slo.herbefe.ru

Wild Strawberry: rastúci

Moja spôsoby, ako rastú jahody: opis starostlivosť a stravovanie

Predpokladá sa, že s ňou husle - strata času a úsilia: do záhrady - nie čistine. A v skutočnosti, všetko nie je tak, úspech je celkom možné a závisí od vynaliezavosti experimentálne Letné Resident az ... staré veci vo svojom šatníku!

Wild Strawberry: Úvod

Som 21 rokov, nie sú rozlúčiť s bežnými lesných jahôd, a je s ním veľmi spokojný. Potom, čo som si kúpil niekoľko veľmi malých predajní na trhu, priniesol k nemu a zasadil.

Spomínam si, že priniesol do konca septembra. V ostatných regiónoch v tejto dobe záhradkárov i blaženosť, a my a snehom už môže byť prerušené. Myslel som a myslel, ako zachrániť závod, osem chladných mesiacoch (vynakladajú, a bobule lov, pretože na trhu bolo povedané, že lesné jahody - vášeň, ktorá Harvest), a prišiel na nápad: rozetochki boli vysadené v pozinkovaného povodí oválu. stiahol som z vane. Manžel však dlho zabručal ľúto bol umývadlo, je to pohodlné metly zaparivat. A ja som mu povedal: "Letné Bobule chcieť? Potom pokoriť. "

Nalial som na spodnú vrstvu drveného červených tehál, na hornej pridal úrodnú pôdu a zasadil jahody. Panvica dole do pivnice, ale jeho teplo zabalené skosenou suchej trávy. A stál pred teplých dňoch. Keď sa dostať von z pivnice, zemiaky pre klíčenie, zdvihol a panvy. Pozreli sme sa a vztýčené: všade možne, ani jeden koreň nie je mŕtvy! Ale neprišiel na chladné počasie, a my sme museli vytiahnuť panvicu do bytu. A pretože to, čo je skutočne vhodný kapacita: ako je roztiahnutý, je vhodné, aby v rukovätiach dohromady po schodoch niesť (a žijeme v päťposchodovej budove, vo štvrtom poschodí). A potom sme sa presťahovali do krajiny bez akýchkoľvek problémov.

Moje rastú jahody, sa tiahne hore. Do konca leta pozdĺž okrajov panvy, zasekol som sa do zeme starých vetiev malín a vkĺzol medzi nimi bol rez do starého nákupnou taškou - získať mäkké, ale silné rekvizity pre prerastených rastlín a držať sa ich na ich pohodlie. V tomto roku nedošlo k žiadnym jarabinu, jahody ani rozkvitla. Ale raz som vytiahol z krovia vrcholy a pridané do čaju. Bola vynikajúca - neprejdú! Sezóna skončila, a zimné misa s jahodami, som kopal do krajiny na nárazníky po stranách v chlade ani nepriblížil a hornej vzťahuje | všetky druhy handier.


Súvisiace odkaz: Pestovanie jahôd: samčie a samičie rastliny


Užitočné "nenásytnosť"

Budúci rok sme boli spokojní s množstvom jahody bobule hoci malé, ale niektoré sladké! A v tej chvíli šťastie suteréne, alebo skôr by som si poponáhľať. Manžel priniesol kamene našich kúpeľov, a ukázalo sa, že prehnané - príliš veľa z nich priviedol, takže nepotrebujeme. Všimnite si, že v prípade, že ľudia neboli tak chamtiví: ak niekto nejaké prebytky -obyavlyali verejne, a vždy chce zostať. Ale ja som porušil tradíciu tej doby, kamene nie sú uvedené. Môj manžel bol veľmi prekvapený, ale mám je prekrytá ich jahodový misu. Riešenie nie je viazaný, ale jednoducho povedané je v starých nákupných tašiek, takže nie sú rozptýlené. Krásne ukázalo: keď sa pozriete z boku, panva nemôže ani vidieť, pretože z kameňov. Kto by povedal, že som trochu alpskej kopca postavená.

Neskôr som sa zase šťastie. Idem po zime u mestských kúpeľov a vidieť v kontajneroch starej hodil hrnca a obľúbený mojej tvar - podlhovastý a s držadlami. Som na okamih zabudol, kde bol, zobral päť kusov, sotva vliekol domov. Balance žil zimu s neopísateľným pocitom šťastia!

Prišlo jar, a teraz som už usporiadané šesť nádrží v tvare kvetu a získať svoj pôvodný jahodovej posteľ. Odstránil som bobule s ňou veľa.

A čo je najdôležitejšie, divoká jahoda ovocie začína o dva týždne skôr ako vo veľkom rodil. A ak ste znížiť extra fúzy, a potom v septembri a októbri môžete stále čerstvé jahody dať pod jazyk. Vieš čo pachuť!

We-prečo Validol dať pod jazyk? Nasmerovať všetku krv prišiel, a že je potrebné, aby jahody vychutnať.

peniaze neplakala

Čo je ešte dobré v lesných plodov je jej odolnosť voči chorobám, nikdy som to nebolí tak, aj keď nemám utrácať prevencia. Všeobecne platí, že aj naďalej sa množiť s veľkým potešením (od plechoviek dávno pustil to), ale takmer každý rok zmeniť miesto pristátia.

Tam je vždy severnej strane postele sú zasadené nutne nejaké voňavé kvety prilákať včely a na juh sa nachádza kamenné múry. Kamene akumulujú teplo počas dňa av noci dať svoje rastliny a plody sú založené na ne, nie na zemi, takže nie je rot.

A tak, že táto stena nie je rozpadá, urobím kusov drôteného pletiva pre betónové dvoch rovnobežných radoch sokel (kopal je vertikálne a dokonca aj stĺpy, záložný disk spoľahlivosti) a kamene a kopí medzi nimi.

Mimochodom, rovnako som povýšil základ našich kúpeľov. Zo strany sa zdá, že je vyrobený z veľkých kameňov. Jeden kamarát ju videli, dokonca aj píšťalku: "Wow! Dobre, ty si bohatý! Kde je peniaze na? "

A z mojej hlavy: nutnosť je matka vynálezu.

Čo je krvný plytvanie? Moja matka hovorievala: "Ach, keby to bolo peňazí do očí, áno, oni sú považované za to, čo dať, že peniaze by kričali dňom i nocou" Ale táto odbočka, príbeh, niečo jahôd. Som stále na výsadbu ho na špeciálnom kopca. Táto metóda je vhodná akákoľvek drevo zostane z konštrukcie, alebo dokonca staré dosky, guľatiny, čipy. Ešte lepšie je, ak je už začínajú hniť.

Ďalej: Aj dig kruhový otvor pôdu so stranou a spodnou hromada všetky pripravené dobré pridať mŕtve drevo, odpadový papier, handry x / 6, hnoj (niekedy pálené vápno dať kedy horúca voda sa napojená a za studena dovolenky) skosený

trávy a buriny. Na vrchole vybraného pozemku sypané. Knoll robí 80-90 cm vysoký a hladké, na všetkých stranách. Dávam mu čas usadiť, a potom plastových fliaš bez dna hore nohami takmer úplne uviazol v ňom. Na vrchole pahorku výsadbu kvetín prilákať včely, a na kruhu - jahody. Diery fľašu zdobenie kamene. Je nutné naliať - kameň odstránený, zaplavila voda vo fľaši, kameňa na mieste. Tu rastliny a make-up a obsah kopca rýchlejšie pereprevaet. To, čo som nakoniec dostal: skorší kvitnutia jahôd, pretože prírodného ohrevu pôdy vnútri pahorku;

Nesúci veľmi opatrne, aby urobili všetko, potom to bude slúžiť ako dekorácia na kopec oblasti - a keď zelené porasty, aj keď jahody kvitnú, a keď plody začnú držať krok s;

V priebehu niekoľkých rokov sa obsah kopca je úplne spracovaný, a výsledná zmes môže byť použitá na iné účely.


Súvisiace odkaz: Zdravé jahody = náležitá starostlivosť


Prelamované asistent pre jahody

Samozrejme, že mám vo veľkom rodil a bobule, ktoré rastú väčšina truckerov. V rovnakej dobe, v závislosti na svojom liste, bobule v daždi, ktoré stále hniť. Chcel by som poradiť im získať podporu z peny, ktorá sú teraz všetky druhy výrobkov sú predávané v obchodoch. Zbieram tieto zásobníky, a potom v čase kvitnúcich kríkov vysadených pozdĺž chodníka a stanoviť ich depresie. Dobre hodí pre túto firmu, a balenie vajec. A môže používať ihličia, to všetko už napísal, ale s ňou veľa kriku.

V našej oblasti predobraz Grade festival. Má rád, že je v krajine piesku pridali. Ale miluje piesok a žltej sladký ďatelina.

Ja som zasiať medzi radmi jahôd, a to prináša veľký úžitok. Žije v pôde po dobu dvoch rokov, s koreňmi nádormi prenikajú hlboko dolu, a preto revitalizuje pôdu. A stonky jeho dobre vypracované a slúži ako úkryt pred spaľujúcim slnku kríkov jahodových. Áno, a ďatelina, ak nie zabrániť eskalácii (a rezanie to môže byť často), krásne, jemné vzhľad. A v prípade, že závod na suché, môže byť použitý ako prvý prostriedky hustnúcej krvi. Kto má problémy s krvnými cievami a iným tromboflebitídy, musíte oceniť sladký ďatelina.

Prístrešok drevo lesné jahody - plastové fľaše

Vrátim sa zase do úkrytu lesné jahody. Dobrá strecha môže byť vyrobená z piatich litrové plastové fľaše s odrezaných krčkov a dna. Konečne chcem zostať samy. Pozriete Ak sa na ne pozorne, môžete vidieť ich rebrá pripomínajú kvet. No, tak to musí byť rez. Aj potom tieto "kvety" pokrytý farbou zo zásobníka a niekam zaparkoval. Sme v krajine, a to nielen na pestovanie plodín, ale tiež riadiť krásu. Zostávajúce "kufor" fliaš Aj s jedným bočným rezom, otočiť a uviazol v krajine (obrázok 1). Prístrešok je pripravený! V prípade potreby si môžete aspoň urobiť tunel v záhrade.

A ja odporúčam sa pozrieť na stánky, ktoré predávajú ovocia a zeleniny. V ich blízkosti sú často vyradené plastové boxy. Niektoré z nich sú rozbité, niektoré z nich sú neporušené. Obaja sú veľmi užitočné jahody. Ak sa napríklad, krabice rukoväť popraskané, Aj oni sú zabalené s elektrickou páskou alebo lepiacou páskou, a otočiť nádobu, kde je možné liať na zem (miesto z mojich známych panvy) a jahodový závod. V prípade, že box robí menejcenný, nech slúži ako podpera pre bobúľ.

A ak je pár kúskov, aby na seba hore nohami, dostanete prístroj sušiť cibuľu a cesnak: otvory Aj vynechať peria, a zostať na vrchole hlavy (obrázok 3.). Mnoho záhradkárov zaschnúť na noviny na podlahe. Je nutné mať k dispozícii určitý priestor pre to? A stoh krabíc šetrí miesto, a úroda schne rýchlejšie, a presunúť, ak vôbec niečo, môže to byť všetky na pár minút na inom mieste.


Súvisiace odkaz: Odrody jahôd: guľatý rok zberu (popis a názov)


Letné Resident s dobrým srdcom

Ale to je to, čo sa snažím byť chytrý tu. ..

Je to zaujímavé, je to ako románik medzi nami a na zemi! Premýšľal som o aký druh príbehu. Predtým trvalý štyri hodiny ráno šiel okolo budovy v letnom období. Prečo? A tu a neviem. A skôr na stavbe stála kachle, v ktorom roztavenej živice. Tie hodiny sa zahrieva na drevo - popola Rife. No, budete mať vedro, príde na toho, kto sa pozerá po kachliach a naliať pýtať bezdôvodné hnojivo. Zvyčajne sa to poprieť, a to najmä veľkorysosť študentov líšili, a dokonca niečo užitočného hodiť ... Ale tam bol tiež vredina okamžite začal kričať. Mal som na to odpovedal: "Ach, áno, sú, ako vidíte, nie naši ľudia, nie prímestskej".

Píšem to k ničomu - pozrieť sa okolo: Možno o rovnaké kontajnery na odpad niekto hodil nábytok dosky alebo staré dvere. Môžeme vyzdvihnúť a na mieste, aby videl, nastúpi na správnu veľkosť niesť, a už v tejto krajine postaviť niečo užitočného. Napríklad, "podstavec" pre rovnaké jahody (obr. 2).

A teraz pre malé trápenie. Nejako vidím - bobule zmizne. Ktorého dielo?

Long zmätený, a potom chytil zlodeja - jazveca! Postupom času prestal báť nás začali objavovať častejšie. A my sme stáli vo vode starých kúpeľov, a penice pils vodu tam. Akonáhle sa objavil, tak susedov, ktorý bol ako prvý si všimnúť, uistite sa, že poskytovať oznámenie o všetkom a všetko zmrazila, kde všetci stáli na hosťa nie je zastrašiť. Ale jedného dňa prišiel do krajiny, vidíme smutný obrázok: utopil vo vani, náš bar-mote - pravdepodobne zlomil. K slzám mi ho bolo ľúto. Ale s časom som dať hrnca s vodou a naplnil kamene, takže nikto sa utopil. Teraz sa nám na pitie prísť a jazveca a mačky a vtáky lietajú.

Samozrejme, krajina sa stará nie pre tých, ktorí sú slabí v kolenách. A vôbec, ja neviem, kto mysliteľov povedal pozoruhodné slová: "Ľudia! Prečo ste tak vážne života? Žijúci z nej nikto nikdy dostal! "

Takže budeme žiť sa páči viac a viac!

© Raisa Alexandrovna Bondareva g Strezhevoy Tomsk oblasť.


Nie je žiadnym tajomstvom, že najdôležitejšie ozdobu ktorejkoľvek predmestské oblasti - jahoda. A je to tak správne. Ale najprv je nutné naliať svoje plody slaný pot. Oh, akonáhle to nie je pestujem: hnojenie, prístrešia, pleťou, okopávanie, hnojenie, polievanie. Áno, oveľa viac! Ale verím, že aj tie najnáročnejšie odrôd jahôd nebude nikdy v porovnaní s divokým, tj s lesom. To je miesto, kde chuť a arómu! Ale čo je najdôležitejšie, niekto dosť tento voňavé plody, pleťou, voľná? Perepal dážď - je to dobré, nie - bude ešte sladšie a aromatickejší. V súčasnej dobe rastie poľnú trávu, niekedy dokonca v niektorých ostríc, určite rezanie prsty pri montáži. Rastie v lese pod kríkmi. A to nestratil svoje vlastnosti. Pravdepodobne preto, že nie je tam žiadna taká osoba, ktorá by sa v lese nie príliš leniví, aby skloniť aj len pár červených bobúľ.

Potom, čo som si všimol, že lesné jahody je predovšetkým voňavé a veľká okolo spálené pne. A ja na mieste je len taký "blázon" zostalo zo starej brezy. Mám to špeciálne spálil niekoľkokrát, to bolo ľahšie kopať. Okolo nič zasadil, ale nemal vykoreniť po celú dobu. Tak som sa rozhodol, aby sa pokúsili transplantovať lesné jahody sa k nemu bližšie.

Na jeseň som vykopal niekoľko kríkov na rovnakej lúke s zuhoľnatených pahýľov, a odtiaľ vzal tašku zemných a prikopalis rastlín v oblasti, sypané opadané lístie. A jahody prezimoval dobre, v tom istom roku vydala silné listy, kvety a-tu je to, zázrak lesníctvo pod mojím oknom!

Nič pristátie neurobil, len mierne napojená príležitostne, ak to bolo veľmi horúco.

Samozrejme, že plodiny, kým len pre každodenné jedlo, ale postupne rastie jahody, a myslím, že za rok alebo dva mať zaseknutiu nechať ujsť.

Súčasne lúka zasadených bylín: harmančeka, sedmokráska, lúka zvonu, manžety, kukučky slzy, záružlie. A teraz mám záhrada o rozlohe letných lúk. Nie je voda, nemajú hnojiť, nie drobivý - rovnako ako v prírode. Pred dvoma rokmi sa usadiť na okraji Bush tri divoké šípky a jeden už rozkvitla na tom bol aj hrachor koncipovaný tak, aby prechádzanie - opatrne odstránená, vyhladená a prevzal plot - veľmi pekný.

Nesú lúčnych rastlín je veľmi jednoduchý: na jeseň, kedy sa stromy prístrešok, alebo na jar pred tvorbou súkvetia.

Uistite sa, že naliať krajine, odkiaľ sa berú rastliny.

Podobne, pod jabloňou Aj rozloží zúčtovania prvosienky. Akonáhle roztopí sneh, kvet Gage, pľúcnik, Corydalis, konvaliniek. Verte mi, je to celkom jednoduché, jednoducho nemajú žiadne rušenie, žiadny zavlažovanie alebo kultiváciu pôdy, prvosienky cítiť ako doma, rastú a rastú sami.

© Šimáková Alla Voronezh

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor