slo.herbefe.ru

Spracovanie čiernych ríbezlí a starostlivosť

Niektoré jemnosti starostlivosť o kríky čiernych ríbezlí

Skoro na jar, keď sneh nie je zostúpil do otvorenia tretieho listu.

Čierne ríbezle kríky vriacej vody (približne 80 °) z plechovky kanva (10 L puzdra 3) - pre zlepšenie rastlín. Niekedy je jednoduchšie hrať v neskorom jesene, pred mrazom. Parenie možno nahradiť popola prášeniu kríkov a zem pod kríkmi.

Starostlivo pozrieť okolo krovia, vytiahnite bicykel obličiek (porážka bud roztočov) a vypáliť.

Vyňať staré, suché a choré vetvy, ak tak už nebolo urobené tak na jeseň. tvorí Aj kríky (lepšie na jeseň).

Dal som jej pomocníkmi pod kríkmi. Kvapkách konáre tvoriť výhonky, prishpilivayut je a posypané humusu.

Nesiem hnojivo do pôdy okolo horúcej kaše a kopať (nie hlboké!) It.

Mulčovanie pôdy humus alebo kompost.

Vďaka silnej antraknóza (červené pľuzgiere na listoch) sa postriekajú roztokom polihoma (40 g v 10 litroch vody).

Trávim chorobou preventívneho postreku 0,5% roztoku oxychlorid medi (50 g v 10 litroch vody). V tomto prípade som polihomom nie je spracovaný.

V období kvetu čiernej ríbezle

Hojne zalievať rastliny.

Aj oplodniť kríky s roztokom divozelu alebo trus (1 liter divozel vedra s vodou). Kŕmenie sa opakuje po dvoch týždňoch.

Voľná ​​pôda pod kríkmi po kŕmení.

po odkvitnutí

keď prvé príznaky múčnatke na kríky s nimi zaobchádzať s roztokom sódy, hydrogénfosforečnan sodný (50 g vo vedre s vodou), Divozel infúzie.

Pri nakladaní ovocie hojne zalievať.

Aj zbierať plody postihnutým vijačke a vypáliť.

LIEČBA PO čiernych ríbezlí zber lesných plodov

Kry sa postriekajú 0,3% roztoku oxychlorid medi (alebo 1% Bordeaux kvapalina) a dva týždne neskôr opakovať spracovanie pre obnovenie rastliny.

Strih a popáleninách a staré konáre, tvorí puzdro (najlepšie na jeseň, na jar väčšinou nemajú čas to urobiť).

Hrable, zhromažďovať a spáliť suché lístie a iných zvyškov.

Hnojenie rastlín Organo-minerálne hnojivo s obsahom fosforu a draslíka: približne 60-80 g superfosfátu a humus lopaty 1 m štvorcový (približne dve vedrá pod ker). Som pochovaný je v krajine. Niekedy som mulčovať pôdu s humusu.

Tipy čitateľov

čistiarne ríbezlí

Kde ste Strelec zemiakové šupky? Odošle sa, ak nie sú k dispozícii žiadne živé tvory v koši? Márne - zemiakové šupky na jar - ideálne hnojivo pre ríbezlí.

Aj dig plytké drážky okolo Bush a usporiadaný vopred namočených čistenie (inak by sa vlhkosť, potrebná ríbezle). Aby rastliny nie sú hladní, mokré čistenie pred vykonaním pôdu, som posypať močoviny (približne 12-15 g). Takáto hnojivá dať ríbezle a ďalšie bobule kríkov raz za dva roky - bobule rastú veľké a čisté.

A.Ageeva

sused ríbezle

Berry a jemná kyslá? A tak rok čo rok? Prečo zbytočne trpieť? Začať novú sezónu s výsadbou odrôd, ktoré nie sú presne vám nadol.

Keď sme si kúpili chalupu, to bolo najviac nepopulárne bobuľové čierne ríbezle. Kríky silne rástli na šírku, na staré konáre zreje mnoho malých bobúľ, zbierať z nich chýbala trpezlivosť. Sit, stalo sa na stoličku vedľa Bush a schiplesh, schiplesh ... ale stále nemôže prijatí litrov. Dokonca aj jam nebude variť. Surové plody sú nejedol: kyslý.

Potom sme zistili, že kríky potrebujú veľmi tenká, rezanie staré a choré vetvy. A tak sa stalo, ale trochu pomohla. Ak je pod jeden z kríkov dať staré deravé vedro hnoja a prikryl ju, a potom sme sa uistiť, že obväz robí bobule sú oveľa väčšie a sladšie, ale ešte nikto nechcel.

A sused bol veľmi sladký ríbezle Bush, a to nám umožnilo znížiť rezne. Neskorá jeseň uviazol vo svojej hlinené krajine s tucet rezne (približne 30 cm), pochovávanie ich do dvoch tretín. Počasie na jeseň sme sa obvykle daždivé, takže to bolo v uplynulom roku. Ale na jar sa ukázalo, že iba jeden stromček neujal, ale iní odvážne začal vyrábať listy. Okamžite dal tri rezne na trvalé miesto, zvyšok je distribuovaný na susedov. Staré kríky hodená, a od tej doby, čierne ríbezle - jedna z najobľúbenejších plodov (jahody po). Kto príde do krajiny buď - stačí ísť a trhať černice neopustí, kým sa cíti plné, a urvat pár pohárikov.

Naša sladká ríbezle je rovnaká ako u susedov, ale oveľa väčšie, pretože za niekoľko rokov budem určite aktualizovať, zakorenenie nové rezne. Kŕmiť infúzie bylín alebo hnoja, ak existujú. Suché leto nie je lenivý na každom závode raz týždenne nalejte vedro vody. Ako výsledok, pleťou kríky sú na kopci, potom som naliať krajine kompostu. Na jeseň suchého lístia je určite hrable a hodia do ohňa. Ak sa na jar objavovať opuchnuté obličky, ja zabiť a zničiť.

Najlepším spôsobom, ako pre reguláciu škodcov a chorôb ríbezle - naliať do predjarí celého kríka zalievanie horúcu vodu. Kým voda sa varí, sklenená popola zaspať, trochu tabak a mydlo, potom sa všetko sa filtruje a naleje do lievika. Kým sa tak deje, sa voda ochladí na asi 70 ° C, a to je napojená.

V.Severova

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor