slo.herbefe.ru

Pestovanie zemiakov v Omsku kraja

Zemiaky v regióne Omsk

Pred niekoľkými rokmi môj manžel a ja som kúpil dom v obci s slušné veľkosti časti. Išli sme tam cez víkendy, ale na dovolenke, pomaly zvládnutie ich držanie a chuť do práce na zemi. Takže rozhodnúť o závažný čin - plne presunúť na prímestskej "majetok": po prvé, môj manžel a ja sme obaja odchod do dôchodku, a za druhé, je pochopiteľné, že dohoda s ekonomikou v polovičnej sile - nebude sa dodržiavať (rovnako ako ja svojou povahou maximalistického či to, čo robím, že v plnej výške). Dcéra je ženatý a žije so svojou rodinou v meste, to je, bez toho aby sme ich kontrolovaná. Takže sme sa posunuli bližšie k prírode.

Pozerali sa na záhrade majú oči dedinčanov a zistil, že žiadne zemiaky máme čo robiť. To bolo dané k takmer celej krajine, 20 akrov, pravdepodobne. Že dohoda je teraz výsadbu skorých zemiakov, jeho pestovanie a zber. V tomto náš celý život. Nudí? Áno, to vôbec nie. Sad raz - len otočiť.

Snažíme sa zasadiť až v polovici mája (minimálne do konca mesiaca). Vzali sme sa zemiaky z pivnice zimných dní 30 pred tým sa vstúpili do domu (dostaneme 30 koša, každý s kapacitou vedra).

Okamžite robím prepážku a podiel: menší - samostatne, väčší - na rezanie. Potom, v druhom už vyložil košíky - väčšiu plochu a nižšie na výsadbu materiál ležal v jednej vrstve. O týždeň neskôr, keď sa oči prebudiť, keď sa pozriem znova a vyberte zemiaky z kvapaliny a slabých "zárodky".

Keď teplejšie, stojím v stodole, kde sa teplota stále udržuje približne na 12 až 15 ° C. A potom v jednom z slnečných dní variť zemiaky kúpeľ, mala by mať záhradu v skleníku.

B 3-litrový štyri vane razvozhu zväzky vo vriacej vode po 5 kyseliny boritej, 3 balenia (50 g) síranu meďnatého, manganistan draselný fľaše 5 a 7, balenie humátu sodného. Kúpeľ sa naplní vodou polovicu a úderom na ďalšie pol litra štyroch plechoviek "variť".

A potom príde zábavné procedúry - plávanie.

Kladený na dne vane dvoma košmi (voda skryje v plnej výške), po 15 minútach, som vytiahnuť von, dať vodu do kanalizácie a nastaviť na rozprestreté na zemi starý plot zaschne. A tak sa všetok inventár.

V posledných dňoch pred výsadbou hľuzy začnú rezať veľké, posypeme ich s popolom a zloží úhľadne do vedra tak, aby nedošlo k odlomeniu akýkoľvek zárodok.

Niekedy som vyzerať ako susedia pripravené na pestovanie zemiakov na lôžku len banda vriec chvenie, a potom sú prekvapení, že majú zlý rast.

Napriek tomu, po tom všetkom, ako veľmi sa im v takej barbarské zaobchádzanie množiteľského materiálu klíčky stratiť! A aby sa znovu uvoľní im, zemiaky potrebovať niečo o tri týždne. Ukazuje sa, že náhlenie, alebo príliš leniví, a drahocenný čas je stratený.

"Zagrebatelnye" cvičenie

Laid zemiaky v rade vo vzdialenosti 30 cm od seba v striedavým spôsobom.

Zraziť 5 radov, počnúc hrable hrable iba v tých miestach, kde uvedenými množiteľského materiálu.

Mimochodom, aby bolo vhodné vykonať "Záhreb-ing" zamestnanie, zisťuje, sme takmer dvakrát skrátil na bar, kde sa nastavujú zubami.

Uzavretie riadky, znova položil ďalšie "päť", potom znova a tak ďalej hrabanie až do samého konca. Samozrejme, že nie všetko, čo sa deje rýchlo, ale bez ďalších ťažkostí a úsilie dňa sme záhrada "zatvoriť."

Ulička dostaneme niekde 65-70 cm. Spracovávame svoje zariadenia, pripomínajúce konvenčné pluhy, ktorý robil jej manžel zo starých obojručný píly, našiel ma na ceste. Steblo zvyšky partnerom tvaroval motyky. Jo, a oni sa ukázali dobré: ľahké, aby sa uvoľnili aj hustú zem a jednoducho odrezať všetky buriny.

Takže ak má niekto starú pílu, nevyhadzujte ich zmestí na iný nástroj.

mimochodom

To je najlepší zemiaková zemiaky v skoro ráno alebo neskoro večer. Vopred je potrebné byť dobre napojená na výsadbu (prílišné horlivosti z miesta tu, rovnako ako v zaplavených pôd hľúz sýtič). Pre sezónu zvyčajne robia dva hilling. Prvý z nich - ak je výška rastliny dosiahli 10-15 cm, zatiaľ čo bezprostredne po použití zemiakov potrebovať viac času na zalejeme, druhý - po troch týždňoch.

Pristátie kopca dvakrát. Kvety na záhrade, ukončeného v napoly dozrievania odrôd. A biele zemiaky, podobné Tuleevsky, nemusí kvitnúť - získava farbu a resetuje tesné púčiky.


Pozri tiež: odrody zemiakov Tuleevsky


Snažili sme sa odrodové Nevského, ale neurobil to predčasné a náladový, a dali sme sa na to.

Obzvlášť jeho ružové oči sa náhle objavil na biele zemiaky, ktorá bola zasadená na opačnom konci miesta. A bola to taká zmes krvi? Nikdy sa nedozviem!

Medzi hlavné odrody my - biela Skorospelka po dobu zrenia od 60 do 80 dní. toto Rose, Ermachkov a Romano. Zavlažovanie netrávi, pretože v posledných rokoch sme sa stali chorí z vody, a voda príde na naše stránky je teraz vzácny. A od stĺpika na konci ulice najmä s vedierka nespustí.

V poslednom suchom lete sa tryskom cez záhradu s hrnčekom a zalievanie len tie krehké kríky a tie, ktoré vzrástli neskôr ako ostatné.

A to aj napriek tomu, môžem povedať, že na suchom dávky prakticky žiadny vplyv na plodine. Pravdepodobne všetci, pretože sme pestovať zemiaky príliš skoro a je na čase, aby sa uchytila ​​a necháva sám pokryť zo slnka.

V tomto zmysle navyše hilling tiež poskytuje dobré výsledky. Rýpadlá a to od prvého júla až do konca leta.

Celú tú dobu sa snažia spočítať, koľko pozbierať niekoľko hľúz, ale stále poraziť. Môžem len asi povedať, a to aj v zlom období s 25 vedierka zemiakov pristátie získame asi 75 vriec.

A ešte treba pestovať zemiaky pod slamou

Burina neustále mať červený koreň a quinoa, ale nie sú osobitne agresívne. Dokonca by som povedal, že tieto buriny s lenivosťou.


Pozri tiež: Pestovanie zemiakov v slame


Ale s pupenec, ktorá postihla našu záhradu pred piatimi rokmi, je zložitejšia: s ňou zaobchádzať s herbicídom - to zmizne, a budúci rok vrhá na pristátie s novou, ešte dôraznejšie, pretože v prípade, že trestný čin vopred chytá. Ale nechcel som vynechať ruky stále učí mu lekciu.

Ďalším zaujímavým bodom.

Každý rok, po predspracovanie krajiny zídu v záhrade niekoľko vedier haraburdie: kamene, kusy skla, niektoré skrútené lignified korene. Tam, kde sa to všetko vzalo? Tu je hádanka&# 8230;

Teraz budem písať o slamy. Sme radi túto techniku: po hnilé krajina bola ako smerom nadol (a budúci rok taky). A v minulej sezóne bol naplnený slamou uličky raných bielych zemiakov, ako krovie v jej malý, a preto je ťažké pokryť vrcholky medzi nimi.

Hoci susedstve kurčatá neustále rojili v slamy a rozptýliť ju, napriek tomu sa nám veľmi pomohla: bez myši a krysy na vysádzanie, sme nikdy nevideli.

Keď som predával na jar na trh sadivo zemiakov, jedna žena sa ma spýtal, po dobu najmenej jedného vedra mojej bielej Skorospelka pre výsadbu.

Sľúbil som jej, a ona prišla do môjho domu so svojím synom v aute.

Keď videla zárodočnej zemiaky pripravené pre pristátie, snažil sa ju presvedčiť, aby predať ďalšie vedro. Bol som tvrdohlavý (pretože oni sami pristátie na nos), ale potom, takže ľudia na mňa nie spiace zlé, predal rovnaký druhý vedro.

Na jeseň žena prišla na trh, srdečne poďakoval mi a uklonil až k zemi, povedal: "robiť všetko tak, ako ste povedal - strih, popol zaspal, a so svojimi dvoma vedierka sme vykopali 92 vedierka dobrých zemiakov!" Musím tieto slová nálada stúpla do neba.

Autor E.V.Larina Omsk región.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor