slo.herbefe.ru

Boj proti voškám - môj spôsob

vošky porazený

Chcem podeliť sa čitatelia môj spôsob, ako bojovať proti vošky na stromoch. Pred tromi rokmi, na svoje letné chate, položil som novú sadu, zostali len tri staré plodová jabloň.

V prvom roku po výsadbe, stretávajú s problémom invázie vošiek. Vrcholky mladých výhonkov veľmi trpel tohto škodcu, listovým lokne, žltnutie, sadenice boli žalostné vzhľad. V priebehu išiel všetky prostriedky: pristátie na kmeňoch stromov kruhoch, mäta, medovka, nechtík, liečbe infúziami cibuľa šupkou a cesnakom. Museli sme použiť chemikálie. Ale ich akcie sú dostatočne dlhé.

Tak to pokračovalo, až kým som si uvedomil, že musíme bojovať nie sú primárne vošky a mravce, ktoré sú ťažko chytať nové kolónie vošiek na mladé výhonky stromov.

Tradičné metódy boja a insekticídov trochu pomohlo.

A potom som sa rozhodla zablokovať mravce cestu na vrcholky stromov za pomoci ... lepiacej pásky od múch. Výpalky z netkanej textílie prúžky 10-15 cm široká (môžete použiť nejaké staré bavlnené tkaniny alebo tapetu), zabalené sadeníc stromov, ktoré sa viažu niť alebo špagát. A na vrchole tohto pásu v špirále vložení lepiacou páskou od múch.

Tieto obchody predávajú ready "lov pás" v rúrkach vo forme gélu, ktorý plní rovnakú funkciu, ale sú oveľa drahšie než celé jedno balenie zmesi lepiacou páskou, rýchlo spotrebovaná a sucho v letnom žiaru.


Pozri tiež: Ako sa vysporiadať s vošiek, motýle a piliarky


Moja radosť nepoznala medzí, keď som si uvedomil, že nakoniec zachránil svoje stromy mravce a voškami, ktoré už nie sú tam.

Sadenice transformované a vzhľadom k tomu, významnú podporu v budúcej sezóne. Rovnakým spôsobom vždy na jar a na ochranu dospelých jablková. Cez leto, obväzy mení dvakrát. Dúfam, že moje rady budú užitočné pre vaše čitateľa.

© A. V. Kudrin, Voronezh

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor