slo.herbefe.ru

Sklonená maliny - grade výsadby a starostlivosti v oblasti Kirov

Rastúce maliny sklonená v Vyatka

Ešte pred piatimi rokmi, išiel som úplne ignoroval sklonená maliny.

Rovnako ako, prečo by som mal obťažovať s nejakou novinkou, keď som celkom spokojný a jednoduchý, známy z detstva maliny? A teraz nedokážem si predstaviť moju záhradu bez sklonená a oboma rukami, aby hlasovali len pre ňu.

Všetko to začalo s tým, že v mojej hrudi potopil, keď som videl, že neskorom jesene príbuzní zázrak vetvy, sypané s červenými plodmi ohromený krásou.

Áno, o tom, kto by mohol nechať len zdať. A samozrejme som sa vrátil domov s hlavou sa konala tesne zovretú v rukách veľa vykopaných a strihaných rastlín.


Pozri tiež: Sklonená maliny - odrody a pestovanie


Výsadba sklonená odrody - prvé skúsenosti

Ako sa starať o maliny sklonená, potom som nevedel, a dať svojich hostí ako obvykle - v rade, starostlivo vykopanej krajine s prídavkom humusu. Silné mrazy tam nebol, takže pri každom Bush nalial vedro s teplou vodou a dôkladne posypané pilinami.

Na jar, akonáhle sneh roztopí (mimochodom, rýchlo zbaviť, sypané Aj popol okolo kríkov), prikryjeme fóliou rastlinami, pripnúť ju na okraj zeme.

Pôda pod prístreškom tak ľahké nažhavení a obriezka stonky rýchlo objaví mladý rostochku.

Ako som bol potešený - sadenice sa uchytili! Po nejakom čase z krajiny poklopu rostochku červené, ktoré sa rýchlo začali rásť. Prvé plody sú zrelé v neskorom lete na minuloročný stonky, av septembri, a čakal som druhú zbierku na letorastov. Úroda bola, samozrejme, v prvom ročníku malý, ale ovocie zrelé pred mrazom.

Chuť jesenných plodov bol o niečo horšia ako v lete, ale môžu byť konzumované bez obáv - za žiadnych živých bytostí. A ako krásne vyzerajú na jeseň!

Sklonená odrody malín

V zime som našiel tie správne adresára, a na jar napísal rad nových odrôd. Od tej doby, nebudem opustiť toto nádherné bobule a naučil sa s ňou hovoriť o "vy". Od leta v našej oblasti prechodnej, uprednostňovať skorých stupňov.

bývam Orange Miracle, Augustový zázrak, zázrak Bryansk, Cap Monomaka a Diamond.

Vzhľadom k tomu nejaké maliny nemôže tolerovať aj malý tieň, som obetoval pre ňu najlepší kútiku záhrady.

A neľutujem!

Sklonená maliny - starostlivosť

Samozrejme, dosť starostí: postavil drôte mreží, voľné zeminy na pravidelnej báze, som ju naplňte humus, trávia mulčovanie, fertilizing'm robí a robiť zálievku.

Súdiac podľa početných pripomienok medzi záhradkári stále nie je jasné stanovisko, či pokles je potrebné znížiť všetky výhonky úplne. Pokiaľ ide o mňa, tak pre každú klimatické pásmo potrebuje svoj vlastný prístup - experimentovať a hľadať pre svoje vlastné verzie. V prípade pochybností, odstráňte polovicu vetvy - a potom porovnať výsledky. Ja osobne odrezal úplne: že môj Malik v tejto podobe je lepšie zimy.

Akonáhle nové výhonky rastú do jedného metra, a odrežte vršok do 15cm, potom Barrel začne vetviť a rastúci strom, šírenie. Tým sa zvyšuje produktivita podstatne. To je to, čo sklonená a nás potešiť krásnym chutné plody v západu slnka v lete a na jeseň, kedy sú jednoduchým maliny už nesie svoje ovocie. Od septembra ukladanie mráz krytiny, jednoducho vešať na vrchol. Všeobecne platí, že radím všetkým, aby sa na web je sklonená zázrak.


Pozri tiež: Maliny sklonená-americká skúsenosť pestovanie a odrôd


Stacionárne výsadbu maliny sklonená

Sklonená maliny - môj obľúbený. Po mnoho pokusov a omylov, som dospel k záveru, že najracionálnejšie spôsob, ako rast pomocou čierneho krycieho materiálu, napríklad jahody: semenáčiky sú umiestnené v rovnakých priečnych výrezov v tvare písmena v rade v intervaloch 50-70 cm vzdialenosti medzi riadkami (a každý z nich. aj pestovať rôzne odrody) robiť Okáli 2 m: a rastliny nie sú v rozpore so sebou a starať sa o ne jednoduchšie. Miesto, kde pristáť, som si vybral nielen dobre osvetlené, ale chránené pred vetrom (mimochodom, maliny na jednom mieste za dobrú rodiacej 8-10 rokov).

Kľúčom k dobrej úrode je považovaný za nasýtené organické pôdy: pristátie predkladám do každej jamky vedra kompostu a dreva skla popola. napojená som často, aj keď je daždivé počasie - 3-5 litrov za kríkmi. V prvej polovici leta stráviť 2 požierajúci listy zelené infúzia (2 týždne veku v zaplavených pokosenej trávy) doplnenom kuracieho hnoja (v voda 1 liter vedro razvozhu také "bodyagi"). Koncom leta ešte raz urobím hnojivo, ale znižuje koncentráciu infúzneho polovicu.

Na jeseň znížiť otplodonosivshie vystrelí úroveň so zemou. Krycí materiál dovolenku na zimu na záhrade izolovať korene. Na jar, bude urýchliť topenie snehu a ohrievanie pôdy. Aj odstrániť ho iba v prípade, musím sa dostať rastu pre reprodukciu. Bush nechať 5-7 strieľa na plodu, a zvyšok je uložený (alebo len znížiť). Pre krycí materiál neovplyvňuje dospelých kríkov, som v ňom k zvýšeniu veľkosti krížových zárezov.

A na záver pár slov o stupňoch. V sklonená maliny ich veľký výber, ale mám najradšej Atlanta Zyugana, Polesie, Firebird, Brusvyana, Orange zázrak Himba Top.

© Evgeny Igoshin Kirov región. a A.Chamata

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor