slo.herbefe.ru

Pestujeme zemiaky v krajine, na záhrade - odroda adretta

Grade zemiaky Adretta. Pestovanie, starostlivosť a príjem úrodu.

O Adretta odrôd zemiakov som počul na dlhú dobu. A nakoniec sa mi podarilo získať rozmnožovací materiál. to som zasadil pomerne neskoro - 5. apríla na piesočnatej pôde.

Hľuzy prvý klíčiť na teplom mieste a pred výsadbou nakrájame na kúsky s jedným okom a takmer každý zasadil oddelene, okrem prípadov, keď sú oči (hlavne v hornej časti hľuzy) sa nachádza veľmi blízko pri sebe, a nemôžu byť rez.

Rozdelenie hľuzy mal byť robený zvýšiť počet množiteľského materiálu a klíčenie - pre jatočné hľuzy so slabou, chudý, threadlike klíčky. Tam bolo niekoľko kusov. Potom rez opatrne oprášil dreva popol.

výsadba Adretty

Pri sadení v každej jamke s kúskom zemiakmi dať strúčik cesnaku na radu jedného suseda-záhradník, ktorý vraj odpudzuje Medvedkov. To páči alebo nie - to je ťažké povedať, ale tam, kde sa zasadil hľuzy kúsky s cesnakom, takmer žiadne poedennogo zemiaky Medvedkov, takže tento spôsob pristátie zamyslite sa znova o vysvetlenie.

Vzdialenosť medzi kríkmi v rade z 40 cm, a do uličky - Pod každým hľúz plátok 60 cm podaná pred výsadbou dobrý pár humusu divozel zmesi s drevenými popol ..

Bývam v oblasti rizikového poľnohospodárstva. Zrážky počasie sa nám nepokazí, ale tento rok dažďa šila veľmi časté a hojné. Avšak, medzi dažďoch boli doby s pomerne horúcom počasí (nad 30 rokov&# 39-C). Tu v týchto medzier a ja napojená zemiaky: dvakrát napojená pred kvetom a raz - po odkvitnutí.

Napriek tomu, že počasie moc zhrnul. Po odkvitnutí zemiaky hit ťažšie predĺženú teplo - viac ako 40 ° C A bledo zelené kríky z nejakého týždeň spálil.

Zatiaľ produktivita našom území bol záznam - Z každého kilogramu zemiakov vysadených, som dostal 36 kilogramov plodiny.

Sadze zemiaky plytké (4-5 cm) od hľúz kusy boli dostatočne malé a hlboké klíčky pristátie nemôže povrch zlomiť. Prebytok pôdy plečka lopata na oboch stranách radu hrbolčekov, tak, aby sa počet zemiakov som objavil so sídlom v duté, a keď pršalo, vlhkosť zhromaždených v rade zemiakov. Tento spôsob pestovania, som sa naučil od čitateľov časopisu "Family. Zeme. žatvy" Saratov, kde tiež existuje veľký nedostatok zrážok.

Hilling nemá rád. Okuchit zemiaky iba raz - okamžite po vyklíčení, takže vrcholy boli nízke, a voda voľne prúdiť ku koreňom dažďu a zavlažovanie, a nešiel hlboko do pôdy, aby sa zabránilo zemiakové hľuzy.

Z uličky 70 cm odmietla (dostala 60 cm), aby sa po vývoji listov je úplne uzavretý regálu, ktorý pomáha zachovať vlhkosť, a to najmä preto, že kríky boli platne s oslabená od pristátia bolo vykonané znížiť hľuzy.

Vyčistite zemiakov bola radosť. Hľuzy s niekoľkými výnimkami dostať blízko, hladkú, oči takmer neviditeľné, čo je veľmi dobrý pri škrabanie zemiakov. Je pravda, že tam je nevýhoda - nie je takmer žiadna veľkosť sadbové zemiaky, takže budem musieť znovu znížiť hľuzy na výsadbu.

Holandskej rumy zemiaky začali chovať v roku 2000. Potom som si plodiny boli vysadené po 1 kg zemiakov - 14 kg zhromaždené.

Výhodou tejto odrody zvážiť svoje schopnosti po celú zimu nie klíčiť. A aj keď som sa ho na teplom mieste pred výsadbou diery musel počkať asi mesiac. Klíčky poklop nie je príliš silná, ale úroda v roku 2001, stále sa ukázalo pri približne v predchádzajúcom roku.

Skúšal som tento rok rastlín squash a Stogruntovku. Vzhľadom k tomu, pozemok od vlastníka horlivého mať nikdy dosť, som sa rozhodol dostať tekvicu ako druhá frakcia z miesta, kde boli vysadené skorých zemiakov (on nás povolal Sorokadnevka).

Ako to urobiť, dal som si tekvicu na pás 5 m široký, ktorý sa nachádza v centre krajiny obsadenej štyridsať dní. Medzi každé 3 m 10 tekvicové semienka vysadené. Prišiel 8 semeno. Ale ťažké lejaky b rastliny priniesol bahna, aby prežil len dva preteky.

Napriek tomu, že znetvořující 14 tekvica, z ktorých 4 boli veľké (s hmotnosťou 15 až 25 kg), druhý menší. No hnojenie alebo zavlažovanie sprvu nemal naháňať rekordný veľkosti tekvice. Prebytok ovocie nie je odstránený, len raz, keď rastliny začali spriadať, úhľadne likvidáciu biča na oboch stranách riadku.

Mala som len na odstránenie pre-skoré zemiak a voľný priestor pre tekvica. To nie je neskoro, pretože bič okamžite nechať-výhonok korene pre ďalšiu silu a lag je nutné pripraviť ich o tejto možnosti (v prípade, že korene sú poškodené).

A opäť na výnos dlhodobých teplom ovplyvnenej ani pomohol zachrániť bohatú úrodu zálievku, ktorú som začal robiť po stanovenú horúcom počasí. Vaječníka dokonca Peklo na slnku.

Ale za normálnych podmienok Stogruntovka bohato zviazané, ovocie veľmi rýchlo pribúdajú na váhe, takže sa 40-kilogram tekvica dostať celkom možné.


Pozri tiež: Pestovanie zemiakov od A do Z


Pestovanie zemiakov pod slamou Adretta (osobná skúsenosť)

V minulom roku, koncipovaný tak, aby vyvŕtať studňu na záhrade pod studne.

valcovaný I časť webu, takže ani lopatu, ani žiadny iný nástroj nebolo možné pristávať aj uvoľniť! Čo robiť? Stanovenými radu klíčenia zemiakov odrody Adretta, hodil na vrchole slamy hnoja a napojená príležitostne. Buriny takmer nebol, hlodavce - absolútne. Je čas zberu, zať rozhodla, aby mi pomohol. Vyzerá to, že som zo slamy vyňať čisté, hladké a veľmi chutný vyzerajúci hľuzy, a povedal: "Niečo Nechápem, ako si zasadil zemiaky? Nemusíš kopať to! "

A tento druh sa mi veľmi páči: hľuzy žlté, okrúhle, tak nejako stredného zrelé, výnos, zemiakových lupienkov.

Zvárané zemiaky, cibuľa áno posyplesh mladého kôpru - m-m-m, lahodný, ako je napríklad olej nie je nutné!

Aj Adrettu pestuje v brázdach pod krytín. Na konci apríla, kopanie ryhy s bajonetovým rýľ, že položila slama, jej kúsok pôdy na vrchole - cca 5 cm, a krajina bola uvedenie klíčiace hľuzy a posypeme na vrchole opäť trochu zem. Potom som dal oblúka, a na nich - poťahového materiálu. Tri brázda za obkladových materiálov a tri fúzy pod fóliou. To sa zmrazí na -3 ° C. Pod pokrýva len chytiť hornú časť zelenej hmoty má výšku 25-30 cm, a film zmrazí všetko v úrovni terénu. Zatiaľ 15.června Aj zhromažďujú krásne mladé zemiaky!

Aj zasadiť ďalšie dve odrody - Tuleevsky Timo a predčasná. Prvé veľmi plodná. Pre zábavu, som vážil, stredne veľké hľuzy vytiahol 600 Miluje dobré zemelku. Hľuzy sú haldy - narušená, vytiahol z vrcholov a zhromaždené. Je ľahké kopať. Kry kompaktný tvar hľuzy zaoblené, žltá, uložené škroby sú dobré, ale nie rozpadá. Fine je skoro na mieste.

Timo môžu pestovať vo všetkých regiónoch Ruska. Udržanie kvality je dobrá, nie dryabnet, škrobové nie je rozpadá v hniezde až 20 kusov hladkých čistých hľúz. Bush je malý, kompaktný.

© Vera Ratkovo

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor