slo.herbefe.ru

Violet les: fotografie a popis výsadby a starostlivosti

Pestovanie lesa fialky

Poviem vám o dotýkať kvet - fialová les, ktorý rastie v mojej záhrade v nasledujúcich rokoch.

Jej jemné modré a fialové kvety kvitnú koncom apríla - začiatkom mája, v závislosti na počasí, teplejšie jarné dni, tým rýchlejšie sa baby-Fialochka vyrábať low stonky s púčikmi.

Za pár dní, a budú prekvitať, čo predstavuje mierny, jemný a neporovnateľnú chuť, ktorá je zvlášť cítil v chladných ranných hodinách a za súmraku, v horúčave, pretože nie je zápach.

Violet les: Popis

výška rastlín je malý, iba 8-15 cm listy v tvare srdca, sú usporiadané ružica, horný rad listov je čo do veľkosti podstatne menší než dolný riadok listov. V zime listy neumierajú a ísť pod snehom zelene, rovnaké a objavujú sa na jar. Kry elegantný, nie sa rozpadnúť.

Violet Rýchlo som buduje veľa strieľa a pevný koberec zakrýva priestor okolo nich. Tajomstvo je jednoduchá - pre každú rozetochki neskorej jesene, som naliať svetelný mulč skleníkových uhorky, kel, ležiace na zemi, dobre zakorenené a forma má svoj výstup.

O niekoľko rokov dáva kvetinu k rastu, potom potom, čo na jar kvitnú, delenie, to starostlivo kopať Bush oddeľuje výstup z koreňov. V prípade, že výstup je veľký, nechať jednu, v prípade malých, brať dva a dať do vopred pripravených otvorov vo vzdialenosti 20-30 cm, a pozerať sa na seba rozetochki to nie menej ako 3-4 listy - je kľúčom k lepšiemu prežitiu. Môžete zdieľať a pojme fialky a začiatku jesene, ak sú dobre zvyknutí na chlad.

Fialky dobré plemeno náletových, a dobré asistenti v distribúcii osiva sú mravce, zábavné sledovať, ako sú pravidelne navštevujú kvetu, ako by sa tvoria čakajú na rovnakých semien.

Keď semeno struky začnú praskať mravce sú vo fronte, z ktorých každý má na osivo, a rýchlo sa dostanete do svojho domova, oni nosia na kvety nie sú len chodník a skladby, ktoré sú po zalievanie alebo dážď dobre značené. Semená mierne lepkavé na dotyk, mravce sa živí ich tela, takže sa čaká na ich dozrievania. Snažím sa do konfliktu s týmto neúnavného pracovníka, pretože môžem zbierať semená pre každého, kto som sa ich opýtal, vo večerných hodinách, kedy je mravec uzavretý, chýba dostatok všetkého.


Súvisiace odkaz: rastlina melkolukovichnye (foto) - výsadba a starostlivosť


Siatie semien lesných fialiek

Semená zasiať čerstvo zozbieranej, oni klíči bez stratifikácia v asi tri týždne, pre siatie vybral tienisté miesto pod jabloňou. Zásuvka dal odtok z peny, a potom vrstvu piesku 5 cm a sypané na hornej časti zemný svetla uhorky skleníka polovice zmiešané s premyje riečneho piesku. Semená sú stanovené na povrchu ľahko pokryté zeme, vody ovce sitko, pokryť krabici s fóliou alebo sklom.

Každé ráno, otvorený vzduchu po dobu 15 minút, napojená ako je pôda vyschne. Dieťa nepáči sucho, ale aj nadmernú vlhkosť k ničomu -zagniyut jemnými koreňmi. Takže sadenice rast až do neskorej jesene, pred mrazom transplantovať im hrudu na najvyššom mieste v záhrade v polotieni, na jar tam ísť rýchlo voda z topiaceho sa ľadu a rastliny nemajú vypreyut.

Len zasiať a zimné. Predpokladá sa, že semená fialky rýchlo stráca životaschopnosť, takže nebude uložená.

Keď potrebujem fialky kvitnú dlhšie, rezať malé nožnice vyblednuté kvety. Odpočinutý cez leto a postaviť nádherný množstvo listov, fialky kvitnú znovu na jeseň, ale kvitnú nie je tak bohatá ako na jar, a ako rozlúčka s letom.

Pred mnohými rokmi, kopal som malý ker kvitnúce fialky, ktoré rástli na samom okraji cesty lesné cesty, na záhrade boli vysadené v slnečnom mieste, rovnako ako v prírode, ale v priebehu doby sa objavili semenáčiky fialiek aj za husté lístie starej jablone a pestovať to nie je horšie ako slnko, listy boli len o trochu dlhšie, kvety sú svetlo fialovej, ale kvet trvala oveľa dlhšie!

Vzhľadom k tomu, fialová obyvateľov lesov, ako v pôde úrodnej bez vody stagnácie. Som však presvedčený o ich prežitie, keď Bush fialky vyrástol na hromadu hliny, keď prezimoval a na jar rozkvitli vyzývavo pozrel sa na svoju sestru, ktorá mala práve zabalené púčiky.

Polievanie lesné fialky

Fialky pomerne sucho odolný, ale teplo, ktoré si želajú im nutne napojená. Love kŕmenie fermentované tráva pridať -1 L roztoku vo 10 litroch vody a napojená dosť krajšie kríkov v prednej časti. Ale hnojenie močovkou nepáči. Akonáhle oplodnené stúpal a klesal na rastúce vedľa fialové, sa ukázalo žlté listy, žiaril mesiac s čistou vodou, kým sa rozrástla nové listy. Tieto jemné kúzelné kvety celkom dobre znášaný v našich rozmarná nepredvídateľných zimy úplne bez prístrešia, ktoré sa neboja mrazu bez snehu, dažďu na konci decembra, jarné mrazy, a všetky ďalšie požitky z ruskej zimy.

Niekoľko kríky fialky rastúcich pod drezom na malom kopci, sneh topí na jar okolo barel rýchlejšie, takže Violet podarí preraziť topiaceho snehu a kvetu! Nie je to zázrak ?!


Pozri tiež: Viola tricolor (foto) - použitie a kultivácia


Robiť fialky lesné choroby a škodcovia?

Nikdy nevšimol na moje obľúbené akejkoľvek choroby, je to len na mokré leto a vlhké jeseň phlox rastúce budúci ochorie a infikované múčnatke fialky, striekané po celú dobu infúzie sena s prídavkom mydla, a choroba je preč.

Sú stabilné a kosba - niekoľko kríkov rastúcich pozdĺž cesty, kde sa pravidelne kosiť burinu, nič sa triasť a narovnať listy a rastie ďalej, ako by sa nič nestalo. Avšak, tieto kríky Vždy som bola napojená a nakŕmené na rovnakej úrovni s ostatnými.

Fialky v mojej záhrade rastú všade - sú zasadené v kvetinových záhonov s nízkou rastúcou hranice, ktoré kvitnú takmer súčasne s cibuľou -ezrantisami, Scylla, Puškin. V neformálnom kvetu sú postele zasadené v prednej časti počítačov, Astilbe, bádania a papradie v popredí iba v pristávacej jamy pridať drenáž z hrubého piesku, takže voda nebude stagnovať.

Prior k plnému rozkvetu týchto veľkých rastliny fialkami čas kvitnutia a upokojiť všetky letný oddych. Dobré rohože fialky pod ruže, plamienok, zimolez Perfoliate - sú pôdokryvna a chrániť krajinu pred prehriatím, udržať vlhkosť a zabrániť buriny zlomiť. Fialky sú dobré vo veľkom hrnci, kde vyzerajú oveľa lepšie ako na zemi. Nie je to zlý pocit v alpskej kopca, pod baldachýnom stromov&# 8230;

Jeden jesenný deň, možno rastie trochu osamelý Fialochka - dokonca listy zložené proti chladu, transplantovaný do hrnca a nastavte na okná v chladnej miestnosti. Dieťa niekoľko dní zvykať na nové miestnosti, potom sa narovnal listy a rozkvitla v novom roku! Na jar transplantované do záhrady, kde kvitli celé leto sa obrátil k pádu do hustej rohože.


Súvisiace odkaz: Saintpaulia - pestovanie a starostlivosť


Napriek nízkemu bodcom, fialky sú očarujúce v malých kytíc, je len nutné každý deň naliať čerstvú vodu. Je to banda dlhé trvanie.

© A. Strulev Ulyanovsk región., Sengiley

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor