slo.herbefe.ru

Prečo jahoda bobule vyschnúť

Sušené ovocie z jahôd

A ako sa bude s týmito kríkmi - zachovať alebo vyhodiť?

S takými otázkami zaoberať so mnou na konci júna, jeden dobrý priateľ. V tejto chvíli máme v oblasti Nižnij Novgorod je len začiatok, aby udržala krok s jahodami. A pred tým, v júni, viac ako dva týždne bolo horúco, bez za uhorský rok. A to je pri načítaní bobúľ! Ja sám nemám okolo zalievať jahody postele. Oh, keď som videl, že listy kríkov povyali a bobule tvoril malý, okamžite začal vody.

Tak som navrhol, že. možno kvôli veľkým nedostatkom vlhkosti v pôde a zvädnuté plodov. Na telefóne, dal radu, aby ste sa nedotkli kríky, pokiaľ nie sú dosiaľ starý a zanecháva ich zdravé.

Ale o dva týždne neskôr znovu zazvonil telefón a znovu Olga pýta úzkostlivo: čo by mala robiť krovie jahôd?

Orezať a nebol, aj keď prší hojne zalievať naše záhrady a sady pre dva a pol týždňa. Skutočnosť, že takmer súčasne so začiatkom zrenia jahôd v tejto oblasti prišiel k rozsiahlej cyklónu s denným dažďa a výrazného poklesu teploty: po niekoľkých dňoch, v deň, keď teplomer nestúpla nad 10 ° C a v noci klesol na 3-4 ° C Mimochodom, v niektorých oblastiach regiónu aj zmrazenie prebehlo v poslednom júnovom týždni!

V tejto dobe som mal ísť na návštevu, aby sa na mieste všetkých rozumieť. Pri pohľade na sušené plody ponechané na kríky, hneď som si uvedomil, čo sa deje. Plodina zničila Botrytis cinerea, čo vyvolalo cyklón v júli. Ide o ochorenie s mnohými naozaj zle postihnutých jahôd lôžok, "kradnúť" od záhradníkov veľkú časť úrody. Choroba bola veľmi silná a takmer kontinuálne - všetky vaječníkov žasli v počiatočnej fáze, takže bobule, či nedošlo k, a nie nalivshis, vyschol.


Pozri tiež: Kalendár starostlivosť pre jahody - jahody


A prečo sused jahody nebolelo?

Olga sama videla, že to získalo keď celý pokrm zrelých plodov. Čo na to povedať, pretože miestach takmer blíži. Na vývoji botrytídy postihnutých rôznymi faktormi. Tento druh (je viac stabilný, napríklad, La Boheme, Ray VIR, Ohňostroj, Holiday, Popoluška. Borovitskaya, Grenadir, Redgontlit, Troubadour, Ruby prívesok, Memorial, veľkorysý, Harvest, Gorelli, Daisy Festival, Kent, Elvira, Gigantella a kol.), a rastové podmienky. Najmä by mali venovať pozornosť zahusťovanie vykládky a bohatou hnojenie dusíkom, čo oslabuje imunitný systém rastlín.

Čo teraz s jahodami?

Všetky infikované bobule od náplasti je potrebné zozbierať a zničiť (pochovaný v časti pôdy hranice). Listy sú teraz žiaduce rezať a postriekajú 1% lôžok Bordeaux zmesi. Ulička kopať, robiť komplexné hnojivá.

A skoro na jar pred rastu mladých listov, postele by mal byť očistený od starých listov a fúzy - hlavným zdrojom prezimovanie infekciu, čisté a slamy postelí. Potom sprej kríky 2-3% Bordeaux zmes. Súš podryhlit, posypeme čerstvým humusu.

Tesne pred začiatkom jarných kríkov roztok manganistanu draselného spreje s tmavo ružovej farby, alebo 1% Bordeaux zmesi. Keď sa vaječníky ošetrenie pôdy, aby sa zabránilo rozvoju botrytis infúznej popola (vedro vody - 2 šálky popola), roztok chloridu vápenatého (100 g vody lopata) alebo v spodnej časti kroví opeľovať popol.


Pozri tiež: Správny chov jahôd


Na začiatku viazanie bobule podstelit na oboch stranách riadku čisté slama alebo hobliny, ihličie, aby stonky kvetov a bobule nedotýkajte pôdu.

Pestovať žiaduce odolných odrôd.

Mimochodom, v cyklónu júla vyvolal zdanie botrytídy a niektoré odrody ruží (puky ešte neotvorili, rot), a niektorých ľalií, ktoré majú zažltnuté stonky a listy.

Ludmila Ježov

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor