slo.herbefe.ru

Pestovanie špargle fazuľa na mieste

Radím všetkým - Grow zelené fazuľky

Hovoríme o zelených fazule, ktoré som rastú na mieste po dobu dlhšiu ako päť rokov, a to aj napriek skromné ​​veľkosti záhrady, nemajú v úmysle vzdať sa tento úžasný závod.

V lete, teraz zriedka jedlo nezaobíde bez tejto fazuľa: je dobré a firma so zeleninou (napríklad mladých cuketa, tekvica, baklažán, paradajky), a vyprážané kým varené cibule a potom kúpala v vajcom, sypané korením (zvlášť ma love chmeľ-Suneli) a byliny a zeleninové polievky. A mrazené fazuľa nestráca svoju chuť a uprostred zimy tak chutné ako v lete.


Súvisiace odkaz: Ako môžem pestovať špargľa fazuľa - zdieľanie skúseností


Rastúce zelené fazuľky

Fazuľové struky, radšej pestovať predovšetkým klastra typu, pretože aby sa ušetrilo miesto možno obsadiť lôžka s niektorými zeleninou, alebo dokonca v stredu postele pestovať pár kríkov.

Veľa priestoru a neberie iné rastliny nebude zasahovať.

Fazuľa cíti dobre vedľa zeler, uhorky, mrkvu, hrášok. Prejímané fazuľa a postele s baklažánom a paradajkami.

Nedávno som sa dozvedel, že to je lepšie pestovať fazuľa vedľa papriky, pretože oba tieto plodiny môžu byť ovplyvnené anthracnose. Ale bez toho by to vedeli, mám pár rokov za sebou režijné zelenými fazuľkami lôžok s paprikou, a žiadne známky ochorenia nebol pozorovaný.

Zdá sa, že celá vec je, že som zasadil odrody, ktoré sú odolné voči chorobám, a možno som jednoducho šťastie, a v týchto rokoch to nebolo prepuknutiu choroby. A nežiaducich rastlín fazuľa vedľa provy, pretože všetky druhy cibule ju brániť.

Niektorí z mojich priateľov, ktorí sa rozhodli pestovať špargľa fazuľa, boli hlboko sklamaní.

Po páde oni zhromaždili úrodu suché obilie a obilia zo zelených fazule sú oveľa menšie ako zrná. A aj keď to určite môže byť jeden, ale celá hodnota zelených fazúľ do šťavnaté mäsité čepeľou, ktorá sa v moderných odrôd nemajú pergamenovú vrstvu a vlákniny.

Okrem toho, zelené fazule výnos zrna e - malé kríky výšku asi 40 cm, je doslova plná žlté alebo zelené lopatky. Tam sú tiež odrody s fialovými čepeľou, tento rok mám v pláne rozhodne dať trochu, a chcem uzavrieť s kukuricou vysadené mierne kučeravé zelené fazule.


Súvisiace odkaz: Odrody fazule - nové a lepšie


Stupne fazuľové struky

Aj pestovať také odrody so žltými nožov - Laura Sonesta F1, s zelená - Potápanie, Libra, Paloma. Všetky tieto vysoko výnosných odrôd s mäsitými šťavnatých čepeľou majú vysokú chuť, takmer nie sú ovplyvnené chorobou. Vyberiem odrody s rôznymi časmi zrenia a polovice júna sa už začína vyberať dlho očakávané prvé ovocie.

© Ljudmila Klimenko. Charkov

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor