slo.herbefe.ru

Rastúce Jahody v rámci filmu

Ako pestovať jahody podľa filmových - tipy záhradníka

Hit dlhé sucho - normálny jahody nečakajte. Iba počuť: s pravidelnú zálievku len problémy! Ale to sa stáva a naopak - bude zabudnutý v nebeskej kancelárii pre uzavretie ventilu, a šiel na zemi ... Myslíte si, že povodeň, s jahodami mal povedať zbohom? Rozhodne nie!

Jahoda a jej pestovanie vo vlhkom mieste - je to možné? S filmom - áno!

Chata v mojom Leningradskej oblasti so všetkými nevyhnutnými (a tok) dôsledky: vzhľadom k ťažkej ílovité pôdy a častých dažďoch zaplavila lôžka tak, že žiadne odvodňovacie priekopy nie sú uložené. APB situácia najmä na jar. Ale všetky tieto problémy, som našiel spásu - film. Plody rastú v ňom viac ako 10 rokov, a to je pritiahnuté za vlasy, aby sa podelili o svoje skúsenosti.

Stránky mám celkom 6 akrov, takže beriem jahoda dve veľké hrebeň, ktorý je umiestnený v strede záhrady, jej hranicami.

Prečo sú postele "run"? Áno, pretože si uvedomila, že viac ako tri alebo štyri roky rastú jahody na jednom mieste nemôže byť - jej výnos klesá, a film nosí sám.

Lôžka robiť vysoká. Po ich vzniku opatrne uvoľniť pôdu: rozbiť veľké hrče hrable a malé -kroshu ruky.

Aj usporiadať postele s malou hrču uprostred, takže voda po daždi kvapkala od stredu k okrajom. Rukáv čierne fólie sa reže na strane sklopné, a potom sa to stane, ako to bolo dvakrát tak veľký. To by malo byť považované za vopred. Napríklad, dve lôžka dĺžke 6 m je možné zakúpiť fólia 7 m 1 m bude trvať ohybov na koncoch chrbtov (každý 25 cm).

Ďalšie okoloidúci lopata pozdĺž stien posteľou (kde sa spojiť s traťou), tlačí ju do zeme polshtyka a ľahko kolísavý. Získané tenké priekopy na šírku od 1 do 2 cm. Potom, v pokojnom počasí filme stanovený na hrebeňoch a okraji rovnakého lopatou jamku v priekope. Zvyčajne prvý film, ktorý som pripojiť na jednej strane, potom na druhú, a až potom zblízka bočnej steny.

Najdôležitejšia vec - je potrebné dosiahnuť rovnomerné napnutie filmu. Urobíte Ak to príliš slabý, bude film bublina, a ak je vyhrať, jeho narušenia, a to pôjde záhyby.

Pre dosiahnutie želaného výsledku, nie je ľahké (najmä spočiatku), ale musíme sa snažiť, v opačnom prípade potom nie je možné presne rez otvory. Môžete si, samozrejme, a len zaspať na zem okraje filmu, ale v tomto prípade, a to aj na ťažkých pôdach, že to bude zlé, aby vietor. A pretože priekope slúži ako spoľahlivý "kotvy".

Potom urobím token: vziať palicu, ktorej dĺžka je rovná vzdialenosti medzi ktorými sa chystá požiadať jahodové kríky. Idem pozdĺž záhonov a nástroj označuje stred budúcej studne. Mimochodom, dal som jahody v troch radoch - čo je jednoduchšie postarať sa o to. Môžete si vytvoriť a dva, ale potom sa na posteliach bude navyše šírka filmu, ktorý sa bude musieť znížiť alebo kopať. Práce naviac. Otvory na okrajoch po dĺžke postele vykonať paralelne k sebe navzájom a posunutie o polovicu centrálnej (obr.1).

Robím ho podľa "kompas", ktorý vyrábal manžela (obr. 2).

Jedná sa o spoločný naostrený na jednom konci tyče s uzol trčia bokom k polomeru požadovaných otvorov v konci je vložená z žiletku polovicu (máme veľa vľavo od sovietskej éry). "Kompasy" držať Aj označiť značku a vykonať rotačný pohyb uzol s žiletkou, rezanie vo filme kruhu. Zvyčajne sa to robí môj manžel a ja idem po tomto dátume a kde sa ukázalo, že nie je príliš hladké hrany, nožnice odrezať otrepy na okrajoch otvorov.


Pozri tiež: Kalendár starostlivosti o jahody, jahody


Je vhodné vykonať nožnice na nechty zaguľatené, sú ostré a rez nič nie je nutné, stačí uchopiť pásku a kĺzať po ňom - ​​jeden pohyb a pol otáčky pripravený.

Snažil som sa raz upustiť od "kruhu", čo je fólia chikaya nožom do kríža, ale rýchlo opustil, pretože rez potom odchýlil ďalej a ďalej. Ale v prípade, že film je rez v kruhu, musíme stále tvrdo pracovať, aby rozšírila dieru!

Potom robím v zemskej jamy, premiestňovať zeminu do strán pod filmom, a dal každý z nich za pol lyžičky komplexného dlhodobo pôsobiace hnojivo. Výrobcom tohto nástroja zaisťuje jeho úplné rozpustenie v krajine po dobu troch rokov, proste o živote posteľou a dosť.

Dodatočné hnojenie, a až potom nie. Dať do jednej jamky, 2-3 anténnych mierne od seba, a napojená. Ďalej zavlažovanie je takmer v našich podmienkach a nepotrebujú: Krajina nevysušuje pod filmom, korene neumierajú v zime rastliny v teple a útulné, a boj proti burinám je minimalizovaný.

Susedia, ktorí jahody pestované v starej ceste, často mrzne, a potom sa ma pýtať fúzy. Moje vlastné jahody sú vždy dobre. V prípade, že kríky na jar začnú hrču nad zemou som pochovať je späť. Mimochodom, v rovnakej dobe, kedy som vyrvať tie buriny, ktoré doteraz podarilo dostať sa do diery. Napríklad, púpava v tejto dobe veľmi ľahko vytiahnuť, bez toho aby ste kríky jahôd. Uličky naplnené pilinami, takže ani tam rastú každý podraz a bol čistý a suchý.

chovné jahody

Čo chovu jahodovú je tiež nie je potrebné sa obávať. Každý rok, keď otplodonosivshie Aj vyzliekli všetky listy - na konci leta rastú, a rastliny hodil fúzy. Pre tých kríky, ktoré dali najvyšší výnos, odchádzam najsilnejší fúzy a zvyšok sú orežú.

Fúzy z extrému na lôžku z kríkov niekedy dostať na trať a zakoreniť tam. Ak leží na filme, som vačkového kotúča pod dierovaný na obálke vybrania, a voda, ktorá sa hromadí po daždi dáva trochu korene dorásť. A niekedy robí inak: len znížiť fúziky a týždeň dal ich do širokej plochej miske s vodou, a potom zasadil do zeme a pritenyat. Spočiatku, pretože korene sú v plienkach, rastliny trochu kríval, ale získava na sile a sú dobre zakorenené.


Súvisiace odkaz: Pestovanie jahôd - výsadba a starostlivosť


Máme dostatok dažďa v auguste, takže nemám problém ísť preč až do budúceho víkendu. Ale ak dôjde k počasie anomálie (to sa stáva raz za päť rokov), volám susedmi a požiadajte ich, aby naliať svoj rassadnichek. Vždy som si dať im aj ďalšie sadeníc a kvetov, ktoré rástli, a tak sa mi povedal, že nikdy nepodarí.

V zime som sa strieľať ukrytie jahody s vrstvou lapnika tenké. Máme veľa mladých lesných stromov, som rezať (iba nožnice) z každého stromu iba jedna, spodná časť nohavíc, ktorá sa dotýka zeme - je stále ešte rok alebo dva, že vyschol. A ak splníte padlých jedľa, smrek konáre, ktoré som rezané iba s nimi. Tam a nohy sú dlhšie a sú viac našuchorený. Tieto pobočky budú stále nechcel. Preto nie je na škodu do lesa I nanoshu.

S ohľadom na pestovanie jahôd v rámci filmu, to je len na prvý pohľad sa zdá, že je príliš zložitý a prácny technológie. A v skutočnosti, jeden má len vyskúšať, a&# 8230;

Iba v prvom roku na pokrytie lôžok a výsadbu rastlín môže trvať deň alebo dva. Potom budeme všetci ako na drôtiku.

Okrem toho budete ešte musieť znížiť sušené listy a zbaviť sa zbytočných fúzov a strieka na Weevil a znížiť greeny z otplodonosivshie krovia narosla nové zdravé listy. Takže je lepšie robiť v posteliach, na ktoré sa vzťahuje film.

Aspoň budete ušetrení pravidelné pleťou burín a záplav v dôsledku dažďov. Áno, ďalšou výhodou tejto metódy: čistý bobule rastú (pretože neleží na zemi) a chránené proti hnilobe. Takže rozhodnúť, že každému či je alebo nie je obťažovať s filmom, a všetky nuansy a výzvy, ktoré sa stretnete, som opísal.

Autor: G.Volkova

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor