slo.herbefe.ru

Zimné melón Benincasa - pestovanie, výsadba a starostlivosť

Tekvica Benincasa - vosk, odrody, výsadba a starostlivosť

Keby som teraz musí pýtať, prečo rast Benincasa - zimné melón, keď máme toľko nádherných odrôd tekvicovité zvyčajne, nebudem hádať, väčšina súhlasí. Napriek tomu, že to nie je naša, nie ruská histórie. Aj keď pred pár rokmi som mal iný názor.

Aj čítal o nádherné tekvice voskového náteru, ktorý môže ležať po dobu jedného roka v byte a nekazí.

Jej koža je pokrytá voskovým povlakom, čo šetrí zeleninu pred vyschnutím. Že by všetky uhorky, paradajky to isté!

Chcel, aby som v tom, že bez ohľadu na cenu Benincasa rast.

V malom mestečku takéto semená nemôžu nájsť.

To je pochopiteľné, ľudia potrebujú pestovať zemiaky, a nie dopriať v exotickej. Semená objednaný prostredníctvom priateľov, ktorí žijú v meste. Zistil som, a poslala len jednu paletu - Akulina, aj keď som si prečítal, že na predmestí pestovať viac odrôd Španielsky-73, Goliath, titán, Stogruntovaya.

Výsadba zimné melón - Benincasa

Pestujem tekvica cez sadenice, alebo priemernej pásu nerastie. Aj zasadil v polovici apríla v rozsiahlych rašelinísk šálky, z ktorých každá obsahuje dve semená. Keď sa objavili sadenice, slabé sadenice odstráni, silný vľavo.

Akonáhle mrazy vrátiť, zasadil v krajine, na slnečnom mieste.

(Mimochodom, budúci rok som zasadil priamo do zeme, akonáhle sa krajina ohreje na konci mája. V jednom dobre na oboch semená do hĺbky 4 cm. Píšu, že rastlina je veľmi teplo-milujúci, ale príležitostný mráz do -4 ° prežil. Bezprostredne pôda výsadba páčilo, stále tekvica paradajky pohrať s sadeníc).


Pozri tiež: tekvica lagenariya - výsadbu a starostlivosť


Zimná melón - starostlivosť

Benincasa vraskid rast, to znamená, že na kompost, hoci tento druh lásky opletenie mreží. Keď bič prišlo 15 listov - prischipnula. S rastom nadbytočné výhonky sú odstránené.

Zvyšok starostlivosť Benincasa je rovnaká ako u bežného tekvica. To vlhkomilné, ale je odolný voči suchu. Zasadil vedľa obvyklých tekvica, nie sú opeľovanie. Ale na samom Benincasa bez ďalšieho opelenie ovocie nemôžu byť upevnené. Preto sa za slnečného dňa sa štetcom prenesené peľ z jednej rastliny na druhú. V lete, dvakrát boli kŕmené minerálne hnojivo.

Liana vymáhal asi 4 m, nemôže pochopiť, prečo písať o tom, že je kompaktný, a sa odporúča pestovať na balkóne. Avšak, listy sú oveľa menšie, než je obvyklé tekvica, trochu viac než uhorka. Kvety sú veľké, krásne, až 15 cm v priemere.

Wow, sme sa podvedení!

Na mojej tri chlpaté bič zrelého plodu sa postupne zmizol a šedomodré kôra sa stáva silnejšie. Úprimne povedané, s hmotnosťou 15 kg, ako bolo sľúbené, moji tekvica nepestujú. Ako päť kilogramov. Ale s modrastým voskovým kvetu! Tam nie sú podvedení.

Až do mrazov v októbri odrezal ovocia s stonky a vyčistiť bytu pod posteľ - kde inde sme skladovať tekvica! Necht škriabať trochu vosku na koži - netolstym vrstvu. Sviečka nestačí - a ako domorodci podarí zoškrabať vosk s tekvica a urobiť z neho sviečku!


Súvisiace odkaz: tekvica kruknek - pestovanie


Ale všeobecne to je lepšie rozbiť vosk pred uložením - to je ochrana.

Nebudem unavený: ako výsledok tekvica som ležala pod posteľou nie je rok, a dokonca dva. Len som na to zabudol. Keď vyšiel, to vyzeralo, ako keby len zo záhrady. A to nie je klamaný. A chuť tekvica ako tekvica. Je to veľmi vhodné, aby ich použitie. Každá tekvice - jednotlivé porcie. Znížiť na polovicu, to je forma pre plnku. Dužina je biela, mierne sladkastá.

Ospravedlňujem sa, nevedel som, že sa mladé listy a púčiky tekvicovité - to je pochúťka. Ale snažím sa to niekedy inokedy. V najbližších rokoch budem riadiť svoju vlastnú tekvicu, žije a bez vosku.

© EM Lisovets Voronezh región.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor