slo.herbefe.ru

Pecan (foto) - výsadba a starostlivosť

kultivácia z pekanových orechov

Iní príbuzní z Gruzínska priniesli darom neobvyklé orechy. Náhodou som videl vo svojom vozidle a požiadal ho, aby mi dal niekoľko kúskov chovu. Vzhľadom k tomu, že žijeme na juhu krajiny, v regióne Krasnodar, myslel som si, že snáď naša klíma je tiež vhodný pre pestovanie tejto zaujímavej kultúry.


Súvisiace odkaz: Walnut: použitia a kultivácia


Orechy alebo tajomná kultúra

Dlhú dobu som nemohol ani rozpoznať názov rastliny, ktoré mi dostal orechy. Navonok vyzerajú ako orech, ale pretiahnutejšie a mierne upozornil na koncoch. Šupka je hladká, tenká, žiadne oddiely vnútri. Kernel-vyzerá ako orech, ale záhyby v nich nie sú tak kľukatá.

Chutia sladšie a sladšie. Preskúmanie viac ako jeden adresár a determinantom si uvedomil, že tento pekanové (alebo hickory Illinois). Kultúra môže niesť ovocie na 300-400 rokov! Patrí do matice rodiny rod bieleho orecha. To predstavuje šíriaci sa listnaté stromy až 60 m na výšku. Zanecháva je, rovnako ako popol, ale väčší - až 50 cm na dĺžku a bez zazubrinok okrajoch.

V priemyselnom meradle sú orechy pestujú v strednej Ázii a na juhovýchode Spojených štátov. V našej krajine existuje malé ju pristátie na Kaukaze a Kryme.

Pecan - 200 kg na strome!

Kvety Kultúra v máji a júni. Wind opeľovanie. Samčie kvety nut - náušnice. Ženy sa zhromaždili v kvetenstvo-hrotmi - až 11 ks. každej z nich.

Orechy v dĺžke až 8 cm na šírku a 3 cm. Sú až '20 dozrievajú v septembri a októbri. Výnosom staré stromy dosahuje 200 kg na strom. Young výnos menej ovocia. Jadrá obsahujú veľké množstvo tuku a, ak sú skladované po dlhú dobu sa môže stať zatuchnuté. Jesť orechový čerstvého praženej kávy a používaný vo varení a cukrársky priemysel.

Všetci, kto sa odváži pestovať tieto stromy, mali by ste vziať do úvahy ich impozantnej veľkosti. To znamená, že za orechy budete musieť vziať veľkú časť záhrady. Zvlášť, že pre plodovej plodín vyžaduje aspoň 2 strom.

Jesenná výsadba orechový

Arašidy pred siatie vyžadujú stratifikácii. Boli nasiaknuté po dobu 3 dní vo vode a potom dal v zimnom do jamy s pieskom. Posypať kompost.

Ale ja som orechy padnúť do rúk pred novým rokom, kedy tam bol sneh. Preto sa po namočení, dal som ich do hrnca s vlhkým pilín a umiestni do chladničky. A v apríli, zasadil v krajine, ísť hlboko do pôdy na 5-7 cm. O mesiac neskôr som vstal 5 silné sadenice. je rok. Ak ste presvedčení, že informácie, ktoré som našiel niesť sadeníc ovocných začne až vo veku 8-11 rokov.

Na juhu pekanové tiež množia pučiace, vrúbľovanie na iné odrody toho istého kultúry, rezňov. A potom stromy začínajú prinášať ovocie v 4-5 roky.


Súvisiace odkaz: Manchurian orech (na snímke) - Pestovanie


V skleníku alebo v izbe?

Kultúra rastie na slnku a v čiastočnom tieni. Má rád úrodnú, voľné, dobre odvodnené pôde. Vydržať krátky pokles teploty v zime k -30e. Reagujúce na ťažké výplachy, keď vydrží a sucho.

Okolo mladé stromy treba vytiahnuť burinu, hnojenie a mulčovanie pôdy uvoľnil. Sadenice môžu byť transplantované do trvalé miesto u jedného roka veku. Rastú rýchlo sprvu nemal - na 20-30 cm za rok. Potom ich zrýchlený rast.

Pekanové orechy môžu byť pestované v miestnosti, skleníka, skleníka. Iba je potrebné pravidelne strieka bývanie v suchých vzduchových stromov. Zimný (od novembra do marca) vedie závod v chladnej miestnosti pri teplote 8-12 ° C. V období odpočinku je bohužial oplodniť a znížiť zálievku.

Osobne mám v pláne predať 3 svojich sadeníc a 2 predložený dači domu. Keď vyrastú, budú pritenyat dvore v letných horúčav.

Ak mám to šťastie, že nájsť v sadenice materskej Pecan, potom kúpiť ďalšie 2 pre pristátie v dome, bude cross-opeľovať s mojimi sadeníc. Len nezachytil sadeníc rovnakého druhu, ktoré mám. Aj keď je to nepravdepodobné, pretože odrody pekanové zobrazený cez 150. Medzi nimi je pre ruských klímu, ako som zistil, sú považované za najvhodnejšie: Major, Text, Green River, rovnako ako Indiana. Stewart a úspech.

© Oleg Yaroshenko, Krasnodar región

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor