slo.herbefe.ru

Mišpule ovocie - pestovanie

Domáce pestovanie medlar

Family: Pink

Vzhľad: zelený strom až 6-10 m na výšku s takmer vodorovne, tvoriace skutočnú stan koruny, sivasto hnedé vetvy

LISTY: Veľký, veľký kožený, prodolgovatoovalnye, špicaté, tmavo zelená

Ovocie: marhule podobá malý alebo veľký hloh, maľoval v oranžovej a svetlo žltej farby, sa zhromaždil vo veľkých zoskupení

Medlar - vždyzelený malý strom, sú považované za pochádzajúce z Číny a Indie. Šťavnatá, sladkastá dužina s príjemnou kyselinkou ovocie chutí ako marhuľa, jablko a jahody spoločne.

Medlar - rod rastlín, ktorý obsahuje asi 30 druhov. Avšak, tam sú dve základné: nemecky a japonsky.

Rastie v teplom podnebí, kde teplota nesmie klesnúť pod 0 ° C., Aj keď rastline a spôsobuje, že pokles teploty až -15 ° C., Ale len krátko.


Pozri tiež: Mišpule - ovocnictví (osobná skúsenosť)


Tu v prostrednom pruhu medlar iba pestuje ako izbová rastlina. doma!

Medlar kvitne na jar, zatiaľ čo plody dozrievajú osenyu- mišpule (alebo mišpule) začína kvitnúť na jeseň (október-november) a plodu v máji až júni. V rovnakej ovocie v japonskej medlar

veľmi sladké a chutné, zatiaľ čo nemecký kyslá - potrebujú promorazhivat pred jedlom alebo nosiť v teplom mieste, aby si ľahnú.

Spôsob semeno. Na rozdiel od mnohých ovocných plodín, rastliny mišpule pestované zo semien, držať materstvo schopnosti. K tomu, semená lepší pick z najväčších vysoko výnosných odrôd ovocia robiť.

V južných semien (kostí) z medlar je možné vysievať priamo do otvoreného terénu. V miernych oblastiach používané metódy sadenice (semená klíčia v miestnosti s dobrým osvetlením pri teplote + 10 ° C.).

Mišpule kvety v 4-5th roka na priemerný výnos na stromu je 6-O-75 kg, maximálna - 300 kg

odrody záhradných a hybridy Japonci mišpule a nemeckí môže byť rozšírená štepením (začínajúce) na hloh, ivey a hrušky.

Ale najefektívnejší spôsob - cherenkovanie.Cherenki dĺžka rez 10-12 cm Listy zároveň sa zníži o 3/4 .. Pre lepšiu rezne koreňov formácie liečených rastového faktora, udržať vysokú vlhkosť vzduchu v miestnosti (95 až 100%) a teplota bola nižšia ako 22 ° C., Ale nie viac ako 30.

Poznámka:

V Európe, mišpule spočiatku považované okrasné rastliny. Teraz sa pestuje ako ovocie, najmä široko v Izraeli, Taliansku, Turecku, kde sa ovocie zvané japonskej jablká.

Medlar - domácej starostlivosti

Doma, rastlina sa darí vo veľkom črepníku (leto medlar môžu byť prijaté na ulici) a skvele na rovnaké ovocie. Starostlivosť o sadenice - zavlažovanie, hnojenie, tvarovanie, a čo je najdôležitejšie - výber miesta s dobrým osvetlením. Mladé rastliny vyvíjať veľmi rýchlo. Po sadenice vytvorili dva alebo tri páry pravých listov, môžete transplantovať medlar do trvalej vysokej kapacite. Pôda musí byť transplantované voľné a plodné. Akonáhle je rastlina je transplantovaný, sa hojne napojená a týždenné vzniku mokrých podmienok. Po každom zalievanie pôdu okolo sadenice uvoľnené.

V období rastu rastlina potrebuje ďalšie nutričné ​​kŕmenie (minerálne a organické hnojivá). Napriek tomu je dôležité, aby v priebehu rastu hlinenej miestnosti bol vždy vlhký. A to iba v mierových zimnom období medlar môžu byť nastavené pre izolované balkón, kde teplota neklesá pod -2 stupňov, -. V tejto dobe dovolené mierne vysychanie pôdy.

Medlar preferuje pristáť s neutrálnou reakciou, ale všeobecne pre nenáročných pôdy. V prípade, že hladiny podzemnej vody nad 1 m je lepšie umiestniť na kopci. Medlar môžu byť zasadené v čiastočnom tieni, a vo svetle, ale rastlina poskytne vyšší výnos s dobrým osvetlením.

Medlar znáša prerezávanie, takže je možné vytvoriť veniec v tvare stromu alebo kríky. V pravidelných prerezávanie obmedzujúce rast do výšky, strom nádoba zvyčajne dosahuje výšku asi 1,5 m.

Rastlina pestovaná zo semien, prvé kvitnúce a plodiaci začína 4-5th rok.


Súvisiace odkaz: Rastliny AHIP a jicama - tipy na pestovanie


Medlar - užitočné vlastnosti ovocia

Plody obsahujú cukor medlar, ovocné kyseliny, vitamíny C, PP, P, provitamín A, pektíny, prchavé, aromatické a taníny

Mišpule má posilňujúci účinok na celý organizmus stimuluje imunitný systém, zabraňuje predčasnému starnutiu, bránia rozvoju rakoviny, výskyt infarktu a mŕtvice.

Ovocná kaša, kaší s medom (1: 1), uľahčuje dýchanie, vyčistí pľúca hlienu, zmierňuje dýchavičnosť, bolesť v srdci a dlhotrvajúcou kašeľ.

S studený opláchnuť hrdla infúzie Loquat listov (1 polievková lyžica sušených listov v 1 polievková lyžica. Vriaca vody, pol hodiny).

mišpule - ovocné odrody

VÝBER stupňom medlar

názov

forma ovocie

ovocný hmotnosť

comune

Zaoblené alebo mierne sploštené, povrch kože je matný, plesni, jasne žltý

Priemerná veľkosť - '32

Tanaka

Hruškovitým, oválne, vonkajšie sfarbenie je žltý, oranžový odtieň, cez-nosti matná

Close-grade - 50-80 g

predné

Hruškovitého tvaru oválu, oranžovo žlté, matný, dospievajúci

Pomerne veľký 35 až 55 g

šampanské

Oválny alebo v tvare hrušky, tmavo žltý, dospievajúci

Pomerne veľký 35 až 55 g

Rastúce mushmuly- čitateľovi podeliť o svoje skúsenosti

Hostia z Turecka

S vedomím, že som milovník exotiky, zoznámia v poslednom roku sa ma priviedol do tureckého letoviska žltej, pripomínajúce hrušky wildings, ovocie japonskej medlar (mišpule). sú 3-5 cm vo veľkosti. Chutí to ako zmes čerešní s hruškou. Počas 3-4 veľkých hnedých semien. Zhromaždil som ich a rozhodla sa zasadiť.

na kultúru

Ale pred tým som čítal niečo o kultúre. Ukázalo sa, že rastie v južnej a juhovýchodnej Ázii v podobe kríky alebo derevevvysotoy až 8 m. Listy sú kožovité na hornej a spodnej dospievajúci.

Malé kvety rastlín zhromaždených v kroví tiež cítil pokryté zbraň. Kvitnúce nastane Medlar jeseň, a ovocie na ňom dozrievajú v neskorom jar a začiatkom leta. Kultúra odoláva zimné teploty klesne na -10 ° C. V našom regióne to môže byť pestované iba v skleníkoch alebo vnútorných podmienkach.

Použitie mišpule ovocie

Od medlar ovocie robiť džemy, kompóty, víno. Vzhľadom k tomu, že sú veľmi jemné, ľahko sa poškodí a sú krátkodobé, zriedka mišpule vývoz. V našich obchodoch som si ju pri predaji nie sú splnené. Škoda, pretože plody sú nielen chutné, ale i liečivá. Tie obsahujú veľké množstvo draslíka, ktorá je prospešná pre srdce.

Medlar kosť pečienka, brúsiť a variť im náhradné Kofe (bez kofeínu). Užitočné a kvety medlar. Odvar z nich piť s chorobami dýchacích ciest.

Hlavná vec - nemiešajte

Tiež som sa dozvedel, že mišpule je z dvoch typov: japonská (plody, ktoré som priniesol) a nemecky. Moja rodina patrí do ružovej (podčeľade jablká). Nemecká (kaukazská) rastie na Kaukaze. Ona tiež patrí do rodiny ružovej, ale v inom rodu. Tento listnaté stromy, ktoré znesú teplotu až na -35 ° C. Bloom biele alebo ružové kvety, ktoré sa podobajú divoká ruža. Plody majú veľkosť 4-7 cm, ochutnať ako jablko s dule.

pestovanie sadeníc

Aj zhromaždil z kostí japonskej medlar som si vybrala najväčšiu a namočte ich na jeden deň v malom ružovom roztoku manganistanu draselného. Potom zasadené do sadeníc krabicu s úrodnou zmesi: trávnika, záhradnej zeminy, humus a piesok (4: 2: 1: 1). Prehĺbenie 2-4 cm. Často zalievať semeno a prikryla fóliou.

Po 1,5 mesiacoch boli klíčky. Klíčenie semien čerstvého medlar bola vysoká - 7 jednotiek 10.

Medlar: Care

Prvýkrát som pritenyat sadenice pred slnkom s gázou. Až vyrastú, sa ponorila do objemu hrnca 2 litre. Na jar rastliny som dosiahol

50 cm. 3 Bush dal som kamarátov, 4 urobilo sami.

Keď prešiel zmrazenie, transplantované Aj sadenice v kvetináčoch s objemom 3 litrov a vystaví sa na balkón. Tam sa darí. In jeseň plánuje vybaviť osvetlenie miestnosti, aby sa zabezpečilo, že rastliny denného svetla do 12 hodín. Dúfam, že sa v priebehu času na dosiahnutie výsledkov.

rezne medlar

Sadenice ovocie v 5-6th rok. Ale ak si obstarať rezne medlar, môžete získať ovocie už na 3-4th roka.

Pre propagáciu vybrať strieľa k minuloročným rastom. Odrezať špičky (dĺžka 12 až 16 cm s dvoma obličkami) v pravom uhle. Posypeme plátky s uhoľným prachom. Listy sa znížiť až na polovicu a kĺzať vertikálne rezne 2-3 cm vo vlhkom piesku. Horný kryt so svojimi bankami. O mesiac neskôr, by sa mal objaviť korene. Potom Seat rezne do jednotlivých kvetináčov.

Hnojenie a tvárnenie medlar

Medlar privádza každé 2 týždne: počas rastu a kvitnutia hnojivá dusík-fosfor 10-15 g na Yule, a počas tvorby plodov - roztok hnoja hovädzieho dobytka (1 kg), popola (100 g) v 10 litroch vody. Malo by byť napojená hojne v lete aj v zime je menej.

Pri izbových podmienkach rastliny potrebujú pre vytváranie, prischipyvaya výhonky: pre Stam -Nižšia pestovanie pre klaster - stranu. Medlar transplantované potreba až 10 rokov každý rok, a potom zase 1 8 3-4 roky.

Ich kríky medlar I Love Enough. Radím všetkým, aby túto kultúru - ak nie kvôli ovocie, kvôli výzdobe interiéru.

Medlar - starostlivosť: otázky a odpovede

S dobrú starostlivosť o mišpule osív kvetov a nesie plody vo štvrtom ročníku. Ak starostlivosť nie je dosť, to nesie ovocie v treťom roku. Je to tak!

Spočítať počet plodov je veľmi ťažké, a nie je tam žiadna taká potreba. Je dôležité, aby boli vysoko kvalitné, a to aj na úkor kvantity.

Medlar - pevná výška stromu 68 metrov, ale nemám viac ako 3 m. - pomáha Pruner. Zbytočné a nezdravé vetvy upratovať v každom ročnom období. V dôsledku toho tvoril som sa do požadovaného tvaru a mám veľkú, šťavnaté ovocie.

Mišpule položil veľa ovocia. Musíme mať odvahu na odstránenie asi polovica po ich vzhľadu. Urobte to, že je nevyhnutné, ak budete potrebovať vysoko kvalitné ovocie, nie drevo.

Jeden normálne drevo-plus poskytujú rok zberu rodinu 4-5 osôb.

Nepotrebné konáre by mali byť znížené. Namiesto trim budem liečiť záhradné ihriská - dobrá, ale tenkú vrstvu.

Vzpriamený zvyk vetva obvodu prevýšenie opatrne.

Čím lepšia starostlivosť, bude skôr strom zomrie. On potrebuje voľnej pôdy a zalievanie raz za mesiac!

Som zalievanie od kmeňa. Opäť platí, že raz za mesiac!

Prvé kvety sa nedotýkajte. Strom sám rozhodne uložiť alebo ich zahodiť. Ale prvý zber sa musí skladať z 5-10 ovocia, nič viac.

Plody dozrievajú nerovnomerne. Že zreje rýchlejšie, namočte ich cez noc v chladničke alebo mrazničke. A ak chcete uložiť úrodu viac ako jeden mesiac, liečeným plody so slanou vodou.

Store môže byť kdekoľvek, a to nielen vo vlhku.

Mnoho čitateľov sa opýtať, aké plody sú vhodné. Myslím, že keď sú na stole, rýchlo sa rozhodnúť, čo s nimi robiť: sirupy, džúsy, jam (v prípade, že deti nemajú jesť naraz). Tiež som si víno, likér. Sušené ovocie a listy sú užitočné pri liečbe astmy, bronchitídy, dýchavičnosti a ochorenie obličiek. Poviem vám tajomstvo: mišpule je veľmi užitočné pre mužov!

Je to pre mňa ťažké posúdiť, čo Plody sú predávané vo vašom trhu. Existuje niekoľko druhov, z ktorých iba mišpule nenáročné a skalných.

Medlar - opadavý strom, podobne ako iné ako ovocné stromy. Ale ona a Silvester, všetko ovocie!

© Peter Vladykino, Moskovská oblasť. M.KASTRITSKAYA, PhD. s x-R.Magomedsharifov Sciences

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor