slo.herbefe.ru

Vysoká posteľ s rukami: krok za krokom

Ako vyrobiť posteľ vysoká a jej výhody

Pri vysokých lôžok mnoho výhod: zaberajú malú plochu, a pohodlné prácu - nepotrebujú veľa oprieť prístupy môžu byť naplnené pieskom a použil obe skladby, bez podbíjanie s vozovkou.

Okrem toho sa v tomto lôžku, posteľ je ľahko usporiadať kvapalného paliva vo veľkej hĺbke, čo je dôležité pri pestovaní dlhé korene alebo zemiaky.

Nechal som sa inšpirovať obrazy vysoké postele, a ja sa rozhodol hostiť v krajine, aby urobili to isté.


Súvisiace odkaz: Úzke postele metóda Mitlayder - moja recenzia


Kde začať, aby sa vysoké záhon

Bol som v tejto oblasti od pni - takmer ležal na peň, a preto bol dlhý a vo vodorovnej polohe. vymazané Aj krajinu okolo neho z rhizomatous buriny a pripojený "hlaveň" zostávajúci zo starého plotu sieťoviny. V stredu plastové rúrky umiestnené nasverlennymi s otvormi pozdĺž osi.

Priemer diery tak, aby mohli držať slamu koktaily.

Spodná základňa potrubia upchaté drevené zátky, nie matný, takže voda nebude stagnovať, ale nie hneď pochádzal. Horný otvor rúrky vzťahuje nádobu, tak, že nie je k uviaznutiu zemi a nečistoty.

Z vo vzdialenosti asi 5 cm od siete rovnomerne kladivom výšky niekoľkých stakes mriežky. V nižších otvorov v potrubí vložený slamy a začal sa naleje do kvetinový úrodnej pôdy.

Medzi mriežkou a klubov zastrčené dlhé chumáče trávy, výhodne obilie a rákosie sa pomaly hniť a dlhšie udržať "múr" konštrukciu, takže pôda nie je nalial cez sieť. Ako podsypaniya pôdy uviazol v otvore slamy a trávy zastrčiť v priemere.

Pretože som bol rozptyľovať neustálym záhradníckych prác, konštrukcia lôžka obsadené 3. deň tráva nachádza v priemere, sa zmenil na seno, a ja narazil ako stavebníctvo. Pozemky, na oboch stranách neunikol.


Súvisiace odkaz: Jedlé terénne = zeleniny lôžko lôžkové


High posteľ a vstavané zalievanie

Potom som sa dal do potrubia krhly z strihaných päťlitrových fliaš a začal nalievať vodu. Voda išla pomaly - navlhčiť na zem, musel stráviť viac ako jednu hodinu, prínos nebol nikde, aby sa ponáhľal.

Bolo to v druhej polovici júla, výsadbu kvetín v záhone už nemá zmysel, ale niektoré plodiny mohla naďalej rásť.

Vybral som reďkovky a zasadil - nie často, ale nie zriedka, sa báť zlý klíčenie. Pred klíčenie vzťahuje koryto filmu všetkých vtákov neporušujú. Klíčenie rýchlosť bola 100%, stúpla rýchlo a všetko dohromady! Tým skôr, že pôda pred výsevom Nalial som Divozel riediť.

Nastavenie horúce suché počasie, a ja napojená posteľ na vrchole dvakrát denne, len do mokrého a vodovod lila 1 za deň.

V polovici septembra bol veľmi slušný reďkovky. Nie je obri, ale na začiatok to nie je zlé, dĺžka koreňov až 15 cm. Nedostatok vlhkosti nebol, pretože chuť veľký, jemný.

PS: Jedná sa o kompletný materiál pre rôzne záhony a ich konštrukcii vlastných rúk, čítajte tu


Vysoké postele - zdieľanie skúseností

Muravyov - majiteľ opatrný, dôkladný miluje všetko, čo na jeden rok! Rovnaké pravidlá a spojená s ňou vo veciach zeleniny. Spring - najlepší čas pre výstavbu trvanlivých lôžok. Myslíte si, že tam sú žiadna taká! Tam! Toto vysoké postele, kde môžete získať stabilný výnos ročne.

Na čo sú dobré?

Tieto postele sú vhodné pre seniorov a obéznych ľudí, hovorí Sergej. - Moja žena a ja - ľudia starší, nízka štíhly tvrdé a tlak niekedy "mierka" a potom môžete pracovať postojačky.

Čo by sa mala riadiť pri výbere miesta?

Posteľ je lepšie umiestniť na dobre osvetlených miestach. Je známe, že väčšina plodín, ako je slnko. Šírka postele by mala byť taká, aby bola vhodná pre manipuláciu na oboch stranách.

Aké materiály sa používajú?

Pre výrobu rámu sa zmestili všetky materiály, som použil "odpad" a nekonditsiyu, ktorá zostala z konštrukcie vane. Praktické dosky, preglejky, nie hrubé žurnály, tehla, bridlice. Na stánku môžete dať uhol kovu, lúč, zadebniť. Každá rada pochádzajú zo svojich zásob. Zhromaždil som krabicu tučných dosiek. Regály tiež nastúpili.

Kolíková vnútorná stena fólie (guma môže byť použitý), aby sa zabránilo nechcené strate vlhkosti. Viem, že niektorí vnútri pošvy ďalšie rámu kúsky peny - lôžko v tomto prípade sa zmení teplejšie.

Vytvorili sme na lôžka-kanála v oblúku a krycie spunbond, ak sa očakáva, že mrazy.

POZOR!

Vysoké postele potrebujú veľa vody, zemina v nich schne oveľa rýchlejšie ako bežné zeleniny záhony.

Plnenie "krabice"?

Vytiahol som pôdu o dva bajonet piky. Spodná vrstva pozostáva z vrstvy vetiev, kúsky malín a hrubých triesok. Na hornej strane hrubé frakcie zabalené každý "správny odpad", ktorý sa hromadí manželka pakety čajom pivovarníctvo, sušené zemiakové šupky a banánovej šupky, škrupiny z vajec ... Potom príde obyčajná záhradná pôda, môžete miešať s pieskom. Sa naleje na povrch úrodnej pôdy, bohaté na organické látky. Každá vrstva že somár hojne zalievať vodou. Následne sa odpad rozloží, uvoľňovať teplo a živiny. Počas nasledujúcich dvoch rokov, vysoká posteľ nevyžaduje ďalšie hnojivo. Ale pani ešte niečo pridať, prevažne

vaječné škrupiny slnečnicových semien a rozbité čaju. Pozemok s humusu pridaný pri výsadbe sadeníc na hrudu hliny.

Pri výskyte takejto pozitívnej teploty na lôžku je možné vysievať mrkva, hlávkový šalát, reďkovka, špenát, cibuľa rastlín. Potom sa ich miesto paradajky, papriky, uhorky, cukety.

© Autor: V.KOMAROVA. Nižnij Novgorod.


© Autor: Tatiana PRISHYNOZA Smolensk

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor