slo.herbefe.ru

Ako udržať výsadbu ruží (rezne) na jar

Skladovanie rezňov pred výsadbou ruží

V špecializovaných obchodoch predávajú celoročne sadby. Ach, to je krása jednoducho nie je, však, a je taká radosť pomerne drahé, a čo je najdôležitejšie, po nákupe a výsadby v záhrade drahé rastliny často umierajú. Chcete sa dozvedieť, ako im môžete ušetriť?

Aj, as netrpezlivým záhradník a veľký milovník kvetín, často navštíviť špecializované obchody, ktoré predávajú stromčeky a sadenice kvetín. Žijúci vo veľkom meste, takže fajn byť v šedých chladných dňoch v kvetinovom raji, kde oslnený počtom a rozmanitosťou sadby. Niekedy v zime je v plnom prúde, a držať sa nekupovať nič, je veľmi ťažké. Tu sa to stalo v tomto roku.

Jedným z prvých v predaji ruže rastlín. A keď mám ružovou záhradou v krajine má viac ako 70 kríkov, nemohol som odolať a pridal do svojej zbierky. Môj výber nebol obmedzený na jedno balenie ruží, aby upútal pozornosť fanúšikov iných farieb, a začali sa pýtať, ako idem do jari zachovať všetky tieto bohatstva v mestskom prostredí? Tu chcem podeliť s čitateľmi o svoje skúsenosti a poviem vám, ako som držať rozmnožovací materiál zakúpené až do jari, žijúci v meste.

Som záhradník s praxou, a v mojej záhrade veľké množstvo rastlín. Niekedy sa zdá, že už dal niečo nikde. Ale každý rok pre svoje "zbrusu nové" nájde miesto.

Zakúpené mimo bežnú záťaž sadeníc vyžadujú starostlivosť a pozornosť, pretože to je dôležité nielen vybrať ten správny rezanie ruže, ale tiež uložiť do výsadby v záhrade. Dúfam, že moje tipy vám pomôžu fanúšikovia ruží nebáť sa dostať, že kvety v zime.

Na základe skúseností som dospel k záveru, že sadenice kúpili čoskoro sa veľmi líšia čo do kvality, prežitie a rast tých, ktorí si kúpili napríklad v máji. Často sa na konci jari kúpiť ruže zo súcitu - Dúfam, že môžem opustiť stanicu a vyblednuté, natiahnuté výhonky získať silnejšie. Ale nie vždy to dopadne. Sadenice dal všetky šťavy výhonky, koreňový systém suché a bez života. Rozrušenie ružica vädne a umiera, v najlepšom prípade, dlho chorý, púčiky, a ak áno, potom v poriadku&# 39-, a mali by byť skrátený, aby sa stala silnejšou Bush. To je dôvod, prečo sa snažím kupovať sadenice čo najskôr a najviac vytvoriť správne podmienky na jeho skladovanie. Okrem ruží, vysadené v kontajneroch a podroschennye v obchode na konci jari sa bude predávať niekoľkonásobne drahšie.


Pozri tiež: Rose Výsadba a starostlivosť o časť 1 a časť 2 pestovanie ruží


Voľba rezných ruže

Hlavne predával zakorenené rezne ruží s uzavretým koreňového systému, a uvidíme, korene môžu byť len doma. Preto som sa v prvom rade venovať pozornosť vrúbľované vetvy. Aj zvoliť hrúbku, ale nie viac ako 1 cm v priemere, a že hlavné útek 2-3. A ako vetvy samy sú pokryté vrstvou vosku, je žiaduce mať malý obývacia obličky viditeľné. V prípade, že výhonky sú čierne alebo plesnivé, potom neberte stromček. Je dôležité starostlivo kontrolovať miesto očkovania, že neexistujú žiadne modriny.

Podmienky skladovania rezňov ruží

Keď sadenice priniesť domov naozaj chcem vidieť stav koreňov. Ale ja som v žiadnom zhone k otvoreniu obalu dať možnosť prispôsobiť závod po dobu 3-4 týždňov. Kým korene rezanie dosť hrudu hliny a vody v ňom. Teraz je hlavná vec, aby sa vytvorili správne klimatické a teplotné podmienky. V opačnom prípade, ako sa v horúčave, obličky začnú veľmi rýchlo rastie, a to je ešte príliš skoro a nežiaduce. Optimálny skladovací priestor by bolo v chladničke do zásuvky na zeleninu. ktorý ale má voľné miesto v chladničke na tento účel? Vhodné studený komora, najlepšie pivnica. Ale opäť, tieto miesta v tam mestský byt, nie každý má aj pekný balkón. Pretrváva okno.

Stále baliarní medzi okennými rámami. Prvá snímka s výhľadom do ulice, zahreje ja. Medzi jednotlivými políčkami, dostatok voľného miesta. Kto sklenené obaly, musíte len dať rastliny na parapete vyššiu teplých radiátory ústredného kúrenia.

Dal som krabičku ešte v plastovom vrecku a zviazané, takže len malý otvor pre ventiláciu. Zatvorte horná časť husté tmavé tkaniny zo svetla do obličiek nie sú vyrazil zavčas v raste, a dokonca toto dodatočné izolácie v prípade mrazu na ulici pod -15 ° C. Tak držím nákup až do konca februára. Samozrejme, že pozorne sledujú predpoveď počasia, pretože spravidla sa jedná o chladné obdobie. Takže mám medzi rámami je aj teplomer. Snažte sa udržiavať teplotu pod 0 ° C, aj keď sa stalo, že dosahuje až 5 ° C.

Ak všetko pôjde dobre, nie je tam žiadny náhle zmeny teploty, potom som otvoriť balíky pre OS Mothra iba v priebehu mesiaca skladovania. Pozerám sa okolo obličiek, k sondovania zeminy com, že to nie je suchý. bránil polievajú vodou v prípade potreby. V prípade, že obličky začali rásť a stali sa viac ako 1,5-2 cm, je potrebné sa postarať o elektrární, inak klíčky vziať všetky rezervné sily v stoniek a neskôr vstal zomrie. Je čas vysadiť rezanie do nádoby s pôdou a koreňmi, že je čas na prácu.


Súvisiace odkaz: Nožnice na ruže od A do Z


Výsadbu rezne ruží

Vytiahne stonka ruže z obalu, dať ju na stôl (potom, čo šíri olej tkaniny alebo list papiera), znížiť a odstrániť plastový obal s koreňmi, sa narovnať. Obvykle ruže korene sú dlhé a vtiahnuté. Je potrebné prerezávať korene asi 10 cm tak, aby sa voľne a plynulo zapadajú do hrnca. Vyberte hrniec špeciálne pre ruže, musí byť z plastu a vysoký. Ak tomu tak nie je, môžete si vziať obyčajnú dvojlitrový plastovú fľašu, odrežte vršok a spodok urobiť dieru.

Korene sami by mali byť liečení s stimulanty zakorenenie pokynmi. Krajina Aj využívať záhradu alebo zmiešať s nákupom, pridajte prať riečneho piesku. prístrešok Aj všetky nasýteného roztoku manganistanu draselného ružové.

Kontajner naliať malé hromadu zeminy zmesi, čím stonku, narovnať rovnomerne po obvode korene a zaspať pred vakcináciou krajine hojne zalievať bránil vody. Ak je pôda sa usadil malý, potom naplňte zem. Uvoľní vychádza z viazania ich gumu. Stále také pristátie v chladnom, ale svetlé miesto, medzi okennými rámami. Pružina, pretože v tejto dobe ešte v kalendári. Aj priniesť hrnca ruží do krajiny na konci apríla. Nechávam na okenné nevykurovanej verande, na kríky rastú nové vetvy s listami. Vidím, že sa nedotýkali skla, alebo môže byť omrznuté v teplotách pod nulou.

Ak chcete ruže rástli dobre a kvetovaný bujne, je nutné zvoliť optimálnu štruktúru pôdy pre nich. Ak podzemné vody v blízkosti povrchu, je nutné, aby sa drenážnu vrstvu v pristávacej jamy. Piesčitá pôda v horúcom počasí výrazne prehrieva a zle udržať vlhkosť a studené -promerzayut, a to je zlé pre ruže.

Vysadené kríky ako podroschennye až potom, čo hrozba mrazu prešiel, a prvýkrát je nutné ich chrániť pred jasného jarného slniečka. To je najlepšie pokryť bielou netkanou textíliu, pretože listy a mladé výhonky sú veľmi chúlostivé, musia byť chránené až po aklimatizácii. Vysadené rastliny s hrudu zeme, aby bezodkladne trvalé miesto, zaspím úrodnú pôdu, pridajte trochu vápna alebo dolomitu ako krajina mám kyslý.

Aj hnojiť dusíkatými hnojivami, v hornej časti mulčovací s rašelinou. Cez leto, rastliny rastú a povzbudzovať predčasné kvitnutie. Na jeseň kríky sú získavané silné, že pri správnom prístrešie jamky zadávať zimu.


Súvisiace odkaz: Ako zakorenených ruže inštrukcie a fotografie


Nie je to tak zložité!

Možno poviete, že všetko je tak zložité a problematické. Ale v skutočnosti nie je tak hrozné. Majú svoj vlastný ružovou záhradu, teraz kvitnúcu záhradu s Queen, inhalovať svoju božskú vôňu - je to stojí za to usilovať. Nič nie je zadarmo, a to najmä ak vaša záhrada sa nachádza v oblasti rizikového poľnohospodárstva k premenlivosti klímy. Ale mám rád svoju záhradu ako dom postavený manželom, okolo ktorého rastú veľa kvetín a kde som šťastný.

© Tatiana SEMENOVSKAJa. St. Petersburg

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor