slo.herbefe.ru

Sadi cesnak na zimu. Recept Marináda cesnaku a šípy

Ako marinovať cesnak a šípy. Jesennú výsadbu cesnak.

Chcete potešiť oko na jar zelené? Dať cesnak na svojich posteliach. Teraz, v októbri, pretože to - je čas.

Niečo málo o sebe: Som záhradník s veľkou skúsenosťou. Na základe svojich skúseností môžem bezpečne tvrdiť, že cesnak bol úspešný a dobre udržiavané, je nutné striktne dodržiavať, pokiaľ ide o pestovanie a zber.

Tri týždne pred výsadbou pripraviť lôžko pre výsadbu. Krajiny, ktoré budú rozdelené postele, posypeme tenkú vrstvu hnoja a okamžite kopal. tvorí Aj posteľ, som posypať kombinované hnojivo a trochu dolomit múky. Mieša vrchný malá hoe alebo rake - bed and ready.

Potom začnem variť cesnak na pestovanie. Z strúčikov cesnaku oddelené bez poškodenia, klinček. Nechám pre výsadbu len zdravá, neobnaženého klinček. Ukladať ich pred výsadbou v miske na suchom mieste, za občasného miešania (foto 1).

Prichádza na výsadbu čase: od 1. do 10. októbra - a neskôr, aj keď je teplé počasie. Cesnak musí byť dobre zakorenené pred chladným počasím. Neukorenivshiysya alebo nedostatočne zakorenené cesnak perezimuet zle: nie čakať na jar stopercentne klíčenie (budete-citlivý), je pero žltá a rastliny - slabá.

Takže, v určený čas sa zasadil cesnak. Klinček dostane tri prsty a výsadieb voľnej pôdy, prsty sú obmedzovače hĺbky výsadby, čo je asi 7 cm. Podzimnego hornej pristátie nie sú orezať strúčikov cesnaku, ani ani luk. Jamky boli pokryté zeminou po výsadbe s lôžkom a malou vrstvou rašeliny (alebo ľahký humus, piliny). Ak je to možné, zakryte smrekových konárov. V mulched lôžok netvorí kôrku a cesnak voľne klíčia na jar. V stave, kedy cesnak zimy.

Jarné upratané smrekové vetvy. Akonáhle sú rastliny vytiahol v raste, hnojenie je s roztokom dusičnanu amónneho (1 polievková lyžica. L. vedra s vodou) priamo z plechovky kanva na všetkých lôžok. Dusíkatého hnojiva repeat za dva týždne. Ďalej som trávia kŕmenie infúzie divozelu, riedenie v 1:10.

Protestujem hnojivo žihľava, pretože ak použijete hornú obväz na dlhú dobu, pôda je dôkladne kyslé.

V suchom počasí, zavlažovanie, zalievanie zastaviť koniec júna. Keď šípok 10-15 cm a ja sa vymanili z ich prístavu. Nie, nemám nechať šípok majáky, pero do uzla alebo kravatu.

Príde doba zberu je 15-20 júl a nie neskôr. Preexponovaná v krajine strúčikov cesnaku nebude obchod bude oddelená od jadra a hnilobou. Starostlivo kopček lopata Sanchez-NOC, bez toho aby došlo k poškodeniu hlavy. Aj triasť krajiny a beriem na zrenie a sušenie v stodole.

Po troch týždňoch, čalúnenie z koreňov s nožnicami, opúšťať úponky 2 mm (oheň nehorí, aby nedošlo k odhaleniu jeho zranenie a popáleniny). Potom zdobené, opúšťať cm väz stonku 15-20 vo zväzkoch. Odstráňte hornú časť cesnaku košeľu. Vyberie menšie hlava marinádu, cesnak a ostatné nechávam až do konca sušenia počas ďalších 2 týždňov. Po tomto sušení odstráni všetky košele, takže jedna alebo dve.


Pozri tiež: Pestovanie cesnaku - výsadbu a starostlivosť, odrôd, využívanie a recepty


Cesnak pripravená na uskladnenie (foto 2).

Uložte ho postarom, rovnako ako naše babičky. Prepletajú cibuľu a cesnak vrkôčiky alebo zväzky a visel na klinci v kuchyni, kde sa v suchu a teple, v blízkosti ruského sporáka a všetko krásne udržiavané. Bind cesnaku vo zväzkoch po 10-12 jednotiek a zavesiť na centrálne vykurovacie rúrky v tesnej blízkosti batérie v kuchyni za oponou. Cesnak je uložený až do nasledujúcej úrody. Vy taky dopadne, keď sa bude držať striktne načasovanie výsadby a zberu cesnaku.

Nakladaný cesnak: moje recepty

Recept marinovanie cesnak šípky (Foto 3)

Šípky reže na segmenty asi 5 cm, ponorí do vriacej osolenej vody, variť 3 min., Voda sa vypustí. položil som v 0,5 litra plechoviek. Na spodnej časti bánk dal bobkový list - 1 ks, hrach nové korenie -. 3 jednotky klinček púčikov. - 3 jednotky. Zalejeme vriacou marinádou a vrátiť moje viečka.

Marináda: 1,5 litra vody - 2 polievkové lyžice. l. hrubá soľ, 3 lyžice. l. cukor, ocot MLG 100 (9%).

Recept cesnak marináda (foto 4)

Strúčiky cesnaku oddelený od hlavy a čistí ich a potom dať do hrnca a zalejeme vriacou vodou, takže na celý deň. Raz som vyložil v pohároch 0,25 litrov. V dolnej časti bánk dal bobkový list, hrach nové korenie a klinčeky, zalejeme vriacou marinádou po dobu 5 minút, potom sa odstredí a znovu sa varí a naliať. (A tak - trikrát), Roll up viečka.

Ak chcete naozaj spokojný cesnakovou zbere, je potrebné dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel. Po prvé, každý rok je potrebné zasadiť cesnak na nové miesto a na jeho mieste sa môžete vrátiť nie skôr ako 5 rokov. V pôde po dlhú dobu je uložený a chorobám a škodcom. Je to z toho dôvodu, že budete musieť nasledovať druhé pravidlo: nie zasadiť cesnak po čeľade ľuľkovitých plodín - paradajky, papriky, zemiaky, baklažán, aby sa zabránilo možnému najviac ochorení fu zariozami a hlíst. Teda z toho vyplýva, tretí pravidlo: cesnak rastlín po tekvice (cuketa, squash, tekvica), fazuľa, skoro a karfiol, greeny.

Marináda: 3 šálky vody - 1 hrnček cukru, 1 polievková lyžica. l. soľ, 200 ml 9% ného tabuľky octu.

Autor: N.Koloshin

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor