slo.herbefe.ru

Erythronium (na snímke) - ošetrovanie a výsadby

Flowers ohryzok (psie zub) - odrôd a druhov, výsadbu a starostlivosť

Erythronium sa prvýkrát objavil v mojej záhrade pred mnohými rokmi ... prinieslo mi svoju priateľku so slovami:

"Zasaďte ihneď, skladuje žiarovky kopal Erythronium dlho nie."

Nasledujúce jar, akonáhle roztopil sneh, som zmätený všimol, niektoré neznáme listy tmavo červenú farbu bezprecedentnému formách -addition pyramída dvoma krídlami a už výhonku medzi nimi!

Počas niekoľkých hodín od zárodku rástol, ruže stonky a začal odvíjať. Všetko bolo tak náhle, rýchle a fascinovaný.

A teraz, predo mnou kvetinou, motýľ, kvetina, motýľ, výnimočne nádherný a neznáme. Od tej doby, to trvalo veľa rokov, ale neprešiel lásku k tejto kvetiny, naopak, každý rok som viac a viac ohromený a rád, že jeho vzhľad spod snehu, a to napriek mrazu a opakujúce sa prechladnutia. All Erythronium ktoré rastú v mojej záhrade (a moje "Kanda-Tweet" obrátil 16 rokov) patrí k Erythronium mysli sibírskeho (Erythronium).

K môjmu veľkému prekvapeniu, že naozaj rád môj ílovité pôdy, čo myslím, že je príliš ťažká pre pestovanie takých krehká vyzerajúce rastliny. Oni dobre rastú v tieni a na slnku, a ani by som povedať, kde chcú. Pod orgovány a zosmiešňovať pomaranča, veľké trvalky - hostiteľov, pivonky, Rogers, pod ihličnaté ... kdekoľvek pohodlne. Veľmi nenáročný a relevantné kdekoľvek v záhrade jarnej výzdobu.

Bloom Erythronium tretej dekáde apríla, a najnovšie zakončenie druhej dekáde mája, čo vytvára atmosféru záhrada báječnú dovolenku, ktorej obraz sa mení zo dňa na deň. Začína v ranom - biela. A jeden alebo dva dni "naliatie" fialovej, potom ružová, potom fialová.

A od raznotsvetya oči spustiť, a ak sa začnete pozerať na zblízka, je nemožné vytrhnúť, a tak veľa rôznych farieb a vzorov na krku a na plátky.

Čo nádhernej koruna farby prírody na vnútornej strane kvetu - len čudovať: na nikoho rovnaké, rôzne. Žltý centrum s jasným prstencom parku, široký biely pole vymedzená svetlé škvrny od kapelu, zlúčenie v pevnej linky, ľahké beztiaže pehy okolo laloku, ku končekom, čistý biely kvet so svetlo sivé alebo zelené tiene na vonkajšej strane. Aký rozmanitosť vzorov a farebných kombináciách!

Radujte sa so mnou, že prvé kvety a čmeliaky - hlavné opeľovače ťahúň. Po svojich návštevách kvetu na konci kvetu začne rásť do veľkosti Boll - takže môžete očakávať, že semeno.

A za tri týždne už nutne potrebuje chytiť semená, takže nie sú odvádzané ďalšie amatérske a prvosienok - mravca. Oni robia ich cestu do dosiaľ otvorenej Boll a vytiahnite semienka sladké prothallia - svoje obľúbené liečiť, šírenie semien okolo záhrady. Usadili kvetinu pozdĺž chodníkov a najviac nepravdepodobných miestach, z malín a končí so susednými hrebene.

Tri týždne poriadkovej rozkvetu - a jediné zelené listy s krabicou dozrievania semien skromne a ticho stojí medzi mladšie hostiteľa a pivónie, až doslova o dva týždne neskôr a ležať na zemi, rozliatiu semená zmiznúť až na jar budúceho roka.

Erythronium: výsadba

Zasiať semená erythronium lepšie, akonáhle sa dostanú dostatok spánku, nenechajte uschnúť, potom bude 100% klíčenie a.

Ale ak je to nutné odložiť výsev, semená môže byť zmiešaný s vlhkým vermikulitom a vložte do plastového vrecka s klipom a dať do chladničky komory na ovocie - tam ticho čakať niekoľko hodín, keď ich môžete zasiať.

zasial som experimentu a suchých semien na konci septembra - o polovicu vyvieral semená. Shoyu povrch, ľahko pokryté krajine, a to pravdepodobne z mravcov, ktorá môže rozpadnúť všetky plodiny priamo pred vami, Díval som sa viac ako raz.

Na jar budúceho roku vyjde ostré zelené SCHILTZ, ako je kel, cibuľa prstienky. Buďte trpezliví - budú kvetinové izolované prípady, vo štvrtom ročníku. Na piatej oceníte tretej podiel, a potom prekvitať pol a sedem rokov neskôr, uvidíte všetky sadenice kvitnúce. Nehovorte, že je to dlho -time letí tak rýchlo, že nebudete pozorovať, ako na mieste oprášiť zelené ihlice, stretnete prvý kvitnúce erythronium&# 8230;


Pozri tiež: Erythronium kvet - pestovanie a odrody


V prvom roku tvorili malé sadenice cibule, menšie modelové hlavu, dokonca na nepodobný cibule. Ale v druhom roku sa bude jednať o zmenšenú kópiu tohto kandykovoy žiaroviek - pretiahnuté, s ostrým hornou a zaoblený Donets, s malým listovým charakteristického tvaru. Mature kvitnúce žiarovky Erythronium dosahuje výšku asi 7 cm a "sedí" na mojej hliny do hĺbky 23-25 ​​cm od stoniek, ktorá "opúšťa" to do takej hĺbky sám. Ale myši už nie je k dispozícii.

Sibírsky Erythronium veľmi dobre viazané semená, sú schopné samoopelenia. Pre zaujímavosť, počítal som, ako veľa semien v krabici s veľkým dospelých žiarovky - ukázalo sa 83 kusmi (5 fotografií). Dokonca aj keď máte cibuľu erythronium a budete určite chcieť, aby si z neho semená, ale nie moc nádejou pre včely kvôli zlému počasiu, potom sa pokúsiť urobiť sami.

Štetcom alebo prevod prst peľ z Prašník stigmy, to je celkom ťažké: druhý alebo tretí deň kvet peľnicami stal "nejasný" zo žltého peľu.

Prvé žiarovky som dostal z rúk úžasné amatérske pestovateľov Vadim v Archangeľsk. Ďalším darčekom bola semená s početnými sadenice výbery a dostal mnoho rokov krížov rôznych rás "sibírskych mačiek". On bol zapojený do tejto kultúre po mnoho rokov, on vymenil množiteľského materiálu s rovnakým nadšením G.V.Ska mývalia, napísala žiarovky z rôznych fanúšikov zo Sibíri. odlišné typy Erythronium boli zhromaždené vo svojej záhrade Sibíri: s západným Sayan a Altaja, a regióny Novosibirsk a Tomsk. Rozdelená do prírodných stanovíšť, tieto druhy sa zbiehali v záhradách kvetinami milenci a boli schopní opeľovať a krížiť.

Opelenie je zadarmo a cielené, dlhodobo výber z najzaujímavejších exemplárov dal neuveriteľné množstvo tvarov a farieb tejto úžasnej rastliny. Vzhľadom k tomu, kvitnúce erythronium, si uvedomiť, že široký, prekrývajúce sa okvetné lístky naznačujú prítomnosť "v krvi" Erythronium Sayan. Vzhľad medzi biele odrôd sadeníc s jemnou lístkov úzkymi, ostré a hladké listy bez tikanie ukazujú na prítomnosť rodičovských párov Erythronium Krylovových. Vadima semena vzrástla nádherný multi-farebné pole, ktoré kvety a násobí. Navyše, mnoho z sadeníc ukazujú schopnosť vegetatívny delenie je oveľa aktívnejší, než čistých druhov. Súdim to na základe svojich pozorovaní týchto hybridov. Čisté Siberians z regiónu Tomsk v dlhých 13 rokoch chovu sú prevažne semená, cibuľa dal len päť detí, a zvyšok - samosevki semeno.


Súvisiace odkaz: Kvety pre malé oblasti - čo do zariadenia?


Hybridné tovaru od Erythronium násobiť oveľa intenzívnejšie. Napríklad výber, ktorý som pomenoval Golden Chariot, 7 rokov, posilnil 7 žiaroviek o to isté. Výber mrazivé ráno v toľkých rokoch urobili hniezdo piatich žiaroviek. Rôzne klony sa množia v mnohých ohľadoch, niektoré horšie, niektoré lepšie. Výber s názvom Misty Morning, sediaci hniezdo 10 žiaroviek po dobu 8 rokov, nutne potrebuje na sedenie. Na sadenice, ktorý okamžite dostal na "názov" Mighty, som si všimol, pred štyrmi rokmi. Flower ma udrel svojou veľkosťou, silné stonky a veľmi široké plátky. A ešte jeden rys je jeho - Stlačený lístky vyzerala ako hodváb. A celú tú dobu, čo skončil úplne kvitnutia, a odišiel s moaré záhyby. O dva roky neskôr rozkvitla v dvoch kvetín, čo znamená jednu z dvoch žiaroviek vznikajú. pretože každý dospelý Erythronium žiarovka produkuje iba jeden kvet bodec. Vlani v lete, textúra plátky zostala rovnaká, a to nám dáva nádej, že táto funkcia je priradený ku klonu.

Semená z Vadim je zasadená do roku 1998, porodila stovky sadeníc. Budúcej generácie je už v plnom kvete a poteší nový erythronium.

Každú jar, bol som prekvapený, pozrieť sa do ich "tváre", žasol nad nekonečnú fantáziu prírody, pretože tam je rovnaký, všetky jedinečné.

Tam sú také krásky, ktoré berú dych! Tak objav bol sadenice, ktorý bol ihneď pokrstený striebro. Veľké a majestátne, so širokými lístkov, bol ľadovo bielej farby s veľmi vzácnou chladnom tieni karmínovú koruny, spreje bielych plátkov a zelenožltej Donets. Okamžite vstal zo všetkých bielych sadenice striebro je jeho farba. To všetky tie roky som sa nepozeral. V prvom roku sa ukázalo, voľný opelenie, ale vlani na jar som sa minul okamih kvitnutia a izolovať od včiel. Bude zaujímavé sledovať, za pár rokov, či je rodič podpíše sadenice opakovať. Ale je zaujímavé počkať na to, čo by sa stalo s voľným opeľovanie, čo si ostatní dary čaká na jar budúceho roka. Je to tak zaujme a kúzla!

Arkhangelsk v mojej záhrade v kvete a žiť svoje výbery a Skakunova. Zoe, pomenovaný na počesť dcéry George Vyacheslavovich, jasne ružové s bielym stredom a elegantný korunu červených bodiek. Farba priťahuje pozornosť okamžite, takže je nejednoznačný. Jeho rovnaký druh bieleho kráľa - najskôr kvet čisto biela, obrovská žltá Donets, po odkvitnutí špičky okvetných lístkov sú svetlo lila. Začne Kanda-ing dovolenku na záhrade, veľmi dobre rozdelený vegetatívne, zvyčajne to má mimoriadny ekonomický výkon. Maiden Vadim Nikolaevich -nezhny a elegantné odroda s veľmi ľahký, farba svetlo zelené listy a kvety chistobelym kvetinových

najskoršie možný čas. To nemožno zamieňať s niekým iným. Ale tak nejako náladový a tesný, vegetatívne množia slabo.

Darované výber semien Archangel rozkvitol úžasné erythronium, ktorý bol menovaný v upomienku na neho archanjela. Pokojne chistorozovogo farby s elegantným korunou a kučeravé bielym pruhom na ňom. No vegetatívne množia. To Erythronium zo semien výberov, ktoré Vadim s cieľom dlhodobo prijal vo svojej záhrade, opeľujúceho rodičovské páry, ale nemal čas, aby dokončil prácu.

Erythronium rastúce jack, 6 - 7 rokov, je nutné vysadiť, alebo z blízkosti ich dusenie sami, niektoré žiarovky zhniť. Zdieľať a lepšie transplantácie v kľudovom období, ktoré trvá od Erythronium od polovice júna do konca augusta. Neskôr to urobiť, je nežiaduce, pretože cibuľa začína rásť nové korene. Kopanie a presádzanie by malo byť vykonané s maximálnou starostlivosťou - dlhé valcovité žiarovky nemajú ochranný film a je veľmi krehké, ľahko zlomený v priebehu trápne lisované.

Ak sa vám nedarí okamžite zasadiť, dal ich do vrecka s vlhkým rašeliny alebo rašeliníkom, a uložiť ho do tieňa. Ako taký Erythronium možno uložiť maximálne 10-14 dní. Lepšie by kopanie hniezdo, potom sedieť na novom pripravené miesto.

Pridám pristátie v otvore humusu, rašeliny a piesku - to nejako zriediť svoju hlinu. Ale sledoval masívne náletových na všetkých neudobitsah, som dospel k záveru, že Erythronium veľmi pružné a odolné rastliny nevyžadoval pozornosť na seba a bude dobre rastú v akejkoľvek pôde okrem čistej rašeliny a piesku.


Súvisiace odkazy: Jednoduchý spôsob, ako zbere semien pre budúci rok


Oni bezpečne tolerovať jarné záplavy v týždni v údolí a letné teplo a sucho na kopci, sa tu a tam sa množiť s rovnakou intenzitou. Susedia budú dobre s nimi Scilla, Galanthus, šafran, Corydalis -Všetka jarné melkolukovichnoy spoločnosť. Žijú spolu dobre, bez toho aby sa vzájomne rušili, ktorá zaberá iný horizontálny medzeru, tešiť čisté farby po zimnom jednotvárnosti. Výsadba deň je pozoruhodný závod vo vašej záhrade, stretnete každý rok na jar s ešte väčšou radosťou a dychtivo čaká na nové stretnutie s nádhernou trepotala kvet - Erythronium sibiricum.

odrody Erythronium Foto

1 - Mighty. 2 - Archangel. 3 - mrazivé ráno. 4 - Zoe. 5- strieborný. 6 - Ranná hmla. V dolnej časti sadeníc fotografie Erythronium rovnakého veku.

© T.DUDOROVA obec. Palekh

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor