slo.herbefe.ru

Tulasi (foto) svätá bazalka - pestovanie rastlín

Ako pestovať Tulsi alebo svätú bazalku po celý rok

Mám rád všetky druhy pikantné bylín. Avšak sa dáva prednosť baziliky, ktoré mnohí poznajú a ocenia. A dnes chcem povedať o jednej z najneobvyklejších odrôd tejto nádhernej rastliny, proste som sa zamilovala, a pestovať si ho teraz takmer po celý rok.

Pred niekoľkými rokmi, pretože vedel, svoju vášeň pre bylinky, priateľ ma pozval na nákup semien svätej trhu bazalka, alebo, ako sa tomu hovorí, tulasi.

Povedal - hotovo! Po zakúpení semien, pestovanie sadeníc, a vysadené v záhone. Akonáhle sa prvé listy, práve som potešený s ich nádherné, neobvyklé aramatom.

Zistil som, informácie o tom, a zistil, že to bazalka je najviac ctený závod v Indii.

Ukázalo sa, že dlhodobá tropický ker s veľkým vôňou od nepamäti pestuje nielen v blízkosti chrámov a domoch bohatých, ale aj v blízkosti chaty chudobných, a je neslúži Hindi ako najposvätnejšie lotosového listu po.

Svätá bazalka pestuje ako na lôžko av kvetináčoch na parapete. Predpokladá sa, že v dome, kde rastie voňavé Tulsi. nepribližujte zlých duchov, ľudia tam sú vždy zdravé a šťastné. Páni!

My svätá bazalka sa pestuje ako ročný, cez sadeníc. Ja tiež, ale to je možné pestovať aj ako izbová rastlina. To je skúsenosť, chcem podeliť s fanúšikmi a voňavých byliniek.

výsadba tulsi

Teda: Aj zasiať semienka priamo do hrnca (beriem vedro majonézy), alebo rastú prvé sadenice. By som povedať, že tulsi silne náladové do pôdy, ale lepšie, samozrejme pripraviť zmes humusu a rašeliny v pomere 1: 1. Semená sú zasadené v hĺbke 1 cm na dobre vyhrievané pôdy (v kabíne a nastavená na batérie alebo solárne prahu). Po výsadbe hrniec (vedro) uzatvára film, alebo jednoducho dať do igelitového vrecka, spin hore a dajte na teplé miesto.

Sadenice sa objaví za dva týždne. Potom sa fólia odlúpnutiu a odstránená semenáčikov bližšie k svetlu - v krabici. striedmo zalejeme teplou vodou. Pereuvlazhnyat pôda nie je žiaduce! Ak bazalka rastliny šlo dobre a silne koncentrovaný, som ich decimuje a uložené do inej nádoby.


Pozri tiež: Basil - výsadbu a starostlivosť


Tulasi: Care

Je potrebné poznamenať, že svätá bazalka sa ľahko množia: je nenáročný a nespôsobí príliš veľa problémov, ale použitie to je obrovský!

Listy začnú rezať asi tri týždne po zasiatí, keď dosiahnu výšky 10-15 cm. Zvlášť voňavé listy a mladé výhonky na začiatku kvitnutia. Po rozrezaní je žiaduce kŕmiť rastliny (2-3 g močoviny za 1 liter vody). Ale v prípade, že mix pôda je dobré, môžete často to urobiť znovu. Áno, možno to je všetko!

Chcem dodať, že na rozdiel od iných typov bazalkou Tulsi listy drsné, pokryté tenkými voloskami- kvety sú malé, na dlhých stopkách, ktoré majú, rovnako ako všetky rastliny, delikátna, podivuhodný, s ničím neporovnateľné vône!

Keď už hovoríme o výhodách, nehovoriac o liečivé vlastnosti rastlín. Tulasi sa používa na liečbu ochorení srdca, bolesti hlavy, opilosť.

Slúži ako antipyretikum, vyvolávajúce potenie, lieči kašeľ a zápal priedušiek, je vhodný aj pre diabetikov, pretože má schopnosť znižovať hladinu cukru v krvi, - aspoň tak hovoria bylinkári.

No, pre mňa osobne, svätá bazalka je jednoducho nenahraditeľná v kuchyni: čerstvé a sušené listy, ja používam ako korenie pre varenie mäsa a rýb, šaláty, omáčky a marinády. Ale kde len som nedal! Domnievam sa, že táto bylina dáva pokrmy nielen príjemné, ale aj veľmi rafinované aróma. A som naozaj rád Tulsi čaj.


Súvisiace odkaz:  Rastieme exotické rastliny v krajine - špargľa, artičoky, zeler, bazalka


Tie Hinduisti tvrdia, že listy svätého bazalka čaju zmierňuje stres a podráždenosť, obnovuje pevnosť a spomaľuje proces starnutia v tele a pôsobia na ľudský organizmus, ako je ženšen a sibírsky ženšen, ako antidepresívum.

Myslím, že nemáme žiadny dôvod, prečo dôverovať ľuďom, ktorí po stáročia pestované tento krásny burina!

Závod Bush trávy v okne, a on vás nesklame! Mimochodom, Tulsi mi dobre rastie v kuchyni, takže je vždy po ruke v správnom okamihu.

© O.Loboda, Penza. Foto A. Loboda

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

slo.herbefe.ru
Design stránok Záhradníctvo Rôzne Záhradná technika Záhradka dekor