slo.herbefe.ru

Kompost v skleníku

Kompostovanie priamo v skleníku

Zvyčajne, skleníky a skladovacích priestorov pereprevayuschey organické záhradkárov šíri na oboch stranách miesta. A ak sa pokúsite to všetko spojiť dohromady?

O metódach kompostovanie

Po dlhú dobu, "dachnichestva" Ukázal som, ako niektorí záhradkári riešenie problémov s návrhom zariadení pre kompost. Tak dôverne známy urobil "jednotka" objem o viac ako tri kocky. Pôsobivé, iste, ale tento stroj zaberá na mieste veľa priestoru. Ale sused kopanie hĺbku priekopy jeden až dva bajonet lopatami, ich naplnenie rastlinného odpadu.

A tak sa okamžite otočí dobre oplodnené organickú pôdu. Ale ja už dlho nerobím, pretože v rastlinný odpad obsahuje veľké množstvo semien burín, ktoré potom klíčiť. Napríklad, pupenec už môže zlomiť meter s hĺbkou, a to je veľmi ťažké vápna.

Najjednoduchším spôsobom, ako urobiť, ako navrhol môj bývalý kolega, hádzať odpadky zariadenia pre stajne a čakať štyri roky, zatiaľ čo on bol v tichosti peregniet. Ale je to príliš dlhá pre mňa. Môžete, samozrejme, nie zápasiť márne, a pripraviť kompost v starých sudoch. Ale zrejme nie zdobia záhradu a efektivitu ich veľmi malé: Ja mám jeden taký obal bol získaný na výstupe z iba troch alebo štyroch vedier kvalitu kompostu. A potom bubny sú teraz veľmi drahé.

Raz som priťahovaný k spôsobu výroby tekuté hnojivo, navrhnuté jedným z našich čitateľov, ktorý riadi, bez kompost: on len kvasnice v sudoch rastlinné zvyšky. Snažil som sa - a odmietol. Po prvé, zápach v celej oblasti.

A za druhé, som si všimol, že po zalievanie Toto hnojivo na rastliny lietal vši a ďalší hmyz sajúci.

Ja hovorím: "Kritik našiel! Sam-Navrhujem niečo urobiť. " Ponuka.


Súvisiace odkaz: kompostovanie Baťov


Kompost = bezdôvodné ohrievač

Rozhodol som sa použiť ako kompost jednotku priechodu v skleníku. Po celej dĺžke medzi lôžkami vykopať hĺbku priekopy 80 cm a šírka 50 cm.

Posilňuje jej doska bridlice a pravidelne vyplniť celé leto rastlinný odpad. Idem na to narazil ich hmotnosti vodou, uzavrie film - ako organický rot rýchlo v skleníku.

Na jeseň úplne poškriabaný z priekopy kompostu a zábavné nájde v nej nespočet dážďoviek, že bez mojej účasti preniknúť cez trhliny v kryte príruby.

Raznoshu kompost na záhrade, potom položil v zákope nová várka závod odpadov a od zeme svojho suseda. Na jar ešte obchesyvayu hrable všetky vilovej štvrti na spoločnosť tým, že zbiera kompostu suchú trávu v minulom roku (rovnaký čas a stráviť zabránenie šírenia požiaru). Na rozdiel od niektorých záhradkárov, som zásadne nezhromažďujú listy v neďalekom lese plantáže - nechcem uraziť prírodu.

Súhlasím s názorom, že burina burina obsahovať ochorenie, ale v mojom komposte priekope hnijúceho teplota prekročí 50 °, takže nie je semien, a dokonca choroba to nevydržím.

Na jar a začiatkom leta burín trávy zvyčajne mulčovanie plodín, a v polovici leta, kedy buriny začínajú siatie a už nemôže byť použitý ako kompost, nájdem miesto v komposte priekope.

Okrem priameho účelu, to znamená, že premena rastlinných odpadov na hnojivo, kompost pre moju zariadenie plní úlohu biopalív.

Poskytnúť im teplo chráni papriky a uhorky z jarných mrazov.

Na obrázku 1 ukazuje, že časť vo vnútri skleníka je rozdelený do troch pozdĺžnych častí. Ponechané rast papriky v stredu - kompostovanie priechodu vpravo -gryadka pre melónov a uhoriek. Tiež vidieť pozdĺž okraja skleníkového mriežky, ktoré slúžia cez palubu "čierne korenie" lôžok. Boli vystavené, pretože pôda pod papriky skĺzol z dôvodu hnitiu zvyškov rastlín a sa zmenil na čistý humusu. Snímok bol zhotovený v auguste, kedy je úroda odstránená a film sa odstráni. Začnem v tejto dobe kopanie humusu na zozname postele a vziať to všetko cez záhradky.

Obrázok 2 ukazuje, že ako vzdialenosť humusu vystavená vrstva plastové fľaše, zahrabaný v hĺbke nohy. Tento tepelnoizolačná vrstva, vďaka nemu posteli s korením ohrieva rýchlejšie na jar. S vzorka humus zostúpil, idem okolo fľaše umiestni nohami listov preglejky, železa.

Aj vysvetliť, prečo rastlinný trosky, položil pod posteľ paprík a do uličky, hnilobe inak. V letnom období slnečné lúče prenikajú skleníky sú vykurované a takmer rastlinný odpad, ktorý je pod korenie, zatiaľ čo organická ležiace v uličke, v tieni, a preto ohrieva menej.

Tak pomaly a rôt. Okrem toho podľa papriky sú stále fľaše, posilňujúci otepľovanie kompostu.

Po odstránení okraj humus vyplniť priekopa s rastlinným odpadom (foto 3). Aj pošliapať je roniť vodu, takže sú kondenzované, pridajte suroviny a dať do jarma vedier naplnených hlinou. Potom som začať kopať kompost z priechodu, a napáliť na priľahlé mäty priekopy vrchole zhutneného rastlinného odpadu (obrázok 4), čo je vrstva asi 20 cm, zatiaľ čo zostávajúce časti kompostu raznoshu.

Voľné ihneď priekopa opäť sa naplní ekologické. Tak, opakované z roka na rok, proces výroby kompost a v skleníku.


Pozri tiež: kompost - všetky aspekty (materiály, vlhkosť atď.)


Príprava kompostu v skleníku: fotografie

Je to tiež o tom, ako kompost si môžete prečítať tu

© Napísal AD Khairullin. Kazan

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor