slo.herbefe.ru

Ekologické poľnohospodárstvo (ekozemledelie) 5 Hlavné pravidlá

Päť základných pravidiel ekologického poľnohospodárstva

Prvým krokom je prechod na ekologické poľnohospodárstvo - kompletné odmietnutie použitia chemických hnojív.

Ďalšie akcie sú zamerané na zlepšovanie a obnovovanie úrodnosti pôdy.

výsadbu zelené hnojenie

Green hnojenie - jedným z hlavných spôsobov, ako zlepšiť úrodnosť pôdy v ekologickom poľnohospodárstve. Siderates pestované na organickej hmoty, ktorá následne slúži ako zdroj potravy pre pôdne mikroorganizmy. Že mikroorganizmy, aby pôda úrodná a vyživujú rastliny. Ďalšie užitočné vlastnosti zeleného hnojenia:

  1. slúžiť ako živý mulč
  2. zvýšiť aktivitu prospešné flóry
  3. inhibujú rast burín
  4. pestré kvety niektorých plodín využívaných na zelené hnojenie prilákať hmyz
  5. čistená pôda z patogénov

viac rastlín zeleného hnojenia


Nenechajte kopať!

Hlboká orba, rýpadlá znižujú aktivitu prirodzene sa vyskytujúce mikroorganizmy, ničiť pôdnej štruktúry a zníženie jej úrodnosti.

Krajiny potrebujú uvoľniť žiadne hlbšie ako päť centimetrov s domácim ploskorez alebo s rovinou Fokina. Toto uvoľnenie pôdy je dostatočne pripraviť pôdu pre pestovanie zeleniny, prevzdušniť ho, zníženie počtu burín.

Zloženie a štruktúra pôdy, vytvorené predchádzajúcimi výsadby, nezničil, aktivita červov a mikroorganizmov žijúcich v krajine zostáva rovnaký.

Pôda nutne zamulchirovat

Organický kompost je veľmi dobre živí pozemkovej minerály tak potrebný rast rastlinného a zlepšuje jej štruktúru, podporuje rast a dážďovky a iné pôdne organizmy.

V zamulchirovat pôde postupne zvyšuje obsah Vermicompost. Zakryjú sa pôdou je proti prehriatiu na slnku, a, v uvedenom poradí, z rýchleho odparovanie vlhkosti, vystavenie chladu a erózii. Ako vhodný kompost slamy, lístie, piliny, seno, a tak ďalej. D.


viac: Mulčovanie - čo, prečo a ako


udržiavať osevného

striedania plodín alebo jednoducho povedané striedanie, zmena kultúr, pomáha udržiavať úrodnosť pôdy, významne znižuje počet škodcov a chorôb.

Všetky ročné plodiny by nemali rásť na jednom mieste za druhým rokom - to je najjednoduchší systém striedania plodín.

Komplexné systémy zahŕňajú desať prekladania obvod zeleniny a ovocných plodín.

Možno vykonať rotáciu na jednej z dvoch princípov: alternatívne plodiny z čeľade alebo skupinové (na listy, ovocie, koreň), s minimálnymi podmienkami zmeny (zvyčajne tri až štyri roky).


čítať ďalej otáčanie na tomto odkaze


Urobiť teplé postele

Postele vyrobené priamo na kompost, do ešte teplé - teplo sa uvoľňuje pri rozklade organickej hmoty. Teplota teplej postele na dva až štyri stupne vyššia, než je teplota okolia. To umožňuje, aby závod v predstihu. Priamy kompostovanie organických látok v záhonoch surového poskytuje nasledujúce výhody:

  • nie je potrebné vykonávať hotový kompost na záhonoch
  • oxid uhličitý používa v zariadeniach, v plnom rozsahu, zatiaľ čo v konečnom komposte je významne stratila svoj podiel
  • vykonáva funkcie mulčovací
  • regulované vlhkosti a teploty z postelí

Záhradkári poznámka:

Zelené hnojenie sú rozdelené do skupín: strukoviny, hlúboviny a cereálie. Strukoviny obohatiť pôdu dusíkom.

Patrí k nim Lupin siaty, hrach, sójové bôby, šošovica, ďatelina, ďatelina, lucerna.

Cruciferae (horčica, reďkev repka, repky, barborka) nasýtené síra a fosfor.

Fast kľúčik tráva zelené hnojenie: pšenica, raž, jačmeň, ovos, sýpka. Obohacujú pôdu draslíka a potlačenie rastu buriny.

Pri výseve zeleného hnojenia striedania plodín, pozorovať, takže nasýtenia pôdy rôznych mikroelementov.

Ekozemledelie - odpovede na čitateľa (presunuté z pripomienok)

Som pripravený na odber každé slovo autora, pretože si myslím, že použitie "chémie" je možný len pre kvety a okrasné rastliny, ako aj na to, čo ide do potravín by mali byť použité šetrnejšie spôsoby spracovania.

V posledných 3 rokoch som sa pozrel zvládnutie prirodzeného chovu. Sme vo Voroneži má školiace centrum, kde som ísť na prednášku o predmet veľmi informatívny! Mnohé poznatky som aplikovať do praxe na svoje letné chaty.

Deka pre pôdne

Naša vila sa nachádza na piesočnatej pôde s vysokou kyslosťou, takže to musí byť znížená. Am predloženie humus, "chémia" - minimum. Môj prirodzený chov začal mulčovanie. Potom, čo v apríli a máji, rastie v regióne prvej tráva začne vytvárať prikrývku v mulčovací je akýkoľvek tráva, ale preferovaná dávka.

Okolo rekreačnej obci plné žihľavy, rebríčka, šalvie, Tansy, lastovičník, púpava, hrnčeky, atď. A na záhrade pestovať rôzne buriny. Vo večerných hodinách na bicykli robí "výlet" trávy. Odrezať sa zabalené v balíkoch, manžel a vnučka mi pomáhajú nožnicami. Uvediem na miesto, stanovenými na okrajoch a v uličkách jahôd lôžok, a potom - na cesnaku "plantáž."

Deň alebo kompost vyschne usadí. Pridajte novú vrstvu, a tak niekoľkokrát. Výsledkom je, že mulčovacia vrstva dosiahne 5 cm alebo viac. Pleťou nie je nutné - prostredníctvom Mulčovacia buriny nerastú, vlhkosť je zachovaný. Potom mulčovanie lôžka a druhý s pestovaných výsadby. A tak celé leto. Hlavným -Use tráve pred kvetom.

Výhody mulčovanie je zrejmý. Počas letných zaschne mulčovacej vrstvy, rot a užitočný humus je tvorený. Červy v krajine sa stáva oveľa viac. Pôda nevysychá, nie príliš horúca pred horúčavou. Na jeseň pochovaný zvyškov mulčovacou do pôdy, prípravu pre pestovanie podzimnego.

prírodné kŕmenie

Ako zelená využitie hnoja horčice. Zvlášť zamilovaný do jej zemiakových lôžok. Ale musíte sa snažiť a sideratnye iné rastliny. Veľmi chvála repky reďkovky, fazuľové závod. Hlavná vec je, že pôda nezostáva nahý! V skutočnosti v povahe svojho vždy niečo rastie, tak aj na záhrade je nutné poskytnúť približne rovnaké podmienky.

Jar bolo teraz skoro. Už 28.března zasadil malú mrkvu. Pri príprave posteľ, všimol som si, že červy v pôde moc. Tak živý je môj pozemok!

A teraz niečo o výžive rastlín. Liečivé byliny (alebo jednoducho nejaké buriny) sa rozdrví, som vyplniť svoje vedierka, staré poháre. Pridanie humus, divozel, popol, pridá sa voda uzavrie a dať na chladnom mieste po dobu jedného týždňa. All podiel na oko.

Keď vlak začne kvasiť, vôňa je veľmi silný a trvalý ny, takže poriadok kontajnery obliekania preč. O týždeň neskôr, kmeň infúziu, pozberové zvyšky hodiť do kompostu. Potom sa zriedi hnojivo - 1 liter na 10 litrov vody. Toto riešenie napojená všetky výsadbu. Tak som sa robiť každé 2 týždne. Ak môžete pridať prvé kŕmenie a 1 polievková lyžica. l. močoviny vedro vody pre rast zelenej hmoty. A potom nepotrebujú žiadne umelé prísady - iba všetky prírodné. Účinne - skontrolovať!

hore

Sme radi vysoké hrebene. Každú jar sme sa, aby boli viac a viac. Majú oplotený s doskami, bridlice. Ako, aby sa im - veľké množstvo informácií. Celú zimu na prípravu táto lôžka materiálu. Tento lepenkové škatule od pizze a koláčov, noviny (v moderných tlačiarenských farieb menej toxický ako predtým). Na radiátora pod oknom kuchynským stojím plastové zásobníky. Pristanú Spí káva, čaj, vaječné škrupiny, cibuľu a cesnak ošúpeme, kôry citrusov. Vysušený materiál sa narazil do boxu a odvodiť krajinu, aby nedošlo k zaneřádit bytu. Pružina je spí v nádobe komposte alebo vysokými hrebeňmi, v prvom roku, ktoré ešte teplý (v dôsledku aktívneho procesu trávenia). Aj použitie týchto lôžok pre výsadbu uhorky, zelené, čínska kapusta, paradajky čoskoro, papriky a baklažánu.

Tricks of the Trade

Dokonca aj zemiakové šupky naučil sušiť v byte v krabici od topánok pod kuchynskú batériu. Na jar suché šupky zo zemiakov po kvapkách okolo ríbezlí. Výnosy výrazne zvýšil, a znižuje škodcov. Ale uhorky, cibuľa a mrkvy sú veľmi rád rozbité čaju a kávy. Vkĺzla do drážky a potom zasiať semená.

Veľmi často písať o tom, že postele pre jarnú výsadbu a pestovanie pripravené na jeseň. Mám na túto tému nie je príliš múdre. Na jeseň sú rozptýlené po celej záhrade humusu. Pod kríkmi, kvetmi a stromami s prídavkom zrelého kompostu. A robím to čo najneskôr po nástupom chladného počasia. Naliať priamo na pestované zelené hnojenie. Takže naša krajina, izolácie, lístia v zime. Pružina čoskoro voľné zeminy a vlhkosť meškanie. Tu je môj prirodzený chov.

Organický ekozmeldelie - záhradkári sa podelili o svoje skúsenosti

"Vulgárne" Letné Resident

Môj web bol vždy nazývaný všetko perfektné. A som na to hrdý. Obsahovala čistotu takmer sterilná. Weeds, odpad - všetko v komposte. Krajina vykopali na jar a na jeseň, že odstráni všetky up-to Linochka. Krásu. A zrazu som si začal všímať, že moja zemelku pomaly začína pripomínať asfalt - Potom, čo zavlažovanie a dažďu plával, prasknutý (foto 1), výnosy nie sú spokojní. A zo všetkého najviac som bol prekvapený zmiznutie červov: hlavná vec, susedia majú, a ja Nie jeden. A do tej doby som bol na rozpakoch, až ste prišli do ruky knihu o ekologickom poľnohospodárstve. To bolo potom, a otvoril oči - odstráni všetky organické od miesta, len som hladovať ich červami. A vyhrabanie obsedantno na jar a na jeseň na zem, I zabití a prospešné mikroorganizmy žijúci v jeho rôznych vrstvách.

Milí záhradkári, nerobte to, ako som ja! Jeden ujma takej čistoty. Pre jeho vlastné sestra-earth som bol strašne kruté nevlastná matka.

A teraz päť rokov, som bol presne opačný. Teraz so všetkými neďalekej skládky, som na mieste a vyradiť buriny a trávnaté posekaný trávnik a rastlinný odpad {neberie iba z paradajok a zemiakov lístia). To všetko dobré pokrývkou lôžok a priechody medzi nimi. Tiež pravidelne polievať roztokom hnojiva na báze humusu a zriedi Tinktúra z fermentovaného trávy {1 liter na 1 vedra s vodou). Tieto prostriedky majú dvojakú funkciu. Po prvé - je to dobrý obväz a za druhé, urýchlenie procesu rozkladu biomasy. Moje zelenina ako mulč je veľmi príjemná a podzemné obyvatelia spokojní a dobre kŕmené.

Okolo auguste som vyložil postele nie sú nič - žiadny časový perepret. Namiesto toho som sa začína napĺňať v komposte.

Vlastne, mám dve, s použitím zase: kladivo, ďalšie ready od minulého roka, "rozbaliť". Sme v blízkosti vily má veľkú parkovaciu plochu, takže je kompost kladie veľký počet listov, kropenie krajiny a rastlinný odpad na skládky na jeseň príliš veľa.

Potom, čo ma poznajú želiar videl nesúci "tovar", odfrkol: "Fuj, ako vulgárne" A ja chcem, aby kričať: "Nech žije skládku" No, kde inde môžete získať čo najviac organické látky? His - to je kvapka v mori. Neobviňujte ma, ja naozaj ťažiť z nich.

organický obrat

Ďalším liekom pre moje vyčerpané pôdy stávajú zelené hnojenie. Krajina teraz nemám dig. Akonáhle sa nejaký druh prístelky, Neberiem preč polupreluyu kompost, rozptylu semien a rastlín zblízka svoju motyku. -Li suchý, voda nevyhnutná - takže tráva porastie rýchlejšie a budovať ďalšie zelenej hmoty. Raz zasiate repky v dvoch oblastiach: Stredná napojil semená, ďaleko - príliš lenivý. Výsledkom je, že v prvej všetci husto zarastené, druhá - len ťažko. A keby nebolo takéto porovnanie, bol by som plakala som predal nekvalitné semeno.

Záhon pod prasnice cesnaku horčice, a keď príde čas na výsadbu svoju susedku, mala čas vyrásť na 10-15 cm. Potom sa priamo na to robiť PEG diery a hádzať ich do strúčikov cesnaku, zaspím ich kompostu. S takou výsadby 80% horčice rastie (ako je vidieť na obrázku 2). S nástupom chladného počasia spánku toto lôžko listov. Skoro na jar opúšťa všetky e rovnaký tvar pod ťarchou snehu usadí listy, cesnakom a ľahko prejsť. Ale ako sa Zem ohrieva pod listami naraz, potom rastliny o niečo neskôr ako v susedných krajinách. Avšak, toto nemá vplyv na výťažok, ale pod mulčovaciu nerastie burina. Niekedy, zavlažovanie, a tým pádom takmer celý lístie pereprevaet a cesnakom I -krasavets (foto 3)!

Po zbere (polovica júla) pristál na posteli zemiakových klíčkov. V minulom roku na 19. októbra hit a zabitý mrazom vrcholy. Ale zemiakov o veľkosti slepačieho vajca Aj kopal skoro vedro. Tento "mládež" je dobré pre výsadbu - sort of omladená.

Po zbere hlavnej zemiakov rez do plytkej brázdy a zasiať raže. Harrowed hrable, zalievanie. V zime pôdy ide zelený koberec (foto 4).

Ďalšie tajomstvo: odstránenie skorej zeleniny, osev plôch dvakrát. Prvé prasnice rýchlo rastúce Phacelia a horčicu. V septembri, rubeľ lopata svoju sviežu zeleň na mieste, klepanie nohou na zem. Po tom podkopáva "placku" pôdy s nasekanou trávou a prevrátený. A potom zasiať ozimnú repku alebo raže a sú uzavreté motyku. Uistite sa, že zavlažovanie v prípade sucha. A pestované bylinky sneh meškanie.

Jarné repka a raž aj naďalej zvyšovať zelenej hmoty. Týždeň pred opätovným Aj výsadbou žiadnu kultúru rubeľ greeny a vozového krajinu "placku". A kde v zime sú preč Phacelia a horčicu, akonáhle sneh zostúpil, hodiť na Phacelia horčicou a horčicou na - Phacelia. Krajina v tomto okamihu je ešte vlhká, a zelené hnojenie na hlavnej výsadby rast. Priamo na neho, nakrájame som do brázd pre cibuľu, kopať studne pre paradajky a papriky a rozložil je kompost a popol.

Zelené hnojenie a zelenina spolu rastie až uvidíte odpadu na skládkach. Potom som zelené hnojenie plodín, pričom je na mieste, a zaspať odpadu. A potom - čítať ako prvý. Tu ako I cyklus v záhrade. Hlavná vec - nie vytiahnuť korene zelené hnojenie. Čím viac mŕtvych korene ponechaný v pôde, tým viac porézny IT stáva. Dokonca som koreňové systémy paradajky, paprika, kapusta a nechajte kvety pre zimné fúzy jemných koreňov cez zimu je spracovaný červami a veľká časť je ľahko vytiahnuť zo zeme na jar. A teraz zhrnúť.

krútiť nefunguje

  • Horčica. Rýchlo vzišlo a vzrástlo, liečiť pôdu, to nemá rád drôtovce, láka včely, len husto osiate to nie je nutné, pretože inak bude načechraná zelená hmota.
  • Ozimná repka. Zvyšuje plodnosť nie je horší ako hnoja, zabraňuje rastu burín, obohacuje pôdu fosfor a síra. Hack potrebujú ku kvetu, alebo bude veľmi ťažké.
  • Raž. Veľmi dobrá vspushivaet zemín, obohacuje ju s draslíkom a dusík potláča buriny. Na jednom mieste nie je nutné zasadiť každý rok, pretože to môže byť dostal Kovařík.
  • Phacelia. Nenáročný, rýchlo rastie a je rozložený do pôdy, potlačenie burín lepšie ako ktokoľvek iný, to vrhá Kovařík, vydržať mrazy až -7 ° C. Kvitne takmer mesiac, medovú vôňu. Včely sú len do nej blázon, čo je dôležité pre všetky kvitnúce plodiny v krajine. Keď sa semená začnú tvoriť, niekedy som odrezať a umiestniť ho na správnom mieste pre mňa, kde sa osprchoval a začne opäť rásť.
  • Fazuľa a hrach. Prebytok týchto strukovín je zasiate ako zelené hnojenie. Obohacujú pôdu dusíkom. Peas je možné vysievať okamžite potom, čo sneh roztopí a fazuľa termofilné.

Tu sú moje pozorovania. A pretože som trávia všetok pracovný zrýchlené tempo (vďaka rovnakému skládky a parku), môže sa chváliť. Worms Aj teraz veľmi veľa - veľký, zhirnenkie, duša jasá pri pohľade na ne. Land sa výrazne zlepšila. Vrchná vrstva krupyanisty aj tmavšia farba sa stala. A výnosy povzbudivé.

To je dôvod, prečo premýšľať sám úplne neskúsená v novom podnikaní, ktorý nemohol ani zasiať zelené hnojenie správne av správny čas, som sa rozhodol podeliť sa o skúsenosti.

Mimochodom, Nesúhlasím s tými, ktorí sa domnievajú, ekologické poľnohospodárstvo ľahkú ťažkosti. Nenechajte kopať - je to len štvrtina prípadov.

Budete potrebovať veľké množstvo kompostu. Potrebujeme zeleného hnojenia plodín, ich začlenenie do pôdy, atď Myslím, že to hovorí o jednoduchosti niekoho, kto naozaj tak neurobí. Prajem vám všetkým skvelé ročníky.


Výnosy v ekologickom štýle

Sme pre ekologické poľnohospodárstvo, a naším cieľom - zabezpečiť šetrné k životnému prostrediu úrodu. Preto hnojivá a ochrana pred škodcami a chorobami sa pokúsil zdvihnúť prirodzené.

tekvicové hojnosť

Preventívna liečba chorôb robiť aspoň dvakrát za mesiac. Striedanie medzi rôznymi liekmi. Používame výhradne biologickej fungicídy: Fitospo-rin, Fitop-Florz-C Alirin, Gamair (posledné dve po zriedení podľa návodu, mix). Obsahujú prospešné baktérie, ktoré bránia rozvoju patogénne mikroflóry. Vynaložiť ihneď potom, ako pracovné roztoky boli pripravené na základe prospešných baktérií, nemožno uložiť. Ak sprchou dažďa, postrek opakovať. Rastliny privádza "koktail", kuracie hnoj v roztoku (1:20) Vermicompost alebo zriedi pridaním inštrukcie mäkké hnojivo gu Minowa-draselného (squash nevyhnutné najmä u plodov draselný plnenia).

Napriek všetkej snahe, na konci júla na novom ker odrody Patio Hviezda všimol skoré známky plesní. Aby sa zabránilo jeho ďalší rozvoj sa rastlina postrieka proti stresu lieku stimulu každých 10 dní a spracuje sa s fungicídmi pre prevenciu.

Z noviniek tohto roku obzvlášť rád cuketa odrôd časti. Mnohí ľudia oboznámenie so situáciou, kedy počas varenia veľké ovocie squash nešiel úplne a potom sa často vybledne v chladničke. Ale squash porcie dostane jeho meno z kompaktnej veľkosti - to je ovocie naraz. Okrem toho, že je veľmi poddajný a odolný proti ochoreniu. Nedostatok to, podľa nášho názoru, je tam stále - či dlhý bič, ale nemáme štipka.

A nielen sinenkie

Baklažány rast rôznych odrôd a hybridov - tak oveľa zaujímavejšie.

Kŕmenie je (zvyčajne aspoň dvakrát za mesiac) v rovnakej "koktail", boli postriekané akýmkoľvek proti stresu liečivá {Ekogel zirkón, narcis, podnety, Eco-pin - môže byť použitý na všetky plodiny dvakrát mesačne, striedavo medzi koreňom a listovej spracovanie) a pridajte do prevencie Fitoverm nasledujúcich dôvodov baklažán často poškodzuje roztočec snovacie. Takéto podávanie je dôležité najmä v období plodu. Pravidelne vykonávať "zelenú" operácie: zrušte kmene laterals, tvoriť rastliny v troch zo stonky. So zberom neodkladať, pretože odobratie ovocie častejšie, tým viac sa naštartuje. Teraz, na konci augusta,

kedy noci sú chladné a nadmernej vlhkosti podporuje rozvoj plesní a baktérií, posilňovať pozor, pretože ak nechcete konať, baklažány začnú bolieť. Postrek biologický fungicíd začal robiť každý týždeň, a postele s rastlinami skryl bielou netkanou textíliu.

Paradajky na jeseň

Keď skleníkový masívne zrelých paradajok, mnohí záhradkári strácajú ostražitosť, pretože tu to je, vzácny zber, len podarí zhromaždiť. Ale ak chcete rozšíriť rodiť až do neskorej jesene, aj naďalej pravidelne starať o rastliny. Od augusta, týždenné zaobchádzať kríky z ochorení všetky biologické fungicíd, koreň striedavé a na listy. Dvakrát za mesiac, paradajky sprej antistresové lieky počas zrenia

Plody prudko vzrástla potreba draslíka. Preto, akonáhle korene napojená paradajky infúzie popola. Raz týždenne sme sa hnojiť rastliny už známe "koktail", ale tentoraz kuracie hnoj namiesto 01:20 plemeno 1:60 do rýchlosti dusíka, aby sa minimalizovalo, ale draslík dávať pokyny k droge.

© Marina a Vitaly Rykalin decembra


© Vera Knyazevich, Voronež a Naděžda Teplyakova Tambov

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor