slo.herbefe.ru

Fern - Vlastnosti a aplikácie

Liečivé a užitočné vlastnosti papradie

Neopísateľný papradie ... Pravdepodobne mnohí z nás prišiel do lesa na huby, venovať pozornosť celej výsadby lesné papraď, ktorá rastie, kde sa mu zapáči. Ale je to len na prvý pohľad.

Ukazuje sa, že lesné papradie nikdy rastie na chudobných pôdach, dehydrované, jeho obvyklé miesto rastu - humus-bohaté krajiny, je lepšie v húštiny jelša a osiky. Je známe, že osika - ďalej len "dekontamináciu" strom, neumožňuje sama lesných škodcov, najdlhší zachováva zelené lístie, takmer nehnije na vinici. V dôsledku toho, lesné papraď má tiež podobné dezinfekčné vlastnosti.

Už dlhú dobu v dedinách, a to najmä v prostredí bol Bush papradie používajú na ochranu plodín, je to prostriedok boja proti hlodavcov sušiť podkroví a pivníc.

Takže chcem hovoriť o úžasné vlastnosti bežných drevených papradí.

Keď som prišiel v lete do svojho dedka v obci, sme zhromaždili papradie na začiatku augusta tašky. Potom som si všimol, že môj dedko visel metly z papradia v podkroví, rozptýlené v pivnici, sušenie v zime celú bandu. Neskôr študoval na Akadémii Timirjazevova, vzal som pre cenné papiere tému "Paprade". Skúmanie mnohých druhov papradí, som dospel k záveru, že niektoré z ich druhov skutočne mať priaznivý vplyv nielen na životné prostredie, ale aj na ľudské zdravie.

Zámerne som sa nezmienil o latinské názvy povedať iba to, že tie najviac Tuniak paprade, ktoré sa nachádzajú všade, aj tam je zázračným liekom pre človeka.

V auguste dozrievajú malé hnedé výtrusy na zadnej strane paprade listu. To je okamih, kedy sa papradie je vhodná pre liečbu kĺbov a bolesť kĺbov. I obyčajne robia tento postup: na bolesť v mieste som dal listov paprade spór na povrchu kože a zlepte up staré bavlnenej tkaniny pásky. Neviem prečo, ale obväz nie je nutné. Za noc papraď schne na jemný stave hniloby, vyberte a postup opakovať každý druhý deň po dobu jedného týždňa. Tomu neverím, ale po týždni bolesti kĺbov nezostáva ani spomienky!


Pozri tiež: Black Cohosh (foto) - pestovanie a starostlivosť


Snažil som sa zbierať papradie pre budúcnosť: rovnaký efekt. Aj keď samozrejme nie zhadzujú spory (stratili tri mesiace po zbere) je papraď má rovnakú liečivú silu.

Môj starý priateľ, dostal zápal kolenného kĺbu tekutiny získaného paprade len jeden mesiac liečby, aj keď to bezvládne od stále bolesti v kolene.

Ale to nie je všetko.

V našej krajine dome neustále v zime sa objavili plesne na stenách, na podlahe, a to najmä v podkroví.

Obyčajný dom, štít, ale ešte mal každý rok na jar škrípanie formy, suché domu, a niekedy meniť dosku. A potom som si spomenul na papradie, skôr ako môj dedko hmotnosti zlým im všetkým podkrovia. On zaznamenal tri vrecia čerstvých listov, nie sušené, ale jednoducho prekrývajúcich obvodu podkrovia, a položil metly z papradia na podlahe a v pivnici. Existuje ešte veľa, nehodil, opustil niektoré na verande, niektorí utrpeli na posteliach s cesnakom vysadené pred zimou.

Jarné neverí svojim očiam: žiadna forma kdekoľvek, dokonca aj na miestach, kde to bolo, ako to nebojujte!

V podkroví je suchý, čistý, v podpoli akýkoľvek rodinný myš! A doslova každý rok na jar nevedeli, kam ísť od nich!

Samozrejme, že to nie je veril, myslel som si, možno nehoda&# 8230;

Bližšie k auguste, kedy sa dozrievanie paprade spór opäť začal vracať do lesa a malý priniesol, vybral listy s najviac zrelé výtrusy. Stále sa na kapustu a húsenice jednoducho drzá. Čerstvé listy papradia doslova zabalené kapusty.

Neviem, čo sa deje v noci, ale dnes ráno nikto z hláv nebol jeden track - riešenie! Fern zostal na kapustu asi 2 mesiace, som nemal vzlietnuť, a kapusta sa ukázalo práve vynikajúce!

Keď som si uvedomil, že papraď má zázračnú moc, práve začal experimentovať. Takže potom, čo v zime uschnuté listy, kopal som do jamiek okolo malín, ríbezlí, egrešov. poznamenal som menej vošky, leaf curl zastavil as porážkou ognovkoy.

Priniesli čerstvé listy doteraz vyliahli z výtrusov. Brúsiť. Podotýkam, že bol veľmi vonný heterogénne hmota. Opäť prikopalis jamky. Pri pohľade do budúcnosti, ale táto plodina na mojich kríkov jahodových som nikdy nevidel! Raspberry bez chervotochinkoy. Ríbezle, dokonca aj na staré kry, úrodu dal o nič horšie novosadok. Na jednej Bush egreše rok skôr pozorované známky chrastavitosti a podobne boli vykopané, ale ani stopa po nej doľava. Egreše narodil bytu, odolný, čo nebolo tak dávno.


Súvisiace odkaz: Ako transplantovať paprade


Z takýchto úspechov naozaj závrat. Začal som používať všade papradie, melie nezrelé listy, stanovenej pred zimné zrelé výtrusy. A potom si uvedomil, že nie všetky užitočné papradie. Tak som doslova spálil pristátie sklonená jahody, Keď to v zime prekryté papradí. Zdá sa, že nie všetky rastliny je to užitočné.

Nakoniec, používam papradie k ochrane lôžka z myší, na suché podkrovie, v podzemí. Ale s záhradných rastlín sa snažím, aby to preháňať. Je lepšie skontrolovať na malej ploche pôdy, či takýto obväz je vhodný ako papradie.

Ale všeobecne, nie je nič krajšie v areáli záhrady, ako rastliny, cíti v pohode v prírode.

Teraz už rastú na svojom mieste všetky druhy papradí, ktoré sa nachádzajú v našich lesoch. Je to ideálny ozdobou kvetinových záhonov, úžasné vzhľad papradí v jednej plodiny na trávniku, a to aj na zdobenie záhradných ciest a parkov je perfektný.

A teraz niektoré z trikov, ktoré sú nevyhnutné pre dobré prežitie papradí vo vašej oblasti. Paprade sú najlepšie prispôsobené fáze neotvorených skrútené listy, ktoré je práve zo zeme.

V každom mieste, kde nájdete papradie klíčky, môžete bez obáv siahnuť podzemok a na hrudu pôdy prevedené na záhradný plot. Fern rád tieň, plocha určite považujú za potrebné miesto na drop-off. V pripraveného otvoru, sa pridajú tri kvapky bežného zeleného krmiva: je nutné pre celkovú dekontamináciu pôdy. Semenáčiky ťah jamy papradie, posypeme pôdu od miesta, kde ste ho dosiahli, zhutnené pôdy.

Nepoužívajte vodu, nie je voľná, zabudnúť na všetko, čo budete musieť pestovať papradie. Ale keď rašia, je možné kŕmiť trochu: pol autíčko vtáčie výkaly na vedra s vodou - stačí vysunúť silný list.

Chcem dodať, že papradie, prenesený z obvykle sa v záhradný plot, nemusí tvoriť výtrusy. To znamená, že niečo nie je v poriadku, a bude treba zasadiť nové rastliny.


Súvisiace odkaz:  Nephrolepis (foto) - výsadba a pestovanie vo vnútornom prostredí


Fern miluje transplantáciu, ale na ne reaguje veľmi pomaly, ako sa zdá, ešte neochotne. V skutočnosti, budete nevšimol ako paprade ozdobiť svoje stránky.

V zime, znížiť vyschnutou listy papradí nie je nutné. Oni, rovnako ako v prirodzenom prostredí, a peregniyut polyagut sa počas zimy, pričom horné vrstvy pôdy aspoň trochu užitočných stopových prvkov a minerálov.

Stručne povedané, nebuďte ľahostajní k papradie!

© A.Nevmerzhitsky, Perm

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor