slo.herbefe.ru

Pestovanie zemiakov na Sibíri - poradenstvo záhradník

North zemiaky - a koľko?

Nie, nie nadarmo predsa nazvať tento druhý chlieb kultúru. Čo by sme si bez nej? Verím, že človek, ktorý nie je ich vlastných rúk zasadil zemiaky, nebojovali pre zber, nepočítajúc v každej hľuzy kopal, real life nie je vidieť. No, záhradník nemá právo byť nazývaný. Zemiaky - to je ako vysvedčenie. Nech to bol ktokoľvek, kráľ a boh vo vašej záhrade, nebude váhať. Tu sú moje najbližší príbuzní (a ich päť-man) je zvyčajne v júli začne terorizovať ma so žiadosťou o liečbu svoje mladé zemiaky, a to napriek skutočnosti, že úroda v minulom roku stále leží v pivnici. Tak snáď poprieť?

Túžba je zvyčajne uspokojivé, ale zdráha podkopať kry strednej-pásmový odrôd na Sibíri Tuleevsky, Kolpashevsky, kryt a Lina.

Pozri tiež: Pestovanie zemiakov na severe

Môžete si, samozrejme, vyriešiť problém pestovanie ranej zrenia, ako je Krasnojarsku, Zhukovsky, šťastie, Timo, ale dávajú nízku úrodu a ich sadbové hľuzy sú uložené horšie. Ďalší bod: u zemiakov, možno prideliť len pol až dvesto. A až do nasledujúcej úrody treba kŕmiť dve rodiny. Čo robiť? Niektorí čitatelia, nevediac poveternostné podmienky východnej Sibíri, môže povedať: "Ale my preraziť krovia v júni." Nepredstavujú že strieľa zemiaky v nás objaví len v tejto dobe, rovnako ako v máji, je niekedy padá sneh a pôda nemá čas, aby úplne rozmraziť.

Je tu dokonca žiadne chytré vernalization hľuzy nemôže prispieť k vzniku predčasného klíčenia zemiakov.

Tak som sa naučil pestovať a Middle-middle-grade ako predtým.

V záhrade vankúše ... Najskôr som si urobil malý kopec "dark" lôžka asi 60 cm vysoké a 210 cm.

Dĺžka -8 m. Prvý na mieste vyrástol kríkov jahodových. Všetky konáre a koruny sekajú na základni korene zostali v krajine a zakryl ich s hustou lepenky, kosenie trávy a kompost polupereprevshim. Hrúbka vrstvy 18-20 cm. Potom sa na neho stále naleje 30 cm úrodnej pôdy, zhotovených zo záhrady, kde som žil tekvica.

Výsledkom je, že som vankúš, ktorý zabraňuje prenikaniu chladu z dna ku koreňom zemiakov.

Ach, zabudol som povedať, že na lôžku z zemiakov, som vyslaný na najslnečnejšie časti záhrady, aby malá vrstva pôdy zahreje čo najskôr. Trávim a ďalšie udalosti: od kanva vrhnúť na zem s horúcou vodou a okamžite pokrýva ju dve vrstvy čiernej polyetylénovej fólie. Spočiatku skúšal zachrániť použiť obyčajný biely film, (farma mal jeho zásoby), ale čoskoro sa stal presvedčený, že to je, samozrejme, tiež umožňuje slnečné lúče, ale rovnako ľahko cez to a všetko teplo zmizne, a to najmä v noci.

Súvisiace odkaz: Ako sa zvyšuje 2 zemiakovú úrodu

Lôžko v izbe pre zemiaky

Teraz hovorím o príjme, ktorý pomáha udržiavať zasadené do trvalé miesto sadbových hľúz. Postavený z tenkých dosiek dĺžky potrubia 5 m, šírke 1 m a výške b cm. Celom obvode krabice, na pevnosť konštrukcie, pribitý zvislé tyče.

V polovici mája, aby inštaláciu tohto dreveného rámu uprostred jednej z miestností v záhradnom domčeku, vložte ju na stoličku (na spodnom doske sololit listov), ​​takže pri-remeselné neohne tri úmrtia. Miestnosť zashtorivayu okná a pomocou podpory kachlí v nej stálu teplotu 14-16 ° C. Schránka nalieva, záhradnícke pôdy (prijaté s lôžkami, kde rastúce cibuľa a cesnak) kontinuálne vrstva s hrúbkou 1-1,5 cm.

Okamžite stanovené proyarovizirovannye, ekologizácia jav, jeseň svetlo, vyklíčených hľúz rôznych frakcií - s hmotnosťou medzi 30 a 60 g

Je dôležité, aby roztiahnite ich vo vzdialenosti 2-3 cm, zatiaľ čo pri odchode z krabíc od koreňovej hľuzy fúzy nezlomí sadenice.

Pomerne často sa stáva, že v 3-5% z osiva hľúz zo zeme neobjaví sajúci koreňovej sadenice chĺpky. Myslím, že sa to stane u postihnutých jedincov vírusové ochorenie. Tieto hľuzy bez váhania spáliť v peci kôlni.

Rovnomerne rozprestreté semeno spánku rovnaký mokrej vrstvy záhradnej pôde 3-5 cm. Postele sú pri vode, a to aj keď je horná vrstva je suchá pôda. 18-20 dní objavujú prvé biele zemiakové stonky.

Signalizujú, že sa objavil na odpočívadle hľuzy korene, ktoré absorbujú z pôdy batérií. Teraz opatrne, jedna rastlina, vyberte ich z krajiny, ktoré v miske s dvoma ušami a okamžite transplantované do jamiek "teplý" vysoké hrebene. Poľnohospodárske stroje pristátie obvyklé. Termín - 20-25 mája (môžete pravdepodobne až do posledných dní, ako to urobiť).

Zároveň sa medzi dobre boli nasadené horčičné semeno, ktorý rastie rýchlejšie ako v zemiakoch. Pod jej pučania vytiahnuť a vyložil medzi riadkami zemiakov. Sadenice náš druhý chlieb Aj pokrývajú krytiny. V polovici júna ho prenajať. zemiakový puky zlomiť.

Autor: VD Brodnikov Krasnojarsk

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor