slo.herbefe.ru

Pestovanie sliviek na predmestí

Ako pestovať umývadlo v Moskovskej oblasti - tipy záhradník

Chov som začal vypúšťanie po ochutnali úžasnú chuť lekváru z rodičov svojej ženy v regióne Oryol.

Prosil sadenice otec-in-šesť (mimochodom, odroda bola volaná - Orol sen) a vrátiť okamžite upustil je na svojom pozemku na okraji mesta.

No zvyknutí len dva. To ma vydesilo tak, že som začal čítať všetko, čo sa dá nájsť literatúru o týchto stromov a otravovať s otázkami skúsených záhradkárov. A teraz mám slivkový záhrada.

Aj podeliť o svoje skúsenosti z rastúcich sliviek v Moskve

Pre výsadbu vybrať dobre osvetlené, nie vlhkých miestach. Zároveň sa snažím, ale ešte neboli otvorené pre všetky vetry (odtok nie je príliš rozmarná, ale prečo to, aby do zbytočného stresu?).

Aj starostlivo pripraviť pôdu na jeseň, pretože to je ten správny čas pre výsadbu slivka - pružinu (a snažil sa závod v septembri, ale potom sa semenáčiky boli chorí po dlhú dobu).

Pre lepšiu prežitie za použitia spôsobu podľa pohybu pôdy. Dig otvory pre sadenice asi 60 cm hlboké a 80 cm na šírku. najúrodnejšia horná vrstva bola teda vyradený v jednom smere a hĺbky - v inom. Na hornú vrstvu pridajte trochu rašeliny, humus a popol. Potom sa spustí do jamy sadenice korene opatrne narovnajte a ísť spať tejto bohatej krajine. Horný už pred pridaním jamy hrany hlbokú vrstvou. Pôda po výsadbe pošliapať dobre (aj lepšie povedané, Trample).

Ihneď naplánované na kmeňoch stromov, dobre som prelial ich váhania a bez pozberových vlhkej tráve. O päť dní neskôr som sa odstrániť ju a naliať okolo sadenice rašeliny alebo humus.

Počas sezóny niekoľkokrát vyliať mulč pod kmene a radikálnych kruhoch. Do kanalizácie je často nie je nutné: i vyrastené stromy mám všeobecnú "zalievanie dieru" dvakrát alebo trikrát v priebehu leta, a niekedy dokonca aj bez nej sa mi podarí chcete veľa dažďa.

Typicky pri Moskve slivkových kvetov v máji.

Mám niekoľko rokov si všimli, že niektoré stromy, pretože existuje mnoho čoskoro vädnúcej stonky: okvetné lístky zhnednú a odpadávať rýchlo. Najskôr som si myslel, že je vypúšťací sám reguluje kvitnutia, ale plody u týchto stromov boli menšie, často vyschnuté, pokryté škvrnami. Okamžite do kontaktu s otcom, a on navrhol, že by sme mali robiť. Teraz akonáhle puky začínajú otvárať, opeľovanie Aj pobočka "zázrak infúzie": slivky zrážkovej kosti (obsahujúce kyselinu kyanovodíkovú), s kladivom, zalejeme vodou, trvajú dva týždne a tri dni pred nástrekom pridajte jemne rozdrobené mäty. Takže radím vám, aby ste nevyhodili kosti z mozgov - oni ešte hodiť.

Často kmene možno vidieť trhliny, z ktorej vyžaruje silný guma - guma. To je signál, že vypúšťací choré. A ja hneď prevezme jeho liečbe: záhrada s nožom odrezal postihnutých oblastí zakrývať obvyklú brilantné zelenú a potom záhradné ihriská. Ak je guma vľavo, beh cez hordy mravcov, ktoré budú prenášať infekciu na ovocie.

Boj proti "Moskva" slivka škodcov

No, je čas hovoriť o zachovaní plodiny. V ďalších rokoch sa stromy produkujú toľko vaječníkov, ktorá okamžite jasné, - slivky sú malé. Aj prístup k tomuto problému je jednoduchý: časť vaječníkov zaniká a tým chráni stromy pred vyčerpaním (viac o prebierka vaječníky).

A budú poskytnuté všetky šťavy na dozrievanie plodov a v zime trpí impotenciou. A ja nemilosrdne odtrhnúť popraskané umývadlá, pretože ich praskliny môžu získať všetky druhy choroboplodných mikroorganizmov a zničiť zvyšok úrody.

A všadeprítomné mora Som zápasí s použitím tabakový prach. strieka som ju v skorých ranných hodinách, alebo po daždi, a tak veľkorysý, že listy niekedy pokryté hnedastú patinou. Nie je to hrozné, ale škodca presne kaput.

Teraz o "šoku z vlasov" slivky. Tento strom rád produkujú veľké množstvo nových výhonov z koreňa. Prerušila som ich do pňa, pretože sú skutočné wildings a ničomu z nich nebude. Decimuje korunu a odstraňovanie príliš dlhé, tenké konáre (ale tiež len džús je nasávaný zo stromu). Ak sa po prerezávanie rany sú malé, som ich utrite mydlom a zakryť záhradné ihrisko, takpovediac s prstom.


Súvisiace odkaz: Pestovanie ovocia stromu slivky a starostlivosť. Odrody sliviek.


Ochrana pred mrazom slivka ovocie

Stáva sa to v našich predmestí s malým snehu, ale chladné zimy. Na zabezpečenie, Aj v neskorom jesene Aj pokrytie kmene niekoľkých vrstiev novín, oviazanú motúzom. To je môj osobný objav.

Papier spoľahlivo zabraňuje kôru z nízkych teplôt, a olova obsiahnutého v atramentovej nepriaznivo ovplyvňuje rôzne škodlivé mikroorganizmy, ktoré sa neboja aj mráz. A ani jeden slivka nemám pomerzla. Teraz Apple a čerešňové kvety v zime prehĺbil "čítať", ako žena vtipy. Na jar sme sa jednoducho vypnúť rožky a noviny v horieť, a celé leto sa PIM nový materiál "šatňa".

Pretože som začal hovoriť o chlade, ale to je nemožné, nehovoriac o návrate mrazu: kvitnúce slivka je veľmi bojí. Ja používam postarom - vykurovanie. Dať medzi stromami staré deravé vedro ku dnu zásobníka trhal mladých burín, zapáliť zelenej hmoty a nechajte pôsobiť celú noc. Samozrejme, že musíme neustále pobehovať v záhrade a položiť nové časti dymovou clonou, ale nie mrazu sa nebojí farieb. V rovnakej dobe a za rovnakých choroboplodných mikroorganizmov sú zabití.

Ďalším problémom - podoprevanie kôra v blízkosti koreňovej goliera (potom sa zrúti a spadne). Ak sa tak stane, vypustite presne zomrie a nič jej nepomôže. To je dôvod, prečo to nemôže byť zasadené v mokrých nízkych miestach (najmä na pôdach s prebytkom hliny). Podoprevanie zvyčajne výsledkom rozmrazovanie v zime. Našiel som spôsob, ako v tomto prípade, keď sa huba je čas začať, uistite sa, že prinesie z dreva kôry. Táto transformácia;

red prírodný materiál dokonale hodí špeciálne pre spásu podoprevaniya sliviek.

Zabaliť kufre z brezovej kôry z koreňa golier okolo 15 cm na výšku, je pevne pripojený, a na vrchole - rovnaké noviny. Absorbuje nadmernú vlhkosť brest kôry zostáva suchá aj pri rýchlom topení snehu. Kôry, mimochodom, môže byť použitý na odstránenie prebytočnej vlhkosti vôbec kdekoľvek, dokonca aj v pivnici. Okrem toho, po sušení, môže byť znovu použitý.


Pozri tiež: Akú starostlivosť treba slivka?


žatvu sliviek

A potom, konečne, je čas zberu. Požičal som si ovocie skoro ráno, keď boli ešte aj v pohode. MYV rodinu a povedať: "Poďme na chladnom sliviek." Manželka kuchári sú veľmi chutné marmelády a želé, no, som si uvedomil svoj sen. My slivkového lekváru (len variť sám!), Nie je o nič horšie ako to, čo som sa snažil in-law v oblasti Oryol.

Jam recept Nebudem skrývať zo sliviek. Na dne hrnca šírenie vrstvy čerešňa (sic) opúšťa hornej z nich kg -1 slivky zopnuté špáradlo. Pour 7 kg cukru, pridá sa 1 liter vody a zhora - vrstva čerešní opäť opustí. Po jednom dni, začnem variť.

Po prvom vriacej listy a nechajte ju poriadok jám na ďalší deň. Už druhýkrát v varu po dobu 40 min., Odstránenie peny (to je tiež v bankách zrolovať, naozaj chutné). Na džem pohárov stanovenými horúce, dal horné dva alebo tri čerešňa list. Dal som recept v pomere 1: 1: 1, ten istý sedem litrov varu medené panvici.

Odrody sliviek na predmestí

Zabudol typov povedať.

rostu Ruština, valbová, Kuban Comet (Pre Nechernozemie sliviek nenájde lepšie odrody).

existujú mara (Toleruje zmrazenie svoje chutné neskoré-zrenie a nie je zaryatsya škodcov), ale je pôvodom z Bieloruska, a preto nie vždy zakoreniť, a ešte viac ovocia v nepredvídateľných poveternostných podmienok. Avšak mnoho druhov vychvaľovaný Scythian Gold a Kuban Comet Nepáčilo sa mi.

Áno, chuť ovocia proste úžasné a rozpustiť v ústach. Ale stromy sú ľahko mierne zmraziť na prudkou zmenou teploty trvalo postihnuté ovocie hniloby, a sú všeobecne veľmi nemravné, ja len zamayalsya bežať okolo nich.

© V.Eremin. Pavlovský závod Moscow región

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor