slo.herbefe.ru

Pestovanie paradajok v semenách - tipy chalupárov a záhradkárov

Ako pestovať paradajky vytvoriť zbierku semien a paradajkami

Dmitrij Gusev rodičia priniesla nielen skúsenosti záhradníčenie, ale aj láska k zemi. Niet divu, že v priebehu času Craze začať generovať príjmy, a Dmitri podľa názoru rodiny a priateľov, bol "tomato king".

Záhradníctvo nie je len práca, ale zaujímavé cvičenie.

Semená paradajok - a obchodné a hobby

Vyrástol som zeleninu, aj keď unášať vzduchom a šiel študovať na Vysokej škole letectvo, kde pracoval v továrni. Ako to urobiť profesionálne, ako som nútil situáciu 90s: už platy z obchodov zmizli produkty ... A mali sme priestranný, 24 sto metrov štvorcových, pozemok so studňou.

Ale v tejto oblasti je ťažké dosiahnuť komerčného úspechu. Ako si uvedomiť, že rast so ziskom, a to nie je tak?

Pred prvou sezóne som sa na jeseň a začiatkom zimy študoval Binder "existenčné poľnohospodárstvo", register bol obľúbené odrody. Potom začal sa dostať jeden po druhom osiva obchodoch. Ukázalo sa, že nemajú nič na mojom zozname. Ale kto hľadá, nájde vždy som narazil na jednu z krytých tržniciach pri pulte, kde boli všetky semená, ktoré som chcel kúpiť. Avšak, cena ... Stoneley semená 5 krát drahšie obchody. Peniaze samozrejme nestačí. Predávajúci ponúkol uhradiť schodok vedro, zatiaľ čo mladé kapry jeho rybníka. A do polovice marca zbierka vzácnych druhov kôpor, hlávkový šalát, reďkovky, petržlen, uhorky, papriky a 30 odrôd paradajok bol so mnou.

Dnes záhradkári môžu kúpiť žiadny dôvod, žiadny hnojivo, rad nástrojov pre pestovanie zeleniny. A potom sa mi podarilo získať "paradajka" chovných boxov. Hrnce urobil postarom, z niekoľkých vrstiev papiera, otáčaním do fľaše.


Súvisiace odkaz: Pestovanie paradajok od A do Z


Krajina musela znížiť sekerou, odpratávanie snehu. Okná v dome boli malé sadenice na polici kvôli nedostatku svetla natiahnuté. Okamžite sme začali stavať skleník pod fóliou.

Bol postavený z toho, čo bolo po ruke, nedokázal nás len oblúkovou konštrukciou 2,5 m vysoký, dlhý 12 m, 4 m široká. Postupom času sa ukázalo, že táto forma je najvhodnejšia pre pestovanie paradajok. Je možné maximalizovať priestor: Priemerná výška žihľavy miesto na stranách skleníka, vysoký - pozdĺž trate. Ona je kladený na stredu, a starať sa o kríky medzi riadkami by mala byť stanovená vymeniteľné dosky.

Už v prvom roku som si uvedomil, že sa zapojili do komerčných produktov je ťažké a menej ziskové než semená. A podarilo sa mu získať niektoré zo semien: Mal som skúsenosti z detstva, ruky, hrať na úrovni inštinktu. Po niekoľkých rokoch som už potreboval kúpiť semená.

Ukázalo sa, že ste produkujú semená, nie zeleniny. Čo spôsobilo túto voľbu? Ako sa vám podarí získať kvalitné semená?

Vlastné utrpenie nájsť semeno budem pamätať na dlhú dobu ... Je zrejmé, že najzaujímavejšie Osivá - hlavnou zložkou budúcej úrody. Stalo sa, že som bol oklamaný zaslaním semená nekvalitné, alebo nie takého. Ale aj naďalej dôverovať ľuďom a nechcel, aby ich nechať na holičkách. Preto sa nerozlišujú semená na predaj a pre seba, sledovať jednoduché, ale prísne predpisy. Ich podstatou je to, že je potrebné starostlivo sledovať zdravotný stav rastlín a čistoty. Vzhľadom k tomu, informácie o typoch mojej zbierke je založený na informáciách sprevádzajúcich semená, mám všetky nové položky, ktoré som sa zhromažďujú z celého sveta, pozrite sa, v porovnaní s popisom a fotografiami. Toto vezme do úvahy reakcii týchto odrôd na mojich miestnych podmienkach.


Pozri tiež: Ruskí semená - výber odrôd domáceho chovu


A ako sa vám darí udržať vysokú klíčivosť, ich zdravie? Nesmie zamieňať v rade odrôd, preradením do inej triedy alebo nie?

V skutočnosti, v posledných dvadsiatich rokoch, som zažil viac ako 700 odrôd paradajok, ako chrbtica mojej zbierke 400 odrôd, každý rok som zasiať nie viac ako 100 položiek. A musíme byť veľmi opatrní, aby pliesť nič.

Naša rodina pri výrobe osiva všetkých zúčastnených. Mojím hlavným pravidlom je: vo všetkých fázach - od sadeníc k balenie semien - každý musí pracovať iba s niektorými odrodami, nie len málo, a to vždy podpísaných tégliky, krabice, listy, na ktorých sú semená sušia.

Kvalita semien je závislý na zdravie rastlín. Ak vidíte chorého Bush, a to aj v skorých štádiách infekcie, bez milosti alebo ju odstrániť, a susedov. Nikdy ovocie z infikovaných kríkov nepoužívajú semená.

Dôvodom pre moje vitality semien - ručné balenie. Vozidlo, samozrejme, uľahčuje prácu, ale semená strele. Externe, to nie je viditeľné, ale výhonky, ktoré sú menej pevné a priateľské. Keď sme sa rozkladajú vo vreciach, vykonávame ďalšie triedenie semien - drží sa na slabú, nie farbu. Stroj nebude.

A strojné zariadenie dodržiavať prísne. Zimné skleníky v blízkosti je nahý, bez snehu pôda je dobre zmrazené. Každé tri alebo štyri roky, úplne obnovený pôdu na jeseň. Uistite sa, že pozrieť sa na potravinársky stanicu, kde sa kopal a kde priniesol. Privediem na posteli organické, stopové prvky, na jar pred pestovaním - komplexné minerálne hnojivo Fertikov (podľa návodu). Popol je pochovaný dvakrát - na jeseň a na jar v rámci kultivácie, a do každej jamky na presadení dať hrsť Vermicompost.

Sadenice zasiať od 15. marca do 10. apríla, nie skôr a nie neskôr, keď sú rastliny nie sú natiahnuté a čas vzniku. Na konci apríla ponoru priamo na paradajok v skleníku hrebene - pod ARC chránené hrubé (40 g / cm) netkanej textílie. Sadenice vysadené v otvore širokej hĺbke 3-4 cm, tak, aby boli maternicovej lístky boli v jednej rovine so spodnou stranou. Pri zalievanie pôdy postupne zapĺňa dieru a na stopke rastú ďalšie korene.

Skleníkových sadenice je dobre utesnená, a tepelné straty cez medzeru je zanedbateľný. Tu, držím paradajky až do polovice mája, a potom všetko, čo je umiestnený na trvalé miesto.

Bez vody, hnojenie nefunguje. Preto prvá trávia veľa vody po transplantácii v dvoch krokoch (1 liter na rastlinu). Druhýkrát dám vodu cez týždeň a pol, ak je normálne jarné počasie. Potom sa pred kvitnutím druhej ruky vodu paradajky raz za 10 dní. Voda by mala byť absorbovaný postupne a mokrej vrstvy pôdy do hĺbky 10 cm, miesto státie bahna. V časoch sucha a tepla voda najviac.

Nevlastné deti pravidelne odstraňovaný do polovice augusta (pred dozrievanie plodov hlavných mas). Je lepšie to urobiť, kým rástli viac ako 10 cm. Všetky neurčité tomatoes'm na dve časti stoniek. Na odrôd s určujúcim typom rastu tesne pred prvým kefou odstrániť prísavky. V teple sa znížila teplota usporiadať rannú sprchu - ľahko postriekajú rastliny s vodou na listoch. S koncoch skleníkových štítov prenajatých alebo odskrutkovaní spojovacích prvkov na spodnej časti bočných stien uvedenej pádiel. Polykarbonátové sám je ohnutá k vytvoreniu dna "okno", a to dopadá vplyv vetranie.

Rovnako tak je dôležité, aby sa odstránili ovocie semien včas. Neskôr som začal žať paradajky až po auguste 10-15. Táto práca zhromažďuje priateľmi - zábava, harmónie, a výmenou za pomoc berú plný pohárov lahodného buničiny, používané na omáčky alebo inej prípravy na zimu. A napriek tomu dať semená putovať presne tri dni. Ak zvýšite čas semená strácajú svoju životaschopnosť, ak rez - naďalej infekcii a kvalitu filmov semien nie je jasné.

Pre fermentáciu semená dajte na teplé tmavom mieste od ovocia. Semená sa potom starostlivo premyje niekoľkokrát obnovovanie studničná voda, ktoré sú rozložené na papier, a stať sa sušiť v podkroví, ale v jeho najtmavšie časti. Za slnečného počasia, je tu tiež veľmi horúce a suché. Semená získané z jedna ku jednej, klíčenie nie je nižšia ako 91%, s výnimkou odrody v ktorom sa prirodzene nepresahuje 70%.

A čo je princíp výberu paradajok určených na zber?

Aj rastú iba odrody, hybridy nerobia. Kolekcia pobral paradajky s históriou a exotická - plodov rôznych farieb. Mám malé i veľké paradajky, okrúhle, hruškovité, zeler, mäsitý a s dutinou pre plnka dovnútra, sladké a kyslé. Ale všetky z nich sú určené pre pestovanie v nevykurovanej týmito pádlami. Preto geografia ich rastu je pomerne rozsiahla. Rastú všade tam, kde rastú paradajky, ale samozrejme s výhradou regionálneho poľnohospodárstva. To znamená, že v severnej časti rastliny je treba chrániť pred vlhkosťou a studených vĺn, nezabudnite odstrániť spodné listy a nevlastné deti, a na juhu - od spaľujúce slnko a suchý vzduch.


Súvisiace odkaz: Zvýšenie výťažku paradajok


Mnohí záhradkári sa sťažujú, že kvôli výkyvom počasia paradajky zmizne, hovoria, že nie sú nevyhnutné pre rast.

Stáva sa to, a ja nemám šťastie v každom ročnom období. Zatiaľ riskujeme poľnohospodársku zónu. Ale vidím to ako dôvod, aby znovu aktualizovať kolekciu. A vzrušenie príde znova. Po stretnutí - tento kruh priateľov (a paradajok pestovaných nadšených ľudí) a jedinečných znalostí. Predtým som sa zhromažďujú paradajok klasiku. Potom unášať exotiky. S érou zemepisných objavov spojených s paradajkami Lycopersicon pimpinellifoliut Galapágy. Napríklad trieda Swit hrášok dáva do 2 kg na Bush sladký "hrách", nič zlého, zlého počasia a ľahko odolá aj po prvom mraze sa rozmrazia rýchlejšie a je vhodný na použitie. Rovnaký geografickej odrody Reisetomate alebo cesnak pôvodom z Transylvánie. Je to veľmi ocenia cestujúci, pretože to bolo možné prerušiť plátok paradajky, bez toho aby došlo k poškodeniu zvyšok ovocia.

Teraz som hľadal domáce odrody. Čakám balík z Bulharska so starými odrodami tejto krajiny. Mám paradajky Nový Zéland, Španielsko, Kanada a uznávanou národný poklad z Talianska San Marzano odrody (San Marcano), bez ktorého by neapolská pizza nemožno považovať za reálne. To znamená, že nech paradajky ochutnať pokrmy zámorské krajiny, a to aj bez zanechania Rusko.

Odrody paradajok - ktoré sú najlepšie

Je zvláštne, ako to vyzerá, myslím, že aj nováčik a skúsený tomatovod nutne udržať stupeň XIX storočia kráľ Gumberg (Determinate s červeným oválnym ovocia s malým výtokom). Rastliny dobre rastú pod fóliu, čím sa zber postupne od augusta do polovice septembra.

Plody sú veľmi chutné na morenie. Mimochodom, táto odroda bola zapísaná v katalógu Jefim Grachev, prekvapiť celý svet so zeleninou z Ruska. Neviem si predstaviť, ako je možné sa zaobísť bez historického paradajka Moneymaker.

On je priemernej výšky (1,5 m) kríkov, hladký červeného ovocia, ktoré môžu a majú sladké a slané. Tiež mám rád plodnú univerzálny bi-farebné variety Pink Grapefruit (Pink Grapefruit bi farba) - kríky svoju výšku a 1,5 m, sladké ovocie, váži 100 g, spánok-ruzhzhi oranžová, červená vnútri.

Pretože veľký čistý žltý (250 g) z paradajok začínajúcich záhradkárov Vám vysoký (nie menej ako 2 m), šalát stupeň Azoyushka, vyznačujúci sa tým, hojné rodiacej. Stojí za to sa snažia pestovať a paradajkami srdcom Tibetu - čím sa získa najreprezentatívnejšie Tall hovädzie srdce. Vstal, karmínovo mäsitý v tvare srdca ovocia s jemnou šupkou, cukor v prestávke a takmer bezsemenné buničiny. Z exotických paradajok niekoľko mojich klientov prejsť ľahostajne od paradajok s tmavými farebnými plodmi: Chernomor (Čierne more man) -Skoro, poludeterminantny, šalát grade s hmotnosťou ovocia až 200 g Čierne srdce Brad (drôtenky Čierna srdce) hnedá s tvare srdca ovocia s hmotnosťou až 900 g Kazan local, ktorá je vytvorená na rukách dvoch plodov s hmotnosťou 700-900 g (a tento rok v lete som dostal záznam dvojicu 1300 ga 900 g).

čerešňa Mám na mysli dezert, ktorý je sladká paradajky s vysokou odolnosťou voči chorobám. Navyše, tieto odrody džem farbu a nepraskajú pri príprave konzervy. Táto skupina Tiež mám celkom rôznorodý tvar a farbu ovocia - od takmer čierne (Čerešňa) a zelenej (Green Grape) na fialovú (Dance with Smurfit).

Pozri aj ďalší zaujímavý článok o tom, ako rastú ich semená tu

© Nahrané Yu.Belopuhova

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor