slo.herbefe.ru

Skleníkových polykarbonátové rámy a staré s rukami

Domáci kombinovaný skleník: sklo a polykarbonát

V dnešnej dobe, mnoho obyvateľov mestských bytov sa mení drevené okná s plastom. A staré okná hodil do popolnice, ale môžu stále slúžiť ako steny pre skleníky. Táto konštrukcia vytvorí značnú záťaž na zem, a potom strecha potrebuje ľahký, ale odolný materiál. Napríklad polykarbonát.

V areáli záhrady mnoho rokov sme použili skleník vyrobený z hliníkových rúrok potiahnuté fóliou. Ale film z polyetylénu bol veľa problémov. Strecha nového skleníka, som sa rozhodol produkovať polykarbonát.

Štandardné polykarbonátová doska má rozmery 210 x 600 cm, a jeho trubice prebiehajú pozdĺž dlhej strany listu. Ak je plachta znížiť na polovicu a spojiť tri metre hrana pásu s rozmermi 300 x 420 cm. Steny skleníkov zhromaždených od starých rámov vytvorených štruktúru rozmery 245 x 405 cm, ktorá je dobre sa zhodujú s rozmermi polykarbonátové dosky, spojených do dvoch častí.


Pozri tiež: Samopolivayuschayasya skleníkových vlastných rúk


Po rozobratí "kostru" starého skleníku stanovenými z časti tyče 15 x 15 cm obdĺžnik na zemi o vonkajších rozmeroch 245 x 405 cm. Tyče boli vopred ošetrené s antiseptickým "Senezh". Pravé uhly kontroluje meraním a porovnaním diagonálne viečko. Tyče priečne stabilizuje ploché kolíky vytesaný z dosiek 60 cm na dĺžku, a spojené protiľahlé bočné koncové viečko konštrukcie svorky.

Konštrukcia stien skleníkov vychádzal z rohu, dávať široký jeden snímok pozdĺž dlhej strany a dva úzke - s koncom. Okenné rámy sú upevnené na uzáveru a ich pripojenie k sebe navzájom zaskrutkovaním skrutkovač do predvŕtaných otvorov vo vrutmi 76 mm na dĺžku. Teda budovanie bočnú stenu, ihneď som pripojený je, aby zabezpečili udržateľnosť obláčiky podlahové dosky. Utiahnutie je pripevnená k rámom príliš dlhé skrutky.

Potom sa začala vyrábať väzníky. Pre polykarbonátová doska ležala na krovu systém rovnomerne a bez záhybov, som sa rozhodol použiť klenuté krokvy. Nech je to mi pomohlo aj to, že po oprave vidieckeho domu som si nechal značný počet malých identických v dĺžke (cca 63 cm), perom a drážkou dosky. Na rovnom pozemku spôsobila čiaru, ktorá sa rovná šírke skleníka, a od jeho polovice odložené oblúk výška (63 cm). Potom sa vytiahol vonkajší obrys oblúka, na ktorom položená doska a uzavrie so svojimi 40 mm skrutiek.

Ukázalo sa, že celý tri dosky prvej vrstvy (№ 1 na obr.), Sa vzťahuje na dve celočíselné dosky z druhej vrstvy (№ 2 na obr.). Tieto krokvy som mal šesť. Preto je arch som začal stavať jeden po druhom na prvý, používať to ako šablónu. Potom skladačka rez a upevnená na hornej časti oblúka - centrá a dvoma tvarovanými bočnými doskami s hrotmi z druhej vrstvy, a otáčanie oblúka tvarované pevné prostredné dve dosky z prvej vrstvy.

Po tejto skladačky rez pozdĺž oblúka vyčnievajúce rohy dosiek - a pripravte sa na oblúku.

Každý arch inštalovaný Aj v blízkosti kysnutého, ryhovanie a rezanie ich do drážok v rámci špecifického profilu hornej lište rámu, na ktorom spočíva oblúk. Každý oblúk je pripojený k krútiacemu momentu a skrutky pre drevené rámy z 76 mm na dĺžku. Nastavením prvý oblúk, druhý a následné je namontovaný, reguláciou hladiny horných segmentov s úrovňou nastavenou na vložený na vrchol oblúky dlho železničnej dopravy.

Skleníkových vzťahuje hrebeňovú dosku, pripevnite ju pomocou dlhých skrutiek do drážok, ktoré sú vyrezané v strede horných úsekov oblúkov. Short slimák vyrobená na svahoch v miestach spájanie listov polykarbonátu a druhým slimák prešiel stredom segmentov, teda v tých miestach, kde je najväčšie zaťaženie snehom. Polykarbonát možno ľahko strihať nožnicami bežného podnikania. Ale pripojiť strih časť dvojstrannej vloženie bolo veľmi ťažké. Podarilo sa mi ju s štvrtom pokuse - a nie na zemi, ale priamo na krokvy zatlačením na druhý list v poli pripevnená k prvej doske. Dokázali sme to tri.

Polykarbonát upevnené na krokvy a ja rozdať špeciálna 40 mm šesťhrannou hlavou skrutky s podložkami a gumovými tesneniami. Rovnaké skrutky, som opravil strechu a zo strany na stranu oblúky skleníky.

Štíty vystužené traky, výstrel od centra šluk a zavrel silný plastový obal, zabezpečujúcimi sa zasklievacej lišty. Po tom, začať pracovať na konečnom Jemné doladenie s skleníkoch.

Vzdialenosť medzi krokvami, pričom horný rám tyče uzavretý a polykarbonátové dosky vopred opatrené skosenými hornými hranami.

skleníky vonku na medzere medzi rámy nastaviť tenké rámy. Z v rámci týchto štrbín naplnené penou a tiež uzavretý nátelníky. Aby bolo možné lepšie peny prišiel do úzkych medzier, napojil som im, striekajúcej vode z kvetín sprej. A konečne, maľovať zostávajúce skleník a odstráňte ochrannú fóliu z polykarbonátu.


Súvisiace odkaz: Správne skleník, jeho dizajn a zariadenia - kde začať


Zbierať skleník v súlade s pravidlami

Medzi listy polykarbonátu a častí korpusu pri montáži teploty nevyhnutné na dieru o 3-6 mm, čo umožňuje, aby listy komprimovať-expandovať, keď je sezónna kolísanie teploty. Na upevnenie polykarbonát žiaduce využiť aj self-rezy špeciálnym thermowasher. Otvor musí byť odstránený od okraja panela o vzdialenosť nie menšiu ako 40 mm. Polohovacie polykarbonát nutné, aby kondenzát môže ľahko stekať vnútorné dosky kanály sú v nej vytvorené. Horné konce polykarbonátu uzavrie pevné hliníkové samolepiace pásky, a dno - perforovanou pásku. Za týchto podmienok, bude váš skleníkových trvať najmenej 9-10 rokov!

Skleníkových polykarbonátové rámy a starý ruky - Progress

  1. Starý skleník z hliníkových rúrok.
  2. Zbierať skleník začalo z rohu. Rám okna je pripevnený k viečku a spojiť ich so sebou.
  3. Výsledné dve bočné steny skleníkových udržateľnosti pripojený obláčiky podlahové dosky.
  4. Oblúková časť konštrukcie zostavená na plochej časti pozemku, jednotlivé segmenty upevnené dohromady pomocou skrutiek pomocou akumulátorového skrutkovača.
  5. Podrobnosti o ďalších päť oblúkov sú rezané a zhromaždené na prvý ako šablónu.
  6. Vzhľadom k tomu, horný oblúk skladačky začal vystupujúce rohy rez dosiek.
  7. Oblúky inštalovať v blízkosti kysnutého, ryhovanie a rezanie drážok v nich pod okraj rámu.
  8. Nastavením prvý oblúk, to dalo 76 mm dlhé skrutky, ťahanie na obláčiku.
  9. Každý nasledujúci arch nainštalovaný za riadenie jeho poloha vzhľadom ku zvyšku dlhé koľajnice.
  10. Oblúková konštrukcia zaistené hrebeňovú dosku zaskrutkovaním svoje dlhé samoreznými skrutkami do každého oblúka.
  11. Miesta dokovacia polykarbonátové dosky vyrobené na svahoch krátkeho slimák.
  12. Tenkých plechov polykarbonátu možno strihať nožnicami.
  13. Polykarbonát je pripevnená pomocou špeciálnych skrutiek s tesnením a podložkou.
  14. Štíty vystužený rovnátka, záber od centra pusinky.
  15. Medzery medzi oblúky, hornej lište rámy a polykarbonát pokrytá doskami.
  16. Vnútri medzery naplnené penou a zvlhčí ju zo spreja pre lepšie vyplnenie dutín.

Kombinovaný skleník z polykarbonátu a sklo s rukami - Photo


Prečítajte si o zaujímavé Skleníky článok tu

© Autor: S. Mamonov, Moskva

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor