slo.herbefe.ru

Pestovanie jahôd bez chémie 100%

Ako pestovať jahody bez ošetrenia hnojív a pesticídov

Me po prečítaní tiež chcel podeliť s čitateľmi svoje skúsenosti - horké a sladké - pestovanie jahôd bez chemikálií.

Jahoda škodcami, prosím, nebojte sa!

V auguste 2011 sme kúpili pozemok v blízkosti mesta a neďaleko jazera. Pôda bola opustená na ňu po dlhú dobu nikto je zasadený. No, v prvom rade sme vyvinuli lúku pod jahody.

A musím povedať, že nie som dušou čaju v nej a ona mi hovorí to isté. V polovici augusta, som zasadil dva osem metra lôžok v dvoch riadkoch fúzikmi v kombinácii so starým, predávané problému (príliš ďaleko od mesta, že sme mali) obľúbené odrody jahôd - Gigantella and Festival.

A urobili štyri jamky Elizabeth II. Každý nasypala hrsť humusu, štipku popola, štipku rozomletých vaječných škrupín, lyžičky superfosfátu.

Všetky zmieša a naleje do vody (rovnako z 25-30 cm medzi otvorom) v kukurici prilepené na dve antény vo vzdialenosti 10-15 cm od seba.

To ma naučila moja matka tiež veľký milovník jahôd. V zime fúzy preč dobrý, našuchorený. Nasledujúci rok, na konci apríla, nalial som im všetku teplú vodu s manganistanu draselného, ​​týždeň vyčistené starých listov a podryhlila. Do konca mája, boli jednoducho nádherné! Nemohol som sa nabažiť pohľadu na záhony jahôd. Ale v našej ďalšej návšteve krajiny som videl niektoré kríky podvyali. A po zalievanie nie je nažive ... vytiahol som jeden ker, a pokojne skočil pretože korene nebola vôbec. A potom som si uvedomil, že tu sa snažil larvy chrobáka mája.

Bola to katastrofa. Čo som jednoducho - polieval infúzie cibuľa olúpeme a smrekové ihličie, dig po zemi, zdvihol larvy a znova vysadené kríky ... všetko márne. Avšak chemická úprava nie je vykonané tak silne proti takejto infekcii. Nakoniec som navrhol na jednu stranu.


Pozri tiež: Kalendár starostlivosť pre jahody - jahody


B 10 l vody sa mieša v lyžice 2. l. amoniaku a 1 liter výsledného roztoku sa vleje pod každým trpiaceho Bush jahôd.

Takže som bol schopný zachrániť len jednu polovicu lôžok, zvyšok jednoducho nemal čas. Všeobecne platí, že rok sme nemali žiadne plody, ale nemal čas vybudovať si fúzy pre pokládku nových lôžok dva. A zároveň som bol určený na ochranu proces od pestovania mája larvy. Títo škodcovia žijú v mačiny, nekopanoy zem, takže trávim kopať lopatu s výberom ručnou lariev.

A samozrejme, výsadba napojil s roztokom čpavku každý mesiac.

Po troch letnej sezóny na nový web, môžeme povedať, že larvy chrobáka mája, zbavil som sa, aj keď kopať na niečo iné, kde.

Ukazuje sa, že May chrobák štvorročný vývojový cyklus. samičky kladú vajíčka na jar v krajine jeden mesiac liahnu larvy a žiť po dobu troch rokov v krajine, vo štvrtom roku zase do kukiel a kukiel - v chrobáky, a to všetko začína znova. A zatiaľ čo larvy žijú tri roky v krajine, jedia všetko, nielen korene sladkých jahôd - môže podgryzt korene päť jabloní!


Súvisiace odkaz: Transplantácia jahody alebo sa tu obvykle štyri lôžka


Bezproblémová systém pestovania jahoda

A teraz môj spôsob pestovania jahôd. Skoré jarné kríky jahoda nalial horúcu vodu s manganistanu draselného (nosatec profylaxia), kefy cez týždeň staré lístie, voľné. Pred kvetom plodiny rastúce fúzy.

V priebehu celej sezóny, napojená počasím. Počas plodová prizhivlyayu štyri fúzy s veľkými bobuľami - tu w% na posteli, na výmenu.

Po zberu lesných plodov (začiatkom augusta), aby prerezávať staré listy, dobre prístrešok je voľná pôda okolo krovia, zalejeme humusu (nie obnažiť korene) a transplantovaných narásť fúzy na trvalý pobyt. A potom nový záhon koncom augusta minulého napojil s roztokom čpavku. Viac jahody nedotýkajte až do jari. V zime položil smrekové vetvy sa na záhony pre zadržanie snehu. A systém pracuje bez problémov, bez ohľadu na počasie.

Napríklad minulej sezóne začalo, sme veľmi zlé. Jarné stál pretrvávajúce, vlhka, za studena. Môže 18. snežilo (foto 1), potom dážď prišiel a poplatok za celý týždeň. Lôžka potom už len plával vo vode. Ale teplo neprišiel. Na začiatku júna, sa počasie zlepšilo, jahody jasali a ja podryhlila (foto 2).

Skrz júna, to rozkvitla, a prvé dva päť-litrový vedro z bobúľ sme zhromaždili dňa 6. júla. Ďalej - viac, 9. júla už zhromažďujú Štyri z týchto vedierka (3 foto). A po celú sezónu som zaznamenal 16 päťlitrovej vedierka. Takže úrodu jahôd, aby mi poďakoval za moju lásku k nej.

Tieto fotografie 4 ukazuje, v akom dobrej kondícii zmizla pred zimou - veľké, nadýchané. A to všetko krása a vkusnota rastie bez insekticídov a ďalších chemikálií!

Na záver by som chcel popriať všetkým čitateľom veľkú lásku k pôde a vynikajúcim výťažku. Použitie chémie, alebo nie - každý rozhoduje sám za seba&# 8230;

© L Lysenko. Novosibirsk

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor