slo.herbefe.ru

Sadenice Výsadba korenie: Príprava osiva a správnej starostlivosti

Ako pestovať riadny sadenice korenie

Úspech pri pestovaní papriky je do značnej miery závislá na kvalite sadeníc a jej veku v čase pristátia. Tak sa pozrieme, ako položiť "pevný základ" pepřového plodiny.

FAMILY: Solanaceae

CYCLE: Vytrvalá, ale väčšinou sa pestuje ako letnička

STEM Trávnatý, drevesneveet as rastom. Podľa typu konárov sa rozlišujú stam, polushtambovye a hustý tvar

KVETY: Obrázky 30-100 kusov za sezónu alebo viac v pazuchách listov jeden po druhom, najmenej dva na každej strane vetve

OVOCIE: zavádzajúce duté bobule hmotnosť 50-200 g s hrúbkou steny 1-10 mm

SEEDS: Zostávajú životaschopné po dobu 3-5 rokov

Pre pestovanie rastlín vo vykurovaných skleníkoch Semená sa vysievajú v polovici februára, v nevykurovanej - na začiatku do polovice marca, v malých filmových úkrytov aj vonku - v polovici koncom marca. Pôda sa sadenicami je lepšie sa skladá z rašeliny, humus, rašelina alebo záhradné pôdy (1-2: 5: 3-4), môžete pridať hrubý riečny piesok.

Príprava a siatie semien korenia sadeníc

Pred zaočkováním pre dezinfekciu semien korenia máčať po dobu 20 minút v roztoku manganistanu draselného (1 g na 100 ml teplej vody). Potom, ak chcete urýchliť vznik zmierlivého klíčenie, namočiť semená po dobu dvoch dní vo vode pri teplote +25 ... + 30 stupňov. Potom, čo je ľahko a vzduch suchý prasnice naklyunutsya priamo do kelímkov (takže sa nepotápajte) alebo krabíc podľa schémy 1x5 cm do hĺbky nie viac ako 1,5 cm.

Kapacita, prikryte fóliou a uložte v blízkosti batérie. 3-7 dni, kedy sa prvý výhonky, odstrániť polyetylénu a presunúť bedne na juh, juhovýchod alebo juhozápad okenný parapet. Prvé 3-4 dni udržanie teploty vnútri +15 ... + 17 vo dne a +12 ... + 14 stupňov v noci. Ak tomu tak nie je schovať priamo do šálok, vo fáze klíčnych listov semenáčikov raspikiruyte. Po tomto 1-2 dni držať rastliny v tieni, a potom premiestniť okno.

Starostlivosť o sadenice

sadenice korenie dobre rastú pri teplote +24 ... +26 a deň +15 ... +17 stupňov v noci. V dopoludňajších hodinách, ako je vhodné vodné rastliny bránil teplou vodou, uistite sa, že nie je stagnovať. Hrnce s sadenice denne Turn - rovnomerne osvetliť kríky. V krátkych dňoch, že je žiaduce, svieti, keď je takým spôsobom, že celková doba trvania svetelné obdobie bolo 13-14 hodín denne.

Krmivo sadenice dvakrát: prvýkrát - Pri 1-2 pravých listov (10 g močoviny, superfosfát 40-50 g, 10 až 15 g draselné soli v 10 litroch vody v pomere 1 liter roztoku pri 10-12 rastlín) a druhý - 10 -14 dní, zvyšovanie fosforu dávke dvakrát. Po každom kŕmení rastliny naliať čistú vodu.

Po dobu 10-12 dní pred presadení sadenice začne tvrdnúť, prenášanie na balkóne alebo v skleníku pri teplote nie nižšej ako + 12 °, najprv po dobu 2-3 hodín, potom - 10-12. A počas 3-5 dní pred výsadbou, nechať rastliny na balkóne v noci (ak nie očakávať mrazy).

Tip: Vo veľmi mrazivé noci, ak ledeneyut sklá, rastliny trpia parapete na druhej strane miestnosti. Keď otvorené otvory pre vetranie, sadenice pokrytia papiera alebo upravil. A aby sa zasadil v blízkosti akumulátora nie je prehriaty, je pripojený ochranný obrazoviek alebo štíty.


Súvisiace odkaz: Pepper v domácnosti - výsadba a starostlivosť


Užitočné vlastnosti papriky

  • Rovnako bohaté na obsah vitamínu C a P v korení (najmä žlté a oranžové) veľa vitamínu A. Preto tí, ktorí často jedia zeleninový garantovaná ostrý zrak a krásnu pleť.
  • Sladká paprika stimuluje rast vlasov a nechtov a robí je silnejší, a riedi krv a zabraňuje tvorbe krvných zrazenín.
  • Bulharské korenie veľké množstvo vitamínu E - Chráni proti predčasnému starnutiu a rakovine.

Skutočnosť: Výška zdravé a pripravené na presádzanie papriky by nemala byť väčšia ako 25 cm rastliny by mali mať silný silný stonku, 7-9 pravé listy a prvý púčiky vytvorené ..

Odrody sadeníc korenie, ktoré možno pestovať aj vyskúšať začiatočník

názov

popis

rysy

herec

Výška Bush - 70-150 cm jasne červené plody, kužeľovitý, s hmotnosťou 250-300 g, hrúbka steny -. 7,6 mm

Raná produktívne odrody. Odolné proti vírusu mozaiky tabaku, pomerne nenáročný

oranžový

zázrak

Výška Bush - 90 až 110 cm, ovocie tvare kocky, jasne oranžová farba, hmotnosť 230 až 250 g, stenok- hrúbky do 10 mm.

Raná produktívne rad (100-110 dní). Odolné proti vírusu mozaiky tabaku

Bagration

. Rastliny poludeterminantnye, výška sredneroslye 80-100 cm žlté ovocie, tvare kocky, rebrované, s hmotnosťou 150-200 g, sila steny - 6,8 mm

Stredne skoré (100-110 dní) výnosná odroda pre všetky typy skleníkov. Odolné proti vírusu tabakovej mozaiky, vertitsillezu a apikální hniloby

Ilya

Muromets

Plant Stam, srednerosloe. Plody sú červené,

z obdĺžnikového na lichobežníkový tvar, s hmotnosťou 180-300 g, hrúbka steny - 5 mm

V polovici (125-130

dní) odrody. Náročné pôdy chlorovodíkovej má zvýšenú odolnosť proti vädnutiu Verticillium

Niekoľko tipov od truckerov so skúsenosťami z pestovania sadeníc korenie prostredníctvom:

Vždy získať dobrú úrodu sladkej papriky.

Semená pred výsevom procesu Ekosilom pokyny, a potom ďalšie, a zahriať na batériu. Pozemok pre sadenice vlastníme s prídavkom popola a kompostu.

Udržiavať v teple sadenice na slnečnom parapete, ďalej zdôraznila, znášať, monitorovať vlhkosť - papriky ako zavlažovanie listov denne.

Vysadené rastliny v skleníku po hrozba mrazu s výskytom pukov. Jamky sa skvele, ale pridajte hrsť kompostu a popola. Na rôzne druhy papriky nie sú opeľovanie, my im klesnúť oddelene od seba navzájom.

Kŕmenie leto dvojtýždenného infúzie bylín, zalejeme 1-2 krát týždenne. Nepretržite otvorenú priečka (bez toho aby prievan), že rastliny nemajú prehriatiu, inak spadne vaječník, a dopĺňa sa čoskoro objaví.

Rastieme papriky a otvorené pole na slnečnom, chránenom mieste, zalejeme teplou vodou, kryt pod tryskou, ale v skleníku plodín je stále vyššie, v chladnom období.

rada : Pre zničiť tabakového mozaikového vírusu, korenie semien pred výsevom pojme 30 minút v 20% roztoku kyseliny chlorovodíkovej.

Pôda a kontajnerov pre sadenice korenia

komponenty pôdy sú zvolené tak, že zmes má voľné, dobre absorbovanej vlhkosti. Preto, zvyčajne dostávať rašeliny (svetlohnedé nerozložené častice rastlinné zvyšky), jemné piliny, perlit, list, skleník, rašelina, humus pôdy, záhradný kompost, Vermicompost a hrubý piesok.

Najjednoduchšie univerzálny zber rašeliny, trávnaté krajinu a humusu (3: 1: 1). 1 kg zmesi živín sa pridá 1 g dusičnanu amónneho, 10 g superfosfátu a 4 g draselné soli. Ako nádoby pre sadenice pri použití krabice, plastové tégliky a voštinových paliet, som sa snažil rašelina hrnca. Ak ste zasiať semená v krabici, dal som ju do batérií a krycím sklom, film alebo iné netkanej textílie na menej vlhkosť odparí a strieľa rýchlo objavil. A akonáhle sa zdá, upratať "strecha", že rastliny nemajú prehriať.

Tip: S kapacitou pre zber Pritom: v spodnej časti plastu alebo keramickej miske robí dieru a krytá kruhu vystrihnuté z plastového krytu, lepenky alebo preglejky. Keď príde čas vysadiť sadenice na posteľ, otvorom v krčku prítlačnú tyč na kružnici, a to, ako piest, tlačí zariadenia spolu s kusom von.


Súvisiace odkaz: Všetko, čo potrebujete vedieť o pestovaní paprík


Zlepšenie pôdy pre sadenice papriky

Zozbierané na jeseň pôdy pre sadenice chovaných v garáži - v teplom dome, bol by vyschli a tam promerznuv, zomrie patogény a larvy škodcov.

Potom som si, aby bol po dobu jedného týždňa v dome, kôlne voda z topiaceho sa ľadu a vložte batériu, aby sa prebudiť k životu semená burín, prezimovanie v pôdnych škodcov a chorôb.

"Prebuď sa," krajiny po dobu jedného týždňa opäť pripisujú za studena, a tak sa 2-3 viackrát. 7-10 dní pred sejbou vrátiť do bytu, aby konečne rozmrazí a konštruovaný pre 2-3 dní v škatuliach úniku horúceho 1% vodný roztok manganistanu draselného (1 g na 100 ml vody) a ktoré s polyetylénovou fóliou.

Od nedávnej "slabé" liečba zimné mrazivé nie vždy je to možné. Takže niekedy som v pare pôdu.

Pozemné nanesie na jemné sito a odložené na vriacej vode po dobu 20-30 minút, ale ako chladný, vyložený v kvetináčoch sa sadenicami.

Ak je čas beží, len prístrešok pôda s vriacou vodou, nasýtený roztok manganistanu draselného alebo červenej Fundazol (podľa inštrukcií).

Pretože tepelné spracovanie spolu s škodlivých rastlín zničiť mikroorganizmy a užitočné, po, s cieľom obnoviť flóru, únik primer roztoku EM-liečivá (fitosporin, vody).

Tip: Štandardné zmes sa sadenicami mám to: záhradný alebo Ogorodnaya pôda, humus, rašelina, piesok, piliny (2: 1: 1: 1: 1). A nutne sa 10 kg pôdy sa pridá 1 polievková lyžica. popol. Ale pôda bola ľahká, dobre nechá vodu, uvediem vermikulit alebo perlit, ale cenovo najdostupnejšie možnosť - videl prach a piesok.

predkladatelia prirodzený prírastok

Semená pre slnečnicové semená

Pripravte semená pre siatie - nič na smiech. Niekto shGpro-grevaet ktorí naopak stvrdne, skontrolujte klíčenie, "kazí" živných roztokov ... V predvečer semenáčikov sezóny ponúkajú osvedčené tipy od našich čitateľov.

prírodných stimulantov

Nikdy som si kúpiť ready-rastových stimulátorov - všetko čerpať z prirodzených "pomocníkov", ktorý je prakticky v každej ruke.

vŕba

Jeho infúzie - hodný náhrada Kornevinu. Vrbové vetvičky nakrájané a dať do vody. Ak sú stĺpiky dá korene, a voda hnedne, že navlhčiť osiva pri sejbe alebo máčať v ňom po dobu 5-7 hodín. Vetvičky vŕby s rozvíjajúcimi koreňmi nehádžte a znovu naplniť vodou a po 7-10 dní pomocou tejto kvapaliny. je mimochodom

Niekedy sa stane želatínové, takže pred použitím riedi vodou v pomere 1: 1.

aloe

Cut off niekoľko listov do chladničky po dobu 4-7 dní, a potom drvená, zalejeme ľubovoľne vodou (2,1 L), trvať 5 dní. Pripravení, aby sa vo vode semená pri sejbe.

Kombucha

200 ml infúzneho čaju huba razvozhu 1-1,5 litre vody. Aj vody, roztok semien na výsadbu a oplodniť svoje závody.

sušené žihľavy

Niekoľko sušeného žihľava 1 litra vody, trvať 7-10 dní, potom sa zriedi vodou v pomere 1: 3 a oplodniť sadenice.

Šupky a popol

Dva hrsť cibuľa kože vyplniť v 1 litri vriacej vody. Pridajte 1 lyžička popol a trvať 1 -3 deň. Ďalej riedi vodou v pomere 1: 3 a vody semien pri sejbe a sadenice.

nepreháňajte to

Pred namáčanie, či už domáce alebo ready-stimulátor rastu (Appin-extra, Kornevin, Zirkón, Novosil), semená niekoľkých hodín, najprv udržiavať v čistote, alebo ešte lepšie, vody taveniny. Až keď som sa posunúť vo svojom opuchu stimulant riešenie - a tak nemajú absorbovať príliš dávky a nie "vyhorenia".


Pozri tiež: Výsadba korenie v otvorenom teréne


Vyberáme tie najlepšie semená pre sadenice korenia

Namočiť semená už dávno spojil s klíčenie. Otočiť veľkou plochou dosku číreho skla hore nohami, rozdeliť ju do sektorov, z ktorých každý písania názvu stupňa, otočiť späť. Bavlnené tkaniny nakrájame na štvorčeky.

V každom naliať semená niektorých odrôd obálky zábal a dať na tanier v príslušnom sektore. Keď je celá kapacita je plná, dobre sprej obálky voda z topiaceho sa ľadu, centrum dať vlhký kus penovej gumy alebo zväzok navlhčený bavlny disku.

Potom utiahnite doska s fóliou a dajte do najteplejšieho miesta v kuchyni. Každý deň prenajatého filmu, pozrite sa na semená a posypeme je voda z topiaceho sa ľadu. Pokiaľ niektoré tretiny z obálky naklyunulas osiva, odstrániť pinzetou a naočkuje. O deň opäť vzali malej miere klíčenie.

A tí, ktorí ešte "spí" hodiť - stále rastliny, ktoré budú slabé.

Zemiaková šťava osivo

Čítať, že pod vplyvom temných a nízkych teplôt v zemiakovej šťavy vyrobené biologicky aktívnych látok, ktoré sú dobre ovplyvňujú klíčenie semien. Zmraziť v mrazničke pár zemiakov, som vytiahla rozmraziť, trela na jemnom strúhadle, vytlačiť šťavu a udržať v nej semená asi 5 hodín. Výsledkom je vždy veľmi dobré!

Prípravu osivového lôžka korenie semená

Semeniskom príprava seed pre mňa - práce potrebné. Po tom všetkom, takže sa môže výrazne zvýšiť klíčenie a silu, a tým aj budúcu úrodu.

kalibrácia

Si všimol, že viac spriatelených výhonkov - od kvalitných, veľkých semien. Zdá sa, že majú viac živín. Pre ich výber, spať semená roztoku kuchynskej soli (1 čajová lyžička 1 v. Voda), zmes sa mieša niekoľko minút, a dá usadiť. Vynoril, najmenší hod a na siatie dovolenke usadil na dne. Tie sa umyjú a vysušia.

semená otepľovanie

Pre zvýšenie klíčenie tekvicové semená dva alebo tri dni zahriať gázy vrecúšok na batérii alebo 2-3 hodiny v sušiarni pri teplote + 50 ° C ... + 55 ° C., rozptyl v tenkej vrstve a pravidelne miešania. Mimochodom, bude obzvlášť užitočné, ak bola semená uložená v miestnosti a pri nízkej teplote.

dekontaminácia semien

Pre zabránenie semeno 20 minút vírusových a plesňových ochorení leptané v roztoku manganistanu draselného alebo ružový na 5-7 minút v teplom 2-3% roztoku peroxidu vodíka.

klíčenie semien

Pokrývkou tanierik gázu alebo filtračný papier položený na vrchole semien, ľahko postrieka vodou a udržujte v teple (20 ... + 25 ° C.), Bol slabý miesto, kým naklyunutsya. Celú tú dobu som sa pozerať, takže nevyschli, ale nie naliať alebo môžu hniť.

kalenie

Táto technika je nutné zasadiť lepšie teplota klesne prevedené, čo je nevyhnutné najmä paradajok. Malej miere klíčiace semená hodín do chladničky a potom dve hodiny pri teplote miestnosti od teploty držať tak opakuje 2-3 krát.

Tip: iba jej semená sú kalibrované v slanom roztoku. Ale s nákupom, je to nebezpečné robiť - v prípade, že udržať vlhkosť, sa môžu objaviť aj dobré kópie.

Bez semien zasiatych nikdy predbežnej úprave. Myslím, že preto, že úroda bude vyššia! Počas pouhých niekoľkých rokov som sa snažil celý rad možností. Tu to je, podľa môjho názoru rozumná.

  • Ožiariť semená ultrafialová lampa nie je väčší ako jedna minúta. Po tomto ošetrení, nebudú dezinfikované iba, ale tiež získať silnú motiváciu k intenzívnemu rastu.
  • Vynikajúce cesnak riešenie dezinfikuje a 1 lyžička razvozhu cesnak vlákniny v 200 ml teplej vody po dobu jednej hodiny a udržuje sa tam semená pod uzavretým vekom.
  • Pre nabitie semená s živinami pred výsadbou po dobu 10-15 minút vynechať je v infúznom divozelu (1: 6).

Pozri tiež: Sladká paprika - pestovanie, výsadba a ošetrovanie. Odrody sladkej papriky.


Sadenice korenie - pestovanie zdieľať skúsenosti


Môj obľúbený kakadu&# 8230;

Po mnoho rokov som sa rast cez sadenice korenia. Ale tiež som chcel experimentovať s feferónkou. O rok skôr kúpil náhodne a pestuje jeden stupeň - bol tak prenikavý, že v poslednom roku sa presunul na ostrov odrôd. Naša rodina miluje tieto papriky - a to z dobrého boršč a nakladané, a korenia.

Sadenice a horká a sladká paprika výsadba koncom februára - začiatkom marca, semená, mimochodom, v skutočnosti kúpiť oveľa skôr: Ja viem zo skúsenosti, že ľudia menej ako v špecializovaných predajniach sa stalo, a môžete si vybrať pokojne, bez problémov, poradenstvo predávajúci.

Semená pripraviť pristátie tak. Aj, aby slabý roztok manganistanu draselného a namočiť ich na pol hodiny. Potom sa spustí do gázy sáčku v roztoku dreveného popola - na jeden deň. Veľmi zvyšuje produktivitu! Za to, že som sa dať im vysychať a začať výsadbu v krajine.

Krajina, som vždy pripravený v predstihu: Light rašelina pôdy zmieša s záhradnej zeminy a tiež pridám popol (1 sklo na prízemí vedre). Niekto výsadbu sadeníc v pohároch, ale ja nemajú veľa priestoru na okennom parapete, takže som použiť 1 kontajner. Prvý polčas blízkosti plenochkoj skôr úžina vody, a po nejakej dobe, keď tam rostochku, a potom zdvihne filmu všeobecne prenajaté.

Keď je čas poslať sadenice na záhrade, hojne zalievať Aj splaškovej vody po dobu asi 2 hodín. Pred výsadbou.

Teraz pár slov o stupňoch. Sladká paprika výsadbu len kakadu F1. Úžasná rozmanitosť! Dáva tak veľké, šťavnaté, mäsité plody, že žiadny iný papriky ku mne a dar nie je nutné!

Ale horká Navštívila som celkom málo odrôd. Tip: - (! Nehorí) Ratunda, Senna, Paladin, Sirin všetky nádherné polostrov chuť, arómu, vysoký výnos.

Zdieľam tajomstvo: ako horké a sladké papriky pereopylyayutsya som zasadiť pálivej papriky dlhšiu jej záhrade a okolo kvetinových záhonov. Veľmi originálne a vyzerá pekne!

Irina Ermolaev s. Shopino Belgorod región.


Silné sadenice korenie

1. Na pestovanie papriky vo filme skleníkových semien pre semenáčiky vysievajú na začiatku roka do polovice marca, a môj sused, ktorý má vyhrievaný skleník, - v polovici februára.

2. Substrát korenie potreba s vysokým obsahom humusu, hrudky. Toľko rokov robí to sama od úrodnú černozem, pôdy pre sadenice nakúpených a piesku (1: 1: 1). V poslednej dobe začal pridať trochu vermikulit - zastáva vlhkosti dobre a uvoľňuje do pôdy.

3. Mimochodom, aj svoju vlastnú, a nákup je lepšie skontrolovať kyslosť pôdy: nemala by byť zvýšená. Najmä tie, ktoré "sin" vopred zmieša s prebytkom rašeliny. V tomto prípade, radím vám pridať vápno alebo dolomit múky. Papriky, baklažán a rohože dostatočne 15 g na 1 kg pôdy.

Na rozdiel od paradajok, paprík môže nemožno tolerovať výber nasledujúcich dôvodov ich korene sa pomaly zotavuje. Preto sa semená vysievajú priamo do dvoch samostatných šálky kyslou smotanou, a potom nemajú na výber, ak je to potrebné, a nakladanie s rastlín v črepníkoch.

© Autor: Tatiana Rudkovskou


TIP: Pôda, zložený sami, je najlepšie pre dezinfekciu: vrhnúť hot ružový roztok manganistanu draselného, ​​zapálený v rúre. Ale potom, čo tieto postupy umožňujú, aby štát po dobu najmenej dvoch týždňov do zeminy zase chované prospešných baktérií.


Príprava semien

Korenie semená pred výsadbou vytriedené, odstráňte prázdny, čiernymi, poškodených. Je možné ich vynechať v roztoku soli (1 čajová lyžička až 1 polievková lyžica vody.): Vážené bude dobre na dne a cumlíky float - je čistý. Zvyšné premyje v čistej vode dezinfikovaná po dobu 20 minút v roztoku manganistanu draselného (1 g na 100 ml teplej vody) a vysuší sa. Obvykle čerstvá semená (nie staršie ako tri roky) Aj klíčiť o dva týždne neskôr.

Krajina zmäkčuje, 2 cm ryadochki, semená stanovenými vo vzdialenosti 2 cm od seba, pôdou sa prekryjú vrstvou 1,5 cm a zavrieť fólie alebo sklo. Miska sa semenami dať na teplé miesto na +25 ... + 30 stupňov, {nie je nižšia, alebo vyrážať dlhú dobu!), Ale nie na batériu. S páru pravých listov papriky sú uložené na samostatných šálky, okrem kapacity než dlhšie (až 1 liter) - tým lepšie.

Sofya Guseva, Výsev Čeľabinsk región.


Sadenice korenie - ceruzka na siatie

Pred sejbou utierky s teplou vodou (45 °), odstredí a preložiť na polovicu. Na jednej polovici tkaniny dať korenie semien, ktoré pred tým boli 20-30 minút. V teplom slabom roztoku manganistanu draselného, ​​a pokrytie druhú polovicu.

Dal som handričku semien v plastovom vrecku bez zauzlenie a priblížiť 6atarei (na teplo).

Tretieho dňa semien prebudení. Teraz som pripravuje škôlku: plastový box spod ovocie Stela filmu tak, aby nárazníky. rezané do valcov 10-12 cm vysoký polutoralitrovyh plastových fliaš a dať na pásku v krabici, stláčanie, takže sa stávajú ovál. Aj naplňte zem, kypré a nainštalovať pravej a ľavej strany oválneho výsadbou semena: robiť v krajine jamky širokej a ceruzkou (mokré semená držať sa ho) stojan je v boxoch.

využitia pôdy kúpu všeobecné. Tlmiace požadované pred výsadbou, a potom pokrytá priehľadnou fóliou a dajte pod batériou. Akonáhle rostochku slučiek, fólie sa odstráni a do svetelného poľa na okennom parapete. Napojená priamo pod koreňom, pomerne malý, bránil teplej vody (asi 20 °). Teplota vzduchu sa s výhodou udržuje v rozmedzí 20-25 ° C počas dňa a 15-18 ° noc - takto vytvorenej korene lepšie.

Sadenice štipka po 5-6 tý list s bočnými výhonkami sa objavil na ktorom primárnej a zrelú úrodu. Aj hnojiť slabým roztokom popola a superfosfátu. Rozloží, čím lodžie v popoludňajších hodinách, ak je teplota vyššia ako 10 ° C, v noci do miestnosti uvediem. Aj zasadil v otvorenom teréne v teplom počasí.

Do každej jamky Aj vyplniť hnoj, popol a 1 hodinu. L. superfosfát, pridá trochu suchého kuracieho hnoja. All zmiešané a hojne zalievať teplou vodou. Nožnicové valca a s hruda boli vysadené v lôžkami, mulčovanie. Lôžka v mojej veľkosti 80x300 cm, a papriky nechám na každé lôžko do dvoch radoch v šachovnicovom vzoru. Odstup rastlín 50 cm. Medzi lôžkami mám rozchod kolies 80 cm, takže nechodím na záhony so zeleninou, a krajiny nie sú vždy voľné a našuchorený.

  • Po 10-15 dňoch po presadení prvé kŕmenie, aby 1 liter infúzna divozel, Superfosfát 30-40 g, 20-30 g a 100-150 g dreveného popola draselného v 10 litroch vody.
  • Druhý dresing pred kvetom:. Rovnaké zloženie + 1/3 lyžičky. manganistanu draselného.
  • Tretí kŕmenie - s príchodom vaječníka: 1 L infúzie divozel, 10 g močoviny, superfosfát 30-40 g, 100-150 g popola o 10 litrov vody. All zalievanie - 1 L pod kríkom.

Na konci júla, opäť vybrať vrchný a nechajte pôsobiť 10-12 plodov. Na rovnakom mieste papriky rastú 4-5 rokov.

© Autor: Láska Lutsenko Konotop


Sadenice korenie - Video

Sadenice papriky, tipy

Pri príprave článkoch používa tipov:

Dúfať GRISCHENKOVOY, Mogilev Natalia Furs, Vitebsk Natalia Doronin, Kaluga V.ZAPOLSKOY Minsk Anastasia Tyumentseva, Mogilev Galina býčie, Krasnodar Natalia Tarasova, Severodvinsk

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor