slo.herbefe.ru

Kde zohnať hnoj a popol pre hnojivo pozemku, záhrada

Hnojivo (Divozel, hnoj a jaseň) zadarmo - korenené poradenstvo letné rezidenta

Je známe, že mnoho záhradkárov a záhradkárov ako použitie hnoja dusíkatých hnojív, ale teraz nie je lacná, a nie vždy dostupné, a minerálne hnojivá stojí peniaze.

Chcem sa podeliť o svoje skúsenosti a poradia o Divozel a popol fit oni sú určite nie všetci - ale niečo niekto mohol hodiť.

Vskutku, farmy a dvory blízko prímestských oblastiach alebo len bludisko zvyčajne nestáva.

Ale je nutné cestovať ďalej, až nejakej vzdialenej dediny, a snažiť sa vedľa neho skládok ako nutne naraziť na tzv letničiek. To dočasne oplotený doskami krokvami alebo pozemkov určených pre letné noci ubytovanie dospievajúcich hovädzí dobytok (teľatá).

V ranných hodinách 8-9, pastieri kradne dobytok na pastve kŕmenie svieži trávu a na poludnie, po zalievanie plemennú fit do ohrady pre zvyšok. Po obede, pri teplote asi 15-16, celý postup sa opakuje, kým ráno stádo strávi noc v paddocku.

Tak, dvakrát denne - ráno a popoludní - pero je prázdne a otvorené (spravidla pastieri nezatvárajte vchod kvôli ťažkej a nepohodlné, ale aj bránu, a nie je nič, čo ukradnúť a nikto). Používanie tejto príležitosti, mám mnoho rokov regrutujú z pera divozel ako suché pelety v neobmedzenom množstve.

Mláďatá s ich kopyta pošliapavaniu popoludňajšie koláče, a slnečné teplo urobí z nich granulárne pevnej hrúbke hnoja 2-3 cm v celom priestore paddocku. Množstvo hnojivá neklesá, as takými klitorisu ", ako som ja, trochu, a stádo rastie s každým ďalším týždni, a počet koláče príde.

Nasledujúci rok, nie je ďaleko od tohto miesta pastieri si nové ohrade (ako krajina máme v hojnej miere, pero nevymaže) a cyklus sa opakuje.

Voľba granúl sa vykonáva nasledujúcim spôsobom. Najlepšie zo všetkého práce začať do konca mája, kedy nakoniec vyschne krajine a rastie bujná tráva pre kŕmenie hospodárskych zvierat, a koláče sa do 25 vaky v dvesto, zvyšok - v záhrade pod jabloňou v užívateľskej maliny a ďalšie kríky. Haldy je kompost až do budúceho jari.

Samozrejme, že všetky moje odporúčania - pre majiteľov automobilov, ktorí majú záhradu alebo pozemky. Aj keď zrazu moja žena mala malú parcelu, a ja som na bicykli ako warm-up tiež uskutočňované na kufri jedného vreca suchého Divozel ráno a večer po dobu 5 km od ohrady. Po prvé, je veľkým prínosom pre záhradu, a za druhé, ešte viac zdravotných výhod.


Pozri tiež: Jarné hnojivo - lehoty na žiadosť


Kde vziať popol na zeleninovej záhrade hnojivo

V dedinách, kde prebudil s drevom, v každom dome je popol, ale skúste sa opýtať, a nie, že nie. V záhradníctve rovnaký. Aj priateľ mu povedal, cesty v prednej časti súkromného domu ako vytočiť vedro popola, takže spočiatku bol ohrozený z okna, a potom sa stará žena vybehla z domu a palicu málom zlomil ruku, ktorou sa snažil chrániť ju pred&# 8230;

Ak máte kúriť drevom kúpeľ aspoň raz týždenne v letnej sezóne, potom sa tento popol sotva stačí na posteľ. Ročný zemiakov záhradné zálievkou (jedno sklenené na jamku) po jedinom väzbe vyžaduje minimálne 4-5 lopaty popol. Kde je to vziať?

ťažil som popol nasledovne. Stále máme nostalgiu po "komunistickej soboty", kedy došlo k upratovaniu územia (celý prvý rok súčasného kontaminovať, a odobrať v jednom dni). Na konci apríla sa počet 21-22-th (v deň narodenia Ilyich), za jasného slnečného dňa, obyvatelia bytových domov sú umiestnené spoločne na "leninskej" v sobotu a začať dať do smetia haldy s územím.

Okrem plechoviek, fliaš a všetkých druhov haraburdu pridané do a drevný odpad (staré stoličky, rozbité stoličky, rôzne palice, atď.), Okrem toho odrezať staré stromy a kríky. Všetok odpad je spaľovaný a obrátil v popol. Teraz je potrebné, aby zdriemnuť: večer alebo druhý deň ráno najprv som stihnú nahrabať lopatu z kôpky popola, nespáleného veľké úlomky (sklo, tehly, atď), a potom vytočiť kopček v igelitovom sáčku a uložený popola v aute.

Tak, dva alebo tri kôpky volaných 2-3 popola tašku. Pri chate Aj preosiať popol cez sito. Ako sito s prázdnou plechovku sleďa (priemer 200 mm) s otvormi 5-10 mm. Je tiež možné použiť ako starý sitovej miske z plynu alebo elektrickej peci, predvŕtaných v ňom príslušných otvorov.

Dovoľte mi dodať, že zber popola je najlepšie vykonať skoro ráno (keď ľudia spia), alebo vo večernom súmraku, alebo susedov, a ľudia nemôžu pochopiť moje dobré úmysly a zavolať políciu. Tak ľahko, bez problémov a ja som zatiaľ zásobiť pre budúce využitie cenného minerálnych hnojív.


Pozri tiež: záhradníctvo - hnojivo, prerezávanie, štepenie a boj proti chorobám a škodcom: otázky a odpovede


Gardener poznámka:

  • Zvýšiť vplyv popola rašeliny, kompostu a humusu.
  • Nie v kombinácii s popolom hnoja, hydinový trus, superfosfátu, a dusíkatých hnojív.
  • Ash potrebuje silnú dávku: veľké množstvo z nich zničí všetky užitočné pôdne obyvatelia - ich počet bude obnovený veľmi dlho.

Autor S.L.Rasko

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor