slo.herbefe.ru

Rocambole - cibuľa alebo cesnak alebo lukochesnok?

Rastúce Rocambole - bez ohľadu na titul

História jednej chybe

V tej dobe, Ruslan Sirotin, otvorené pre milióny vodičov kamiónov Rocambole, že po prvých článkov o ňom získal povolenie na trvalý pobyt v našich záhradách. Pred týmto zdravých a chutných cesnaku cibule, samozrejme, že sa pestujú, ale nie v takom množstve. A teraz - to senzácia. Ukazuje sa, že to nie je Rocambole?

byť jasné,

Celý svoj život žijem v dedine a práce v teréne, má záhrada je veľmi pôsobivé veľkosti.

Mnohé problémy záhradníckych pristupovať rovnakým spôsobom ako väčšina ľudí - zasadil veľa, boli napospol menšie, niečo nepodarilo, ale to môže byť, že tieto nedostatky (a ich batožinu bola nahromadené slušné) ma prehodnotiť vzťah k pôde ,

Mnoho rokov na svojej vlastnej záhrade, som sa snažil dostať z mojej materskej krajine žiaduci účinok akýmkoľvek spôsobom, za každú cenu, pretože nemajú dostatok skúseností a znalostí, a mnoho faktorov, ja proste neberú do úvahy. Čo môžem povedať, pôdne a klimatické podmienky v našej oblasti milosti, ale na výsadbu požiadaviek materiálov a pre prácu s pôdou a zároveň nikto zrušená.

Chcem hovoriť o rastliny, trvale žijúci na mojich stránkach je teraz do značnej miery napísané, ale chcem vyjadriť svoje osobné vyjadrenie, a zároveň trochu objasniť históriu tohto závodu. Koľko si pamätám, náš cesnak rastie od tej doby materskej zeleninovú záhradu a pestovať na vlastnú päsť až do dnešného dňa.

Rocambole&# 8230;

Pred niekoľkými rokmi som bol dočkať, až sa prvý, a potom ju pestovať. Ale nebolo to tak jednoduché.

Prehľadávanie tejto nádhernej zeleniny, sotva som našiel niekoľko adries, objednal, netrpezlivo čakal, a prišli sem mojej pozemky. Dopadol som zuby a chráni ich ako malé deti. Získal prvú úrodu, ohromení veľkostí. Následne všetky vaše prsteň cesnak nahradí rôzne zaujímavé odrody z najlepších miestnych výrobcov.

Stres - od výrobcov, nie prostredníkov, ktorého teraz rozvedených po tisícoch (pod Uvediem príklad takého dobrej viere, zamerané výhradne na získanie výhod). Ale ja nedávajú odpočinúť k informáciám v niektorých publikáciách, že tento druh veľkého cesnaku - to ešte nie je Rocambole.

Takže, po prečítaní všetkých dostupných zdrojov - z rastlinných atlasu Sovietskeho zväzu anglické vydanie, teraz som toho názoru, že rastie na mojich stránkach ... slonie cesnak.

Zdá sa, že tí, kto mi ponúkol ku kúpe túto rastlinu ako Rocambole, len nevlastnil informáciu, nemám zášť je. Prináša mi radosť, rovnako ako chuť, že som ťažko si predstaviť rôzne pokrmy bez neho.

Fedot, ale nie

Teraz chcem dať nejaké dôvody, prečo to nie je Rocambole a slon cesnak. Great sovietska encyklopédia uvádza nasledujúcu definíciu. "Rocambole (French Rocambole.) - cesnak ořešec (cesnak ořešec) trváca bylina ľalie rodinného typu luku.

Žiarovka vajcovitý, na sebe čierne-hnedé šupiny, s početnými tmavo fialovej bulbils. Výška stonky 40-80 cm, s krátkymi lineárnymi listami 4-10 mm široké, takmer polovicu dĺžky stonky.

Fialové kvety Okoličné kvetenstvo, ktorá okrem kvetov, cibule vyvinutá. Nájdené v západnej Európe a v európskej časti ZSSR, to rastie na lúkach, trávnatých svahoch a kríkov.

Niekedy sa pestuje: žiarovky a listy sa používajú v potravinách, ako je cesnak ".


Pozri tiež: Ako pestovať veľký cesnak


Buďte opatrní pri objednávaní rozmnožovací materiál, pretože existuje veľa firiem a spoločností, ktorí túžia po vylákať posledné peniaze z dôchodcov. Farebné a nádejný je oznámenie nie je záruka, že takéto semená príde v e-maile (ak prídu!). Zálohovú platbu je tiež veľmi nezodpovedné - nemôžete vidieť semeno, žiadne peniaze.

V našej krajine, v štáte registra robil len jednu rastlinu zvanú Rocambole - akýsi perla správal tuzemských chovateľov.

Stupeň je stredná, šípky, svetlo zelená list so zlou voskový poťah, dĺžka listu 45-60 cm, šírka 3,0 - 3,7 cm žiarovka veľkou plochou, zaoblené, farbenie pokrývajúci váhy. - biela, žltkastá telom.

Hromadné žiarovky približne 50 g, 4-6 klinčeky v banke 12 váhy nepriehľadný Pod-E je tvorený 3 až 5 detí s hmotnosťou až 1,5 g

Chuť ostrý výťažok 1,9 kg / sq. m, zimovzdorné odrody.

Masívny predaj odrody nemožno nájsť. A ako je zrejmé z opisu, veľkosť žiarovky nie je obrie.

Je v tom pre mňa a skrýva paradox! Nikde nie je spomenuté obrovskej veľkosti žiarovky okrem dát je oddelený farbou krycieho váhy, chuť a radom ďalších vlastností.

Nemenej zaujímavá je skutočnosť, že v Spojených štátoch a Európe je široko rozšírený zelenina veľmi veľkých rozmerov, čo je presne nazývané sloní cesnak (Cesnak slona).

Je to rastlina, veľmi podobný tomu medzi našimi truckerov dnes zvanej Rocambole.

V Amerike Rocambole klasifikovaný ako cesnak, potom je rozdelená šípkou (Turban, Por-Celano, ázijský, Purple Stripe, Rocambole) a nestrelkuyuschiesya stupňa (Artishoke, strieborná koža). Rocambole zastúpená mnohých variantoch, takže to má iné vlastnosti, ktoré sú charakteristické pre jednotlivé odrody (ak máte internet na dosah ruky, s fotografiami amerických plantáží, a slonie cesnak Rocambole).

Je nám ľúto, Oshibochka out&# 8230;

Ale späť k zelenine rastie v mojej záhrade. Tým, vonkajší vzhľad, opakujem ešte raz, tentokrát slonie cesnak. Teraz chcem povedať niekoľko slov v obrane nielen kultúry, ale možno ju dokonca chváliť. Po prvé, čím viac, tým viac som rád a obdivujem ľudí, ktorí sú v ťažkých poveternostných a klimatických podmienkach sú pestované cesnak.

Tam bola malá poznámka nedávno od ženy z Irkutska, v ktorom sa opisuje ako plné bulbochek zdvihol hlavu. Nízka predok k nej za prácou, pretože je dôkazom toho, že od bulbochek možné pestovať dobrú úrodu. Hlavná vec, neboja ťažkostí, po celý čas skúsiť niečo nové bez strachu, niekedy sa zdá smiešne.

Po druhé, pokiaľ ide o skladovanie: Nesúhlasím, že cesnak zle zachovaná. V literatúre písať, že ukladanie do 4 mesiacov - nie je pravda, že je uložená dobre, a to aj demontované zubami, takmer až do leta, a ak je v hlave - to vyzerá, ako keby práve zo záhrady! Nikdy som žiadne osobitné podmienky jeho skladovania nevytvára, vyplatí sa to v mojom koši na chladnom verande.


Súvisiace odkaz: Obrie cesnak a tajomstvo jej pestovania


rozmnožovanie Rocambole

Áno, len zuby alebo žiarovka, deti, spike nebude dozrieť, a zostane svietiť zeleno - overené osobné skúsenosti. Dal ho pod zime, mám všetky veľké zimy a na jar, akonáhle sa teplejšie a sneh začal klesať, spolu s ďalšími odrôd cesnaku a cesnak môj štart k rastu.

Aj pozorovať poľnohospodárskej technológie pre pestovanie zimného cesnaku a nič iné. Pestovať nielen tento druh cesnaku, ale aj mnoho ďalších, som sa snažil nestrelkuyuschiesya odrôd a rôzne nové zimu a chcel povedať toto: Bol som prekvapený veľkostí jediné - slonie cesnak, ktorý som kedysi objednal masku Rocambole.

Tu je paradox: nie cesnak dosiahne tejto veľkosti, bez ohľadu na to, ako poraziť, plus veľkú chuť. Všeobecne platí, že neobvyklý pilaf a vnučka pyureshku bez môjho nádherné cesnakom a tam nebude! Akékoľvek zeleninový šalát dáva delikátnu chuť, ktorá kombinuje tóny cesnaku a cibule. To všetko nie je pre každého, a myslím, že táto kultúra má plné právo žiť v našich záhradách a môže byť primerane použitý v domácej kuchyni ako korenie.

Tak prečo došlo k zámene s názvom? Ja neviem, možno dôvodom je nedostatok informácií, to znamená, že aj dnes celkom hralo úlohu, a nejaký rozdiel domáce i zahraničné klasifikáciu, a možno vinu za nejakú nevysvetliteľnú túžbu niektorých ľudí k zarábaní peňazí za bizarné meno? "Je ťažké povedať, ale chyba však plížil.

Nie v mene veci

A teraz dám príklad nákupu poštou, nie je známe, že pod rúškom cesnaku Rocambole. Vlani, keď som usilovne začal dávať pozor na to, čo je a čo je Rocambole slonie cesnak, zachytil môj oko inzerát, v ktorom veľmi solídne spoločnosť (nebudem písať jej meno, aby nedošlo k narušeniu jej povesť trvale) ponúkol Rocambole takmer neobmedzené množstvo pre každého (myslím, že každý, kto ju nariadil, mi bude rozumieť).

Dal som rozkaz, balíček dorazil, a to, čo bolo moje prekvapenie, keď ruský štítok s názvom "Rocambole"Striekajúcej strane druhej -"nemecký cesnak"! Vzhľadovo to bolo takmer biela s cesnakom pokrývajúce merítok, vážiť asi '30 Úprimne povedané, ak som videl na vlastné oči, a kupovať nebude. Ale nariadil, nič spoločné, je treba zasadiť a pestovať.

zasadil I dokonca OTROS "Rocambole" 7 cm od zeme a potom sa celý ako jedna Poleg a vyschol.

Toľko k "nemeckej cesnaku."

A je pravdepodobné, že nie je pásmový pre našu kapelu a načasovanie zberu nespĺňali naše podmienky pestovania. Oh, som nemal ochutnať cesnak, ale čo môžete urobiť - pred môžete dopriať všetko vážne, budete musieť premýšľať, a či to stojí za to.

Môj cesnak dokonale zimy bez prístrešia, udržiavaný.

Postačí, aby to jednoduché ľudskú pozornosť, keď na to príde, a akýkoľvek iný rastlinný alebo rastlina, vytvoriť základné podmienky pre rast, a výsledok bude vždy.

Ale pre seba, som urobil záver, že ďalšie pokusy nebude klásť neznámou rastlinný materiál, pretože peniaze sa nevracia, a cesnak by sa, ak nie pre svoje rezervy zostali.

Chcem nakresliť jednoduchý záver, a zároveň nie je nikoho uraziť: Je nepravdepodobné, že budete môcť kúpiť Rocambole. pravdepodobné, že tiež dostať slonie cesnak, ale má málo informácií, môžete sa rozhodnúť, či si ju kúpiť, alebo nie.

Každý, kto chce pestovať vo svojich odboroch veľké cibule s charakteristickou chuťou cesnaku a cibule, myslím, že teraz je jasné, že tento slon cesnak, nie Rocambole. Ale na tom záleží?

Vážení priatelia, prajem vám úspešnú sezónu dovoleniek a samozrejme dobrú úrodu!

V.BULGAKOVA Kursk región

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor