slo.herbefe.ru

Kde sa zasadiť jalovec

Juniper Pristátie - čo je lepšie?

Podotýkam, že jalovec je jednou z rastlín, ktoré dávajú prednosť piesočnatých pôdach. Často tvoria podrast v borovicových lesoch, a niekedy dokonca aj malé háje. A aj keď to je volané, žije svojím vlastným životom.

Napríklad tam, kde je môj problém, jalovec v okolitých lesoch pred pol storočím rozrástla pomerne prudko.

Spomínam si, ako to bolo používané pre varenie v pare vane pre morenie húb. To je ale príjemné vône bola po celom dome, ktorý bol lahodné huby!

Teraz drevené vane sa už nepoužívajú, ale jalovec v oblasti - dosť nadávať.

Prečo? Nejasné.


Súvisiace odkaz: Ako zakorenených ihličnatých


Vedieť o liečivé vlastnosti tejto rastliny (alebo proste je to krásne), rozhodol som sa dať na svoje stránky. Po dlhom hľadaní našiel vo vlhkej nížine v malej zakrpatené stromčeky lužné výške menšej ako pol metra, a priviedol ju k nemu. Dlhé, tri roky, moja jalovec prišiel k sebe, kým sa začal vyrastať.

Nie som zapojený do tvorby svojej koruny, veriť, že pri-&# 39- trochu lepší ako ja robiť všetko sám.

A mal pravdu. Teraz moje jalovec - výška stromu asi 4 m-večer pred dažďom alebo v teple ihiel borievky vonia, a mám rád pár minút, zaborila tvár v malom mravčením pobočiek dýchať vzduch živicových. A korunovať to urobili hniezdo trasochvost horský a nás zaujíma, ako susedovho mačka, sedí na posteli ťažké dávať pozor na ňu.

Bohužiaľ, šancu dostať sa k nej fúzikmi pruhované nie: hustú čiapku tŕnistým vetvami je neprekonateľnou prekážkou pre neho.

Čo sa týka miesta pristátia, potom je lepšie dať na severnej strane, kde borievky nezakrýva miesta a zároveň bude slúžiť ako bariéra proti severným vetrom.

Môj rovnaký jalovec zasadil okolo záhradný stôl a trať, trochu obskurní priľahlého hrebeňa, ale potom som si nemyslel, že bude rásť tak vysoký! Samozrejme, ak dovolíte rozmery pozemku, dobre dať niektoré z týchto rastlín v obchodaku alebo vytvoriť jeden malý roh lesa.

Áno, aby to lepšie, samozrejme, kde je slnko, - a potom to rastie štíhla a krásna. Takže moji priatelia put priniesol od brehu borievky Rybinsk priehrade pod lipami, ale stále sa vyvíja, kde to nevadí, a. A čo je najdôležitejšie, že nemá harmóniu a krásu, že si to vážim.

© Vladimir Makarov Rybinsk Vladimir región.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor