slo.herbefe.ru

Fazuľové struky - pestovanie a starostlivosť

Ako som rastú zelené fazule doma v Tver kraji

Ako veľký spustiť záhradníctve sezónu, s vedomím, že mnohé zo rovnaké ako tie, jednoduché a nadšenie vodiči získať semená odvíjať predpojaté výsadbu projektov, pripraviť pôdu pre výsadbu, siatie, potápanie, skrátka - utekaj!

Napríklad na radu čitateľa som zasadil v minulej sezóne kapusty Emerald Cup. A neľutujem - je to naozaj chuť a krásu superior a brokolica a farby.

I obyčajne rád, aby nové položky, ale nie na úkor súboru osvedčených postupov a kultúr, ktoré silne prijatých miesto v mojej záhrade. Jedna z týchto rastlín - zelené fazule. Nejako, v časopisoch a na webových stránkach pre malé materiály strukoviny, a preto, že vyniknúť v krajine zeleniny, a priniesť značné výhody! Postačí povedať, že v rovnakých špargle bôby obsahujú všetky esenciálne aminokyseliny, rovnako ako vitamín B a kyseliny listovej (to je užitočné pre pacientov s diabetom, navyše zvyšuje odolnosť organizmu k infekciám).


Súvisiace odkaz: Rastúce zelené fazuľky


Rastúce zelené fazuľky

Teraz budem vám rozprávať o svojich skúsenostiach s rastúcou zelené fazule.

Na rozdiel od, povedzme, hrášok, fazuľové struky nie sú ovplyvnené škodcami, a prakticky netrpia - len podarí zožať!

pristávacia

Staviam sa v prvej polovici mája, kedy bolo viacmenej zahriať pôdu (v našom regióne Tver zvyčajne od 9. do 15.).

Semená namočené cez noc a ráno robiť jamy v krajine prsta vo vzdialenosti 15 cm od seba a zaspať na ne. Pozemky pod fazuľa nemajú hnojiť, obsah zavedený na jeseň pokosenej trávy, a práve nasype popol ako fazuľa formy uzliny v symbióze s baktériami dusíkom-opravovať, a preto, že je sebestačná v dusíka sám.

Klíčenie semien je zvyčajne moje sto percent. A čo nemajú vyliahnu v teplom-krajine? A pretože som výsadbu dosť často, sa zdvihli rastliny nemajú "rozpadnúť" na záhrade na stranu, ako to bolo, podporovať sa navzájom (1 fotka). A nie je potrebné ďalšie ich pleťou.

O susedov bôbov.

Máme okolo kuchynského záhrade rastie vlastným výsevom kôpor, vytiahneme na jedlo, ale nie na nosidlách. A ako sa ukázalo, fazuľa dobre s ním cíti rovnakú spoločnosť, rovnako ako so šalátom (to urobil s všetky kultúry koexistujú absolútne). Bean odrody môžeme nájsť veľa, ale páči sa mi len jedno -žeriav. Fazuľa vyrástli dlhé, tenké, bez vlákniny, chutné hrozno visí.

To sa vyvíja fazuľa veľmi rýchlo, kvitne v júni a začiatkom júla, je už možné zahrať prvú struky (foto 2).

Ďalšou výhodou tejto rastliny - simultánne zrenia, čo umožňuje postupne odstrániť plodiny a obrobku a aktuálnej spotreby.

Hlavná vec - nepreháňajte rastliny na záhrade, potom bean list bude prísnejšie. Odtrhnúť ruky asi raz za 7-10 dní, moja pravá, nakrájame na plátky a zmrazenie. V prípade, že počasie je suché a pôda medzi rastlinami, mulčovanie na pokosenej trávy.

Som zalievanie každý druhý deň, ale hojná. Niekoľkokrát v lete oplodniť bylinný extrakt zo žihľavy -to plastu 50-l (v každom prípade železo!) Obsahuje hlavne o tretinu žihľavy, a naliať vodu, pridá 1 polievková lyžica. l. močovina stimulovať kvasenia a trvať týždeň. Potom, po kvasené zelenej hmoty v komposte a zostávajúce zriedenej kaše v množstve 2-3 litrov na vedra s vodou.

Na konci augusta, kedy nie je zrelé fazuľa začne vysychať, vytiahnite steblá zo zeme a visí pod baldachýnom na dozrievania semien. O týždeň neskôr odlupovanie fazuľa, a nakoniec sa sušia semená doma.

Aj držať vegetariánsku stravu, sa chcem podeliť o svoj obľúbený recept.


Pozri tiež: Ako pestovať špargľa fazuľa


upratovanie tip

Cestoviny s fazuľkami a karfiolu (asi 500 kalórií kcal uvedená množstvo produktov).

100 g varenej cestoviny v osolenej vode a kanalizácie. V samostatnom kastróle nalejeme vodu na varenie zeleniny a dať na oheň. Akonáhle dôjde k varu, sa ponorí do 100 g špargle bôbov (I použiť vopred premytý, nakrájané na kúsky a mrazené fazuľa z mrazničky) a varí sa po dobu 10 minút. na miernom ohni. Potom sa pridá 100 g karfiolu, rozdelený na ružičky (I opäť používať dary svojej záhrade). Pri varu a varí ďalších 10 minút. Vypustite vodu.

Medzitým, v panvici s nepriľnavým povlakom ohriať 1-2 hodiny. L. slnečnicový olej, dať olúpané a nakrájané paradajka a jednu žiarovku. Fry 5 minút do semi-mäkkom stave. Pripojte sa k panve cestoviny a zeleninu v teple. Miska je pripravená.

© Anna Živorová

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor