slo.herbefe.ru

Pestovanie marhúľ v severnom Rusku - je to reálne?

Kultivácia severnej marhule

Snáď neexistuje letné bydliska, kto by nechcel, aby rast vo vašej záhrade marhule. Tak som sa rozhodol realizovať svoj sen v realitu. Tak čo s tým, že žijem na Sibíri?

Pred štyrmi rokmi som napísal jednu skúsených záhradník kosti rôznych odrôd marhúľ (vrátane Manchurian divoké), a pustil sa do práce. A ja som bol schopný dosiahnuť pozitívne výsledky! Zistené, že najviac poslušný - odrody marhúľ Siberian-manchesterskej skupiny. Ale hlavná vec - budete musieť preukázať flexibilitu v poľnohospodárskych postupov, šablón priamosť tu nie sú asistentom.

Výsadba marhuľových jadier

Množiteľský materiál pred vrstvením Aj skladovať v podzemí pri teplote 5-7 ° C v suchom piesku. Potom dávať pozor, pretože peresushka nevyhnutne vedie k strate dobré vlastnosti budúceho sadenice.

Časť semená osiate na jeseň v plastové tégliky (alebo rezaných polutoralitrovye fľaše), dať do hlbokej zásuvky, pevne Aj pokrývajú dosku, aby nedošlo k preniknutiu myš, a je umiestnený priamo v záhrade jeho zime bezpečne chránené a teplej silnou vrstvou snehu. Snažil som sa zasiať priamo do kamennej zemi, ale hlodavcami rýchlo mi vysvetlil, čo sa deje. (Ďalšie informácie o tom, ako rastú Marhuľových kôstok z)

Ďalšia časť semena osiatej na jar, pre-stratifikácia vykonané. Ak vezmeme do úvahy, že postup na množiteľského materiálu sibírskych a Manchurian odrôd marhúľ vydrží niekde okolo 60 dní, kto mi to skôr, než je obvyklé - niekedy na začiatku januára. Ja takto: kosti vo vrstvách striedajú s vlhkým (nie mokré!), Riečneho piesku a dať ich do nádoby s pivnicou.

Je pravidlom, že na začiatku marca sa začínajú lámať škrupinu klíčky. Aj zasiať ich do vopred pripravených plastových téglikov a naďalej má byť uložený v podzemí. . Výsadba hĺbka vo všetkých prípadoch 3-4 cm zeminy - čierna lesného pôdneho a riečneho piesku (2: 1) a trochu dreveného popola. Na začiatku apríla, box stojí v detskej izbe s oblúkmi, ktoré sa v noci I pokrývajú izoláciu.


Pozri tiež: Pestovanie marhúľ - pristátie a marhuľa starostlivosť o stromy


sadenice transplantáciu do krajiny marhule

To všetko povyku s poháre predĺži vegetačné obdobie 20-30 dní. Okrem toho transplantáciu sadenice do pôdy prechádza im úplne bezbolestné, pretože korene už čas sa dostať von z "infantilné" veku.

V skutočnosti kultivačná metóda kontajner umožňuje manipulovať načasovanie pristátie v otvorenom teréne, výbere najvhodnejších poveternostných podmienok. Typicky, v našej časti tejto chvíli prichádza na konci apríla.

Pred zasadil sadenice marhuľový pre trvalé alebo chovu, je nutné vziať do úvahy, že marhule - kultúru svetle vyžaduje, odolná voči suchu. Plot pre nich musí byť plochá alebo nanajvýš majú malý plytký svah.

Okrem toho, marhule rastú najlepšie v hlinitopiesčité pôdy a rozhodne neznesie vysokú spodnej vody, a prítomnosť plytkých hlinených horizontov. A ako mám na záhrade strednej pôdy pred výsadbou sadeníc, robím ju kopať riečneho piesku.

Mimochodom, som sa vybrať miesto na slnku a pokojné tak, aby nedošlo odvial oxidu uhličitého, čo výrazne zlepšuje rozvoj najlepších kultúrnych kvalít sadeníc, a to najmä v prvých rokoch rastu. Po ponoru sa zhoršuje asimiláciu listov sadeníc kyseliny uhličitej potrebných pre napájanie.

Starostlivosť o marhúľ na severe

Starám sa o marhúľ strohých: pleťou, zalievanie len v prvej polovici leta (v druhom polroku k tomu, že nie je nutné, pretože drevo začnú zrieť, teda stromy pripravuje na zimu). Hnojivo žiadny make no, ako tukové sadenice pôdy zhiruyut na úkor otužilosť. Niektoré z nich - s výraznými kultúrnych zvláštnosťou - vedomie a nechať neočkované. Staviam zvyšok.

Robím to skoro na jar, pred toku miazgy. Ak máte otáľať, vakcína môže spôsobiť GUMMOSIS, že by oslabilo sadenice. A percento prežitia v tomto prípade bude oveľa nižšia.

Na zakorenených rezne opotrebenie polyetylénu kapsule, ktoré sú používané v baniach v trhacích prác. Veľmi šikovná vec, hovorím vám. Táto kapsule spomaľuje odparovanie a prechovávanie miesto očkovania proti nepriazni počasia, čo je obzvlášť užitočné v prvom týždni po operácii. Rezne na štepenie kuchára na začiatku zimy (zhruba prvej dekáde novembra) pred nástupom mrazov, v pevne drevenej krabici, uzavretý myší v záhrade (ešte sneh - najlepšie prírodné izolácie).


Súvisiace odkaz: Marhule a ich pestovanie v strednej pásmo


Teraz o procese očkovaní. Spočiatku som sa snažil klíčenie obličku, ale percento prežitia ma neuspokojuje, takže teraz platí len pre rozdelenie (aspoň - Easy kopulirovka).

Sadenice marhule ako sklad v našom prípade nemôžu byť považované za spoľahlivé pre mnoho dôvodov, takže môžem použiť a odporučiť akcie doteraz prelome (slivka). Verím, že sa najlepšie hodí pre oblasti s náročnými podnebím (a nepredvídateľné snehovej pokrývky)

pretože takmer nezničiteľné podoprevaniyu. Ich odolnosť je veľmi vysoká, a fyziologicky kompatibilné s kultúrnymi formami marhúľ stačiť!

V.Ogurtsov Kemerovo región.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor