slo.herbefe.ru

Rastúce uhorky - rozdiel medzi odrôd a krížencov

Uhoriek - ako rozšíriť úrody?

Niektorí záhradkári sa obávajú hybridy uhorky, že "nie je skutočný." Tolley ich podnikania, ako sa hovorí, dedko. No, je čas uviesť veci na pravú mieru, kde ju potrebujete, a zároveň určiť zisk. Tam, kde sa bez neho v posteliach?

Povedzte nám niečo o svoje myšlienky a postrehy. Skôr, napríklad, som si nevšimol rozdielu medzi konvenčnými a hybridných odrôd, radšej tie, ktoré môžu byť pestované za jeho semien. Ale akonáhle som zasadil Paris uhorka a práve zamilovala s ním (a nasleduj ma a všetku svoju domácnosť). Tak začala moja vášeň pre nálevov, teda dať vedu, uhorky tiddly jeden alebo dva dni staré.

Hybridy uhorky je lepšie ..

Potom som začala Dutch Othello F1, Left F1 a F1 Parifin. Ja, samozrejme, zo zvyku pri prvých pohľadov na ne podozrenie, ale oni boli doslova uhorky, chlapci.

A môj postoj k hybridný semená radikálne zmenila, a to najmä, keď tam boli parthenocarpic ktoré nevyžadujú opelenie hybrid typ ženskej kvitnutia uhorky. Okamžite pocit, že poskytujú vyššiu kvalitu a vynikajúcu chuť. V prípade, že leto je chladné a daždivé, skleník je uzavretý a včely nelietajú, sme stále dobrá úroda. Preto sa v posledných rokoch len kúpiť samostatne opeľovanie uhorky.

Zvlášť mal rád grade Patty F1, F1 Pasadena, Pasamonte F1, Ecole F1, F1 Temp. Uistite sa, že rast, a asi tucet kusov Číňanov dlhé. Veľmi plodná sú okrem toho stále viac a vytrvalý a šaláty v zime robia hlavne chutné.


Súvisiace odkaz: Nové a lepšie odrody uhorky pre solenie, marinovanie a šalát


Uhorky - rezne!

Skleníkových máme veľký, a ja si kúpiť veľa semena, ale oni sú každým rokom viac a drahšie, ale ich počet sa vo vreciach klesá - dobre, ak 10-12, a dokonca vôbec prípade pre 5-7 kusov. K prepisovanie!

Chcem vsádzať skoro na jar, a krajina je stále zima, to sa stáva, že nie klíčiť. Potom budete musieť kúpiť ďalšie semeno. Fall my (na rozdiel od jari - áno, to je paradox) je zvyčajne teplý, ale uhorky v tejto dobe často fade alebo už postihnuté roztočce.

Snažím sa omladiť rastlín tým, že odstráni listy a uvedenie stoniek na zem. Niekedy to funguje, ale najčastejšie sa nestarajú vykoreniť a spáliť.

Viem, že mnohí rozšíriť prasnicu uhorky rodiacej v troch podmienok: na jar, na začiatku leta a v júli. Ale to, čo som nebol priťahovaný k tejto metóde. Leto, pretože zvyčajne je teplé počasie, a sadenice do šálok a krabíc rýchlo vysychá, postup jednoducho kontrolovať vlhkosť pôdy. A aby si s tým všetkým "zimné razvlekuhoy" v horúčave už nechcú.

Vlani v lete som sa rozhodol skúsiť pestovať sadenice uhoriek neobvyklý spôsob - z odrezkov. Úprimne, nečakal som, že na úspech, pretože vedel, ako neznáša presádzanie uhorky. Už dlhú dobu je známe, že korene vo vode, rýchlo rastie z paradajok, uhoriek, ale ktorý bol propagovaný v podobnej ceste ... Ale je zaujímavé aj to skúsiť!

Akonáhle dosadol na lôžku z uhorky hore, som odstránené všetky prísavky v axils piateho uzla (to je najistejšia spôsob, ako zvýšiť výťažok). Emisie "orezanie" v komposte, ale niekoľko rezne odišiel do vedra s vodou. A čo sa stalo? Menej ako dva týždne, ktoré rástli korene.

Vzhľadom k tomu, uhorky len začínajú prinášať ovocie, prázdny priestor v skleníku pre rezne, ktoré majú byť nájdené. Dal som ich na ulici a uzavrel top päťlitrovej fľaše s odrezať dno. Takmer všetci dobre usadila, ale pomaly rastie. Asi preto, že v otvorenom poli. Všetko, čo sme mali na Sibíri cez deň teplo je hrozné, ale noci sú niečo za studena. Uhorka taký slaboch!

Neskôr bol experiment opakovaný, a rezne uhoriek sa obnovili korene vysadené už v skleníku voľných miest, uzavretej v hornej časti rovnakými plastových fliaš. Tak, a rodiť uhoriek predlžuje a na semená uložená.

Ale najdôležitejšia vec - uhorky z odrezkov rastú oveľa rýchlejšie ako zo semien.

A tieto "nováčikov" ma rodil až do prvých mrazov. Podľa môjho názoru je to jednoducho skvelý výsledok. Okrem toho hybridný uhorka nemožno množia semenami a rastlinami odvodenými z odrezkov zachovať svoje vlastnosti.

Po mnoho rokov sa zaoberá záhradníctvo a nemôže čudovať, koľko ďalších zaujímavých a užitočných vecí, ktoré môžeme učiť krajine. V tejto sezóne, experimenty s uhorky bude iste pokračovať, už začali veľmi skoro na jar. Dospelý pár kúskov doma príliš skoro, aby sa rezne z nich.


Čítajte tiež: ruskej Seeds - vyberte semená domáceho chovu


A vždy bude testovať získané domáce odrody F1 majster, Picnic F1, F1 trh Kráľ, husi a labute F1, F1 Dolly Sen letné rezidentný F1, F1 Break, Royal Hunt F1.

Predpokladá sa, že budú o nič horšie ako Holanďania.

© Elena Karnakova Irkutsk

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor