slo.herbefe.ru

Kultivácia vo veľkom paradajok - odrôd a starostlivosť

Ako som rastú veľké paradajky

Každý, kto miluje veľkoplodých paradajok, ale to bolo mäsitý, a to aj pri lámaní cukru. Chutné, čo môžem povedať, a to najmä pri liečbe. Aby však bolo možné pestovať im neodvažujú všetky záhradníkov v mylnom presvedčení, že ide o komplexné, zložité a drahé. V skutočnosti, podľa povesti, sa nezaobíde bez pevných skleníkoch&# 8230;

Raz som sa pozrel na známych letných obyvateľov, ktorí nájomných veľkoplodých paradajok takmer koša, pretože niektoré bohmi. Koniec koncov, dosiahnuť také výsledky, nemusíte jesť, spať, a len triasť na pristátie.

Postupom času, keď som zobral sám Záhradnícky skúsenosti presvedčení o platnosti príslovie: "Strach má veľké oči."

Áno, veľkoplodých odrôd v skleníkoch poskytovať významný výnos, ale môžu úspešne pestovať v otvorenom poli. Ja, napríklad, na začiatku mája bez strachu, že sú zasadené pod filmom, a neodstraňujte tento kryt až do doby, než zriadiť trvalý teplé počasie. Nachladnutie, samozrejme, môže pojať až do polovice júna, ale po tom všetkom, nebudeme ponáhľať paradajky. Samozrejme, že sú zasadené v skleníku, ale o niečo neskôr o tom.

Nebudem hovoriť, že tam je veľký-rodil paradajky príliš veľa problémov. Práca je práve to, čo je nevyhnutné, pretože všetky tieto odrody sú vysoké (v skleníku rastliny ľahko dosahujú výšky 1,5 m) a vyžadujú, aby pasynkovaniya. Ale stále je potrebné zviazať, a hlavné stonky.

Ale diela viac než kompenzovaný, a ja som nevidel letné rezidentný, ktorí bez toho, aby sa šťastným úsmevom by sa pozrel na svieži kefu s červenými plodmi závažnými. A aký druh závisti bude pozrieť sa na svojich susedov! Budú vás požiadať o semien.

Veľké paradajky a skleníkových

Postupom času som sa naučil s cieľom uľahčiť problémy pri pestovaní týchto paradajok (konieckoncov skúsenosti záhradníka na trhu vo svojich takmer 40 rokov), a dokonca aj niečo zabúdaný, rozbitie tradičných poľnohospodárskych postupov. Ale verte mi, úroda nie je ovplyvnený ani raz.

Sadenice Shoyu semená naraz s poddimenzovaný Skorospelka zvyčajne v prvej polovici marca (nijako zvlášť fondu lunárneho kalendára čas od naočkovaní približne zhoduje rovnako).

Aj závod v akejkoľvek vhodnej poľa. Každá odroda bola oddelená triesku a biča k bočnej stene škatuľky s kusom omietky jeho meno.

Pre uchopenie pomocou domácej hrnca bielych fľašiach, ktoré predávajú mliečne výrobky. Pri takýchto nádob je oveľa príjemnejšie pracovať s ako konvenčné "poltorashka" z vody a kvasu, pretože mäkšie materiál, poslušný.

otvory pre klince horúco robí pár krčku, omietka vkladanie bočných opäť pomenované odrody. Naplnením získaného hrnca zem, ich umiestnenie v plastových boxoch z ovocia.


Pozri tiež: Nezvyčajné druhy paradajok


Potápam iba najrobustnejší sadenice a len tak stáť na presklené balkón, kde je dostatok slnečného svetla a dvere zostala otvorená pridať trochu teplo. Nič viac nie je zahriata. A sadenice získať silné a zdravé.

Odporúčam v "sadenice obdobie" sprejových rastlín z chorôb a krmív.

Pôda sa sadenicami zozbierané od pádu z jeho záhrady: pridať hnilé hnoj alebo humus, kúpil pozemok v pomere 3: 1: 1, trochu popola a riečneho piesku. Chcem vykonať rezerváciu -I neverí krajinu, ktorá sa predáva v obchodoch pre záhradkárov, pretože tam je kontinuálna rašeliny.

Pri presádzaní v otvorenom teréne sa snaží udržať vzdialenosť medzi rastlinami niekde pol metra. Do každej jamky sa dal lopatu plnú hnoja, hrsť popola, niekedy pridajte štipku superfosfátu, všetko naplnený vodou, a mieša sa.

A výsledok, ako sa hovorí za starých čias: dal ho do hliny - rast princa. Po výsadbe, napojená po dobu 7-10 dní. Nasledujúce glazúra robiť pravidelne - raz týždenne, bohaté a pri koreni.

V prípade, že listy sú svetlo, oplodniť Divozel infúzie 1 liter na vedra s vodou.

V skleníku, veľkoplodých odrôd sa pestujú na mreže: stenách vo výške cca 1,5 m ťažného drôtu priamo na rastliny.

Ak ju chcete vyzreté podväzok motúz a znížil ju na každom root. Na rozdelí ja slučky každých 20 cm (zviazať s predstihom, keď je tlačová out klbko).

Zväzujú rastliny, ako rastú. Ako to dosiahnuť, ja používam staré ponožky, nakrájame na prúžky - to je to, čo to znamená vysoko kvalitné pleteniny, a to aj v skleníku s ním potešenie riešiť!

Veľkoplodých paradajok rastie vysoký v jeden alebo dva stopky, nič viac, a všetky ostatné nevlastné deti sú odstránené. Mnoho druhov hlavného stonky pri určitej výške zdvojnásobí, takže to bude druhý stonku. Ďalej, ako stonka bude opäť rozdelený, ale v tomto prípade, takže len jeden, na ktorom bola kvetina kefu. Ak nedôjde stopka ghosting, potom nechám nevlastného syna, ktorý ide v prvej stopky.

Na začiatku augusta, som zastaviť rast kríkov navýšením ich vrcholy.

V praxi sa to stalo, že druhý driek, nie je viazaná v čase, spadol na zem a rastú. Potom som ho vytrhol zo zeme, a viazaná na dodatočné šnúru, a on tiež dal plnú úrodu. Rezerva pre ďalšie úspory skleníkových plodín a oblastí.

Na veľkých odrôd paradajok

Na rozdiel od tradičných poľnohospodárskych postupov, môžem odstrániť všetky listy pred prvým kefou (je to potrebné na zabezpečenie toho, aby krajiny nie je skĺzol zárodky) a potom sa odstráni jeden. Aby sa zabezpečilo, že boli otvorené všetky stonky kvetín.

V dopoludňajších hodinách, idem do skleníka, nezlyhá triasť kvitnúce kríky (ťahanie reťazec) pre zvýšenie opeľovanie. Škaredé kvety vytiahnuť. V skleníku, skoro vždy dvere na oboch koncoch polovice otvorené pre vetranie, v skutočnosti pri teplote 30 ° C a vyššie, paradajky nie sú opeľovanie.

Bo doba kvitnutia pre lepšiu tvorbu vaječníkov niekedy posypať bórax alebo kyselinu boritú v množstve 1 hodiny. L. vedro vody.

Hodnota ovocie a samotné zbere je do značnej miery závisí na odrode. Napríklad nová veľkom rodil poskytujú silné, vysoká (viac ako 1,5 M) kríkov a nádherné chuti paradajok. Všeobecne platí, že sa vráti priateľské plodín je dôležitý pre prípravu a spracovanie ovocia na zimu. Ja hlavne paradajková šťava: po zahriatí v malom množstve vody, do rezu 3-4 diely paradajky prechádzajú juicer získanej kvapalnej kaše po cukru a soli, podľa chuti prísady pasterizované a zrolovať viečka. Tiež sa používa pre morenie paradajky vo vlastnej šťave.


Pozri tiež: Pestovanie trpaslík cherry paradajok


Ale späť do tried. rostu Lahodné odrody, Pink mamutov, American Heart, King of the Giants, Royal Mantle, Kráľ. Rastú plody s hmotnosťou medzi 500 g Tiež sa mi páči Red General, Vikulya a Golden Sunrise (Fine stupeň srednerosloe oranžové plody s hmotnosťou približne 300 g). Všetky z nich k odberu amatérskych zberateľov, uloží sa tieto odrody nenájdete. Hybridy medzi nimi.

Každý záhradník chce mať niekoľko kríkov ultrarannih odrôd skúsiť čerstvé ovocie na konci júna. Musím použiť túto triedu, ktorá je teraz majú všetci plné ústa: Labrador (červená) a Zinulya (ružová) - poddimenzovaný, ani nevlastný syn, na Bush zároveň 5-6 červeného ovocia, dať úrodu v skleníku až do 5 kg z kra, v otvorenom poli - 3 kg.

Najlepšie odrody pre morenie považovať takýto ročník ruskej "vynález" ako Perry a soľ povlak. Obaja majú vynikajúcu chuť čerstvej alebo skladované po dlhú dobu. Môžete naložiť vo vašom vlastnom paradajkovej šťavy a obvyklým soľanky.


Prečítajte si tiež článok: odrodami žltých paradajok


Veľké odrody paradajok - Photo

Na fotografii z nasledujúceho odrody paradajok čísel:

  1. Vikulya
  2. vodopád
  3. hruškový mušt
  4. lahodný
  5. soľ povlak
  6. Zinulya
  7. kráľovský plášť
  8. kráľ obrov
  9. heart of America

G.TISHINA Chuvashia Novcheboksarsk

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor