slo.herbefe.ru

Výsadba pod slamou (foto)

Pestovanie a na a pod slamou

Rekreanti už dlho vidieť, že slama je najlepšie v oblasti, kde je pôda zlá alebo neexistuje úrodnú pôdu napríklad pre skleníky.

Pôda na základe získaných mieste bola chudobná, tvrdý, nikdy surové. A my sme si mysleli, by mohla získať bohatú úrodu až o mnoho rokov neskôr. Avšak, balíky slamy, ktoré zanechalo bývalé vlastníkmi pre výstavbu rodinných domov z nepálených, radikálne zmenil situáciu.

Náhodou ukázalo, že slama môže nahradiť pôdu. Nechtíka semien, ktoré som zasial záhon pri dome, unesený, ale čoskoro sa ukázalo zelené výhonky na slame. Potom, aby nedošlo k ísť do obchodu pre zeleninu, sme položili balíky radoch, zasadil im šalát, kôpor a zasadil sadenice zeleniny. Harvest povzbudil, a budúci rok som viac starostlivo pripravené slamy záhradu pomocou radu priateľa poľnohospodárov.

Keď je vonkajšia teplota prestal klesnúť pod 5 ° C, po dobu troch dní slamy hojne zalievať s čistou vodou. Po 5 dní zalievanie sa striedala s hnojivami (100 kg slamy vyžadujú 0,25 kg dusičnanu amónneho, 0,3 kg dusičnanu draselného, ​​0,6 kg superfosfátu, 0,2 kg síranu horečnatého a 30 g síranu železa). Dal som im dva priechody v rovnakých častiach. Dusíkaté hnojivá môžu byť nahradené kompostu čaju. Pre efektívnejšie kúrenie pridá mikrobiálne produkty, ako je Baikal-EM.


Súvisiace odkaz: Ako pestovať zemiaky pod slamou


Po každom zalievanie slamy, ktorým netkanou textíliu a fóliu. Bloky sa zahreje na 45 ° C po dobu piatich dní a o dva dni neskôr sme ich poprášil vápna (0,5 kg). (Make vápno a dusičnanu amónneho súčasne nemôže, pretože dusičnan začne rozkladať, a veľká časť dusíka poletí vo vzduchu).

Potom bloky začali chladnúť. Ak je teplota v nej klesla na 30 ° C, vleje sa do vrstvy slamy úrodnej pôdy 5-10 cm, na ktoré sa vzťahuje film a udržiava lôžka pár dní.

Potom zasadil zeleň a zasadil sadenice uhoriek, paradajok, kapusty, a môj obľúbený nechtíka. Pre nich som robil malú dieru v balíku a naplňte ju úrodnou pôdou. Pozdĺž radu paradajky a uhorky so sídlom tapisérie plastového pletiva (lán mrežovina nemôže stať - spadnúť).

Prvé tri týždne balíkov postriekajú čistú ohriatu vodu na slnku a potom danú tekuté hnojivo (7 g amoniaku a dusičnanu draselného v 10 litroch vody). Po kŕmení (4 g močoviny, 3 g síranu draselného vo 10 litroch vody) vykonávali v týždenných intervaloch. Okrem toho, sa rastliny postriekajú 2-3 krát cez listy s roztokom komplexu stopových hnojív.

Tvarované kríky, venovaný starostlivosti pre uhorky a paradajky, ako obvykle postele, ale slama ako rast rastlín dáva silné kontrakcie, ľavá 20-30 cm vlákna do rezervy s podväzkový výhonkov. Záhradkári, ktorí túto metódu páčilo potrebné vziať do úvahy, že to bude mať za následok iba v prípade dostatočného pravidelnosť Livet. Môže znížiť spotrebu vody uzavretím bočné plochy balíka agrovoloknom alebo film. Ak pod ním rastú huby, nebojte sa: nemajú rastliny poškodiť.

A my sme zachránení kvapkanie. Používame najjednoduchšie skladovacie nádrže -od mal flexibilné trúbku, z ktorej sa každá rastlina priniesla kvapkanie. Ak tak neurobí, fit normálne hadica s perforáciou.

Do konca sezóny slamy premení v prach. Používam ho na kompostu alebo mulčovanie konvenčné postele, čím sa zlepší pôdu na mojich stránkach.

Rastliny na podstielke rastú rýchlejšie, dlhšie niesť ovocie, poskytujú vyššiu (15-20%) výťažku. Je tiež dôležité, aby rozloženej slamy blokov je oveľa jednoduchšie, než kopať do zeme.


Súvisiace odkaz: Ako pestovať sadenice korenia do sena (slamy)


Uhorka na slame

Pre dodatočné príjmy do dôchodku som pestovať a predávať uhorky. Aj získať skorú úrodu vo veľkých skleníkoch, ktoré sú vyrobené z improvizovaných prostriedkov a vykurovaných drevom. Vzhľadom k tomu, skleníky sú viac ako jeden rok, začali sa root-uzol hlísty. Zbaviť tohto škodcu je ťažké: je nutné dať dole a zobrať von buď pare alebo prístrešok vrstvou pesticídov pôdy 0,5 m hrubú som bol celkom zúfalý, že áno.

oboznámení agronóm odporúča pestovať uhorky na slame. Ukazuje sa, že to nie je hlísty životy.

Kúpil balíkov slamy a dal v radoch v skleníkoch, pre povrchu oprysnuv pôdy 1% roztokom manganistanu draselného a podsteliv polyetylénové fólie. Na pestovanie uhoriek lepšie hodí pšeničnej slamy, hoci rastú existuje. Aby však bolo možné zožať neobsahuje škodlivé sub postoje, vzal slamu, ktorý nebol ošetrený pesticídmi.

Technológia pestovania na balíkov slamy je jednoduchý. Po prvé, je potrebné sa zbaviť vody, potom sa postupne, aby hnojivo. Na prvý deň som rozliatiu balíkov roztok am mofoski (150 g na balenie), v druhej - infúznej NPK (150 g), tretí - draselný sulfát (50 g), vo štvrtom - dusičnanu amónneho (150 g), nasledovaný dvoma dni napojil s čistou vodou.

Po niekoľkých dňoch začnú balíky horieť. Teplota počas dvoch týždňov udržiava asi na 60 °, a slamy blokuje škodcami sú zabití a väčšina patogénov. Keď teplota klesne na 30 ° C, v každom balíku, aby ostrý drevený kolu dvojica vrtov hĺbky 6-8 cm a zasadil sadenice uhoriek hybridných F, Herman a peny. V rámci každej rastliny predkladám 0,5 l roztoku dusičnanu amónneho

(1., lyžice 10 L) a okamžite sa napojil s čistou vodou. Počas pravidelnej sezóny, s intervalom jeden a pol týždňa Aj oplodniť uhorky, striedavé infúzie divozelu s popola a minerálnych hnojív riešenie. Na konci sezóny zvyšky balíkov niesť zo skleníka kompostu.

Uhorky Aj poklesli na začiatku februára, prvý úroda bola v polovici marca. Po ktorom uhorka rodil tri mesiace. Počas tejto doby dva skleníky odobraté asi 3 tony zelentsov. A chutné, šťavnaté. Keď som ich zložiť a hromadí v škatuliach v skleníku, takže vôňa stojí za to - ja chcem jesť naraz. Takže aj keď tam je moje výrobky sú drahšie ako turecký, obchodníci dobrovoľne vziať. Jedinou nevýhodou tejto metódy: Pri pestovaní uhorky v slame vody pre zavlažovanie by mala byť 2 krát viac, než je obvyklé postele.


Pozri tiež: Zemiaky pod slamou: 6 dodatky k tomuto spôsobu pestovania zemiakov


znalecký posudok

Slama ako náhrada pôdy pôda pre rastliny v skleníku používajú po celé desaťročia. Na oddelení Zahradnická Timiryazevki (RGAU-ICCA) techniky kultivácie paradajok a uhoriek na balíky slamy bol dokonca vyvinuté. Avšak z slamy používané v priemyselných skleníkov opustených.

V rovnakom malých fariem a skleníky lete podklad je aj naďalej v dopyte. Slama poskytuje tepla a oxidu uhličitého rastliny a ich korene - so vzduchom, ochrana proti prenikaniu koreňového háďatká.

Používa sa pre pestovanie zeleniny pšenice a raže slamy. Ale pšenica je lepšie absorbovať vlhkosť a zahrievanie než raže. Slama, jačmeň a ovos nie je dobré, to sa rozkladá rýchlo uzavrie a koreňová zelenina umierajú. Substrát pozberané suché (vlhkosť 15 až 20%) balíkov.

Po dobu desiatich dní, že by mal byť kladený na páske, tepla a zvlhčovať. Čo balíky prístrešok s teplou vodou a napučiavať, keď je slama, v rozdelených dávkach nasýtených s hnojivami (na každých 100 kg slamy 1,4 kg dusičnanu amónneho, 0,6 kg dvojité superfosfátu, 1,3 kg dusičnanu draselného, ​​síranu 0,45 kg horčíka a 0,34 kg síranu železnatého). Potom zase napojená na rovnomerne energie v celom balíku.

Deň pred transplantáciou, aby vápno (300 až 400 g na 100 kg slamy) a naleje pôdu po celej povrchovej vrstvy 10 cm, alebo len v jamkách. kŕmenie koreň rastlín sa vykonáva v intervale 10 dní (nie viac ako 70 g na 1 meter kubický).

© S.NAROZHNY Krasnodar región, V.CHAYKOVSKAYA Ukrajina, V.MOREV, chovateľ

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor