slo.herbefe.ru

Cibuľa odrôd Nigella eksibishen

Kultivácia Chernushka luk (Eksibishen)

Rozhodol som sa písať o jeho spôsobu pestovania cibule, Blackie Eksibishen odrôd. Cibuľa, ktoré chutia sladké, šťavnaté a veľké. Sadenice rásť cez to, každý žiarovka rastie s hmotnosťou 200-350 g alebo viac. Táto odroda je určená pre spotrebu v čerstvom stave, šalátov, polotovarov.

Semená kúpiť v obchodoch. Shoyu v tretej dekáde februára. Časť pozemkov kúpiť v obchode, zmiešané s zeleninové záhrady, pridajte piesok a popol.

Ako nádoby pristátie s použitím tri krabice koláče, ktoré sú umiestnené v priehľadnom plastovom obale.

Semená bola ponorená do horúceho roztoku manganistanu draselného po dobu jednej a pol hodiny, potom sa premyje teplou vodou cez sitko, ktoré v teplom tkaniny, v balení, aby nedošlo k vysušeniu a dať do teplej batérie. Ležať semená večera do rána a ráno som sa nechal sa sušia a zasiate. Ja drážky každé 2 cm, semená vyložený vo vzdialenosti 1,5 cm od seba. Hĺbka 1 cm.

Brázdy polieval s teplou vodou, pokryté krajine, uzavrite sáčok s boxami a dajte na teplé miesto. Sadenice sa neobjavujú rovnomerne asi 8-12 dní.

Sadenice rastú pomaly, napojil ho vodou z spreje, hnojiť infúzie popola. Aby sadenice nie sú rozpadlo, balíček so zvyšujúcou sa narovnal na výšku, ak je v pohode - kravatu na vrchol, ako to dopadá mikroparnichok.

Kalenie stojan v skleníku po dobu jednej hodiny alebo dlhšie.

Aj zasadil v otvorenom teréne obvykle po májovej sviatky. Lôžka Aj vyplniť humus, pridaním popolčeka a granulovaný superfosfát (2-3 v. L.). Sadenice získala výšky 15-20 cm - tenké perie. Sú zasadené v radoch na posteliach vo vzdialenosti 20-25 cm a medzi bulbils - 10-15 cm, hĺbka 2 cm Zároveň prerezávať korene a vrcholy. - Áno, ja viem, že je veľmi ťažké a zdĺhavé, ale nutný.

Potom polievajú s teplou vodou, raz oprašoval popol a pokrytý krycím materiálom.

O týždeň neskôr, upratať, ak je teplé počasie, ale noc je ešte napoly blízko. Ďalej starostlivosti je zalievanie, pleťou, okopávanie.

S cibuľou popolček len bojovať - ​​posypať, utieranie prachu, prospech z neho máme veľa, zbierať celú zimu, keď Pim rúry.


Pozri tiež: Pestovanie cibule Ishikura


Pre zabránenie Wash lôžko studenú studničnej vodu so soľou (1 šálka 10 litrov vody) 2-3 krát za sezónu.

Po tejto starostlivosti cibule rýchlo rastie, získava veľa zelene, a do konca júla tvoria pomerne veľké žiarovky (viď. Foto).

Dva týždne pred zberom zalievanie zastávky, od žiaroviek lopata na zemi. Pri podaní per cibuľu upratané a pozemky - najprv v posteliach, a potom na bridlicových tabúľ (viď foto.).

V noci, dal som preč pod strechou, a tak ďalej, kým sa krčka maternice je úplne suché cibuľa. Potom opatrne znížiť korene a na vrchol, takže krčka maternice 7-9 cm.

Cibuľa držať v byte, v krabici, keď ma zachránil pred Novým rokom. Aj použiť pre šalátov, polotovarov, liečených všetkými svojimi príbuznými.

Eksibishen Okrem toho som pestovať cibuľu ostrých stupňov, cibuľa sady Stuttgarter Risen, Sturon červená Onion Red Baron a rodina, a na greenoch - welsh cibule a dvojúrovňový (viacúrovňové cibuľa).

To je všetko. Bol by som rád, keby moje poznámky užitočné, a nevyhadzujte cibuľa šupkou. Infúzia cibule a cesnaku šupky s prídavkom pálivej papriky a lastovičník účinné proti larvám a voškám: Vezmite 200 g tohto surového materiálu 1 vedra s vodou a vylúhovať deň. Sprej proti škodcom na jar a po celú letnú sezónu.


Cibuľa Eksibishen - Výsadba a starostlivosť: Tipy čitateľov


Obrie cibule Eksibishn - iný zážitok rastie

Ako ťažké je štandardné žiarovky? 100-150 gramov. V najlepšom prípade, 200-300. A ako sa vám cibule na polici? Neveríte mi? A márne! Valentina Jelevová z regiónu Mogilev vzrástol v tomto roku, skutočné hrdinu. Väčšina z jeho žiaroviek vytiahol na pískať g a najväčší vážil 718 gramov!

Eksibishen cibule odrôd pestovaných prvýkrát.

Semená som prišiel neskoro, na konci marca (zvyčajne Eksibishen zasiate vo februári), tak ihneď zasiať je. A pretože sú veľmi malé, pre prehľadnosť, aby nedošlo k mierne zahustiť pchajú ich do kozmetického prášku. A tak ležali každý 2-3 cm. Po napojená a vzťahuje misa fólie, zabezpečenie gumičku na hrane. Nádobu do rúry. Ak sa sadenice pestované a pod vložkou, odstránil film a presunul na stole pri okne, kde boli vo večerných hodinách obsahovala žiarivku.

Pristátie na posteli

Pružina bola čoskoro. Vzhľadom k tomu, sadenice každých 20-25 cm vysadené na posteliach s psie chanoy krajine (po reďkovky, ktorý robil kuracieho hnoja na jeseň) v apríli. Nagryanuvshaya z ťažkých mrazy cibule zachránených, že to predo pod oblúkom tri vrstvy span-väzbu, a na seba a filmu.

Okrem toho, v noci niekedy umiestnený pod krytom na fľašu s horúcou vodou. Izolácia odstráni v máji, kedy sa výška rastlín 10 cm, ale oblúk v žiadnom prípade nie vyčistiť.

"Tvrdé" žiarovky

Novinkou v cibule pestom-ochraňoval viac ako obvykle. Aj odburinený často zalievanie trochu každý deň alebo každý druhý deň. V chladnom počasí - teplou vodou. Ružový roztok manganistanu draselného z krhly 2-3 krát kôlne záhon cibule múch. Často voľné, zvlášť po zalievanie. Čo je zaujímavé, cibuľa rozhodne nechcel sedieť v krajine - prichádza na povrch. To prvýkrát, posypať, ale na druhú stranu je to naozaj trval dlhšie, a oni, do úvahy len základná doska bola pokrytá. Na jednej strane je to dobrá vec: luk s častým kanva hniť priamo v záhrade, a preto nie je ohrozená.

Strach z prejedení, takže oplodnené cibuľu len dvakrát: zelená infúzie burín (Ed :. Pozri recept na ďalšej strane ...) A sotva riešenie kuracieho hnoja (1:12). Ak je rastlina v záhrade zaostával za ostatnými, mohlo by to dokonca kŕmiť. Vzala lúk v auguste, kedy niekoľko dní, aby sa teplota nad 30 stupňov, -. So obával, že plodina "horí". Väčšina žiaroviek boli 500-600 najväčší - 718 g - bolo tiež veľmi chutné!

Podarí zhromaždiť!

Veľká úroda okopanín a repa potešilo. V zime, hosteska ju udržuje v dome pod podlahou v plastových škatuľkách s machom a pilinami. Vedľa toho stanovuje a mrkvu, ale bez piesku - v teplom uložiť ho do piesku klíčiť. - A prekvapilo nové fazuľa (názov nezachoval) odrody neobvyklý klastra, - hovorí záhradník. - Z mysle - z oka vypadla z hrachu a chuti odlišné od ostatných fazúľ. Musím ešte nemal také chutné polievky ako sú tieto fazuľa! Fazule s hrúbkou (4 rady 3-4 kusov v otvore do hĺbky ukazovákom) na vysadenej plochy po zemiaky, ktoré sú vložené na jeseň kuracieho hnoja. Rastliny nie sú napojené a nakŕmené, ale

voľnej pôdy a pletie. Dokonca aj tie nebolo nutné - rastliny vzájomne podporujú. S lôžkami zhromaždí 10 kg fazule. To je zvyčajne ju vysušiť a naliať do ľanového vrecka, ktoré budú uložené v chladnej miestnosti - kde plesne a iné nešťastia sú hrozné. Kľúčom k dobrej úrode Valentina Fyodorovna, okrem starostlivé starostlivosť, povedal ďalší dôležitou podmienkou: musíš milovať rastliny a pracovať s nimi vždy v dobrej nálade - pretože majú pocit, že právomoc osoby!

TIP: Pôda pre cibule Eksibishen, rovnako ako pre celé sadenice, Valentina Fyodorovna pripravuje sama. Na jeseň zbiera úrodnú pôdu zo záhrady (pokusy o komára), naleje do tašky a odísť na zimné zmrazenie v stajni. Na jar zahreje domu a zmiešaný v pomere 1: 1 s zakúpeného zem.


Dobrý lúk v zásobníkoch nie sú vklady

Chcem sa podeliť o svoje spôsob pestovania cibule Eksibishen odrôd. Vyrastal som to prvýkrát a všetko, čo som dopadlo.

Kúpil som si semená v obchode, musím priznať, trochu neskoro -v polovici mája, ale opustiť tento plán nemal. Vysadené v kontajneri s zakúpeného krajinu z obchodu (niektorí ani neboli na farme). Miest na sedenie, mimochodom, vybral najhlbšie, čo mohla nájsť. Prečo? Takže potom rastlina nie je transplantovanej a nie ich zraniť.

Na semenáčiky lôžkových vysadené na začiatku júna, pre-namáčanie v povodí s rastovým riešenie stimulátor (foto 1). Záhon pred týmto proryhlit ploskorez a dobre polievajú vodou. Potom sa opatrne vzal jeden stonku a opatrne ju oddeľuje od ostatných. Palica vyrobená hlbokej studne a jemne bežal cibule korene tam, takže nie sú skrútené a nemajú krútiť v kruhu (foto 2). Keď všetky rastliny usadiť na posteli a opäť veľkoryso nalial na vrchole vody z kanva (foto 3).

Niektorí záhradkári sa domnievajú, že je potrebné znížiť korene v pestovaní a v hornej časti pera, ale ja nie. Prečo trápiť rastliny? Sú už zažíva stres z presadenie.

A zdá sa, že som bol v práve - všetko, čo mám veľkú palicu a moje cibule stál priamo pred nalial (4 fotografií). V neposlednom rade vďačím za tento zázračný elixír, ktorý sa pripravuje prípad.

3/4 výplň pokosenej trávy chetyrehvedernuyu plastový sud, naliať až po okraj vodou, pridá sa pol šálky starý cukru jám, polovica litra poháre preosiatu (to je dôležité!) Vak na popol a účinných mikroorganizmov. Trvajte na tom, päť až sedem dní, potom všetky trávu z hlavne a vyberte alebo zabaliť ako mulč na lôžko, alebo hodil do kompostu.

O 3/4 vzniknuté kvapaliny na natáčanie hnojenie rastlín (chov 0,5 L v 10 litrovom vedre s vodou a) a nechá sa fermentovať 1/4 ďalšiu časť. A celý proces začína znovu od začiatku (okrem toho, že mikróby nepridávajú).

Na začiatku júla, mám môj luk zamulchirovat mierne suché seno (foto 5). V obraze, mimochodom, tiež je jasné, že mám posteľ na jedného s ním a zeler rastie. Celé leto som ho mať tam pokojne žili šťastne až do smrti, nemám ani vyplienené takmer len asi raz za dva týždne zriedeným napojená infúzie.

Luk nemal nič proti takémuto okolia a potešil ma na konci augusta, kedy som ho začal kopať (foto 6). Jediná vec ma mrzí, je, že práve kúpil jedno balenie semien. Zvýšená niečo do konca roka 35 veľkých cibúľ šalát delikátnou chuťou. Elegantné tovar, ktorý neleží v ekonomike. V tomto roku si kúpiť viac!

A vlani zasadil sadenice pór. Semená sa umiestni na navlhčený toaletný papier, zmršťovacou fóliou. A už nikdy nebude robiť, pretože sadenice obrátila celkom slabý. V istom zmysle som sa viac či menej viedol iba rastom bio-stimulátor (foto 7). Starostlivosť Pór bola rovnaká ako u Eksibishen. Na obrázku 8 ukazuje stav môjho luku na začiatku júla. Ale hlavný rozdiel medzi starostlivosťou, ktorá je treba výstupku na bielom jedlé nohe bol väčší (foto 9).

vyčistiť som ho na konci septembra v dobrom suchého počasia. Tu je to som vyrástol (foto 10).

Opäť platí, že ľutujem, že malý zasadil! Veľmi rýchlo sme ho zjedli.

© Autor: Maria Mikhailova Civilsk, Chuvashia


© Olga Knysh, E .Mokrinskaya

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor