slo.herbefe.ru

Rastúce výhonky z sadeníc do občerstvenia

Ako pestovať klíčky s úspechom

Je to v ľuďoch slovo "hlava" je synonymom pre "hlavu" nie je náhoda. A rozhodne to nie je v zaoblenom tvare milovaného zeleniny - pestovať dobré kapusta, je nutné riadne pomozgovat. No, alebo aspoň pevne pamätať na základné pravidlá. Tu sú.

zalievanie kapusta

Dobre, že teraz konečne nová letnej sezóne, a už unavený, aby sa plány a snívať o budúcej úrody. Mimochodom, o plodinách. Dokonale pochopiť tých poľnohospodárov, ktorí sa zameriavajú na výsadbu zemiakov, volať ho druhý chlieb. Ale pre mňa osobne, tak je kapusta. Časopis napísal veľa o tom, ale nejako povrchné - ten objekt zachytený, potom ďalšie. Ale kapusta - tento druh vecí, ktoré potrebuje, aby ju plne uplatňovať, milostné útržky jej neváži.

Pokiaľ ide o mňa, tak pre ňu potrebuje neustálu starostlivosť, ktorú potreboval a práve zasadil do zeme "kapustyata" a dospelých rastlín. Včasné zavlažovanie, hnojenie, pleťou, okopávanie a hilling - všetky tieto práce a zaistí dobrú úrodu. To je dôvod, prečo sa chcem podeliť s čitateľmi svoje skúsenosti z jeho pestovanie, tak povediac, od začiatku až do konca.

Každý vie, ale z nejakého dôvodu si nepamätám všetko, kel patrí k vode milujúci plodín, preto vyžaduje hojné a pravidelnú zálievku. Zvlášť silná túžba po prežívaní rastliny po výsadbe v otvorenom teréne a v kľúčovom období, kedy začnú plniť kapustou.

Ja, napríklad, v prvom týždni dobrej preliatia pôdy priamo okolo každej rastliny - že každý, a to okolo! A až potom, keď sa zakorenia a rastú silnejšie, napojená, ako sa hovorí, "bez rozdielu" -ves stránky. Ale ani na okamih stratiť zo zreteľa potrebu vody kapusta sa postupne zvyšuje s rastom listov. Čoskoro kapusta napojená hojne v júni a neskoré-zrenie - v auguste

Keď tvoria voľné hlavu, každá rastlina vyžaduje asi 3-4 litrov vody 1 krát za 3 dni.


Súvisiace odkaz: Kapusta, odrody, výsadba a starostlivosť


V tej dobe som pozorne sledovať stav listov: ak začnú miznúť trochu okamžite Prehlasujem bojové úzkosť a zvýšiť zalievanie ovplyvnený inštancie. Ak nemáte podvyad-Shih odchádza z nedostatku vlhkosti začnú odumierať off jemné kŕmne korene, a potom za dobrú úrodu bude zabudnutá. Sami glazúra sa vyrába iba v noci a len s teplou vodou, ktorá sa ohrieva na slnku denne v sudoch. V prípade, že obdobie dažďov, voda kapusta je oveľa menej - to všetko závisí na stupni vysušenie pôdy.

autorizácii kapusta

Teraz hovorím o uvoľnenie. Prvýkrát robí (rovnako ako ničiť burinu) po uzdravení sadeníc. Následné výdavky po zalievanie každých sedem dní, v hĺbke asi 10 cm. Osobitná pozornosť je venovaná pohrávate mladé rastliny stavať ich ďalšie korene.

Skoré odrody kapusty zemiaková prvýkrát v 15-20 dní po výsadbe, a neskoré - po 25 dňoch.

Opakovane táto operácia strávi 10 dní neskôr. A snažím nerozbít plán, pretože bol presvedčený o vlastnej skúsenosti, že neskoré hilling rastliny prinesie viac škody ako úžitku, pretože majú poškodený koreňový systém a listová ružica zavrie.

Hnojivo pre kapustu

Akonáhle sa môj kapusta po tom všetkom začali rásť, Obraciam sa na kŕmenie. Aby rástli husté, silné kapusta, je nutné vypracovať ponuku pre rastliny. Tu, napríklad, pred vytvorením 8-10 listov, I oplodniť im väčšinou dusíkaté hnojivá. Potom sa pridá draslík, postupne znižovať podiel dusíka.

Použiť a suché hnojivo močoviny s jeho následné vpravenie do pôdy po zalievanie. Tiež som pomocou infúzie bylín. Na prípravu takéhoto organického hnojiva za použitia žihľavy, Stinky, ďatelina, kostrava, skosené burín, ako aj dosky, ale iba v prípade, že je dobre. Všetky prísady pridať do suda 50 litra (si všimli, že čím viac idem natolkayu zelenej hmoty sa "bohatosti" a nasýti užitočných látok sa hnojivo). Ďalej, v sude pridaný 1 kg hnoja (ktorý je najlepším zdrojom dusíka!) Alebo humát hnojivo (1 uzáver). Potom, čo sa stalo, že ani jedno, ani druhé som nemal, a nahradil som ich s 1 polievková lyžica. l. močoviny, a tiež normálne stalo. No, a potom naplňte sud s vodou až po okraj a priliehavé veka a hornú stále zabalený do polyetylénu.

Áno, zabudol som povedať, že hlaveň bola pôvodne dal na slnku pre urýchlenie kvasenia zelenej hmoty. Ak, napríklad, v popoludňajších hodinách tepla dosiahne 30 °, bude kvapalné hnojivo byť plne pripravený za týždeň. A v prípade, že počasie je zima, potom vôbec všetko pôjde dva alebo tri týždne. Ako pochopiť, že infúzie je pripravený? A vôňa: akonáhle zeleninárska záhrada bude vznášať sud s ničím porovnateľné "chuť" (a hornú vrstvu zeleného slizu vôle bubliny, ako to je vriacej), potom je čas na kŕmenie kapustu.

Výsledný infúzie plemeno 1:10 a pridá sa do vody pre zavlažovanie. Spotreba tohto hnojiva je nasledujúci: 10 ul 5 bežných metrov. m lôžok. Mnohí záhradkári sa domnievajú, že toto zelené hnojivo pre všetky preteky. Tak jo tak nie je: potom sa celá vec v jeho zložení. Niektorí ľudia sa to nemusí páčiť. Napríklad infúzie púpava nemôže kŕmiť repy (kapusta, mimochodom, taky!). Okrem toho, na prípravu "pivo", je lepšie nepoužívať koňom šťaveľ, quinoa, pšeničných klíčkov, Buttercups a lopúch. A to všetko preto, že z týchto bylín obsahujú škodlivé látky, ktoré potláčajú a oslabujú zeleninu.


Súvisiace odkaz: Pestovanie kapusta kaleráb


Pest kapusta

No, teraz je zase a pre reguláciu škodcov. Musím povedať: Nechcem používať žiadne pesticídy. Na môj štandard pre záhradníckych asociáciou a v mieste možné manuálne zbierať húsenice a biely motýľ Kapusta Moth. Nemajú opovrhnutie a zber vajec týchto škodcov.

Takže oni Belyanko žltá, zeler, v tvare fľaše - môžete si okamžite všimnete, pretože motýle kladú malej skupiny hore na oboch stranách listov. Ale vajcia kapusta mora pologuľovitým tvaru s radiálnymi rebrami. Novo položené vajcia sú belavé, a do doby týchto húseníc sú popol-šedá. Scoop dáva na ne v skupinách, taky, ale na spodnej strane listov.

Proti húsenice použiť všetky druhy čajov a infúziou z listov paradajkami, palina, rebríček. Proti voškám - výťažky z Feverfew, cesnaku, púpava, a odvary z tabaku a pálivej papriky. Všetky tieto metódy sú veľmi platné a úplne bezpečný pre zdravie príbuzných a blízkych ku mne.


Súvisiace odkaz:  Kapusta a "kapusta prípad" - výsadba a starostlivosť, škodcami


čistenie kapusta

Vypadni skorá kapusta hlavy kapusta, keď je plne zrelé, keď sa stane hustý a pružný. Ale s poslednej dobe musieť poupraviť. Asi tri týždne pred zberom zastaviť všetky zalievanie úplne. Tým je zaistené, že v Kočan karta rovnako vlákna, ktorá poskytuje lepšiu ochranu úrody.

Začnem čistenie v pravidelných nočných mrazoch (nie nižšiu ako -2 °). Ak je teplota ešte nižšia ako 3 ° C, je potrebná kapusta, ktoré majú byť zmrazené, a ich trvanlivosť prudko zhoršuje.

Okrem toho môže dôjsť k poškodeniu vnútorných častí hlavy, ktorá sa nakoniec začne rozkladať, keď vonku to vyzerá veľmi silná a zdravá. A čím viac nepríjemné je potom "prekvapenie".

Kapusta čisto odrezaný od pahýle dĺžky 2 cm a nechať 3-4 zelený list povlak, ktorý v decembri prenajať. Vybrané kapusta opatrne stoja v pivnici. Ak máte čas a energiu, som zabaliť do papiera, aby nedošlo k vysychaniu. Kapusta svoju chýbajúce svoju rodinu a jesť čerstvé a nakvasit na zimu, a chuť to - Yum!

© Evgeny Žukov Kemerovo

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor