slo.herbefe.ru

Čo je potrebné zasadiť a ako vybaviť malej predmestskej oblasti

Ako vybaviť rez sto?

Malá krajina? Nezáleží na tom. Ak budeme pristupovať k tejto záležitosti s mysli-to vôbec možné. A skúsenosti dôkaz nášho čitateľa. Odporúča sa pre povinné čítanie pre začiatočníkov!

Milí rekreanti, Udacnik a porazení! Zapojte sa do vašej živej a niekedy naštvaný rozhovoru zo mňa dve veci. Po prvé, začínajúci záhradníkov, ale obrovská túžba mať to všetko tu a teraz, často nemajú minimálne znalosti o vlastnostiach rastliny, umiestnite ak je to nevyhnutné. Po druhé, v rozhovore sa nezúčastňujú občanov žijúcich v súkromných domoch, kde sa používa každý štvorcový meter pozemku alebo akýmkoľvek spôsobom, alebo v čo najväčšej miere.

Prečo, to páči alebo nie, a peniaze na pestovanie paradajok a uhoriek sa už počítať. S vedomím, že súkromný sektor z južných miest každoročne doplňovaná ľuďmi zo Severu, chcem, aby im pomohla zvládnuť ňufák pozemkov, ktoré zdedili s bývaním. Pomocou vlastnej skúsenosti, pomôže vyhnúť sa zbytočným chybám - v tomto prípade je chyba môže byť vidieť, v najlepšom prípade o rok neskôr.

Zalievanie s hadicou

Stalo sa, že potom, čo strávil celý svoj život v dedine, museli sme prejsť so svojou ženou do mesta. Celková plocha kláštora - tristo, voľné pozemky - jeden, a keď si odčítajte 12 štvorcov z ruženca je gulkin nos. A chcete mať všetko hneď!

Začal som tým, že žľab je odtok vody zo strechy do ulice, otvorené pre všetkých

voda počas dažďa prišiel do dvora. Kúpil som dva kontajnery 1 cu. m (polyetylén, pletená s duralu, z nejakého sóda), nastavenie je vyššia nad zemou tak, aby bola dobrá šanca.

Teraz, v jesennom a zimnom daždi vstupujúceho do nádrže, tak povediac, bezdôvodné voda sa automaticky použije na dobíjanie zavlažovanie.

Za týmto účelom, vzal som obvyklú čiernu plastovú rúrku s dĺžkou našich posteliach a mm vrtákom vyvŕtať dieru. Utopený jeden koniec rúry - a pripojenie hadice k spánku nádoby pokojne. Kedy je nutné previesť na iné miesto, a znovu

Som stráženie svoje vlastné podnikanie. V letnom období, kedy dochádza k vzniku dažďa a je nádoba plná, dal som v hornej časti zväzku a zariadení za všetkých okolností s ním spojených. Preto som dostatok dažďovej vody pre zavlažovanie plodín.

BlackBerry vínna réva

A rastieme moja žena a ja na našom náplasti veľa vecí: niektorí, ale nevidí, neverí. Pozdĺž južného plotu hneď vedľa stodoly susedov sme zasadil štyri ostružina Bush. Ostružina - vlhkomilné kultúry, a dažďová voda z okolitej konštrukcii, mať žiadne žliabky, sa používa na 100%. Vzhľadom k tomu, jej koreňový systém sa nachádza v tieni plotu a prístrešok, hádže liana vysoké, že pokrytý slnko, a to je, keď som spustenie vinice v hornej časti plotu, za použitia osem ohnutý drôt. Jeden koniec lipnú na plot, druhý drží víno.

Vzhľadom k tomu, lístie ostružinového malý, nemajú odtieň zasadil v dolnej časti kultúry, ako je osvetlená popoludňajšie slnko, dáva bohatú úrodu. Na východnej strane susedí s budovami vysadené dva kríky vínnej révy, maximálne využitie solárnej energie a popoludňajšie poludňajšie obdobia a hrušky, slivky, jablone a zimných odrôd, dažďovej vody pochádzajúce zo susedných, už na východ prístrešok.


Pozri tiež: Pestovanie černíc časť 1 a časť 2


Stromy sú dva metre vysoká - a nič viac!

Len si rezervovať: ovocné stromy, dal som celý svoj život a nevedú do výšky nad 2 m Každá rastlina, ako malé dieťa, je možné a potrebné vzdelávať, v závislosti od úlohy .. Nedávno čítal som: sa neodporúča kvôli stresu z uhoriek zaradená fúzikmi. Samozrejme, ak budeme potrebovať korunu, dávať tieň - nie je nutná strom formu. Ale ja mám iný problém: Chcem mať svoju rodinu ekologicky šetrných výrobkov. Okrem toho, za čo najnižšie náklady na pracovné sily a prostriedky. Preto tvorí koruny stromov a kríkov je na výrobu ovocia.

Áno, a možno aj získať od nášho dieťaťa čestného človeka, ak nie mu spôsobili napätie v detstve? Ale ľudský život je cesta, po predkoch na deti, je ťažké a tŕnistá. A iba jeden je dobrý - gény prešiel vek storočia. Gén je známe, že prst nevymaže! druh skúseností pre naše deti, pretože deti sú vždy múdrejší než ich rodičia. Ale je to spôsob,&# 8230;


Súvisiace odkaz: Ak chcete zistiť, ako orezať ovocných stromov v záhrade, čítajte tu


Ranné slnko - to je tajomstvo

V blízkosti stromov sme sa nachádza sklonená maliny. Vzhľadom na umiestnenie na povrchu koreňového systému bezprostredne po výsadbe celý malina puzdra (čo je 10 štvorcových M -. Dva riadky s rozstupom 70 cm) zamulchirovat lôžko (15 cm) slamy vlani, a horná - sú 7 cm borovicové kôry. Rovnako tak urobil to isté na lôžku z jahodového sklonená susedí s malinami. Na severe, v tesnej blízkosti na osvetlenej strane plota je ďalší zhluk hrozna v súlade s bičmi ovocných ktorom dvaja kríky egrešov rastú. Popri rastúcej kozmetický Ranetki, džem jeho ovocie je v lete. A konečne, západná strana. Blízko k založenie usadil štyri čiernych ríbezlí Bush medzi ktoré vystupujú v blízkosti rošte nahor uhoriek.

Podotýkam, že uhorky a stonky sú dodané medzi vínnej révy vysadené na východnej strane, a po zbere cesnaku s daikon. Koreňový systém a ríbezle a uhorky povrchovej vody (napriek mulčovanie) majú často, a obaja milujú jemné ranné slnko - sú pod ním priateľsky blaženosti.

Niekto si sťažoval, že čierne ríbezle je nemožné. Si jej ranné slnko pre tri alebo štyri hodiny, a vo zvyšku času - chill, tj vylúčiť priamemu slnečnému žiareniu, Zamulchiruyte pôdu, vodu a ... a vy nebudete vedieť, čo robiť s ríbezlí! Ak sa to obchodovanie&# 8230;

A budete potrebovať gumové paradajky?

Teraz, o budúcnosti našej čerpacej Prasiatko. 60 kríky paradajky, papriky rovnaké (s 50cm rozostupoch v riadku 30) sa nachádza na južnom plotu od východu na západ. Nasledujúci rok, namiesto paradajok bude korenie, a naopak.

Pravdu o paradajky ... Bol som sin - nadšenie holandskej odrody, všetky druhy snažil. Ale už niekoľko rokov výsadbu ich jediná - tie, ktoré sa stali naši rodičia. A viete, naša paradajky jesť, ľudia zvolať: "Ach, ja som jedol naposledy ako dieťa!" Ako môžete nazývať paradajka rovnaké Bob Cat? Bude sa hodiť na ceste - je to ako gumová lopta, skákacie a mlčať o chuti iba. Lepšie je žuť na podrážkach topánok. Ani vôňu paradajok!

Molten ňufák

Od severu k juhu je rovnobežná s jahodovou postele je cesnak, 60 hláv. Paralelné - to isté lôžko mrkva, repa, a potom národný tím lôžka: štiavu, petržlenovou vňaťou, kôprom a cibuľou na dlhé perie, bazalka. Mäta rastie niekoľko druhov kmeňov Ranetki. Ale s týmto Prasiatko nielen jesť celé leto dve rodiny, bobule tiež prejsť na džem a zmraziť paradajky - paradajková šťava, uhorka - 20 polutoralitrovyh plechovky skrúteniu.

Ale ňufák, obklopený zo všetkých strán plotom a budov - je panva na plynovom sporáku. Jediným rozdielom je to, že plyn svieti pán dno, a naše cent - slnko nad. Snažili sme sa zakryť jemnou lutrasilom. Nie, sebemenší vánok - roztrhané. Náhodou som videl v materskej tiahla at-Teneev mriežke pripomínajúce zemiakov a cibule tašky. Kúpili sme túto mriežku, a veci išli veľmi odlišne. Práve tieto siete sú predávané na trhu.


Súvisiace odkaz:  Konštrukcia, usporiadanie a dizajn na malej ploche a záhradu


nepotrebujeme kompostu

Dôležitým Upozornenie: osevné v takom priestore, je prakticky nemožné. A nie je to vraj nazhromaždil choroby. Faktom je, že každá rastlina na myšlienke Stvoriteľa nesie vyliečenie ochorenia. A každá rastlina - jediný liek. Z tohto dôvodu každá rastlina, okrem všeobecnej potraviny, stále vychádza z toho dôvodu maximálnej počet jeho špecifický prvok. Napríklad, prečo sme tvrdo pracovať révy kufri medený drôt? Vzhľadom k tomu, hrozno robí veľa medi a jej nedostatok vzniku niektorých chorôb. To je dôvod, prečo je nutné na našom náplasť po celú dobu poskytnúť takú hnojivo na rastliny po celú dobu, to bolo zdravé. Pretože inak okamžite začať bojovať chorobám a škodcom.

Teraz ste si možno všimli, dva jedna na Bush ríbezle vošky chopí listy, a ďalšie - úplne zdravé listy a žiadne škodcami. Alebo jablko vo vzhľade je krásne, ale vnútri skazené. Tak, aby sa dusičnan draselný alebo len popol, a všetko bude spadať do miesta.

Na našom toaletným náplasti je niekoľko spôsobov. Skoro na jar pred listoval som strávil dvakrát postrekom listov: 150 g močoviny v 10 litroch vody - všetky stromy a kríky.

Mletý zhromažďované za rok škrupín, mieša s popolom (získaný zo spaľovania stoniek korenie, paradajka, vetvičky stromov a kríkov) v pomere 1: 1. Aj priviesť hotové hnojivo pri pestovaní paradajky, papriky, uhorky.

Všetky zvyšky rastlín (lúpanie zemiakov, mrkva, repa, strúhanku) zaradené do nádrže alebo môže, a keď je teplejšie, dva odpad vedro pridá 150 g močoviny a naliať vodu. Druhý zásobník: pozberové zvyšky (s výhodou žihľava) + niekoľko kilogramov kuracieho hnoja + toľko popol + pol litra mlieka alebo jogurtu, kto fermentácie. A kuracieho hnoja a popol obsahuje všetky stopové prvky potrebné pre rast zdravých rastlín. Kvapalná frakcia po fermentácii (5-6 dní) sa pridá k 1 litra do 10 litrov vody. Firma, ten, ktorý nie je úplne rozloží, opätovné použitie alebo likvidáciu malín v uličke - to je nielen hnojivá, ale aj prostriedkom plašiť všetky zvedavé motýle.

Počas obdobia vegetačného obdobia trávime štyri alebo päť tankov, pretože ak na paradajky a papriky, iba jedna kŕmenie mesačne, uhoriek raz týždenne -Required. Cibuľa a cesnaku struk zbierať oddelene, zalejeme horúcou vodou a raz za 10-20 dní v raste rastlín období zlatého predovšetkým uhorky, cibuľa kože ako malé, a často trpia uhorky.

To znamená, všetky naše odpad (s výnimkou cukroví obaly a toaletný papier) sú obchodované na prospech.

Takýto spôsob použitia v mestskom prostredí je nevyhnutné: nebudeme dusiť susedia kompost ... A kde je umiestnená? A pesticídy kategoricky neplatí.


Pozri tiež: Správne kompostovanie


A na záver ...

Po pristátí všetkých kultúr mám celú oblasť pokrytú vrstvou malé suché slamy, a horné pády skosených na prieluk a provyalennaya trávy, a medzi radmi posteľou a plodín naskladané dosky 20 cm široké a dlhé 2 m. Všetky práce vykonávané na dosky, ktoré sa potom čistia sa po stajni , Na zemi, nemáme ísť, nemajú pošliapať ho.

Stručne povedané, sme došli k záveru: sto metrov štvorcových pozemkov môže poskytnúť takmer všetko, okrem zemiakov, cibule a kapusta. Nechcem zaoberať problematikou odrôd zeleného hnojenia, typy pôd a ďalšími liekmi, pretože sa domnievam, že tieto otázky sú pokryté veľa a často.

Ak je naša skúsenosť hospodárne využívanie zdrojov a maximalizovať vplyv na pozemné Prasiatko užitočné pre niekoho, budeme radi.

Domčeky pre malé časti

Malé predmestské oblasti - to je určite viac obmedzujúce a miesto, čo chcete, nebude to fungovať. Ale smútiť za to nestojí, pretože domy sa skromnými metrov štvorcových môže byť veľmi pekné a útulné.

dom pre malú časťSamozrejme, že najpohodlnejšie možnosť pojať v druhom poschodí. Square na stránkach to zaberá menej miesta a obytné - 2 krát vyššia (obrázok 1).!

Opticky zväčšiť priestor v malom domčeku s veľkými oknami pomoc. Vyzerá to pôsobivé, ale je veľmi ľahký vnútri domu (obrázok 2).

Vhodné pre malý rodinný dom s priestrannou kúpeľňou, ktorá je kompatibilná aj spálňa a obývacia izba s kuchynským kútom - štúdio apartmány typu (obrázok 3).

Malý domček je pôvodný vzhľad a byť výhodnejšie, ak budete stavať nielen štvorcovú verziu a zložitejšie konštrukcie - napríklad polkruhovú stenou (obr.4).

Pre majiteľov veľkej rodiny, odchádzame na leto všetkým zamestnancom vo vile, môžete zvážiť možnosť zariaďovanie ďalšie letné kuchyne, priliehajúce k domu (obr. 5), alebo kúpeľoch (Obrázok 6)!

A nezabudnite na verande, ako by k zvýšeniu šírky domu a v predĺžení, môžete získať ďalšie sedenie. Obloha s terasou môžu od seba kvetinovú výzdobu.

© B. Leshchenko. Taganrog? Elena Elgin, designer

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor