slo.herbefe.ru

Hrozno na Sibíri - chata a zimné uskladnenie

Pestovanie vínnej révy na Sibíri - zdieľanie skúseností

Zatiaľ boli predložené, akonáhle

Volám sa Sergey Budrys. Som 53 rokov, narodil som sa a vyrástol v 100 km od Kansk v Abansky okrese, kde nikdy nebol záhrady, a najmä vinice.

Vinárstvo začal s ľahkou rukou Tatiana Nikolaevna Zhestovskaya, známy v celom regióne záhradníka z Sayanogorsk, asi pred 10 rokmi. Na pozemku sa nachádza v mínovom 50 km od Krasnojarsku pre vysporiadanie Magana, a to, čo je hrozno plodný zóne mesta, na hranici tajgy, má žiadny úspech.

Niekedy sa napísať odporúčanie pre hrozno prístrešia na zimu, ale zatiaľ sa Rada bude mať v dome - téma nie je zaujímavé, čas chýbal, práca v márnej, a to je samozrejme sklamaním, a podľa môjho neprofesionálne názoru, je od základu zle.

Ale vzhľadom k tomu, že noviny "Fazenda" veľkoryso mi poskytol pomocou stroja času, som neustále pendluje medzi minulosťou a budúcnosťou, snažím sa udržať čitateľa až do dnešného dňa sa hroznového veci - v súlade s mesiac v roku, a dokonca aj trochu napred. ,


Pozri tiež: Hrozno: mreží tunel a suchá zima (foto)


Kým záhrada spí ...

23.listopadu klesol očakávaný solídny zimné sneh až do výšky s hrúbkou 20 cm a pokryl celý vinice čakali na záhrade.

Každý rok som pošliapať snehu okolo hrozna a ovocných stromov, takže je ťažké sa pohybovať na snehu hladovali všadeprítomné myšou. Jed na ne obozretne dal pod každým viniča ešte na jeseň.

Teraz späť do triedy.

Vo dvore v januári, a hrozno pohodlne spí pod snehovou pokrývkou. Science volá tentoraz fyziologických dormancie vínnej révy, a nič by nemalo byť hrozno v záhrade, s výnimkou boyar snehové kabáty, prednostne to bohatší.

Skladovacie sadenice vínnej révy - Chubukov v pivnici

Ale uložené v pivnici mladých sadeníc a odrezkov nakrájaných hrozna v neskorom jesene (chibouks) doglyad potrebám. Sadenice, rovnako ako rezne, môže vyschnúť pri skladovaní tak dôležité je vlhkosť v pivnici.

Môj pivnica sa nachádza na brehu rieky Jenisej, takže je veľmi vlhký a krajiny pod sadeníc nemajú vyschnúť.

V prípade, že suterén je veľmi suché alebo sadenice uchovávané v chladničke, pôda musí byť pravidelne navlhčiť. Ale nezabudnite, že hroznové semenáčikov spí, a veľa vody môže zabiť rastlinu!


Súvisiace odkaz: Pestovanie vínnej révy na Sibíri - vinice s prístreškom


V januári uložených Štep z hrozna (chibouks) možno kontrolovať a čistiť forma prítomnosť roztoku manganistanu draselného.

Teplota v suteréne, ktorý ukladá sadenice a chibouks by nemala presiahnuť + 7 ° C, inak rezne môžu vyklíčiť a stráviť celý svoj prísun živín ešte pred príchodom jari a výsadba je v krajine.

Medzitým, naše hrozno pokojne spí, zabalená snehovou pokrývkou, a ďaleko za výkopové práce, je na čase si uvedomiť, čo vieme o hrozna ako kultúre, alebo sa dozvedieť niečo úplne nové, čo iste nám všetkým pomôže v našom hobby.

10 odrody vínnej révy na Sibíri

K dnešnému dňu mám dôsledne ovocné 10 hrozno. toto Riddle Sharov, sadenice Solovjov Zilga, Aleshenkin, Muškát biely, veľmi ranom Krása severnej Sultana 342, Elegie, Early Magarach, Rusven.

Tucet odrody sú v testovacej fáze a detailné diskusie o nich je trochu skoro - v skutočnosti sa stal skutočnou Siberian ach tak jednoduché!

Neveríte mi? Skontrolovať!

Účasť v rôznych mestských výstav, rozhodne som cítil nedôveru Krasnojarsku na hrozne a obrovskému pesimizmu o jeho pestovanie v Krasnojarsku územia. Niekedy sa hodí ďalšie výstava návštevník obdivuje zastúpené odrody jabĺk, hrušiek, sliviek, rôzne bobule - a jeho tvár sa to týka, a radostná.

Ale teraz jeho pohľad narazí na sadenice vínnej révy, a záujem je stratený, a mierny úškľabok na tvári hovorí samo za seba master: No, hrozno - to je príliš veľa, nie je to na Sibíri, je pre profesionálov, a to aj v prípade, rastieme zemiaky.


Pozri tiež: Pestovanie vínnej révy na Sibíri


Nebol som, a ešte nie som odborník. Vinice zaberajú, tak povediac, vo svojom voľnom čase, a moja profesia nemá nič spoločné s zahradničení, ale napriek tomu takmer 10 rokov, som si prenajal ročnú úrodu chutných a sladkého hrozna, a to napriek našim kruté zimy.

V jednom z predošlých anomálnych zimy teploty na záhrade klesla na -47 ° C a udržiavaná po dobu troch týždňov! V zime, takmer zabíjať všetky jablká a hrušky a hrozno sú skúsení a mi páčilo úrodu, a to všetko vďaka tomu, že v našom regióne je pod snehovou pokrývkou.

Špeciálne opäť skeptikov. V okolí Krasnojarsku, mimo hranice mesta, je veľmi ťažké pestovať plodiny krásnych veľkých sladkých jabĺk, sladký hrušky - jednotka tried, ale rastie &# 39- sladké chutné krásne a veľké hrozno desať, alebo dokonca dvadsať odrôd - to je dnešný realita, čo som našiel na mojich skúseností.

Máme takmer všetky jablká na jednej chuti (sladkokyslú). O ochutnať miestne hrušky všeobecne majú čo povedať. Ale každý druh hrozna

Ak chcete ukladať vinobranie pivnica by mal byť chladný, suchý, čistý, dobre vetrané, ale hovoriť o tom neskôr

Tento rok na jeseň, ochutnávka hrozno s mojou malou vinicu v očiach mnohých návštevníkov čítať nadšený údiv. Ani jeden z nich nemal tušenie, že hrozno môžu byť toľko rôznych chutí a vôní! Hrozno, jahody, hrozno, čerešne, hrozno, Muscat hrozno na ktorúkoľvek estetické a náročný, a to napriek skutočnosti, že hrozno rast a zachovať oveľa jednoduchšie, než jablká alebo hrušky. Viniča začína niesť ovocie za dva, alebo dokonca trikrát rýchlejšie.

Vážení čitatelia! Nič nie je večné v tomto svete, každý a všetko sa mení v ňom. Vzhľadom k tomu, Flip sekulárne pochybnosť a skepsa - hrozno prišla na Sibír. Urobte krok smerom k nemu, a nájdete vo vašej záhrade nového priateľa, a možno aj novú lásku.


Hrozno obavy ani studený, ani teplo ....

Naša záhradníctvo predajňa je v istom zmysle klub záhradkárov. Ľudia diskutovať všetko o záhradníctve. Mnohí starí známi a priatelia. Keď priviedol k predaju sadenice vínnej révy, záhradkári často vynára otázka: vziať, alebo nie vziať - vzhľadom na to, že mnohí nevedia, ako to utajiť. A kto číta záhradné kníh a článkov, odborníci hovoria, že všetko, čo je ťažké a kanitelno.

Ale osobne, správal som sa hrozno a černice lutrasilom (spunbond) №60 a film. Ale tu sa musíme pozrieť bližšie na južných oblastiach vyžadované krycí materiál tenšie. Keď je mráz poraziť hroznovej listy, odstráňte ich opatrne, takže nie je jeden kus papiera. Ak nepršalo, vlagozaryadny stráviť zalievanie. Potom sa kmene stromov spať humus alebo kompost vrstvu 5-6 cm a hornou vrstvou humusu, piesok je sypaná, zmiešajú v rovnakej časti s popolom (môže byť jednoducho troskou), a pokrývkou lutrasila staré kusy. Predtým sa používal jedľové vetvy, ale je to nevďačná práca - skartovať vetvy ihličnanov.

Hroznová plodina je vínna réva povrazy a váži naskladané na lutrasil. Najvyššie tiež kryl lutrasilom (nutne nový).

Hrozno kryl niekde uprostred, alebo v druhej polovici októbra, ale opäť tu musíme sa pozrieť na počasie a podľa krajov.

Počasie v Rusku teraz nestabilné, nejasné. V prípade, že teplota je negatívny, cez lutrasila som kryl konvenčné fólie, a v prípade, že teplota je vyššia ako nula v priebehu dňa, potom zastrčiť celofán na oboch stranách - aby vzduchové otvory, a v noci som sa znova uzavrie. Pri vytváraní denných teplotách pod bodom mrazu dobrý film stlačte mojej tehly alebo iné dostupné materiály.

Áno, zabudol som povedať, že vínna réva pred prístrešia popraškom preosiatej dreveného popola.

Mám tri pravidlá pre hroznového výsadbe:

  1. Najvyššie miesto.
  2. Najslnečnejšie miesto.
  3. Miesto, kde sa veľa snehu hromadia.

V roku 2010, s abnormálne studené zimy, kedy teplota klesla na -48-50 ° C, boli zmrazené jablone, ruže, ľalie a ďalšie, a krajina bola zmrazená viac ako dva metre, hrozno dali úrodu.

Ešte réva mokré?

Áno, niekedy sa zmáča, ale to nemá žiadny vplyv na jeho zdravie. Je len potrebné včas zastrčiť celofán alebo ho úplne nezačali hniť víno. Je to ako ruža - budete potrebovať čas, aby odhodiť sneh a v prípade potreby otvoriť. Pred koncom návrate mrazu hrozna Aj zasadené Loutra Shiloh, pretože je dobre prepúšťa svetlo, a rastlina dýcha, a v prípade silných mrazov vrátiť celofán udržať ready.

Na jar budeme mať vietor, slnko praží, takže hrozno rýchlo schne a nie je issushivaetsya. V deň nula teploty pod zatiahnutej, bezvetrie počasie, otvoril som ho rozviazať vinice, uzavrite plastové boxy spod ovocie, takže to bolo zadarmo, pretože kefy začnú rásť, a čoskoro sa objaví farba.

Vínna réva sa postriekajú alebo ochrannou látku, ktorá je po ruke, - propolis (1 lekáreň fľaštička 10 litrov vody) zelenkoj (1 fľaštička na 10 litrov vody), tmavo ružová roztok manganistanu draselného. O týždeň neskôr - hnojenie. Na druhej strane som kryl lutrasilom, a tak keď sa čaká na návrat mrazov. Na začiatku júna, dvíham vinice a zviazať do mreží hrozno už v plnom kvete. S pozdravom,

© Autor: Valentina Goncharenko. Novosibirsk región. p. č. Krasnozerskoe. Str. Výročie, d. / 2.


S.BUDRIS, Krasnojarsk

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor