slo.herbefe.ru

Pestovanie cibule v regióne Brjansk - výsadba a starostlivosť

Ako pestovať cibuľu v Bryansk

Chápem, že poľnohospodári stretávajú s ťažkosťami pri pestovaní cibule. Aj keď by sa mohlo zdať, že je zložitý? Áno, je to práve ide, že luk - stále trik. Je to len na papieri, to rastie bez akýchkoľvek problémov. Ale na druhú stranu, nechcem a zastrašiť. S lukom je celkom možné vyjsť, ak viete presne, prečo to robíte, alebo že prevádzka.

Pokúsim sa opísať svoje skúsenosti.


Pozri tiež: Výsadba a pestovanie cibule, kvaka rezanie cibule (foto)


výsadba cibule

Tak, ako mám správať. Ak chcete vybrať najväčší žiaroviek (10-15 kusov, nie viac). V rámci zimnej výsadby v novembri, v oblasti 20-25 cm od seba. hĺbka výsadby - tri výšky žiaroviek, tj, 10-12 cm.

Som výsadbu na jar, a potom celé obdobie rastu bude trvať asi mesiac dlhšie, zatiaľ čo oziminy poskytuje včasné destilácii strelca a skoré dozrievanie.

Prerezávanie nie, vypnúť žiarovku váhy. Ash pridaná do jamiek. Jar prichádza - je pero, a potom sa šípka s stopky. Sú ako veľké kvety, ale každá žiarovka štyri alebo päť kusov. To je, že čierne rasce dozrieť.

Weeds, voľné, dal podporu okolo každej žiarovky a zviazaný šípku vetra je zlomil. Keď zrelé boxy (to je ľahko identifikovať podľa toho, že sa začínajú vypadávať zo semien), nakrájajte je s šípkou a pozemky na slnku v pravidelnom košom na hubovú posteľ k jednoduchému x / w handričkou.

Použil som im ležal v rade v podkroví, ale akonáhle sa myš zničil všetko vyčistiť, a teraz tam je dlhá doba luk nikdy opustiť. Suchá trie krabice, potom preosiať obsah, premyje, vysuší a udržiavať dom v papierových vreciach.

Onion Onion z čiernej rasce

Teraz, ako sa dostať von z čiernej rasce sadzačky. Na jar, po dobu dvoch až troch dní pred výsadbou semien dezinfikovať roztok manganistanu draselného v tme po dobu 30 minút. Potom som premyje studenou vodou a ponorí do roztoku sol (1 polievková lyžica. L. 1 liter vody) po dobu 10-12 h. Plutva vo vlhkom bavlnenej tkaniny a plastu. A hľa, prišiel deň výsadby. Riadky robiť, uvediem popol, zmiešané s najnižšou úrovni, pričom pohár riečneho piesku, zmiešané s Chernushka a shoyu.

Na piesku, len veľmi jasne viditeľné semená. Ak sú výnimočne tvorená semená, niektoré z nich vyrastie veľká cibuľa, a ak je silná - malý. A opäť: krajina v radoch nutne mierne zhutní, inak semienka porastú nerovnomerne.

O dva týždne neskôr, tam sú slučky. Aj s nimi zaobchádzať s popolom. V prípade, že je teplé počasie - zalievanie. Často voľné zeminy, zničiť vajcia cibuľa muchu. Ak sa to urobí správne (v tom zmysle, pomaly), pero začne schnúť do konca júla. Selektívne vyberať cibule - a sušiť. Položil som sa na noviny v rade. O mesiac neskôr, lúpať cibuľu. Pero je suchá, veľmi ľahko oddeliť. Tak nejako stav: jemné Onion sú zasadené pred zimou, uvediem väčšie domov, kde suché a spadá pod zemou.


Súvisiace odkaz: Cibuľa dlhé - rozmanitosť a druhy


Cibuľa kvaka od Seva

A teraz o tom, ako sa dostať z Seva cibule kvaka. Dej sa pripravujú v predstihu asi dva týždne pred výsadbou. počkať, až som sa krajina vyrovná. Hnoj a humus sú pridané. osevné pozorovať nepriamo: viac ako tri roky na jednom mieste sa pestujú cibuľu. Počet 25-30 októbra, cibuľa malá vysadené v záhone. Sediaci sevok často 3-4 cm, v smere od juhu k severu. Široká ulička - 30 cm.

Prečo tak veľa?

Pristávacia riadne vetraná, ak aj pleseň nebude.

V priebehu celého vegetačného obdobia sa cibule napojená a hnojenie. Perie rastie tmavo zelené, vysoko, jeden krásny pohľad. Často som sa prejsť a pozrieť sa pozorne na to, keď som zistil, že je diera, potom rozložte pero a vidieť, čo je dôvodom. Ak je to cibule lietať položil vajcia, zabíjal a ničil pero (a to sa deje, všetko musí nasledovať).

Cibuľa záhon je často voľná, nasype popol uličky sám pero. Strelec nemá. Ak nebude do konca júla - začiatkom augusta, prasklo pero, suchý krk luk - selektívne odstránená. Aj prinesie do podkrovia, sa odvíja v rade. Luk existuje viac ako dva mesiace. V pľuvať to nikdy vrkoč, udržiavať v zime pod zemou v škatuliach. A nie sú tam žiadne problémy s ním. dosť pre dve rodiny až do nasledujúcej úrody Harvest. Aby sa zabránilo šípy radí máčať po dobu 2 hodín sevok roztokom jedlej sódy (1 čajová lyžička 1 liter vody ...) - veľmi dobrú ochranu.

Každý rok, opakujem všetky operácie a majú normálnu kvaka, Chernushka, cibuľa. Vždy ich semená.

Vo fotografiu cibuľa odrôd Eksibishn - viac o tom tu

© Vera Silkin Novozybkov Bryansk región.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor