slo.herbefe.ru

Pestovanie uhoriek v Novgorode regióne

Uhorky sú v Novgorod - výsadba a starostlivosť

Vyrástol som na Done.

Od júna, rodičia nás učili šalát z paradajok, uhoriek, mladou cibuľkou, a to všetko na zapashistom rastlinnom oleji. Stále cítim závrat, keď som si na letnú slávnosť v zhone s týmito nemudrenyh, ale neuveriteľne chutné občerstvenie! Teraz máme prírodné slnečnicový olej sa dostať to nie je, ale urobíme smotanu ich kozieho mlieka, a akonáhle prigreet letným slnkom, máme šaláty na stole, ktorých hlavnou zložkou, ktorá je uhorky.

A jeho synovia prakticky od kolísky som zvyknúť na ne - nechať bite-odkladať plátky uhorky namiesto nejaké sladkosti a naučiť vážiť prírodných produktov (a ak jedia dieťa, potom žiadne alergie potom to nebude).

Nie, to by nemalo byť záhrada bez tejto kultúre.

Musíte byť presný a tvrdú prácu a uhorky potrebné poďakovať za to - unavený s lopatou plný zelených "trofejí" spustiť. Ale tu je ten problém: ak sa domnievate, populárny povesť, môže uhorky prinesie viac trápenia než radosti. Áno, súhlasím, ale iba vtedy, ak poruší pravidlá ich pestovanie. Takže poďme sa s nimi vysporiadať. Myslím, že opäť hovoriť o to bude užitočné pre všetkých, najmä pre začínajúcich záhradkárov.

Vždy som sa držať štyroch hlavných metód.


Súvisiace odkaz: Uhorky rastú na parapete


Výsadba a starostlivosť o uhorky - 4 hlavné recepcia

Organické látky na uhorky lôžok skoré letné povinne z úkrytu pod mulčovací fólie, ako uprostred leta - hrubú vrstvu drevnej štiepky alebo slamy listnatých stromov.

Správne zalievanie uhorky

Poskytuje pravidelné zavlažovanie po celú sezónu teplej vody, ako uhorky genotypu vytvoreného v teplých a vlhkých subtropických, takže koreň nie je vyškolený pre čerpanie vody zo vyschla pôdy a listy - udržať vlhkosť v suchom vzduchu. Od začiatku bohaté plodu stráviť viac kvapalných a organických minerálnych doplnkov a lôžkoviny prehnitý hnoj.

Mimochodom, som naliať vodu do uličky, skôr než priamo na pristátie - tak jesť lepšie koreňový systém rastlín. Celé tajomstvo je, že uhorky postele mám len 15-20 cm na výšku, a uhorky sú veľmi spokojný s tým.

Starostlivosť o uhorky - kolov, sietí a tieňovanie

Uhorky vytvoriť priaznivé podmienky pre rast rias až - nie leniví dať kolíky, vytiahnite sietí a káble.

Vyrobené pre ochranu pristátie z spaľujúcim slnkom a suchý vietor. Je najvhodnejší pre tento účel, scén vysokorastuschih pritenyat rastlín a mriežok.

Je tam jeden rys uhoriek.

Na rozdiel od paradajok, sú tu na severe pôvodne reagovať na dlhom letnom dni (ktorá trvá dlhšie ako 16 hodín.) -Mnoho bloom a vek rýchlo na úkor ovocné sady. Uvediem rastlinu k životu dvoma spôsobmi: v prípade, že uhorky rastú na otvorených lôžok, zavrieť zo západnej a východnej pristátie vysoké obilia, a ak je v skleníku - do rovnakej strany pritenyayut jeho múry čierny film (hoci moderné skleníkových hybridov v dlhodobom svetelného dňa takmer reagovať).


Súvisiace odkaz: Škodcovia uhorky v skleníkoch a kontroly


výsadbu uhorky

Domnievam sa, že získať dobré rastliny ranej plodiny by mali byť vysadené v jednej línii - čo je jednoduchšie pokryť záhon filmu na oboch stranách, pretože ohrev pôdy v ranom lete je veľmi dôležité.

Používam niekoľko možností prístelky. Najjednoduchší spôsob, ako - je zasadiť sadenice v júni Bush odrôd soľného povlaku na hrebeni hnoja, sype z pádu, a potom už len polieval, neskrýva nič. A v júli bude zhromažďovať len uhorky pre morenie!

Dlinnoplodnye a uhoriek odrody šalátu sú zasadené v skleníku, vrátane paradajky a papriky (I všeobecne uhoriek jednotlivé útulky nestavajú: nemajú dostatok jedla a barov, a predať prebytky na trhu, ja neviem, ako).

prestal som robiť pre nich a skleníky s fóliou prehodil cez zábradlie. Je to oveľa jednoduchšie vytiahnuť otvorený mreží s uhorky svetozatenyayuschuyu plastové pletivo, ktoré je zázrak, ako to funguje: noc pod 5 ° teplejšie, a popoludní o rovnakom chladiča, vlhkosť vzduchu v oboch vyššie uvedených prípadoch, slnko a vietor sušené, krúpy tepov, vošky nelieta.

hnojenie uhoriek

Potom znova, tak som robiť: v rôznych častiach záhrady, medzi kríky starých ríbezlí a jabloní rastúcich samostatne vyleje na dvojicu vedierka kompostu a zasadil do júna vysokých dlinnoplodnye uhoriek viníc. Pre deti, vnúčatá a návštevníkov nájsť radosť uhorky u zrelých jabĺk a bobule ríbezlí!

A robiť pyramídy podielov medzi záhonmi, postrekovačov pletivo vysoké a zasadil uhorky.

Uhorky sa nebojí prekrmovania dusíka, tj. organickej hmoty v pôde pre nich nikdy nie je nikdy príliš veľa.

No minerálna voda v I nepoužívajú suchú formu. Predtým, než rodiacej Robím len drobivý kompost vrstvy aspoň 25 cm, a potom to týždenné kvapaliny hnojenie kompost extrakty starých a veľmi slabým roztokom minerálnej žiadne komplexné s kompozície pre uhorky (najlepšie hodí Bezštěrkový soľ).

Avšak uhorky citlivé na hnilobných mikroorganizmov, takže si nemyslím, voda je s infúziou bylín a čerstvého hnoja. Tiež mulčovanie s čerstvými bylinkami môže priniesť roztoče, belokryl-ku a škodlivým hubám. Vždy som si použite staré usadeniny sypaný organického uhlíka, čo obohatených v záhrade v lete, a neustále obkashivayu burinu - sú semeniskom pre uhorky chorobám a škodcom. Táto chudobná kamenistých pôdach buriny štruktúrovať pôdu a obohatiť ju, a na dobre oplodnené uhorky postele sú extra.

Z tohto dôvodu je prísny strážiť, takže pristátie nie je premenila v džungli. U starších odrôd štipka všetky postranné výhonky po dvoch fruitlets. CUT Zelentsy každý deň, to nebolo zarastené. Počas obdobia plodovej-rodil výhonkov, rovnako ako staré, vyblednuté, poškodené a choré listy vystrihnuté (pri demontáži posledných stonky nikdy neopustí, aby nedošlo k šíreniu infekcie).

Uhorky a molica a roztočca

Skleníkové uhorky hlavné škodcovia - molice a roztočce. V byte, na sadenice baklažánu a papriky, títo jedinci sú vždy prítomné v jednej množstve. Stojí za sadenice priviesť do skleníka, ako mesiac, milióny malých "hadov" sa objaví na listoch tukových uhoriek.

Vzhľadom k tomu, smrtiace chemikálie uhorky kontraindikované, je nutné použiť veľa ľudových prostriedkov. Prečo veľa? Áno, pretože nie je nikto, kto pravdu, že je potrebné kombinovať. A zasadil v otvorenom teréne ďalšie dva problémy: obvyklá a plesni.

U chorôb rastlín dostatočne, aby sa zabránilo vlhkosti na ich listy sa asi 6 hodín.

Preto som stráviť zalievanie pred 16 hod. Do noci pred listy uhoriek mal čas vyschnúť. Teraz, samozrejme, predať odrody, ktoré sú odolné proti týmto chorobám, ale ja by som sa úplne spoľahnúť na to, že nie. Je lepšie byť v bezpečí.

Akonáhle sa dotkol túto tému, budem hovoriť o najčastejších problémov, ktoré sa často stretávajú milovníkov pestovania skleníkových uhorka. Po prvé, je to anthracnose - Ak sa v blízkosti hornej časti plodov produkoval svetlo zelenej vredy, ktoré sú potom pokryté plesňou, otáčať ružová, potom sčernie, a oni tvorili práškový povlak. Ak je spustená ochorenia - koniec uhoriek. Aj, aby sa zabránilo takejto infekcie dôkladne dezinfekciu pôdy pre pestovanie sadeníc a vetranej skleníka.


Pozri tiež: Tipy na pestovanie - uhorky je správna?


Prevzdušňovanie pomáha predchádzať a tak nechutné veci ako lo hnilobe raja, kde sú plody pokryté našuchorené plesni sivej (to sa často dotýka viac a stopky). Vzhľadom k tomu, choroba sa vyskytuje v dôsledku vysokej vlhkosti, je potrebné starostlivo sledovať, aby nedošlo k preháňať zavlažovanie

Ale vysoká vlhkosť a nízka teplota môže spôsobiť gummoza pri vredy vytvorené na ovocie, z ktorého vyžaruje jantárová guma, potom pokrytý tmavú plesní. Prevencia - rovnaké, dobre, v extrémnych prípadoch, moderné systémové fungicídy.

© Gennady Raspopov. Borovichi Novgorod región

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor