slo.herbefe.ru

Pestovanie zemiakov na predmestí - výsadba a starostlivosť

Ako pestovať zemiaky striedajúce sa svojimi zelenými-hnojív

Rozhodol som sa podelil o svoje myšlienky o pestovaní zemiakov. Prečo o nej chcete hovoriť? Áno, pretože táto kultúra je, podľa môjho názoru, veľmi neposlušné dáma: Ja neviem, kedy a aký trik hody.

Pestovanie zemiakov v Moskovskej oblasti - tipy

Prvé skúsenosti som ako dieťa pod dohľadom mamičky. Spontánne začali študovať druhý chleba v lete roku 1991, kedy som si miesto na vidieku. Od roku 1993, pestovanie zemiakov v drážkach v šachovnicovom vzoru, 20 cm v každom rade. To je celkom bežné, ale je to dobré.

Mám dve miesta pod zemiaky rozmeroch 3x10 m je alokovaných na výsadbu podľa poradia.: ročník zelené hnojenie - rok zemiaky.

Každá lokalita je tri riadky (viď. Obrázok). Dobrá vzdialenosť medzi drážkami (90 cm) vedie k vhodné uzemnenie až po priechodná šírka 40 cm - potom ľahko a mulčovacej pristátie a inšpekciu, kroviny dorásť.


Pozri tiež: pestovania zemiakov: výsadba a starostlivosť od A do Z


Hnojenie jamky zemiakov

V každej drážke pred výsadbou naliať "korenie" v nasledujúcom poradí: trochu kuracieho hnoja, popol, piesok, všetky zmiešané, nasleduje humusu s zhnité piliny, a potom zásobník klíčkoch hľúz nadol. Aj zaspať na vrchole tenkou vrstvou sena (samozrejme by bolo lepšie, slama, ale to sa nepodarilo nájsť v okrese). Grooves spí uvoľnil pôdu. V prípade, že počasie je suché, navlhčite vodou.

hilling zemiaky

Rastú zemiaky zemiaková toto: trikrát hlavou a štvrtá - na samom vrchole.

Robím to len s lopatou (nepoužívajte motyku). Domnievam sa, že v tomto prípade, keď hilling kríky rozdelili lepšie, zemiakov len ťažiť.

Po poslednej takýto postup hrebene mierne suchej trávy mulčovanie, a ak ešte zostáva, aj seno. Samozrejme, to všetko si vyžaduje čas a úsilie, ale miesto je malý, a napriek tomu sa mi podarilo. Ďalšie - obvyklá starostlivosť, ale všetci, vrátane kŕmenia, som robil v tej dobe. Každopádne som to skúsiť.


Pozri tiež: Pestovanie zemiakov metódou V.Karteleeva


Starostlivosť o zemiakoch - až o

S nástupom tepla veľkoryso dodáva vodu priamo do uličky, kde som zásobník na hornej časti mulčovaciu plastové rúrky s otvormi každých 15 cm, pripojené k prívodu vody Dacey. Po takomto výsadbe a polievanie zemiakov sú podobné ryžových plantážach, ale pôda je voľná, všetka voda rýchlo ide do hĺbky.

Ak peklo založená na dlhú dobu, bol som nad zemiakov riadky inštaláciu oblúk a uložené na ne krycí materiál. Znepokojujúce? Áno, ale to pomáha šetriť úrodu.

V priemere sběračové časti s 270-280 kg (niekoľkokrát a 290). Samozrejme, že v prípade, že prepočet získa menej ako 40 libier na ker, ale to mi vyhovuje.

Už viac ako 20 rokov práce v záhrade som sa snažil pomerne málo spôsobov, ako rastie druhý chlieb: štvorcový klastre, sena, v bubnoch, vedrá, v jamách pod lepenky, a to na povrchu, pod mačiny. Všeobecne platí, že sa ukázalo, že celkom dobre, ale ako sa hovorí Odessans povedať AH - nie. Takže koncovej polohy na tratiach, ktoré boli už hovorili, -s podobné výsledky maety ich menej.

To bolo len v roku 2013, šotek trhol nohu a ja som zasadil dva rady hlavné časti spôsobom popísaným K. Vladimír z Kyjeva región v časopise "Beautiful Country House". Všetko, čo som urobil, ako bolo navrhnuté autorom. Ale, bohužiaľ, v lete prešiel neustálym dažďom, a takmer všetky zemiaky, nepôjde hore, ohýbať. Avšak, možno by som nemal hrešiť na ceste, pretože mnoho z mojich susedov pestovať zemiaky ako obvykle strohý, tam bol podobný obraz. Všeobecne platí, že nech to bolo čokoľvek, ale fokus nebol úspešný. Ale ja ešte raz dokázal, že meteorologické podmienky veľmi vážne ovplyvňujú kvalitu a množstvo zozbieraných hľúz.

A čo je najdôležitejšie, som sa prebudil v vzrušenie. Vlani na jar, experimenty pokračovali. Tri nádoby (priemer 60 cm a výška 75 cm) zasadené jeden hľuzy. V dvoch rastie o "holandskej" Mimochodom, v tretej - a to ako v bežných lôžok. Výsledkom bola približne rovnaká -srednenky. Ale ja kopal zemiaky týchto kontajnerov o mesiac neskôr, než to, čo je na mieste. Možno, že niekto, kto pestuje zemiaky v sudoch, svetlá stránka slovo vie, čo? Všetko, čo môže byť ... Ale sila som strávil pretiahnutím veľa humusu v týchto nádržiach. Mimochodom, Vladimir K. sľúbil oznámiť výsledky svojho "holandskej" spôsobom, ale je to niečo, aby to rýchlo nahlásiť. Možno, že som vynechal publikáciu, ale ako všetko, čo som si prečítal od začiatku do konca.

A napriek tomu, napriek prekážkam, aj naďalej experimentovať, ale na svojich najlepších schopností. Už som 80, a je to stále slušný, agility nie je to isté. Manželka robí to najlepšie zo svojich schopností. Musíme pracovať (aj cez niektoré úpravy s cieľom uľahčiť záhradnícke práce) viac ako tri hodiny týždenne.

Kto hovorí, že kopanie do postele je menej pravdepodobne falošné. Ale nakoniec bez ohľadu na to, koľko hodín pracujú záhradník. Každý to robí presne toľko, koľko uzná za vhodné.

Hlavná vec je, aby dielo bolo zmerať sily a priniesť uspokojenie. No, ak ste ešte zbierať niečo nakoniec dopadne v ich vlastných pokladnice, je to celkom v pohode!


Súvisiace odkaz: Pestovanie zemiakov v Moskovskej oblasti


Schéma na výsadbu zemiakov

© Alexander Barinov. Moskva


Zemiaky na predmestí: all starostlivosť - jedno zavlažovanie

V posledných rokoch som rastú na svojom pozemku v severných predmestiach viac ako 15 odrôd zemiakov, vrátane predčasného Zhukovsky, šťastie, Bullfinch, Nevského, Ilyinsky, Svitanok Kyjeve, Red Scarlett a kol.

Ale dnes by som sa chcel podeliť s čitateľmi výsledky pestovanie odrôd menej náchylné ku všetkým druhom ochorenia a veľmi obľúbené s modernými záhradkárov. To Tuleevsky, Syn Žukov Jubilee a pot. Môžu byť povedal, aby prešli národné výber a sú charakterizované vysokými výnosmi a dobrú trvanlivosť.

Hľuzy boli vyňaté z pivnice do vernalization po dobu 40 dní pred výsadbou. Dvakrát týždenne, som posypať infúzie popola raz za týždeň - regulátor rastu. Staviam iba vtedy, keď pôda zahreje na teplotu 10 °, zvyčajne 8-12 mája. Čas výsadby je určený, pretože všetky brezy: čakanie na vzhľade listov veľkosti centu mince. Pristátie bolo vyrába v hrebeňovej-box. Príprava pôdy tým pádom Organické (kompost, humus) a piesku.

Pre výsadbu použitie celok vyklíčili hľúz. Dať ich do jamiek s hĺbkou 15 cm s popolom, cibule a cesnaku šupky, kôry citrusových strieľa smerom nadol, čo prispieva k vysokej výnosy bez uzemnenia hore.

Posypeme hľuzy podzemné vrstvy 3-5 cm a horná polovica-zatvoriť pokosenej trávy, buriny, zeleno-hnojív vlani. Výsadba robiť v šachovnicovom vzoru s rozstupom 30-35 cm.

V prípade množiteľského materiálu testované odrody málo, dal som zlomené klíčkoch hľúz. Pred výsadbou, namáčanie ich do roztoku IAA.

Ale je potrebné pestovať v rovnaký deň, kedy vypukla zárodok. Hĺbka jamiek v tomto prípade 8-70 cm. Okrem toho sa po hľúz trhlín v baktérií, sú tiež vhodné pre pestovanie.

Akonáhle sa stonky rastú na 10-15 cm, krajina v jamkách I úrovni. V budúcnosti by som netrávi žiadny lôžkoviny, orbu, aplikácie minerálnych hnojív a chemických úprav - nič. Iba zalievanie dvakrát za mesiac "zelené hnojenie", ktorý sa pripravuje v sude známou technológiou.

Ak vrcholoch zhiruet možno zaviesť 3 kg superfosfátu a 1 kg síranu draselného na 100 štvorcových. M. Ale ja väčšinou obísť popola - pol šálky na rastlinu. Mimochodom, od zvýšenie produktivity a zlepšenie chuti zemiakov. Týždeň pred začatím ťažby vrcholy odrezaní.

Všetky štyri odrody sú odolné voči chrastavitosti, plesni, hlíst, na extrémy počasia. Podľa doby zrenia možno pripísať na stredu a na začiatku (70-90 dní), ktorý sa vyhne pleseň, a zároveň úplne zrejúce kôra pre dlhodobé skladovanie. Hľúz týchto odrôd sú chutné v varené, vyprážané, pečené.

A teraz zistených vlastností týchto odrôd.

Môj výber odrôd pre predmestí

Tuleevsky

Dozrievanie a vysokú získa rozmanitosť. 15-20 dáva viac rovnenko hľuzy z krovia. Váži 250-350 g a 600 g, a často aj viac. Dužina a kôra žltá, kvitne bielymi kvetmi. Puzdrá sú veľké, takže maximálny výnos z kríka môžu byť získané tým, že zasadia schémy 70x40sm. Hľuzy sú umiestnené kompaktne. To sa nezaobíde bez zavlažovania. Ale majte na pamäti, že dutiny v hľuzách môže dôjsť pri nedostatku bóru. Z tohto dôvodu, v "zeleného hnojenia" za pridanie kyseliny boritej. Hľuzy majú vynikajúcu chuť, svieži a ideálne pre zemiakovou kašou.

syn

Veľmi produktívne odroda, až 25 hľúz z krovia. Hmotnosť 350-500 g, chuť kôra môže byť mierne purpurová odtieň, biele dreni. doba dozrievania o niečo dlhší ako ostatné odrody (80-100 dní). Cenný majetok ako Tuleevskogo je udržanie vysokej kvality vlastností pri dlhodobom pestovaní na rovnakom mieste. Nevyžaduje uzemnenie hore.

Žukov jubileum

Hľuzy sú oválne, šupka krém, biela dužina. Stupeň vysoko výnosných, zrenie. Zaujímavé je, že hľuzy odrôd odolných proti mechanickému poškodeniu. Ďalším cenným prvkom - možnosť pristátie pri nízkych teplotách. Hľuzy odolné voči plesni a rakoviny zemiakov stále dokonale.

Chugunkov

Tmavo fialové-dotvorená hľuzy s ľahkou, strednej veľkosti. menej závislé od množstva organickej hmoty zavedenej všetkých týchto odrôd. Predpokladá sa, že toto prastaré odrody rastlín nie sú predmetom útoku pásavke zemiakovej a krtonožka. Použitie hľúz pre potraviny podporuje normalizáciu tlaku.

Prakticky klíčenie počas skladovania. Avšak, chuť, podľa môjho názoru, je nevalný.

Pestovanie zemiakov popísané technológia umožňuje získať vysoké výťažky s nízkymi nákladmi na pracovnú silu a prakticky bez chémie. Ak máte otázky, volajte.

© Autor: Valery Verbitsky, Moskva

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor