slo.herbefe.ru

Korenovsk vlašské orechy (za studena-rezistentné odrody odvodené z orechov ideálny) - pestovanie a starostlivosť

Vlašské orechy odrody Korenovskiy - mrazu a crymophylactic stupeň (i pre Sibír)

Ako môže byť krátky na pozadí rýchlo prejsť priamo na najznámejšie "Korenovskiy orechy."

Nedávno sme šli na rybársky výlet s kmotrom ústia do Azovského mora. Kum všetkých suchých vín preferuje víno vyrobené z grade Lydia, Urobil to sám, ale tohtoročné povodne v Krymsk jeho vinárstve plány narušené - odplavené takmer celú vinicu. Našťastie je to úžasné víno pripravuje staršie vinár v obci, ktorá sa nachádza na ceste Temryuk, teda k nám na ceste. Zastavili sme sa z nejakého vína, sledovať nejakú zvláštnu maticu, to nie je vidieť, požiadal - boli tí najviac Korenovsk orechy, visí v klastroch.

Okúsil chuť nie je povedať, že veľmi nezvyčajné, ale napriek tomu trochu odlišné od bežného orecha, chutnejšie podľa môjho názoru "" Majiteľ povedal, že chlad v zime (v roku 2012 dosiahol 33 - anomálie na svoje miesta) pohyboval ľahko - aj potom, čo všetci ostatní orechy majú veľmi poškodený - napoly som pobočiek, ktoré, vrátane najsilnejší frakcie a záhradným lebku a malé motorové píly. Aj keby mehruku spôsobiť, pretože v hornej časti všetkých vetiev orecha vyschla - vozidlo vo vetre bolo hrozné miesto - všetko padá dole, a to aj v slabšom vetre. Pravda hovorí, že nemajú radi teplo, tak málo úrodu (zber naozaj chudobný - zaujímame sa zvyčajne pri každom dome v túto ročnú dobu, to všetko posypané rovnými drví pod nohami) a potom jeden alebo dva tam vonku, tam ...

Všeobecne vyvolal tri kusy "Korenovskiy orechy" na reprodukciu - rozhodli zasadiť na jar, na jeseň, pretože vlani v zime, pristátie rozhodla, že nebude robiť, nie riskovať. Dom si myslel, že niekde som mal sviečkovej v archíve časopisu pre záhradkárov o najlepšieho druhu zázrak orechov sa nebojí chladu, a ktoré môžu vyrásť na Sibír, nehovoriac o strednom Rusku. To je vlastne zárez.

Ale photo porovnaní s inými Korenovskiy orechy vlašské orechy (môžete zväčšiť): Na ľavej strane orechy Korenovsk, uprostred bežného tonkokory odrody vpravo krúžok orecha, ktoré som požiadal, aby požičať veľa rokmi, chovateľ a zasadil, veľmi veľký, kôra je tenká, jadro je viac než bežné matice s shell, obava z mrazu, ale ovocie rovnako. Balíček pre porovnanie 100 milimetrov

Korenovsk orechy skorý vzhľad ovocie je zakrpatené vlašské orechy. Začínajú niesť ovocie v druhom, treťom, a to aj v prvom roku a produkujú dve plodiny v jednom vegetačnom období. Visí strapce, ako hrozno a je v rukách až 25 alebo viac druhov ovocia, je to ich hlavný rozdiel od obvyklého typu vlašských orechov.

Prvý výnos plodiny naraz: na jar objaví samca a samičie kvety sú opeľovanie len vietor, plody sú s hmotnosťou 10 gramov a viac!

Druhý podiel ešte v máji, a ja stále neviem, ako presne plodom druhej plodiny opeľovanie, pretože tam nie je žiadna samičie kvety. Podľa niektorých zdrojov, opelenie prebieha vnútri ovocie. Plody druhej plodiny majú malú obchodnú hodnotu.

Tu na týchto orechov a našiel som zimu 1944. Som amatérsky záhradník, a to aj počas vojnových rokov som sa zaujímal o zahradničení. Mal som kamaráta, kontrolóra, jeho rodina žila v Uzbekistane, a že hovoril o zahradničení Uzbekistan a obzvlášť chválili vlašské orechy, ktoré poskytujú nádherné úrodu.

Kým sa vyznamenali v boji dostal dovolenku vo vlasti, že môj priateľ ho dal po dobu 2 mesiacov, spýtal som sa kamaráta priviesť vychvaľovaný orechy aspoň kilogram. Keď som sa vrátil z dovolenky a priniesol sľub, skúšal som niekoľko orechov a uvedomiť si, ako môžu byť chutné naše obvyklé, Kuban vlašské orechy. Poslal som balíček s orechmi pôvodom z Kubáň. Odpoveď bola dlhá doba a zistil, že balík dostal, ochutnali orechy, ale ... rastú ich otec nemohol, nevedel, ako ich pestovať.


Súvisiace odkaz: Rast orech strom starostlivosti (+ orech čierny)


O niekoľko rokov neskôr, už doma v jednom z celoštátnych novín, som si prečítal informácie o agronóm S.S.Kalmykova orechy odrody ideálne. Pochválil tie orechy. Okamžite som poslal peniaze a list so žiadosťou a pokles bol 10 matice.

Napísal som svojmu priateľovi, ktorý už odišiel z armády, a on mi tiež poslal svojej matky. Tak som začal nový výber orechov.

V návode som dostal, ale k nej a snažil sa niečo jeho blíži. Okamžite som chcel od kríženia s miestnymi orechmi odvodiť a zlepšiť orechy ideálne, získať nové veľké matice. V nasledujúcich rokoch, urobil som to, a volal jeho matice Korenovsk.

Koľko radosti to bolo pre mňa a miloval, keď moje hybridný matice všetky, ale prvý z roku začala niesť ovocie a dať strapcami prvých 5-10 matice a potom sa trochu viac, ale napriek tomu dal dve plodiny počas vegetačného obdobia.

strieka Aj kvitnúcich stromov med sirup (100 g medu, pružinu 10 litroch vriacej vody), ktoré sa často vkladá do shtambiki Sadenice medi a železa nechty alebo drôtu. To je veľkým prínosom.

Všetci, ktorí sa snažili svoje orechy, dospelí i deti, hovoria, že chuť nemožno porovnávať s bežnými vlašských orechov. Moje Korenovskiy orechy navštívil výstavy svojich publikovaných článkov v novinách a časopisoch, dotisknutý aj v zahraničí, a návštevníci som mal veľa.

Pred rokom 1991, veľmi som poslal a distribuovaný mojej matky, a ľudia dať doma, a tu a tam na farmách.

Voľba Korenovsk orechov stále pokračuje. Typicky vyklíčili matica drží im jeden deň v mede sirupe, potom, keď výhonky objaví v výhonkov a koreňov vložiť medený st viazací drôt, striekačky zaviesť medu sirup v nadzemných a podzemných častí rastlín, z toho mojej sadenice dokonale rast a potom dať veľmi chutné orechy.

Nie moc ich poškodeniu orechového ochorenia - Marsonia a škodcov na orechy nenapadajú iba havrany, zvlášť keď tonkokorye orechy.

Ľudia sa ma často pýtajú, či orechy rastlina Korenovskiy ak pri vode.

Moje orechy rastú v poľnohospodárstve a Korenovskaya Babich. Potom, čo v rieke statku nebola takmer žiadna voda, a potom sa presunul, voda bola veľa. Keď voda takmer nebolo, dal som orechy blízkosti rákosie, kedy bola voda moc mojej orechy jedenásť rokov vo vode rástol dobre a dal výbornú úrodu, a potom sa v zime niekto zapálil rákosie a orechy boli spálené.

Ale v tom istom poľnohospodárskom podniku, a dokonca v niektorých miestach v tokoch rast mojej orechy priamo vo vode a neumierajú. Takže sa nemusíte báť, aj keď vody pol metra pod povrchom.

Pri kontrole sadenice zistené, že v prípade, že nadzemná časť zvýšila iba o 10 cm, je koreň dosahuje dĺžku 130 cm. Presne nastaviť.

Môžete transplantáciu sadenice a (iba dva roky), a nie je nič zlého, ak si skrátiť taproot a ponechať len 30 cm. Je to s dobrým starostlivosti nie je škodlivá.

Teraz mám 91 rokov a v roku 1993 som našiel náhradu a výber nástupcu s mojím orechmi. (Priezvisko nie je uvedený v časopise)

Keď prekročí Korenovsk matice s veľkými-rodil bežných vlašských orechov, potom strávi ďalší hybridizácii. Po skončení testov sú u konca, správu revízne to.

Tento chovateľ a moje ďalšie nasledovníci naďalej držať na výber a dúfam, že tam bude veľa šťastia.

A v iných regiónoch Ruska majú svojich nasledovníkov, a žijú na severe, Sibíri a Sakhalin.

A ešte ku mne prišiel pre orechy Siberians chcieť pestovať doma. Moja rada Siberians kde dub dáva veľkú úrodu žaluďov, bude produkovať úrodu a Korenovskiy orechy. Rast je do kríky forme a podá v zime, a keď sa dostanete na prvú úrodu, s maticami a bude mať mrazuvzdorná orechy. Preskúmať a dosiahnutie požadovaných výsledkov.

Autor VV Stefanenko

PS: Pozrime sa, ako klíči neskôr písať, ak sa niečo stane. Jedna sa bude snažiť, aby v krajine, druhý v narazil do jamky opadané lístie z vlašských orechov, podľa mojich skúseností ako stromček dopadá veľmi silný a rastie trikrát rýchlejšie ako v konvenčnom pestovaní. Tretí jedli orechy :-)

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor