slo.herbefe.ru

Pestovanie skorých zemiakov: starostlivosť a spôsoboch

Tajomstvo skorých zemiakov

Jedným z hlavných opatrení, ktoré zabezpečia prijatie zemiakových zberom v skorých štádiách, je vysoko kvalitné vzdelávanie a klíčenie osiva hľúz. Medzi najúčinnejšie spôsoby klíčiacich zemiakov sa spoja (22 dní na svetle a 8 dni vo vlhkých pilín) a na svetle.

klíčenia zemiakov

Rozvodové klíčenie hľúz v rozmedzí od 20 do 45 dní, v závislosti od teploty skladovania a klíčenie podmienok (teplota, svetlo, vlhkosť, atď.). Optimálna teplota je desať-patnáctdnů cez noc pri aspoň 5 stupňov Celzia, a vlhkosť vzduchu - 80 až 90%. Zvýšením teploty na 20 stupňov a hore vedie k neproduktívny výdavky hľuzy živín pre dýchanie a na nadmernej strate vlhkosti. Je dôležité, že horúčka je povolené iba na začiatku záložky hľúz klíčenie: uľahčuje podporiť prechod náhradných látok vhodných pre rast a vývoj zárodkov.

Veľmi účinný spôsob je klíčenie hľúz s práškom s pilinami, navlhčený infúzie popol. To urýchľuje klíčenie hľúz a zvyšuje výťažok raná odrôd od 45-50%, od polovice roka - od 110-130%.

Klíčiace hľuzy môžu byť v škatuliach inštalovaných v hromade s vôľou, v dávkach od perforovanej fólie v inom obale. Zemiaky musia byť položené vo vrstve 2-3 hľúz. Pri správnej reguláciu svetla, teploty a vlhkosti vzduchu asi po mesiaci na hľuzách vytvorených zelené, pevné, krátke výhonky, prišiel na dne a počiatky koreňov.

Klíčenia zemiakov na svetlo sa vykonáva v osvetlených miestnostiach, skleníky, prístrešky z polyetylénu filmu, rovnako ako v otvorených priestranstvách v škatuliach. Skoro na jar slnečné lúče sú do značnej miery zničiť povrchovú infekciu v hľuzách, čo pomáha zlepšiť klíčenie a zníženie strát rastlín v priebehu vegetačného obdobia choroby. Štúdie ukázali, že zemiaky klíčenie v slnečnom svetle možné znížiť straty zárodkov Rhizoctonia (čierna lupy) o 19,4%, všeobecné chrastavitosti - o 15,8%.


Súvisiace odkaz: Pestovanie zemiakov - veľa a bez použitia chemikálií


výsadbu zemiakov

Výsadbu hľuzy musí mať hmotnosť aspoň 25-40 g bez príznakov ochorenia. Pre veľmi ranej zberu je lepšie použiť stredné a veľké hľuzy s hmotnosťou 50-70 g a 70-100, v danom poradí. Pristátie by malo začať, keď je pôda v hĺbke 10 cm zahriať na 7-8 stupňov, vyklíčili hľuzy sú zasadené v pôde pri teplote 5 stupňov. Je potrebné si uvedomiť, že sa takáto pôda je teplota sa začínajú objavovať na listoch alebo breza prvý púpava kvety, čo je signál pre pestovanie zemiakov.

Hĺbka ukotvenie hľuzy závisí od spôsobu vykládky: v alebo hrebeňov na rovnú plochu s následným nahromadením hrebene. Pre-plátky hrebene pre 5-8 dní pred SADC poskytuje dobrý požadované Haníja a ohrev pôdy, vyvoláva klíčenie burín, ktoré sa ľahko zničené v procese vykládky. Hrebene hľuzy vložiť do hĺbky 6-8 cm. S hladkým pristátie hľúz sypané vrstvy pôdy na 2-3 cm. To zaistí lepšiu ohrev pôdy a hľúz, výhonky byť tak skôr a príjemný.

Zemiaky a starostlivosť

Starostlivosť o počiatku pestovaní zemiakov sa redukuje na uvoľnenie medzi radmi s cieľom zničenia burín, nezadržiava vlhkosť a udržiavať pôdu vo voľnom stave. Prvá liečba inter-riadok sa zvyčajne vykonáva po 5-6 dňoch po zasiatí, ostatné - v závislosti na pôdnych podmienkach, prítomnosť burín a poveternostných podmienok.

Pre ochranu pred mrazom výhonky zasypané pôdy na 3-4 cm. Po zmrazení je nutné vykonávať medziriadkovej obrábanie pôdy s vláčenie. V prípade, že rastliny sú stále poškodenia mrazom, je potrebné držať hnojivá dusíkaté hnojivo. Na ochranu rastlín zemiakov pred mrazom a viac začiatku zberu možno použiť plastovú fóliu alebo pod tryskou. Uvedomte si však, že pod krytom vytvára priaznivú klímu nielen pre vývoj rastlín zemiakov, ale aj burinu.

Jednoduchý a cenovo dostupný spôsob, ako získať skorší zber je torfokroshkoy mulčovaciu vrstva 3-4 cm.


Súvisiace odkaz: Pestovanie skorých zemiakov v skleníku


čistenie

Čoskoro zemiakov úrodu pre potravinárske účely začalo, keď vrcholy ešte zelené, veľkosť veľkosť hľúz dosiahne aspoň 5 cm v najväčšom priemere a výťažok obchodovateľných hľúz 10-12 kg / 10 sq. m. Mladá zemiakové hľuzy majú veľmi tenké a jemnej kože, takže sú najlepšie prepravované v pevných kontajneroch - košov alebo krabíc. Okrem toho, denná potreba odstrániť množstvo zemiakov, ktoré budú realizované v rovnaký deň.

Potrebujeme hlbokú "podzemná dúpä"

Ak musí byť zemiaky starostlivosti pripomenúť jednu z jeho biologickú funkciu: čím vyšší vrstvu pôdy nad hľuzy, tým väčší je počet stolons foriem rastlín. Preto je jedným z prvých a konštantných techník starostlivosti je vytvorenie vysoko hľúz ornice.


Pozri tiež: Pestovanie zemiakov zimných


Pomáhajú zemiaky z buriny

Ihneď po prvej výhonky musí byť sypané vo vrstve 5-6 cm pôdy. Zemiakové výhonky majú silný rast a silu rýchlo valcované skrz dierované vrstvy. Táto technika riešime ďalšie dva problémy: uloží strieľa z možných mrazov a posypeme klíčky buriny v podzemí. Do budúcnosti je žiaduce a úrodná vlhká pôda by mala byť pravidelne zemiak zemiakové rastliny pri odchode slnko, mladí a aktívny listy. Na člen umiestnením hľúz výška hrebeňa by mala dosiahnuť 20-30 cm, s metódou kopec výsadby - 30-40 cm.

Prvý nebezpečenstvo, ktorý má vplyv na sadenice zemiakov sú mrazu. Môžu vyhladiť všetky naše úsilie, sme strávili na prípravu hľúz na pestovanie. V prípade, že rastliny mierne zmraziť, prvý zber dostaneme oveľa neskôr, ako bolo plánované.

Na ochranu kríky okrem naočkovaní sa semenáčiky suchej pôdy sa môže krycia fólia, papierové čiapky. Paradoxne, ale burinu tiež uložiť sadenice z nízkych teplotách. Tam boli prípady, keď dobré burín postele počas mrazu rastlín zemiakov boli ťažko zasiahnuté, a dala úrodu o dva týždne neskôr. Ale menej odburinený riadky zostala nedotknutá.

Ak sú stále podmerz zemiaky, je potrebné okamžite zalievať rastliny so studenou vodou. Výsledné kryštály ľadu roztaviť a spôsobiť tržné rany.

Voda a hnojivo pre zemiaky

Hmotný výnosy zvýšenie úrody zemiakov zalievanie. Najviac vysoký dopyt v vlhkosti rastlín zemiakov boli testované v období intenzívneho rastu úrodu - v pučiace a kvitnúce fáz. Z tohto dôvodu, v obdobiach s nedostatkom zrážok by mali byť vykonané zemiakov zavlažovanie.

Odporúčania pre pestovanie skorých zemiakov často písať o obliekaní. Ale v skutočnosti, táto metóda môže byť dokonca škodlivý vplyv na plodiny, a najmä na jeho kvalite. Problém je v tom, že táto plodina je veľmi krátka vegetačné obdobie. N, ktorá v hnojive, bude príčinou vysokého obsahu dusičnanov v hľuzách. Draslík a fosfor hlavne slabý pohyb v pôde a nemajú čas, aby mohol koreňový systém rastlín. Takže kŕmenie bude k ničomu. Ale keď je to potrebné na prípravu pôdy, aby sa správne množstvo hnojiva.

Prečo sčernela hľuzy zemiakov

Často varených zemiakov stmavne. Najčastejšie k tomu dochádza z dôvodu nevyvážené používania hnojív.

Ak sa objaví zhnednutie z pupočnej konca (na miesto pripojenia k stolony hľuzy), boli rastliny overfed draselný. Ako výsledok, zvýšené koncentrácie kyseliny chlorogenové a kyseliny citrónovej, ktorá sa oxiduje na vzduchu, čím sa získa tmavo sfarbený buničiny. Situácia sa koriguje zavedením močoviny v dávke 1 kg na sto.

Ak sa zatemňuje celý povrch hľuzy, vínny podmáčanie pôdy a so zvýšeným obsahom dusíka. Hľuzy sa tvoria fenolové zlúčeniny, ktoré tiež oxidujú vzduchom. Z tohto dôvodu je nutné dodržiavať opatrenia na výrobu dusíkatých hnojív - ich dávka by nemala presiahnuť 2 kg na sto metrov štvorcových.

Správna príprava hľúz zemiakov

Ak chcete získať bohatú úrodu zemiakov, je nutné k ochrane rastlín pred škodcami a chráni proti chorobe. To sa najlepšie vykonáva pri príprave hľúz na pestovanie, a keď prvé sadenice.

Boj proti drátovec

Medzi najčastejšie nepriateľov zemiakový larvy chrobákov kliknutia v posledných rokoch, alebo tzv drôtovce. Môžu s priemernou veľkosťou 6-8 kusov za 1 štvorcový. m poškodenie do 65% z hľúz. Zvyčajne to prejavuje v podobe vykonané pohybuje v hľuzách a že prítomnosť červov žltých. Nebezpečnými larvy sa prejavuje hlavne v druhej polovici leta sa na začiatku tvorby hľúz.

Vedecké štúdie preukázali. že najúčinnejšou metódou v boji proti tomuto škodcovi je leptané hľuzy pred výsadbou. Výskum na Ústavu ochrany rastlín Bielorusku vyplýva, že sa znížil o 60-87% v dôsledku spracovania hľúz chrániace vadu drátovec, a výťažok zvýšil o 25-50%.

droga "Kruyzer" je určený pre použitie na poľnohospodárskej pôde. Používa sa v dávke 20 ml na 1 liter vody. Na 100 kg hľúz vyžaduje 1 l pripraveného roztoku.

"Trójskeho koňa" pre pásavke zemiakovej

Okrem toho, rastliny zemiakov, najmä skoré - najviac žiaduce trofej pre pásavke zemiakovej. V súčasnej dobe existuje pomerne dosť účinné opravné prostriedky proti tomuto škodcovi zemiakov. Príkladom toho je príprava "Troy" a jeho náprotivok "Prestige Chameleon". Sú to prípravky komplexné pôsobenie. Správajú sa proti drôtovce, rôzne druhy roztočov a lariev, a majú preventívny aj terapeutický účinok proti plesni a iným hubovým chorobám. Môžu byť použité na liečbu hľúz pred výsadbou, ktorá vám umožní bezpečne chrániť rastliny zemiakov pred škodcami a chorobami po celú dobu rastu. Okrem toho, ďalšie roztoky týchto látok možno nastriekať rastliny.

Príprava "Prestige Chameleon" sa používa nasledujúcim spôsobom: 10 g činidla sa musí rozpustiť vo 600-800 ml vody a ošetrenie semien 25-30 kg materiálu pomocou postrekovače. Pri spracovaní pracovných hľuzy riešenie dôkladne premiešať.

Aby sa zabránilo plesni zemiakovej na zemiakoch

Z najnebezpečnejších ochorení je pleseň. To je obzvlášť náchylná k skorých zemiakov. Pre prevenciu je veľmi dôležité pre liečbu čo najskôr výsadbu zemiakov - vzhľad plný výhonkov. Podrobnejšie podmienky užívania drog sú uvedené na obale prípravkov, obmedzíme tu všeobecným informáciám.

Liečba je najlepšie usporiadať kontaktných prípravky v zmesi s systémovej fungicídmi (dávka uvedených v g alebo ml na 10 litrov vody a 1 štvorcový väzba):

  • "Acrobat MC" -2;
  • "Ridomil Gold MZ" - 2,5;
  • "Horde" -2.5.

Všetky následné spracovanie sú vykonávané len kontaktné fungicídy:

  • "ABIG Peak" - 30;
  • "Azofos, ps" - 40 až 60;
  • "Azofos, KS" - 60 až 70;
  • "Pennkotseb (traydeks)" -16;
  • "Kuproksat" - 50;
  • "Poliazofos (SCC-2)", "Poliazofos-1 (PKC-K + 2)" - 40 až 70;
  • "HOM-na" -30.

Druhá úprava sa vykonáva po 8-10 dňoch. Priemerný počet procedúr - 3-4.

Obchodná sieť má nové položky, ktoré sú účinné pre zemiakov: komplexnú prípravu "Marshal" (2 g vo 10 litroch vody), biologický liek "fitosporin M" (5 g na 10 litrov vody).


Súvisiace odkaz: fialové zemiaky


farebné zemiaky

O niekoľko rokov veľký záujem o pestovanie rôznych odrôd zemiakov, a viac nedávno, medzi nimi boli kópie buničiny s farbou - fialová, modrá, a dokonca aj červené.

Začal som s akosťou Linzer Blau s fialovou a bessortnogo druhov s ružovým mäsom. Teraz môj dosah vzrástol o niečo: Ja som kúpil a testoval niekoľko nových farebných variet, ktoré sa chcem krátko povedať.

"Cudzinci" odrody zemiakov s farebným telom

Cranberry Red (Cranberry červená) -sredneranny odroda, hľúz oválny hladkú šupku červenej a ružovej červený vlákniny. Má dobrú, príjemnú chuť, nebude sfarbuje pri varení.

All Red (All red) - stredná trieda, má jemnú červenú šupku a dužinu. Jeho charakteristickým znakom je sucho. Hľuzy majú príjemnú orechovú príchuť.

výbuch (Explosion) - nová skorá odroda vysoký výťažok. Hľuzy majú modrú farbu mäsa. Odolná proti chorobám.

All Modrá (All blue) - Middle-grade. Hľuzy Stredne veľké efektné modropurpurovém dužinou, udržiavaný, vysoká chutnosť. Konštrukcia umožňuje dreň ju vystaviť všetky druhy varenia. Ak chcete uložiť obraz je dôležité, že sú zemiaky varené mäkké.

Boro - stredného stupňa. Hľuzy majú modrú kožu a kôra s bronzovým odtieňom. Používa sa surové v šalátoch.

Domáce odrody zemiakov s farebným telom

V súčasnej dobe mnoho chovné agentúry pracujú na vytvorení odrody s farebným telom. V Rusku, v ústave. AG Lorch, ktorý sa nachádza v Moskovskej oblasti, bol založený a je už široko rozšírený middle-grade fialovo-dotvorená Lilac. Hľuzy zaoblené oválne váženie 70-80, výťažok v priemere, lege-kosť dobré.

Najnovších inovácií Ruskí chovatelia - malina odrody s červeným buničiny, ktoré nestráca svoju farbu pri varení a má dobrý vkus.

výsledky experimentu

Zvláštne podmienky počas farebných variet skúška zemiakov som nevytvoril, robil všetko ako obvykle. Pri sadení v jamkách minerálne komplexné hnojivo predkladám v priebehu sezóny som tráviť pleťou, zalievanie a hilling.

Pôda v mojom okolí - Čierna s ľahkým hliny. Ona farebné varianty vykazovali dobrý výnos, hľuzy boli v priemere 7-8 za kríky, a malé rozmery. Iba Explosion dal dobré veľké zemiaky, ktoré, mimochodom, skôr červenej repy korene.

Súčasne sa predpokladá, ktorý má byť farbený odrody vykazujú dobrú produktivitu na úrodnej pôdy a viac vzduchu s ľahkou konštrukciou. Zle vyvinuté rastliny pri vysokých teplotách a nedostatku vlhkosti.


Súvisiace odkaz: Zemiaky v slame - Ako


Aké sú výhody

Prečo potrebujeme zemiaky s kašu? Samozrejme, šťouchané fialové alebo červené - exotické, ale či je nevyhnutné, aby sa zapojili do zložitého výberového práci z dôvodu takéhoto účinku?

Hlavným prínosom - vysoký obsah antioxidantov, čo súvisí s pigmentovými látok antotsianmi. V našom tele, ktoré nemôžu byť syntetizované, len prísť s jedlom. Antokyaníny viazať voľné radikály, posilnenie imunity a inhibíciu predčasné starnutie ľudských buniek.

Aby nedošlo k strate ich farby mäso sfarbené odrody zemiakov musieť variť v šupke v osolenej vode.

RAST skorých zemiakov - TIPS záhradkári

Mladí zemiaky, ale veľmi skoro

Niekto jednoducho vytiahne zemiaky na krajinu z suteréne, zatiaľ čo iní sú už stanovené mladý drobivý zemiaky na tanieri. Niektoré z nich sú na výsadbu hektárov, zatiaľ čo iní kladený na hrnce. Jediná škoda je, že priamo v panvici variť to by nemalo byť.

Výsadba rané zemiaky robiť od roku 1970. Vyrobený potreba, veľmi skoro ovdovela a tromi deťmi na rukách. So svojím manželom žila dlho v regióne Stavropol, a keď zostal sám s deťmi, potom sa sťahoval do vlasti - v regióne Smolensk. Tam som dostal 14 akrov pôdy, tak povediac, lifting. je Vyvinul som a začal pestovať zemiaky, semená dostali prvé rodinu, a potom, a jeho tam. Plat, aby som v tej dobe bolo 90 rubľov (pre porovnanie, inžinier dostal 210 rubľov). A deti museli byť kŕmené, oblečení, to je, keď na jar som sa rozhodol predávať zemiaky na trhu. Výstup skoro ráno ideme na trh, a o 12 hodín všetci moji zemiaky už rozlúštil! Takže celý život mám zemiaky a krmiva.

Výsadba začiatkom marca vytiahnuť z pivnice. 2-3 lyžice zemiaky v mojom slabom roztoku manganistanu draselného a stanovenými sušiť v ovocných krabice s vetracími otvormi. Čas od času som sypané vodou a posypeme popol. 26.dubna mám zemiaky sú zasadené v záhonoch, a po dobu troch týždňov, ona sa zdvihne pred ostatnými. Prvý kopať zemiaky 18. júna už druhýkrát - 22. júna, a niesol vedro príbuznými, tento deň narodenín svojej dcéry, sviatok na stole je vždy čerstvé mladé zemiaky. Tretí čas vykopať jeho narodeniny, 1. júla dobre a neustále sa preraziť v lete.

Jarné pestovanie zemiakov v krajine bez hnoja. Jesene, bezprostredne po zbere, dať na zemiakovom lôžku z horčice, nemám sekať pred zimou, a vyhrabať záhon s polegshey horčicou na jar, takže otvor pre zemiaky, a v každej jamke dať štipku hnojivá pre zemiaky, potom sa trochu pôdy, na vrchole zemiakov a jej hrsť cibuľa šupkou. Potom som zaspať zem. Ak je pôda suchá, je napojená po výsadbe. Pre sezónu dvakrát zemiak.

Po výsadbe riadky zemiakov nasype popol vydesiť pásavke zemiakovej. A v lete dokonca dvakrát nasype popol, možno to je dôvod, prečo vlani môj zemiakov Colorado nie je napadnutý. Kôra cibuľa nikdy hádzať, zbierať celú zimu a jar je v hrebeni zemiakov.

V minulom roku rekordný zasadil zemiaky skoré tretí deň po Veľkej noci, teda 23.apríla. 18. júna prvýkrát kopanie. Zemiaky z cibule kože čistá a hladká. Keď priviedol k príbuzným, vnuk mňa a povedal: "Babička, zemiaky ešte nikto, potom ste pravdepodobne na balkóne bola pestovaná!" A hovoria mu: "Vieš, vnuk, ktorý skoro vstávať, že Boh vždy dáva a nič neriskuje, kameň a voda neprúdi. Naučte sa vstávať skoro a práce, potom máte zemiakov bude vždy skôr! "

© Z.V.Krasnikova

Priamo v panvy vedierka

Som jedným z prvých zemiakov výsadbu vo vedrách, hrnce - a výsledok je vždy uspokojivá. Používam rôzne Red Scarlett. Ale vreciach zemiakov čerpaná, pokus zlyhal. Je to voľba pre lenivé. Zvýšené tuk zelené vrcholky a žiadne vaječníky. Ale tu je to, čo som premýšľal: Je naši ruskí predajcovia úplne stratil svedomie? Po predaji sadbové zemiaky za veľké peniaze. Vlani na jar to stojí 30 rubľov za 1 kg. Bol som presvedčený, že odroda je veľmi dobrá, som si kúpil, a v dôsledku i jediného zárodku nebola, takže všetky odpadky a vyhoďte ho. 1500 rubľov odišla fuč. Ale pre nás, dôchodcov, veľa peňazí! Všeobecne platí, že sa môže stať čokoľvek: dobré a zlé.

N.Romandina Kursk región

Čo bráni tomu, rastlinné skorých zemiakov? Je zrejmé. Skutočnosť, že pôda nie je doteraz zahreje správne. Tam je národný cestou. Posypeme priamo na prach sneh uhlie. Slnko bude ohrievať čiernych zŕn - a sneh topí skôr.

Pri príprave článku používané poľnohospodári tipov:

  • Alexander Lukshin, Mordovia p. fešný
  • Nikolaj Petrovič Borisenok, agronóm, Brest
  • Bresler Volgin, Omsk
  • Vladimir Loshitsa, Minsk
  • Alexander Mining, PhD c / poľnohospodárskej vedy, Minsk
Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor