slo.herbefe.ru

Jahody Victoria - samčie a samičie rastliny: vybrať správne

Samce a samice kríky Victoria jahody, ako sa odlíšiť a dať to, čo potrebujete

Pri nákupe na kríkoch trhu Victoria (často označovaný ako jahody) záhradkári sa zvyčajne snažia vybrať tie, kde je silný fúzy a autenticita. A márne - môžete ľahko uviesť do rozpakov. A potom obviňovať jeho poruchu akékoľvek nevinné rastliny. Vy nesúhlasíte? Poďme preskúmať.

Chalani nechali dievčatá doprava

Chcem sa podeliť s čitateľmi, ako sa odlíšiť samčie a samičie rastliny Victoria, a hovoriť o najjednoduchší spôsob výberu množiteľského materiálu z kríka orezať 4. ročník nahradiť hrebeň na mladé stromčeky, pretože nič o ňom je napísané v záhradníckom literatúre.

A z neznalosti, mimochodom, záhradníci často vadí skutočnosť, že kríky pestované Victoria boli skvelí, bez známok choroby, a bobule trochu dať. Niekedy sa, samozrejme, že pošmykol burinu, ktorý je populárno volal bahmutkoy, ale nie len hriech na neho. A nebuďte zúfalí vytiahnuť zo zeme celý Bush - všetko, čo potrebujete odstrániť niečo zo svojich malých rodinných mužov.

Raz, asi pred 10 rokmi, môj manžel a ja som cestoval do Perm dňom narodenia jeho vnučka. Tam sa konali Fair záhradníkov, a pozrel som sa vo svojom voľnom čase. A tam bola prečítaná prednáškový poplatok, aj keď som mal pocit, že viem všetko, napriek tomu sa rozhodol minúť peniaze. Ako sa ukázalo, nie nadarmo. Je tu mi a povedal mi, že v každej kultúre, ako u ľudí, tam sú chlapci a dievčatá.

U nás aj vo Bush Victoria od druhého roku svojho vývoja existujú oddelené mužskej a ženskej rodinka. Bolo to počas tohto obdobia, a dôjde k najviac rozhodujúcom okamihu k záhradkárov: je potrebné určiť, kto je kto.

Robím to zle. Beriem ker v pravej ruke a ľavej strane oddeliť jednu malú rodinu. Pozerám sa: ak má kvetenstvo - preto tento "baba", nechajte ju byť. Ak sa na to miesto kvetenstvo objavili bič počatia fúzy - to je "muž", bol okamžite odstránený a zlikvidovaný.

Ale to veľmi starostlivo, nemôžu byť hlúpy, aby vytiahnuť, môžete nenapraviteľne narušený koreňový systém Bush. Preto mužská rodinka Aj pomaly odskrutkovaním v smere hodinových ručičiek (pozri obrázok 1).

Týmto spôsobom som skontrolovať všetky malé rodiny v buši. A tak ďalej po hrebeni. Áno, táto práca vyžaduje trpezlivosť a čas, ale Bush z 2. a 3. plodín bude nutne zahrnuté v bobule.


Pozri tiež: Výsadba a starostlivosť o záhradné jahody


jahoda pyré

Niekedy neskoro v teste, začnete robiť to, keď sa zdalo, vaječník, a uvidíte, že muži boli semeek riasy s 3-5 mastnou fúzami, že rekreanti nevedome snaží rýchlo dať žiadosť o rozvod. A ja som tak zvyknutý robiť hlúpo, nebudem skrývať. Myslíte si, že hovorí nezmysly? A budete mať a transplantovať bič na všetky svoje fúzy na akomkoľvek mieste. A budúci rok bude presvedčený o tom, že nedôjde kvetenstvo.

V treťom ročníku rastu v buši mužov rodinka začne znovu objaví, ale budú mať oveľa menej. Niekedy som taky poriadok, akoby lenivá, a potom odísť, pretože po zbere 4. lôžko nahradiť mladá žena fúzy. Opýtajte sa, ako som sa dosiahnuť to? Pripomeňme, že "dámy" malý rodinný prvé práce na tvorbu úrody plodov, a potom uvoľniť bič s fúzikmi. Riasy sú oveľa menšie ako u mužského semeek ktoré rastú skôr.

To je dôvod, prečo nie je nutné na trhu kúpiť kroviny s mocným fúzami - na samotných útulku ako "muži" a potom už nič nie je poimeete s nimi.

Je lepšie, aby sa v bežných záhradkárov, ktorá žiada o povolenie na návšteve svojej stránky, kde sa všetci úprimne vám povedať a ukázať.

Ako Val pohádal s Tamara

Teraz poviem o tom, ako by mali byť ženy dať malú rodinu. Otvor som vynechať aspoň 2-3 fúzov, ale nie jedna skupina, ale v tvare trojuholníka na vzdialenosť 3-5 cm od seba. Tak rýchlo tvoril ker, tiež prípadné fúzy nezachytí alebo nevydá budúci rok stopka, to dá ľahko odstrániť. bez poškodenia zostávajúce koreňový systém.

Náročné všetko tento nápad sa zdá byť len v slovách, ale v skutočnosti je - skutočným potešením pracovať.

Tu je prípad sa stal so svojimi susedmi vypovedať. Jeden z nich, Tamara, bola výborná malina, a druhý, Wali - dobrý veľkom rodil Victoria. Tak oni súhlasili s výmenou.

Val dal Tamara veľký, silný fúzy, a že teda zdravé zakorenených výhonky malín. O dva roky neskôr, som si všimol, že Val ide na mieste v niektorých ochorení. Rozhodol som sa zistiť, prečo. Ukázalo sa, že Tamara jej máš svoju extrémnu nespokojnosť, pretože to predstavovalo fúzy mazák bobule. Čo je výmena?

Podvod!

To bolo potom, že som musel ukázať Vale na jej postele, aby triediť semeek. Muž jej urobil, bolo veľa, a to je to, ako hriech a futbale. Mali ste vidieť, ako ma Valja poďakoval! No, Tamara, potom sme vybrali ženskú semeek fúziky a konflikt bol vyriešený.


Pozri tiež: jahody Care - Kalendár


Jahoda úrodu - už druhý rok

Poviem vám o jednoduchú (ale nie na predaj) spôsob skríningu žien semeek 4 rokov staré Victoria puzdrá pre výsadbu hrebene po zbere 4. úrodu. Tak začína s tým, že po celé leto, zatiaľ čo zbieranie bobúľ na vedomie, poskytujúce kríkov, držať kovové rohy, maľoval s červenou farbou v nich. Vezmeme-off v júli, všetky plody, manžel začne upratať hrebeň Victoria po 4. zbere a kríky označené záhyby tieniaci mieste. Robí to skoro ráno, a začneme sa zaoberať výsadbe po 14:00, aby sme mali čas na výsadbu malú rodinu do 22:00 je dobre napojená a uzavrite kryt materiál, ktorý sme zastavili pri oblúku.

Teraz je najdôležitejšia vec. Som veľmi opatrný oddeliť mladé korene sú rodinka, ktorý po zbere plodov zachované stopka. Skráti nižšia lístie a stopkou, nožnice pripravené a dať do panvice semeika zriedi organico-minerálne hnojivo na báze Vermicompost {3/4 šálky vedro vody) s malým prídavkom ílu.

B Roztok by mal byť iba v spodnej časti semeika veľkých koreňov je 3-5 cm.

Rodinka bez stopky a so slabými korene neberú. Na hrebeň 6 m, 1 m široký robí vrtov vo vzdialenosti 40 cm od seba v dvoch radoch v striedavým spôsobom na vzdialenosť 1/3 šírky chrbátu na jeho stranách (viz. Obrázok 2). Ak semeek je väčšia, než boli zozbierané diery, potom som dal ich na 2-3 veci dohromady, ako fúzy - trojuholník 3-5 cm od seba.

Mierne zhutňuje pôdu pod nohami v dobre napojená každej malej rodiny z vedra s ružovým riešenie mangánu, držanie za ruku rastlín na krku nie je prehĺbil. Potom podčeľaď Paju humusu medzi rebrami, umiestniť oblúk na vzdialenosti 70 cm od seba, pokryté tenkou krycí materiál, opraviť ho kolíky po stranách a hore na niekoľkých miestach, aby vietor nebol zlomený.

Po 2-3 dňoch, v závislosti na počasí, sa opiera bočne krycí materiál pre zalievanie.

Mimochodom, nie naliať vodu z hadice alebo zalievanie, a od kuchynského kopček môže sa neukorenivshiesya malú rodinu nemá ležal na zemi a zhnilo.

Po 15 minútach sa znovu zalievanie I vynechať materiál, ale nie až k zemi, ako aj, aby voľný priestor 10 cm {to je vykonané na úkor PEG). Áno, skoro by som zabudol! Neskorá jeseň, po odstránení krytu, kryt jamky lapnikom.

Na jar je odstránená, práve uvoľnil na zem, zalejeme humus a vytiahnuť späť krycí materiál, ale silnejší ako v lete, pretože máme na Urale divokej mrazy vrátiť.

Pri sadení rodina žien v budúcom roku získať dobrú úrodu. Rád by som konečne vidieť, že tieto rodinka zasadil dať ich vlastné mužské a ženské fúzy, pretože všetko v prírode sa opakuje.

Prajem vám všetkým veľa úspechov v práci zahradničení!

Autor: TE Yarigina e. Lysva Perm Krai

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor