slo.herbefe.ru

Medlar: Pestovanie ovocia

Medlar - pestovanie doma alebo na pozemku

To je o tom, potom stačí povedať, že v našich záhradách to nie je tak vzácne - doslova exotické gost.I ako vždy v takýchto prípadoch, pridať - a ospravedlňujem&# 8230; Konieckoncov, mišpule, v skutočnosti, je snom každého záhradníka, a v horúčave a chladu je udržiavaná molodtsom.A chutné ... Užitočným Keď poviem o medlar mojim priateľom, oni zdvihli obočie prekvapene: "Čo je to! pre medlar ovocie? "A naozaj, kto písal o tom? Kto z predajcov na trhu to má ponúknuť? S kým sa poradiť o tom, ako rastú? Ukazuje sa, že je nám, záhradníkov, nespravodlivo urazil kultúre. Možno sa pýtate, prečo? A ja nepoznám odpoveď. Možno, že názov zámorí smuschaet.Lyudi zrejme myslí, že takáto zvedavosť rastie len niekde v Stredomorí raj. A tu a tam!

Táto rastlina sa darí a zahrieva sa na teplotu 30 ° C a pri 30 ° C pod nulou. Rastú mišpule a môže byť na mieste aj doma, aj keď naše oblasť je lepší ako prvý.

Tu v Dagestane, kde práve tieto rozdiely medzi letným a zimným rýchlosti, si nepamätám prípad (a rastú mišpule viac ako 20 rokov), aby zomrela kvôli počasiu.

Avšak, ja hovorím mišpule (Je tu mišpule, ale nemám ho). Takže, choďte na, vychvaľovať jej obľúbený.

Znáša tieňovanie, žiadne špeciálne požiadavky na pôdu. Jediná vec, ktorá je kontraindikované, pretože je to surové oblasti alebo v blízkosti podzemnej vody.

A čo jej ovocie! Veľké, hnedo-červené, šťavnaté a chutné.

Obsahujú cukor, karotén, vitamín C, kyselinu jablčnú a mnoho ďalších živín.

Plody prevzatá zo stromu predčasne, uložené po dlhú dobu, ale za to, že je potrebné na udržanie 1 h. V roztoku soli (1 polievková lyžica. L. 1 liter vody).

Medlar je v každom ročnom období veľmi krásne. Kvitne skoro. Self-opeľovanie. A čo je najdôležitejšie, po celú dobu mojej priateľstvo s ňou, nikdy som si všimol, že ona bola zasiahnutá chorobou alebo škodcami! Takže moja óda chvály je oprávnená.

reprodukciu medlar

Medlar propagovaný dvoma spôsobmi: semenami a štepenie.

Prvou možnosťou je výhodnejšie, pretože je vhodný pre celý rad oblastí. Vzhľadom k tomu, mišpule semená majú veľmi tvrdú škrupinu, než je potreba výsadbou stratifikácia: výňatok vo vlhkom prostredí po dobu troch mesiacov. Takže ak chcete používať hneď, mať čas zasadiť semienka klesať - v lepší čas pre túto činnosť.

Teraz o očkovaní. K tomu vhodné ako podnož dule a hlohu.

Ale najlepšie zo všetkých - hrušky. Vieme, že podzemné i nadzemné časti rastlín, ovocných žijú a pracujú v súzvuku.

Preto, keď vrúbľovanie podnož má veľkú a často rozhodujúci vplyv na "Špecifikácia" ovocných stromov: Frost, podmienky na začiatku rodenie, výnos, rast, odolnosť proti chorobám.

S medlar hrušky v kombinácii dokonale. Stromy s kompaktným, malých, prekrásna, ranoplodonosyaschie. (viac očkovacie hrušky tu)

Myslím, že veľa v tomto prípade je vzhľadom na štruktúru koreňom medlar. Oni nepochádzajú, ako hrušky a jablká, a nie mochkovye koľko záhradné rastliny, ako to bolo medziprodukt.

Takže keď preniknú vrstvy soľné pôdy, potom sa z nich netrpel.

Čo iné by som asi mišpule: najdôležitejšia vec v mojej mysli, že táto rastlina je odlišné poľnohospodárskej techniky úplne ohromujúca jednoduchosť.

S ňou zaobchádzať žiadny záhradník, dokonca aj amatér.

Je tu len jeden malý, ale dôležitý nuansy - ak je pestovaná v strednej pásmo, alebo dokonca ešte viac na sever nie je nutné hojne zalievať mišpule v druhej polovici leta a krmivá dusíkaté hnojivá, pretože môžu interferovať s vetvami a strom normálne zrelý a stávajú sa naozaj vytrvalý.


Pozri tiež: Pestovanie dule - výsadbu a starostlivosť


Medlar - užitočné vlastnosti

Medlar zmierňuje obličkové koliky, pomáha s obličkovými kameňmi.

Ovocná dreň sa zmieša s medom, môže byť použitý ako účinný nástroj na boj s dýchavičnosť, kašeľ, nachladnutie a čistenie dýchacích ciest spúta. Užitočné vlastnosti majú aj listy tejto rastliny.

Infúzie a odvary z nich pomôcť s hnačkami, astma a bronchitída, zníženie hladiny cholesterolu a vylúčených toxínov a solí ťažkých kovov.

Autor: R.Magomedsharifov. Kaspisyk Dagestan

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor