slo.herbefe.ru

Postrek kyseliny boritej čerešňa - Experiment

Prečo sa rastliny postriekajú kyselinou boritú?

Kúpili sme pozemok v zime, keď mu bolo skoro až k hrudi pokryté snehom. Preto je pre nás na jar bola plná prekvapení.

Ukázalo sa, že rastú štyri dospelé cherry kríky: tri v blízkosti plota do ulice a jeden na hraniciach so susednými krajinami. A keď kvitnú, dokonca sme točila hlava z takej krásy!

Manžel Andrey V. bol tak ohromený tým, čo videl, že sa mladé výhonky sedí pozdĺž jednej strany na webe a máme živý plot.

Cherry rástli veľmi rýchlo, a teraz je plný kríkov. Tri staré čerešne plot sme nakoniec odstránené, a štvrtý rastie tak ďaleko - stará dáma ušetrený: konieckoncov, starý obyvateľov z týchto miest.

Napriek tomu, že kríky stali oveľa úrodu neraduje v auguste zreje do tucta bobúľ na každom kríku. Dlho som si, prečo sa to deje, a dospel k záveru, že čerešňové kvety nie sú opeľovanie, pretože keď kvitnúce začína, máme stále dosť v pohode, a tam je takmer žiadny hmyzie opeľovače.

Potom som sa rozhodol experimentovať.

Keď čerešňové kvety boli všetky Aj šíriť Pharmacy prášok sáčok kyseliny boritej v 1 litri horúcej vody. Tento roztok sa dobre premieša, chladný, napätie. A sprejom kráčal pozdĺž všetkých krovia. Toto riešenie je pre mňa dosť ľahko sprej na kvitnúce vetvy.


Súvisiace odkaz: Pollinator - vybrať správne. samoplodnye grade


Počas sezóny, som viac a nepozrel sa na svoje obľúbené. A keď začali držať krok s bobúľ, boli oveľa viac než predtým.

Tak sme urobili ďalší objav: posiate veľkými, lesklými vínová čerešne je ešte krajšia ako v bielej farbe. A Zberáme, mimochodom, bol potešený: časť jedli, ako sa hovorí, na mieste, a niektorí sa nechá džem a kompót.

Všeobecne B, experiment sa zmenil na dobrý zvyk: Aj majú niekoľko rokov každý pružinový prechádzku pozdĺž čerešňové kvety s roztokom kyseliny boritej a výnosy nie viac sťažoval.

Naši kolegovia si všimli čerešne záhradníckych asociáciou a teraz držať pýtať procesy. A staré čerešne dva prídavky presunutý na suseda. Na jar hrozil vyhodiť preč, ale keď v auguste videl malé kríky, úplne pokryté chutných plodov, ktorý bol nahradený hnev na milosť a povedal, že je rozhodne odísť. A potom ďalšie a poďakoval nám.

Pozri tiež zaujímavý článok kyselina boritá - používanie prípravkov na ochranu rastlín

© Elena Dorofeeva Sverdlovsk región.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor