slo.herbefe.ru

Záhradnícka technika John Jevons

Čo je to "Zelenina na Jevons '

Môžem vám ponúknuť novú technológiu vysoko výnosné pestovanie zeleniny v predmestských oblastiach. Vo svojom základe - na objave vedcov: aeróbnych a anaeróbnych mikróbov, biointensivny spôsob amerického poľnohospodárov John Jevons, popísané v knihe "Ako pestovať viac zeleniny, než si možno predstaviť, a oblasť je oveľa menej, než si myslíte," prácu japonských a ruských vedcov o pestovaní uhoriek s choroboplodnými zárodkami a samozrejme osobnými postrehy a závery. Uvediem len závery, vynechá celý proces, prišiel som k nim.

Bol som prekvapený a zaujala úrodu údaje, ktoré získali vedcov, reprodukovať biointensivnuyu technológie D. Jevons.

Posúďte sami. Prvá číslica - priemerný, druhý - maximum.

Zemiaky - 450-3540 kg väzby, vodný melón - 450-1450 kg jačmeň - 45-110 kg, cuketa - 440-370 kg kapusty tardívnych - 870-1740 kg cibule - 910 až 2450 kg.mor-Kov - 680-4900 kg, uhorka -540-2170 kg, paradajky - 880-1900 kg, červená repa - 500-1200 kg, repa, kŕmna - 1810-4300 kg, cesnak - kg 550-1100.

Rastliny sedieť v rovnakom časovom rámci, ktorý podporuje domáce poľnohospodárstvo, aj keď semená, aj keď sadeníc.

Čo sa týka schémy pristátie, pre lepšie oblasť využitia rastliny boli umiestnené v striedavom spôsobom vzdialenosti od stopky na zastavenie alebo od stredu ku stredu jamy boli identické. Pre bežné plodín sú: baklažán - 45 cm, fazuľa - 20 cm, melón, tekvica, paradajka - 46 cm, kapusta, cuketa, melón, kukurica - 38 cm, hrach - 7,5 cm, fazuľa - 15 cm, mrkva - 8 cm, petržlen - 13 cm, cibuľa, cesnak, repa tabuľka 10 cm, zemiaky - 23 cm, reďkev - 5 cm, uhorky, papriky - 30 cm.

Japonský v Buryatia, a potom sa v Barvikha pri Moskve dostala úrodu uhoriek v 1,7-krát viac ako ruské riadiace pozemku. Navyše mikrobiálne bola spotreba 1 lyžička 1 .. l. 10 litrov vody.

Moje oči sa rozžiarili: ako sa majú správať ostatnú zeleninu?

Aký druh baktérií?

A našiel som odpoveď v článku nazvanom "Mikróby proti chorobe."

Zdá sa, že sa jedná o obvyklé riešenie Divozel (1/3 vedierka divozel, zvyšok - voda). Po všetkých kvasu, ktorý je 5-7 dni (v závislosti na teplote okolia), pridá srvátka, cmar, odstredené mlieko - výrobný odpad, hnijúce seno (2/3 lyžice + voda).

Tieto baktérie zabiť múčnatke, anthracnose, pleseň, hniloba, atď. Rôzne

Celý pozemok je rozdelený do postele a ciest. Šírka postele až 1,2 m, dĺžka -. Svojvoľné, širokých chodníkov 0,3-0,5 m Chodíme len na cesty v záhrade nedochádza v každom ročnom období. Vysadené po celej postele.

Prípravok technológie D. Jevons pôda je dvojitá kopanie, pomocou humus alebo kompost vrstvu 5-7 cm, tj, naleje na vrstvu humusu vrstvy 5-7 cm, kopal na bajonetu, bola odstránená kopať pôdu, znovu naleje 5-7 cm humus, kopal zase to, čo sa predtým vykopanej, sa obrátil na posteli.


Pozri tiež: pestovanie sadeníc na Mitlayderu


Mikróby v pôde, alebo záhadné javy

Pozrime sa na príprave pôdy z dnešného pohľadu.

Aeróbne baktérie sú v hornej vrstve pôdy:. 0-5 cm klasický príklad dreveného kolu hnané do zeme, o niekoľko rokov neskôr sa začína rozkladať z povrchu hlboko do hĺbky 5 cm v cola dreva nemení v priebehu času ..

Čo je úloha humusu alebo kompost na druhú kopanie v D. Jevons, reakcie v agronómia tam.

Každý záhradník vie, úlohu hrsť kompostu a humusu na jar, pri pestovaní. Začať prácu Pahari červov a všetkých obyvateľov aeróbne pôde: ničí hnilobe, plesni, múčnatke, anthracnose, atď. Rastlina nemá plytvať energiou na to, že rýchlo rastie.

Pri vykonávaní pôdy vápnenie stupňa I bol konfrontovaný s ďalším fenoménom, ktorá nie je popísaná vedou. Sme zvyknutí na to, že raz izvestkuem, potom pracovať pre zmenu pH pôdy. Ale ukázalo sa, vápnenie pôdy, nemáme len zmene pH, meníme zloženie pôdy.

Takže buriny nepestuje, alebo zmizne po dlhú dobu (napríklad drevo vši). Ide to hlboko do pôdy uvoľnením do značnej hĺbky. Ak sa budeme držať tých hodnôt, ktoré dáva vede hĺbky uvoľnením 90-120 cm na vápnenie.

Čítal som nikomu o tom v literatúre? Nikdy som sa stretol. Voľná ​​pôda po vápnenie priedušné a vodu ad libitum, pôda nebude držať pohromade, žiadne hrudky zostať voľná 4-5 rokov. Každý, kto je oboznámený s fenoménom rosy, kedy pri určitej teplote, vlhkosti pary zo vzduchu do kvapaliny, usadiť sa na objekty, tráva, pôdy, ktorý absorbuje vlhkosť.

Neviditeľné pomocníkmi v záhrade

Od jesene proizvestkoval lámal všetky krajiny na jar na lôžok a ciest. Deväť rokov nie kopať! Ktorý uvoľňuje pôdu a je vhodný pre pestovanie zeleniny? Jesenné dážď zmáča pôdu, mráz spútať ľad. Pri zmrazovaní vody expanduje, ale to je v pôde. Jarné vyprchá, pôda je voľná. Ani jednotka nebude vytvárať jemné voľnej pôdy.

Nech je to voľné a podzemné obyvateľov -. Aeróbnych mikroorganizmov, červy, atď Pri vápnenie pôdy uvoľnenej hlboko v 90-120 cm do 5-6 rokov. Prečo kopať? Opravené lôžka hrable hranu, oneskorený vlhkosť. Vzal som si asistenta mikróbov, a všetky práce sa vykonáva s nimi: ošetrenie osiva, výsadbu sadeníc, príprava kompostu. Práca mikrobiálnej riešenie nemenné - 1 lyžička .. 1 .. l. baktérií na 10 litrov vody.

Som uvedené vyššie tri mikrobiálne zloženie (divozel, mliekarenskom priemysle odpadu, hnitiu seno). Na konci článku Dám vám iný recept na ktorej pracujem.

Aj rastlín rovnaké ako D. Jevons.

Zozbierané od jari do jesene kompost všetkých organických zvyškov. Pre hmotnosti pokosenej trávy, ktorý je priľahlý ku koncu záhrady z potoka. Predtým vrstvy sypané trávu kúpil drogu z odpadu pri výrobe cukru, a potom začal používať pracovný mikrobiálne riešenie, a potom spravidla už zvládnuť.

Tráva vyschne rot (Preet) - osivo je pripravené. Na jeseň dostať hlboké hromadu kompostu a budúci rok je takmer celý tráva spracované do kompostu. Používa sa na pestovanie na lôžka raznoshu.

Polievanie: vodné vedro (10 L) bol pridaný 1 lyžička .. 1 .. l. mikróby a tým i pracovný roztok napojená, striekané kríky a rastliny, na prevenciu a liečenie ochorení, v prípade, že je. 9 rokov, nikto rastlina nie je chorý.

Mikróby uložené a pripravené zo skla, dreva, plastovej nádobe, ale nie v kove, a to aj v prípade, v nerezovej nádobe. Zárodky sa bojí ultrafialovému žiareniu a zomrie z nej - nemôže byť uložený vo svetle. Mikróby zomrieť z roztokov solí, kyselín, zásad (to je pre tých poľnohospodárov, ktorí chcú

v kombinácii s zavlažovania riešenie mikrobiálnej hnojivá). Mikróby pracujú vo vlhkom prostredí.

Bez chemických hnojív je ťažké pestovať zeleninu. Keby som aplikovať hnojivo tak. ako je napísané v návode, a napojená na korene alebo na pôdu, budem zničiť svojich pomocníkov - aeróbne mikróby. Zostal som na jednu stranu - listov, to znamená, listová aplikácia. A tak, aby spaľovať alebo spáliť listy rastlín, mala by sa dávka znížiť o hnojivo niekoľkokrát v porovnaní s kŕmenia root. Vzala som ako základ 0,5 litra na 10 litrov vody. A tu som čakal na ďalšie dva objavy.

Prvý z nich - všetko, čo kvitne, zviazaný a dáva ovocie. Žiadne flower spálené a zmizol! Druhá - rastliny rozvíjať intenzívnejšie, stáva vyššia, viac produktívne.

To všetko som použil pre pestovanie zeleniny. Upozornenie: nie znečistiť hnojivo pôdy. nehromadili v rastlinách. Rastliny vyvíjať harmonicky a energicky. Chuť, vôňa, skladovanie - to všetko na najvyššej úrovni. Negatívne Nevšimol som si nič. Tu je niekoľko príkladov pre pestovanie zeleniny.


Pozri tiež: Mitlayder v ruštine - použiť metódu s pozmeňovacím návrhom k Rusku


Dávkovanie Dzhevonsa technológie v záhradníctve

cesnak

Práce spojené so zakladaním a spracuje cesnak v septembri podľa lunárneho kalendaryu. Na jar drobivé ploskorez uličky, oplodniť požierajúci listy 3-4 krát plne komplexné hnojivo s intervalom 3 dní.

Cesnak je na jednotke intenzívnej rast. Pôda je vlhká, ja napojili pracovníkom mikrobiálnej riešenie - mikróby pracujú na plný výkon. Potom som napojená podľa potreby, ale stále s mikróbmi. Po dobu jedného týždňa pred dátumom pripravenosti, a dokonca skôr, dig cesnak, súš v tieni, a odrezať vrcholy a korene.

zemiaky

Obrábanie rastlinného materiálu a vyklíčili. 23x23 cm výsadbu, a ja som zasadil v rámci schémy 23x10-11 cm - výsledky sú stále vynikajúce. V výsadby diery hodím hrsť kompostu, 1 polievková lyžica. l. dreva popol. V prípade, že zemiaky sú veľké, Prerušila som len zlomok, ktorý bol 2-3 klíčkov. -Li malý, je rez, ale nie až do konca, mať viac choroboplodných zárodkov. Dať do otvoru a cibuľou šupkou, proces, a kúpil liek pre predspracovanie - to všetko je na dosah ruky. Všetky výsledky boli dobré.

Po výsadbe zemiakov celý povrch pracovnej spracované mikrobiálnej roztoku. Vo výške 10 až 12 cm riadok fréza v tvare pluhu ako zemiak, a tiež drážku pre zavlažovanie.

Žiadne ďalšie prácu na zemi kopať nie. Pôdne úzky koniec k nevykopannoy časti. Ak máte kopať staromódny, rezané veľa zemiakov. Pásavka zemiaková sa zberá ručne metlou v kontajneri.

V tomto roku s dvoma lôžkami s dĺžkou 4,9 m, 1,2 m výšky 7-8, máme plných 10-LI-ľ vedierka zemiakov. zasadil sme všetko, čo zostalo po zime a nebola použitá potravy. Podľa mojich výpočtov, zber od 980 do 1100 kg na sto.

krovia

Pod každým kríkom na jeseň rozpadne na 1 vedre kompostu, pohár dreveného popola. Jarné egreše pleseň z liečených. Všetky kríky, aby Bud dostal listové hnojivo, a potom, po kvitnúce - znovu.

A opäť tu som sledoval všetko, čo bolo v plnom kvete, a kravatu danej plodiny. Pôda sa neklesol jedinú kvetinu!

jahody

Listové hnojivo kŕmiť trikrát: bezprostredne po snehu, pred kvetom, v priebehu kvitnutia. Aj keď na jeseň plantáž zasadil, ale úroda je prekvapivo bohatá s aplikáciu na list, nevidím žiadnu Botrytis cinerea jahôd vôbec.

9 rokov bez buriny a ničenie buriny

Moji asistenti, mikróby pestujú plodiny ku mne. Je možné získať druhý a dokonca o tretinu!

Aj rastú zelené hnojenie. Zarážka na horčicu ako kultúry. Prvé oblúky sú uvoľňované z cesnaku, potom z lukostreľba, atď A na tie postele, vysadené paradajky a papriky, semená horčice rozptýli medzi rastlinami.


Súvisiace odkaz: Rastliny pre vedu siderates


Tu konám dvoma spôsobmi: prvý - po kvapkách zelené hnojenie, druhá - nechať až na jar.

Potom, zelené hnojenie, alebo skôr to, čo z nich zostalo, oddialenie zimné sneh a jarné pomalé rozmrazení je pôda nasýtená liečivej vody z rozpusteného snehu. Jarné hrable odstráni zvyšky a buď odoslaný do kompostu, či drvené a vracia do lôžka spracovania mikróby a červov. Všetky lôžka majú spoločnú kompostu. A postele mám 59.

Deväť rokov som Paju na zem v posteliach. Naskytá sa otázka: čo o pleťou, kontrolu buriny? Tieto lôžka sú žiadne alebo takmer žiadne buriny. Buriny len na cestách, a že stratená: divoká kapustová a dovážané z Južnej Ameriky Galinsoga.

Pri splne a novoluní ploskorez môžem odstrániť burinu a úloha strávila veľmi málo času.

A sľúbil, mikrobiálne zloženie, s ktorými pracujem - základňu. 1 liter séra, sa rozpustí 1 hodinu. L. smotana (primer).

V 1 litri vody (rybník, sneh, pružina, atď, ale nie z kohútika!) 1 polievková lyžica sa rozpustí. l. med (alebo melasa alebo cukor alebo cukrom potiahnuté jám nevhodné - produkty chemického spracovania). To je sila mikróbov.

Prepojenie oboch riešení a uvediem na objem 10 litrov. Nádoby musia byť sklo, drevo, plast. Môžete pridať 10 g droždia - to sme práve rozšíriť rozsah prevádzky mikróbov. Skladovať v mieste, kde nie je svetlo. Pri otvorení Zapečatený kontajner, v ktorom sú mikróby priebežne praskavý zvuk. To naznačuje, že mikróby a ich práce.

Autor A.P.Bessarab

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor