenie roka plodín a rast ročná výmena výhonkov na spoluprácu toryh potom druhá plodina zreje.

Rastú sklonená známku na dvoch kultúr má zmysel len v prípade, správna výživa a zavlažovanie kultúry. Pre väčšinu záhradkárov a letné vrypy najlepším riešením by bolo použiť sklonená maliny pre jednu plodinu.

Prerezávanie po rodenie

Ak chcete získať vysoký ročný výnos kvalitného ovocia z Mali nám musieť znížiť pravidelne otplodonosivshie výhonky. Pri všetkých odrôd s letným-dvojročná STEB či už bezprostredne po plodu (júl) je rez na úrovni terénu. Najsilnejší letorastov zľava úrodu v budúcom roku. Sklonená odrody tiež znížiť po plodenia - v novembri a decembri. K tomu, aby budúci rok, aby si letné jesenný zber maliny sklonená, prízemie je kompletne rez všetky výhonky, takže nič pre budúci rok.

Jarná sanitárne prerezávanie

Mnoho leto obyvateľov, ktorá sa snaží, aby kuskus tam dobre upravený vzhľad, strih Verkhusha-ki stonky do výšky 1-1,5 m. Vzhľadom k tomu, malina začína plodono-Posaďte sa vrcholky stoniek, potom je rezanie, budete nielen držať počiatok plodenie, ale aj znížiť úrodu.

Aby bola zaistená kvalitná plody, je potrebné vykonať len sanitárne prerezávanie na jar. Za týmto účelom na strane lane zdravé obličky vyrezané (zvyčajne odstráni 10-15 cm) sú vlákna, ktoré počas zimy a podmerzli uschnuté. Prerezávanie sa vykonáva v apríli, kedy sa púčiky na kríky začínajú napučiavať a ľahko určiť, ktoré z nich sú zdravé.

poleva

Obriezka vrcholky stoniek má zmysel iba vtedy, keď požadované pull-start rodiacich malín. Za týmto účelom sa v máji 20-25 cm odrezať všetky zdravé dvojročné výhonky rokoch týchto odrôd.

Ak je plocha s vysadenými skoré a srednepozdnie odrody, ktorých prischipy, dostupnosť relevantné pre srednepozdnih odrôd. Tu, menšie množstvo ovocia budú kompenzované načasovanie zberu ťahané. V dôsledku toho, v júni to bude možné, aby si na začiatku leta maliny v júli - srednepozdnie rok, a v auguste a septembri - opätovné montantnoy.

Úprava hustotu výsadby

Silné zahusťovacie maliny vedie k inhibícii rastlín a môžu sprovo-hubové kvalifikáciou vývoj zabolí-ble. Grow táto kultúra by pruhy, medzi ktorými je ponechaná v minimálnej vzdialenosti 1-13 m pri použití mreží ľavej šírka pruhu 20-30 cm, a s voľnými rastu kríky. - 50 cm.

1 m každej pásmo na zasiate-out nie viac ako 15-20 unikne. A polovica z nich (v prípade letného stupeň) by reprezentácia-lyat dvojročná ovocie stonky a pol - ročná výmena Pobe-gi.

hnojenie

Malinyosuschestvlyayut hnojivo v marci, merzlotalomu zem. Pre vyváženú pôdy používa komplex dusík-fosfor-draslík hnojivo, napríklad 1 m nad hlavou-ny ni 1 NPK zápaliek. S nedostatkom dusíka, kedy žlté listy a nedostatočným rastom, robiť 15-20 g amónneho celit-ry z 10 litrov vody na 1 m2.

Druhý hnojenie rastlín vykonať pred kvetu: 10 litrov vody na 1 m2rozpustí 3 lyžice. l. Dual a závoj Superfos-2 polievkové lyžice. l. síranu draselného. Na jeseň, po odstránení v behoch otplodonosivshie vykonať ďalšie kŕmenie: 1 do m2 v 10 litroch vody sa rozpustí 2 lyžice. l. superfosfát a 1 polievková lyžica. l. síranu draselného.

Okrem toho, maliny vyžaduje periodické (najmenej raz za 3 roky) aplikáciu organického hnojiva. Beam-ona je použitie krava, ovca, koza, prasa alebo konského hnoja rýchlosť 5 kg na 1 m2.

chrániť maliny

Používať žiadne chemikálie pre ochranu maliny môže byť iba do začiatku kvetu. Z húb postglaciálnych ochorenia - anthracnose a didimelly spracovanie vykonané na konci marca - začiatkom apríla (keď temaperature vzduch + 10-15 ° C) alebo po zbere. K tomu, pomocou 3 percentá (na pestovanie rastlín - 1 percent) zmes Bordeaux alebo inými prípravkami obsahujúcich meď.

Pred škodcami, ktoré ovplyvňujú Taenia Ras počas kvitnutia, ako malinový chrobáka, lepšie využitie dane z pridanej hodnoty biologických. Takže, "Aktofit" je účinný pre 7-12 dní. Po zbere je potrebné osmot-peru všetky stonky na prítomnosť lariev karmínovej Midge - mušky. V tých miestach, kde selilos tento hmyz, vyplývajú zväčší. Tieto výhonky by mali byť znížené a spáliť.

vysadené maliny a v lete, a sklonená-vládne odrody obvykle na jeseň, potom je lepšie prizhiva Etsy. V tomto prípade je prvý úplnej re-úrodu maliny montantnoy ste luchite v auguste a septembri budúceho roku a prvý zber letných malín - v jedinom júni.

K dispozícii je tiež jarnú výsadbu sadeníc. To sa vykonáva v apríli, kedy rastliny sú doteraz v aktívnej fáze rastu. V tomto prípade sa semenáčiky Nuzha, ale plodine a poskytovať zavlažovanie asi mesiac - do tej doby, kým nebude jasné, že rastlina je prilepené.

Keď jesenné výsadbu od-sa-živoriť noletnih zhentsev rostochku starostlivo kontrolovaná a vybrané vzorky so silným Ho Rosh vyvinutý koreňový systém. Než pristál Coy antény stonky sa prerezávajú a korene ponorí do pôdy kaše. Rezne vy-ukladá na vodorovné dno brázdy na vzdialenosť 30-50 cm-SRI-sladový šrot a rozpustené úrodnej pôdy, a potom rozreže na Urs-nya krajine.

Malin vhodný malý alebo mierny SOD-pod-zolistye pôdy, plnené organické Nye. Zúrodniť pôdu nepotrebujú kuracie trus, akú veľa dusíka, rovnako hnilé kompost alebo kravský hnoj. Zároveň je pôda s hnojivami je potrebné NE-remeshat do koreňového systému sadeníc Sopra netýka sa s nimi.

Niektoré tipy na rastúce maliny sklonená

  • Vo veterných a slnečných zimných malinové výhonky postihnutých hubovým chorobám, takmer plný Stu usušiť.
  • Nesprávne prerezávanie ak odreves-Neves neprerušuje stopku na úrovni terénu, sa zvýši riziko hubových chorôb.
  • Odrodové rozdiely: kým Stam malina "Kozachko" umožňuje výmenu výhonkov a ovocie v dvojročných výhonkov, sklonená plantáže "dedičstvo", získava len výšku a pripraviť sa na to Pozdov kvitnutia.

Populárna a vysoko kvalitné odrody maliny sklonená

1 Perseus

začiatkom leta

Strieľa - vysoký, vzpriamený. Bobule - veľké a stredne veľké, tmavo červené, jednorozmerné, kužeľovitý, možno ľahko oddeliť od stonky, sladkokyslú. Stupeň simultánne zrenia zymo- a odolná voči suchu, odolné proti hubovým chorobám.

2 Sanya

začiatkom leta

Výhonky - vysoký, vztýčené, zvesené špičky. Bobule - veľké a stredne veľké, jasne červené, jednorozmerné, kužeľovitý, možno ľahko oddeliť od stonky, sladkokyslú. Stupeň simultánne zrenia zymo- a odolná voči suchu.

3 Noble

Srednepozdnie leto, Stam

Výhonky - energický, veľký, besshipnye. Bobule - veľké, kónické, jednorozmerné, možno ľahko oddeliť od stonky, tmavo červenú farbu, hustá. Stupeň pretiahol zrenia, prenosné.

4 Yellow Giant

Srednepozdnie leto, zheltoplodnaya

Strieľa - silný, vysoký. Bobule - veľké, jednorozmerné, svetložltý, guľovité. Usporiadať natiahnuté zrenia líšia stabilný výnos, vysoký otužilosť.

5 Kozachko

Srednepozdnie leto, Stam

Strieľa - sredneroslye, besshipnye. Bobule - strednej a obilniny v naturáliách, guľovité, tmavo červená. Stupeň simultánne zrenia zymo- a odolná voči suchu, relatívne odolná voči hubovým chorobám.

6 Cumberland

Srednepozdnie leto, Aronia

Výhonky - sredneroslye s set-ných špičiek. Bobule - malé, sladký, bicykel, čierno-fialové. Grade simultánne zrenia a suchu-vytrvalý, odolná voči chorobám a škodcom, prenosné.

7 Maria

srednepozdnie leto

Výhonky - Priemerná výška, počet hrotov - priemerné. Bobule - stredné a veľké, tupokonicheskie, červené, sladké a kyslé. Stupeň simultánne zrenia, high-prináša, zimné vytrvalý, nenáročný.

8 Patricia

srednepozdnie leto

Strieľa - sredneroslye, poluraski-dist. Bobule sú veľké a veľmi veľké, kužeľovitý, stredná hustota, sa neodstránia z plodolozhki razlamy-vayas nie rúcať. Odroda má mierne zimné otužilosť, odolný voči závažných ochorení.

9 jav

srednepozdnie leto

Strieľa - sredneraskidistye, vysokým, slaboshipovatye. Iago-dy - veľké, kónické, husté, purpurovo červený, sladký. Odroda má stabilný výťažok prepravovateľné.

10 Golden Dome

Early sklonená, zheltoplodnaya

Strieľa - sredneroslye, sredneras-Kidist. Bobule - big kone ráže, zlato-oranžové, sladké a kyslé. Odroda je odolná voči hlavnej hmyzu a hubovým chorobám.

11 Heritage

sklonená neskôr

Strieľa - rovno, energický. Bobule - stredná, červená na dlhú dobu nemajú rúcať, rovnako odstránený zo stonky, prenosné. Stupeň vysoko výnosných, sredneustoy-IAS chorobám a škodcom.

Tipy skúsení záhradníci a doplňujúce informácie týkajúce sa pestovania všetkých druhov a typov malín:

1.I.P.Zayler.

Stalo sa, že v roku 1980 som išiel navštíviť svoju sestru v Kačkanar Sverdlovskej oblasti. Pri chate videla úžasné odrody sklonená malina Festival. Len som chytil malina, v skutočnosti ju chcel rozviesť - doma. Tak som to urobil.

1 nie je kopal sadenice a korene sa malej miere klíčiace výhonky, zabalil do vlhkou handričkou, a priniesol domov.

kopal som malú plochu na bajonet. Opatrne položil korene v transheyku (vzdialenosť medzi kríky 50-60 cm) a pokryté krajine. To stalo sa hojne zalievať obdeň. O tri týždne neskôr, existujú silné výhonky. napojená Aj hojne. Na konci augusta dosiahol výšky stoniek až 2 m, a ja prischipnul vrchol. Predstavte si moje prekvapenie, keď maliny náhle začali kvitnúť smerom nadol veľké kvety, tvoriace kefu. Ponesie ovocie pred mrazom, a to aj -3-4 ° vydrží dobre. Až do novembra, sme sa roztrhlo veľké gaštanové bobule.

Vynásobením maliny, na I-Nyala sekcie 4x4 m. S jeho čo-Bira mnohých bobúľ, ktoré de Cham nedostatok dostatok jedla až do neskorej jesene, rovnako ako zvaru jám pre dve rodiny a susedov prideliť. Všetky tie roky, mám len jeden pestovať túto odrodu a-free.

Neskoro na jeseň, kedy mráz zabije nezrelé plody, začnem strihanie kríkov. Na každej zo zostávajúcich-lyayu 3-4 útek. Výbava je do výšky 60 cm. Sušené, nadbytočné výhonky rezaných pri koreni. Už druhý rok plné malín, vystrihnúť Stu, pri koreni. Na jar každej krovia objaví výhonky. Tu som zase odstráni nadbytok, takže 3-4 na každej z nich. Tieto výhonky rastú upadnúť do výšky viac ako 2 m, a dávajú nám nádherné bobule, ktoré nemáme naraduemsya.

Všetky ostatné varianty, ktoré nesú ovocie celé leto som odstránil stránky a neľutujem. Pozrite sa na fotografie: koniec októbra, a my všetci roztrhať vaše maliny.

Rastúce maliny sklonená: osobná skúsenosť

Aliens tipy

Podiel chcieť príbeh, ktorý sa mi stalo aj mojim sklonená malín. Pred niekoľkými rokmi som si objednal jednu agrofirm dva korene rôznych odrôd, jedna žltá obrovská a druhá -Just červená (nečudujte sa, že je sám, že meno prišlo, pretože skutočné meno zabudnuté, akonáhle spálil v kachliach obale, v ktorom odoslanej maliny).

Sadenice boli zaslané neskoro, na začiatku júla. Sme v tom čase bol už veľmi horúce, a moje deti nechcela rast. Ja, a napojil ich každý deň a starostlivo prispel hnojivo, a chránené pred slnkom sem a tam, a všetci sedeli bez pohnutia. Mám bola zaradená zvykom ráno - prvá vec, spustiť kontrolu na moje rastliny cíti.

V druhej polovici leta Nakoniec som išiel do rastu žltého obra. Do konca sezóny, natiahol na 50 cm. Zdobené Aj výhonky, takže 5 cm, naplniť ich suchých pilín a pokryté poťahových látok. Červená a posadil Sydney, a to len na jeseň vydal dve z klíčkov 7 cm, a spolu s nimi išiel pod snehom. Napriek tomuto zlému správaniu, to schoval som taky.

Budúci rok žltý obrie akonáhle stanoviť normálnu počasie presunutý do výšky, takže rozhodne bude vyvíjať. Červený prebudila neskôr, dlhý myšlienku a začal mierne stúpať. Staral som sa o ne rovnako ako pre jednoduché malín. Ako je hnojivo vložený dvakrát za sezónu malom množstve suchého hnoja v uličke. Do konca leta, malina môj zdanlivo príde k rozumu, vstal tiež, ale plody nie sú uvedené. V zime, ako radil v časopise, mnoho záhradkárov, Prerušila som to v jednej rovine s vozovkou.

nečakané prekvapenie

A potom prišla naša tretia "malina" pružinu. Išiel som raz suseda piť čaj, a konverzácie, keď sa chválil sa mi, že v tomto roku dostal dva korene sklonená malina s červenými plodmi. Po sviatku, spýtal som sa jej, aby im ukázal na mňa. Išli sme do záhrady, a tam som videl zázrak: dve sadenice maliny zdobené vetvičky živí a zdraví na 40-50 cm, ako je to.? Koniec koncov, mnohí záhradkári už preukázali, že plodiny pred zimou je nutné, inak nič dobrého potom nepestuje!

Veľmi ma prekvapil tento obrázok, celú noc len premýšľať o tom. A potom na dlhú dobu pozeral s podozrením na jeho získavanie elektrární. Avšak, oni to urobili veľmi pomaly tak, zatiaľ čo žlté maliny stále v pohybe vpred vo vývoji svojho suseda. Som unavený z toho všetkého, a v polovici júla som sa a prischipnula v žltej korunových klíčky - zdravie veľa, potom stať (a červené nie, a tak mŕtvy). A to je potom tak silno a divoko rozšíril, ktorý zachytil všetok priestor okolo nich.

A vo výške konca augusta až do 2 m vymáhal! Tam bol tiež veľké, husté bobule. Avšak, je to príliš neskoro sa to stalo, ale tam je tiež studená prišiel čoskoro. Stručne povedané, celá úroda sa mi zima, sa podarilo zhromaždiť len pohár bobúľ. A malina ovocie bola veľmi malá, a malá poter všetkých druhov rástla. Všeobecne možno povedať, že som tak rozrušená, že neprejde. Aj sklamaný sklonená malín a stratil záujem v ňom. Už nie je vhodná pre rastliny, nie nastrihané pred zimou, neohýbali, nie kryl. Všetko sme prešli.

Ale na jar budúceho roka, som sa na nich pozeral, stáli bok po boku, pomyslel som si spomenul jej priateľa, priniesol nožnice a rezané rastliny iba suché púčiky krehké a tenké vetvičky. Všetko ostatné zostáva bez zmeny. A opäť som zabudol sklonená. Pamätal iba vtedy, keď to sa stalo obvyklé, aby udržal krok s malinami, idem skontrolovať môj rozmarná.

A čo sa stalo?

Sú Yellow Giant Simply Red a sami krajšie! All minuloročných vetiev dovolené silné bočné vetvy, ktoré rozkvitli bujne. A úroda bola veľmi dobrá (mimochodom, bobule majú zrejúce zároveň s jednoduchým malina). A keď plodný je u konca, a žltá a červená maliny minuloročnej uschnuté vetvy, ktoré už pokryl nové výhonky, a dostal druhú neskorý zber.

Musím povedať, že bobule maliny sklonená ešte trochu kyslú chuť než bežné. Ale vrak v októbri s vetvička čerstvého Malinka, keď neexistuje žiadny iný bobule - veľmi pekné.

Tu sú moje dobrodružstvo bolo, keď som došiel k záveru, že maliny plodín na konci sezóny to nie je nutné. Možno, že mnohí so mnou nesúhlasí, ale nie je nič, čo sa dá robiť o tom - malina inak nechce rast.

© G.Dementeva Cold Polyana. Tatarstan

Malina kríky - správne a čisté

Všetci odberatelia semenáčikov som vždy položiť otázku: "Čo chcete sa dostať z tejto maliny? V prípade, že bobule v priebehu celej sezóny, v prvej polovici leta sa nachádzajú červivé, plus, ako pravidlo, šírenie chorôb, získa menej, a plody sú menšie veľkosti. Za účelom dosiahnutia čo viac, je nutné zvýšiť kŕmenie a manipuláciu s chemickými látkami. Dvakrát za sezónu strihu ako - a to extra úsilie a energia, ťažkosti pri zhromažďovaní bobule.

Sklonená maliny ja Bole 10 rokov. Osud ma priviedol IV Kazakov, ktorý priniesol rad unikátnych odrôd sklonená maliny. Prostredníctvom mojej záhrade (50 akrov) a rúk mojich, ako maliny kultivarov, ktoré prešli! Mnohé z nich sú široko inzerovanej a distribuované, a v každom vidím veľa plusy a mínusy.

Maliny som zasadil asi 6 akrov:. B série v 40 m dlhý a 2 m medzi radmi bobúľ Aj vyzdvihnúť od 15. júla do polovice októbra (v prípade, že je No Frost), úroda je 500-700 kg za sezónu. Ale hlavná vec: Aj pestovať to správne - len v tomto prípade dáva malinovú úrodu čo najviac a menej šírenia choroby. Chémia neplatí vôbec je najdôležitejšie pre mňa, moja Berry je vždy čisté, okrem starostlivosti a úrody oveľa jednoduchšie.

Neskoro na jeseň som sa znížiť všetky stonky otplodonosivshie, zničil ich, a spolu s nimi, a škodcovia a choroby, ktoré sa nahromadili v priebehu leta. Spiace radu hnoj (pozri vrstvu 10) a na jar zabudla na ne. Jarné pretiahnuť šnúru. Opúšťať pozdĺž kábla každých 10 cm na jednej rastline, zostávajúce poriadok (môžu byť použité pre novú výsadbu). Nechať ho rast, napojená podľa potreby.

Prakticky takmer všetky odrody vyžadujú podväzky. Pod ťarchou bobúľ stonky chudý, znečistené Berry.


Sklonená maliny sú pestované ako paradajka

Kúpil som jej malina na výstave. Predtým veľa čítam o sklonená malín. Musím povedať: v prvom roku výnos dostanete. Katalógy píšu, že sklonená maliny prinášať ovocie v prvom roku, pretože kvety na jednoročných výhonov. To je jeho hlavný rozdiel od obvyklých malín, ktorý dáva ovocie len raz za dva roky pramení.

Sklonená maliny za rok rastie nový strieľať a leží na svojej hrozna. Tieto a užiť propagačné predmety argumentovať, že sadenice výsadbu, musíte ochutnať prvé letné bobule. Ale často predávajú sadenice sú veľmi malé, tým viac, že ​​sú zaslané poštou. V prípade, že bude kvitnúť, to bolo len na konci leta budú zrelé plody nemajú čas.

Ale to nevadí. Len rastú sadenice by mala byť daná tak, aby sa zvýšil koreňový systém. Silné rastliny sú skvelé ovocie, samozrejme, ak si kúpite dobrú známku a riadne postarané.

Prvé dva roky

Sadenice sklonená maliny sa predávajú v kontajneroch. Predpokladám, že ste ich kúpili na jar. Prvé obdobie je nutné "preskočiť" a nie čakať na ovocie. Naopak znížiť všetky puky, takže rastlina nebude vynakladať energiu.

Vyzerať veľmi starostlivo, maliny kŕmenie dvakrát za mesiac. Napojená tak, že pôda pod závodu nevysušuje po celú dobu zostala vlhká. Tí, ktorí nemajú možnosť častého zalievanie, uistite sa, že mulčovanie korene akékoľvek organickej hmoty.

V prvom zimnej stopky nemožno znížiť, pričom ako referenčný bod, ktorým sa určujú na jar, kde čakať na nové výhonky. Akonáhle dorazí, starý stonka je odrezaná, takže nenúti odniesol mladý. Koniec koncov, budú žať.

Minuloročné bežci sklonená maliny sú tiež schopné niesť ovocie, ale musíme na ich odstránenie získať viac bobule na jeseň na nové stonky. V strednom pásme leto je krátke a dvaja z jeho úrody nie je dosť. Na juhu sa sklonená maliny sú plodiny dvakrát: na staré výhonky, v lete a na jeseň nový.

V auguste, nové výhony sú tvorené vaječníka. Takže len tie najväčšie plody, odtrhnúť zostávajúce zelenú. Ktorý je druhým rokom sme zámerne znižujú výnos kvôli hojnej plodu v budúcnosti.

ÚDRŽBA - AS u paradajok

S dobrú starostlivosť o tretí lete dostanete silné sklonená malina kríky, ktoré môžu niesť ovocie v hojnosti. Ale pre bohatých zberu je potrebné sa postarať o správne. Hovorím každému, že maliny by mala byť ohodnotený aj paradajky.

Porovnávať: Paradajky - tepelno-milujúci trvalka, že v našich klimatických podmienkach, rastieme ako každoročné plodina. Na jednu sezónu paradajky dať Bush a ovocie.

Rovnako tak sklonená malín. To je trváca rastlina, ktorá rastieme v ročnom cykle - v zime všetky stonky sú rez. Na jednu sezónu maliny čas na púhe dve veci: vychovávajú mladé výhonky a ovocie k nim. Záver: Tieto rastliny potrebujú veľa energie!

Výsadba sadeníc paradajok v krajine, chápeme, že čas sa kráti, a že je potrebné zabezpečiť dobrú výživu a zálievku. Tak často ich kŕmenie paradajky a voda je pravidelne.

A to dostane maliny? V najlepšom prípade sme to poľom v suchu, hnojenie zabudnúť! V prípade, že obvyklé maliny odpúšťať ako "starostlivosť", na sklonená oneskorenie plodov, čo časť plodu a nemal čas dozrieť.

Urobil som to pravidlo: kŕmiť a zavlažovanie maliny, ako často (v skutočnosti v tej dobe), a to paradajky. A krmív s malinami skoro na jar. opäť vedený Aj na sadenice paradajok, ktorý rastie na okno. Aj oplodniť sadenice - potraviny v záhrade a oplodniť maliny (* prvýkrát - a to aj v snehu, hádzanie močoviny). Potom sa každé dva týždne dať alebo komplexné hnojivo alebo infúzie bylín z hlavne.

Výsledok na seba nenechala dlho čakať. Pestujeme maliny krásne hrubé výhonky, predčasné položenie vaječníka a v auguste - červené bobule.

Aby sme to zhrnuli. Malín je nutné hľadať rovnako starostlivo ako u paradajok. Jeden rozdiel. Po zbere, budeme okamžite odstrániť paradajkové kríky, a že starostlivosť končí.

Máme nechať malina stonky na lístie na jeseň, pretože listy pomáhajú vybudovať koreňmi a položiť púčiky nového roka. Iba v prípade, že opadávajú, znížiť všetky stoniek malinovú jednej rovine so zemou. Pokračujeme do zimnej starostlivosť: Pour v suchom jesene a mulčovanie korene na zimu.

Jesenný zber malín sklonená - nádherný liečiť! Bobule sú veľké a úplne čisté, pretože škodcami na jeseň malín nie. Opatrovať maliny, ako paradajky, a ona vám dal sladké bobule!

GRADE sklonená RASPBERRY

Augustine, Atlanta, Augustový zázrak, Indian Summer 2, The Diamond, Bryansk divu, Hercules, dcéra Heracles, Eurázia, Firebird, Dawn časť Golden Dome, zlatý jeseň, krása Sadko, obchodníka Wife, spoľahlivé Orange zázrak jeseň krásu Penguin Polka, rubínový náhrdelník, Monomachova Čapka, elegantné a ďalšie.

I. Petrenko


© Autor: Láska Lagutochkina

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor